تور دیدیم

تور دیدیم

تور دیدیم ترکیه یکی از تورهای ترکیه به شمار می رود که کمتر مورد توجه توریست ها قرار داشته است. اما در این شهر زیبا که قدمت آن به قرن هشتم میلادی می رسد، دیدنی های بسیاری وجود دارد که احتمالا تا به حال از آن ها غافل مانده اید.

کلمه ی Didyma به معنای دوقلوها بود و از آن جایی به این شهر اطلاق شد که آن جا را به عنوان مکان ملاقات زئوس و لتو با دوقلوهای آپولو و آرتمیس می دانستند.

شهر باستانی و قلعه ی ویران شده ی آپولو در آن به عنوان نماد قدمت شناخته می شود، در فاصله ی 4 کیلومتری شهر ساحلی دیدیم قرار گرفته است.

این شهر کوچک پیش از این به نام Yenihisar شناخته می شد و در سال 1991 با تکیه بر نام تاریخی خود، دوباره با نام DIDIM نامگذاری شد.

شهر DIDIM در ناحیه ی Söke در استان Aydin واقع شده است و می توان آن را در سواحل جنوب غربی دریای اژه ترکیه بین بدروم و کوش آداسی مشاهده کرد.

خرید تور دیدیم

پس از سفر به دیدیم آن را دروازه ای به سرزمین معجزات خواهید یافت. مردم و گردشگران در شهر دیدیم می توانند از مکان های معروف و تاریخی چون خرابه های معبد آپولو (که در واقع برترین و مهم ترین مرکز باستانی در میان جاذبه های گردشگری دیدیم به شمار می رود)، روستای Yenikoy، Priene و نیز GÜLLÜBAHCE دیدن نمایند.

به علاوه شهر باستانی و قبیله ای Ephesus و نیز خانه ی مریم مقدس نیز از جاذبه های دیدنی این ناحیه محسوب می شوند.

برای خرید تور دیدیم، نمی توانیم به صورت مستقیم پروازی به این شهر داشته باشیم، زیرا شهر دیدیم ترکیه به صورت مستقل فرودگاهی ندارد. اما 3 فرودگاه دیگر در مناطق همجوار یعنی فرودگاه بدروم در 95 کیلومتر، فرودگاه Dalaman در 120 کیلومتری و نیز فرودگاه Izmir در 150 کیلومتری دیدیم قرار دارند. با پرواز به هر یک از این فرودگاه ها، می توان مسیر زمینی را ظرف مدت نه چندان طولانی پیموده و به شهر زیبا و تاریخی دیدیم رسید.

اما بهترین مسیر اتصال زمینی به DIDIM از طریق بزرگراه SÖKE – BODRUM می باشد. البته مسیر از فرودگاه Adnan Menderes شهر ازمیر نیز مناسب و قابل قبول به نظر می رسد.

شهر دیدیم 20 سال پیش چیزی جز یک دهکده ی کوچک به نظر نمی رسید، اما اکنون در شمار بهترین مراکز گردشگری برای گذراندن تعطیلات در ساحل دریای اژه، در کشور ترکیه به حساب می آید.

گردشگری منبع اصلی درآمد برای این منطقه است، به ویژه در فصل تابستان! اما مردم دیدیم به کشاورزی نیز به شکل قابل توجهی اشتغال دارند و محصولات اصلی آن ها را گندم و پنبه تشکیل می دهد.

اگر با تور کوش آداسی به این منطقه سفر می کنید، می توانید با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به ویژه dolmus (مینی ون ها) به دیدیم نیز سفری یک روزه داشته باشید و از طبیعت زیبا و دیدنی های آن لذت ببرید.

همچنین هر روز قایق های موتور توریستی از بدروم به سمت دیدیم رفت و آمد می کنند. به این شکل اگر با تور گردشگری بدروم به این شهر سفر کرده باشید، فرصت بازدید از دیدیم را نیز پیدا خواهید کرد.

به خاطر داشته باشید چند دقیقه دورتر از DIDIM، به یکی از بهترین سواحل طبیعی با ماسه های طلایی در کشور ترکیه می رسید. این ساحل منحنی برای سپری کردن بعد از ظهری رویایی و پرآرامش منطقه ای دنج و بی نظیر به چشم می آید.

در اینجا ورزش های آبی، هتل ها و استراحتگاه ها، رستوران ها و … انتظار گردشگران را می کشد.

اگر پیش از این به فکر خرید تور دیدیم ترکیه نبوده اید، با این توصیفات وقت آن رسیده است که به یک تور گردشگری ترکیه ای کاملا متفاوت بیندیشید.

رزرواسیون بلیط