تور آذربایجان

تور آذربایجان

گردشگری در آذربایجان برای قرن ها در جریان بوده است. برای این که بدانید خرید تور آذربایجان و سفر به آن تا کجا در تاریخ ریشه دارد، کافی ست که نگاهی به کاروانسراهای در طول جاده ی ابریشم بیندازید.

آذربایجان امروز ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ ها و امپراطوری های بسیاری است که در طول تاریخ به خود دیده است. همچنین اینجا زیباترین مناظر طبیعی قفقاز را در خود پذیرفته است.

تور آذربایجان به شکلی ست که از خود می پرسید آیا به سراغ بخش مدرنیته ی آن بروید یا به کوه ها و سواحل زیبا و آرامش بخش پناه ببرید؟

باکو، پایتخت و بزرگترین شهر آذربایجان می باشد که در اطراف Icheri-Sheher گسترده شده است.

زمانی که با تور باکو به این شهر زیبا سفر می کنید، در کوچه های باریک به قدم زدن پرداخته و دیدنی های بی نظیر آن را کشف نمایید.

در اینجا از غذاهای خیابانی لذت برده و از سایت های توریستی دیدن نمایید. رستوران های شهر باکو و شب های آن برای توریست هایی که نخستین سفر خود به این شهر را در تور آذربایجان صورت می دهند، بسیار هیجان انگیز و جذاب خواهد بود.

در تور آذربایجان همه چیز به شکل افراط و تفریط دیده می شود: باستانی و مدرن، طبیعی و دست ساز انسان، کمترین ها و بیشترین ها، ساده ترین ها و پیچیده ترین ها!

بازدید از موزه ی فرش باکو را از دست ندهید و همچنین سری به کارگاه های فرش بزنید. اصلا مهم نیست که چیزی از بافت فرش بدانید یا نه، باز هم این کارگاه و موزه ی فرش برایتان فوق العاده جذاب خواهند بود.

دوستداران هنر باید در تور آذربایجان از موزه ی هنرهای مدرن یا موزه ی ملی هنر بازدید نمایند. و دوستداران تئاتر به سراغ تئاتر ملی باکو بروند.

جاذبه های گردشگری آذربایجان

در تور آذربایجان و باکو شما به مقصدی سفر می کنید که برج های مرتفع و بناهای تاریخ اش یک پارادوکس بی نظیر به وجود آورده اند.

در شهر باکو به دیدن شهر قدیمی یا همان ایچری خواهید رفت. این شهر در شمار میراث جهانی یونسکو قرار دارد و هر لحظه قدم زدن در آن، مسافران را با گوشه ای از تاریخ و فرهنگ آذربایجان آشنا می سازد.

در این جا قصر شیروان شاه نیز وجود دارد که بنایی به جای مانده از قرن 13ام میلادی می باشد.

آیا مایل به دیدن بلندترین آتش فشان ها هستید؟ اگر به این سبک گردشگری علاقه مند باشید، توصیه می کنیم آتشفشان قره سو با 1000 متر ارتفاع را در کشور آذربایجان ببینید.

در تور ارزان آذربایجان به منطقه ی Azizbeyov نیز رفته و در آن جا از پارک ملی آبشرون دیدن کنید. این پارک ملی در مساحتی نزدیک به 783 هکتار قرار گرفته است و گونه های گیاهی قابل توجهی دارد.

سایت سنگی قوبوستان که از دوران نوسنگی در اینجا مانده است، در بخش جنوبی شهر باکو در آذربایجان قرار دارد و به عنوان نمادی از قدمت و تاریخ آذربایجان به حساب می آید. در اینجا می توانید چیزی نزدیک به 6هزار قطعه سنگ کوچک و بزرگ را ببینید که شکوه و جلوه ی خاصی دارند و به نوعی قدرت نمایی می کنند.

افسانه های زیادی درباره ی قوبوستان آذربایجان وجود دارد و برای دانستن آن ها کافی ست که به سراغ محلی ها بروید.

وقتی برای دیدن قوبوستان به جنوب شهر باکو می روید، فراموش نکنید که زمانی را نیز برای تفرج در پارک ملی شیروان اختصاص دهید. این پارک ملی حیواناتی چون آهو، جوجه تیغی و … دارد و بهتر است برای گردش در آن از یک راهنما و تورلیدر کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که کوه Bandovan نیز در همین پارک ملی قرار دارد و دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

از بخش جنوبی شهر باکو کمی بالاتر آمده و به قسمت غربی می رویم. در اینجا به شهری می رسید به نام شهر شکی که تاریخ سکونت در آن به چیزی نزدیک به 2500 سال پیش باز می گردد. مردم این شهر در تجارت سرآمد بوده و از آن جایی که نزدیک به جاده ی ابریشم نیز ساکن بوده اند، داد و ستد موفقی را اداره می کردند.

در شهر شکی می توانید از حمام های تاریخی، قلعه های باستانی و موزه ی صنایع دستی دیدن کنید.

به جز این ها جاذبه های گردشگری دیگری نیز در کشور آذربایجان وجود دارد که تک تک آن ها حرف های زیادی برای گفتن دارند. برای مطالعه ی بیشتر درباره ی این جاذبه های گردشگری و دیدنی های کشور آذربایجان و به خصوص شهر باکو می توانید به بخش اماکن دیدنی در وب سایت ما مراجعه نمایید