تور ارمنستان

تور ارمنستان 

ارمنستان یکی از کشورهایی است که به تازگی مقصد بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. این کشور با جاذبه های گردشگری فوق العاده ی خود و البته هزینه ی کمی که نسبت به سایر تورهای خارجی دیگر دارد، بسیاری از مسافران را مجاب به خرید تور ارمنستان می کند. با ما باشید تا با این کشور زیبا آشنا شوید.

ارمنستان کجاست؟

ارمنستان کشوری کوهستانی است که مجموعه ای زیبا از آتش فشان ها، دره های منتهی به رودخانه،قله های مخروطی شکل، گودال ها، دریاچه ها و از این قبیل موارد را در خود جا داده است.

با خرید تور ارمنستان در خواهید یافت که مساحت زیادی از این کشور در ارتفاع قرار دارد.

درکل باید بگوییم که ارمنستان به سه بخش تقسیم می شود:

بخش مرکزی آن منطقه ای آتش فشانی است و بخش جنوبی آن به واسطه ی سیلاب ها، جلگه ای می باشد. از سوی دیگر بخش شمال و شمال شرق این کشور دارای ساختار زمین صفحه ای یا تکتونیک است.

ارمنستان در چهار جهت جغرافیایی دارای همسایگانی است. این کشور از سمت شرق با جمهوری آذربایجان، از قسمت جنوبی با ایران و نخجوان، از غرب با ترکیه و از شمال در همسایگی گرجستان قرار می گیرد.

آب و هوای ارمنستان چگونه است؟

آب و هوای ارمنستان مطبوع و ملایم است. چنانچه تور ارمنستان را در تابستان خریداری کنید، با آب و هوایی نسبتا گرم مواجه می شوید، چرا که توده های هوای گرم از منطقه ی گرمسیری به این کشور می وزند. اما آب و هوای زمستانی ارمنستان بسیار سرد است و شما می توانید شاهد بارش های برف و باران باشید.

اما در کل باید بگوییم آب و هوای ارمنستان تحت تاثیر فصول است، یعنی در هر فصل که به ارمنستان سفر کنید می توانیدرد پای همان فصل را ببینید. حداکثر دما در فصول گرم سال در ارمنستان به دمای 42 درجه سانتی گراد و حداقل دما در زمستان و در ارتفاعات به منفی 30 درجه می رسد.

این کشور که در منطقه ی قفقاز واقع شده، دارای مردمی خونگرم و سنتی کهن است و فرصت های بسیار خوب گردشگری را برای مسافران فراهم می کند.

بهترین فصل سفر به ارمنستان

چنانچه قصد خرید تور ارمنستان را دارید و می خواهید عازم این کشور شوید، با توجه به آب و هوای ارمنستان، بهترین زمان سفر به این کشور، فصل بهار و پاییز است. چرا که در این دو فصل آب و هوا بسیار مطبوع است و شما می توانید با لباس های راحت در طول روز از هتل محل اقامت خود بیرون آیید. در این فصول می توانید هم شاهد بارش باران باشید و هم روزهای آفتابی را ببینید.

البته کسانی که عاشق تابش آفتاب هستند، فصل تابستان را برای خرید تور ارمنستان ترجیح می دهند.

دیدنی های ارمنستان

ارمنستان کشوری فرهنگی و تاریخی است به همین دلیل می توانید در آن جاذبه های تاریخی بسیاری را ببینید. پایتخت ارمنستان قدمت 3500 ساله دارد و در آن موزه ها، کلیساها و صومعه های باستانی بسیاری دیده می شود که هر یک معماری فوق العاده ای دارند.

بازدید از صومعه Khor Virap در کوه های آرارات، Geghard با معماری زیبایش، Tatev با معماری قرون وسطایی، Sanahin، Haghpat و کلیسایجامعEchmiadzin را در سفر به ارمنستان از دست ندهید.

البته لازم به ذکر است که علاوه بر جاذبه های تاریخی و فرهنگی ارمنستان، این کشور دارای دیدنی های طبیعی نیز هست.

ارمنستان دارای بخش ها و مکان های دیدنی طبیعی است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. خرید تور ارمنستان و بازدید از دریاچه سوان دو عضو جدانشدنی از هم هستند.

دریاچه سوان مهم ترین جاذبه ی طبیعی ارمنستان است چرا که بزرگ ترین دریاچه در منطقه ی قفقاز به شمار می رود. لازم به ذکر است در این منطقه می توانید پوشش های گیاهی، جنگل و مراتع زیبایی را ببینید که صخره هایی را در آغوش خود جا داده و چشم انداز بسیار زیبایی را پدید آورده است.

غذاهای معروف ارمنستان

در ارمنستان نباید نگرانی از بابت خوردن غذا داشته باشید، چرا که در سطح شهرهای مختلف، به خصوص ایروان، شما می توانید کافه ها و رستوران های بسیاری را بیاید که غذاهای خوشمزه ای را سرو می کنند که با ذائقه ی شما همخوانی دارند. Tolma، Harissa، Khorovats که نوعی کباب خوشمزه است، از معروف ترین غذاهای ارمنستان محسوب می شود.

با خرید تور ارمنستان تفریحات دیگری مانند تماشای تئاترهای اپرا و باله نیز برای شما فراهم است. مطمئنا این کشور می تواند تجربه ی سفر خارجی دلچسب را برایتان فراهم کند.

چنانچه قصد سفر به این کشور را دارید، می توانید تور ارمستان را با قیمتی مناسب از آژانس آسمان پر ستاره خریداری کرده و با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.