تور گرجستان

تور گرجستان

گرجستان از کشورهایی ست که در دهه ی اخیر مورد توجه توریست ها قرار داشته است. تور گرجستان به عنوان مقصد گردشگری ارزان قیمت مطرح بوده و مسافران زیادی را به خود جذب می کند.

این کشور در زمره  سرزمین های اروپای شرقی بوده و آن را حد فاصل قاره سبز و آسیا می شناسند.

تنوع آب و هوایی در آن فوق العاده است. دریای سیاه در غرب و رشته کوه هایی میان مرز گرجستان و روسیه، زیستگاه بی نظیری خلق کرده اند.

تاریخ در گرجستان به دوران پارینه سنگی بازمی گردد و باستان شناسی در اینجا به کشف های زیادی رسیده است. این کشور در طول تاریخ خود بارها و بارها در سلطه امپراطوری های عظیم بوده است. در دوران مادها، ساسانیان و صفویه نیز سلطه بر آن را شاهد هستیم. رومی ها و شوروی سابق هم مدتی طولانی بر این سرزمین نفوذ مستقیم داشتند.

از دسامبر 1997 استقلال کشور به شکل کاملا رسمی از شوروی سابق صورت گرفت. از آن زمان به بعد زبان رسمی گرجی به عنوان زبان اول مردم گرجستان شناخته شد.

در این سرزمین پارک های طبیعی، موزه های هنری و ارزشمند، بناهای باستانی و قلعه های سنگی را خواهید یافت.

تفلیس و باتومی از دیدنی ترین شهرهای آن به شمار می روند. بیشترین تورهای گرجستان به مقصد همین دو شهر خریداری می شوند.

تمرکز جاذبه های گردشگری، هتل ها، رستوران ها و حال و هوا، توریست ها را به این سمت می کشاند.

صنعت گردشگری در حال حاضر از صنایع پررونق در این کشور به شمار می رود. به نظر می رسد که با سیاست های فعلی این صنعت طی سال های آینده رشدی دوباره نیز داشته باشد.

تور گرجستان برای ایرانی ها بدون ویزا میسر می باشد. به همین دلیل این کشور از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای توریست های ایرانی محسوب می شود.

با تور گرجستان به شهر همیشه خوشحال بیایید.!


تور گرجستان سفر به کشوری در منطقه اوراسیا در میانه و غرب کوه های قفقاز جنوبی و در کنار دریای سیاه است. کشوری کوهستانی و پر بارش که آب و هوای چهار فصل آن گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. وقتی حرف از گرجستان می شود همه یاد تفلیس و باتومی می افتند اما نمی توان به گرجستان سفر کرد و سری به روستاها و طبیعت بکر آن نزد.

مردمان این کشور بر این باورند که هنگامی خداوند زمین را میان آدمیان تقسیم می کرده در حال پایکوبی و مهمانی بوده اند و تکه ای از زمین برای آن ها باقی نمانده بود اما به دلیل آنکه مردم خونگرم و خوش قلبی بودند، خداوند تکه ای از بهشت را روی زمین به آن ها می دهد، این سرزمین انبوه از جنگل های سرسبز، کوهستان بلند و ساحلی آرام در کناره دریای سیاه که به سرزمین لبخند نیز آن را می شناسند.

گرجستان کشوری اوراسیایی است که وقتی پا به آن می گذارید همه چیز آن برایتان جدید است. اگر تاکنون به این کشور سفر نکرده باشید شاید باور مردم گرجی دریاره کشورشان را خرافه بدانید اما باید بگوییم که این کشور جادویی است و بی دلیل نیست که آن را بهشت بدانند. گرجستان همه چیز دارد و تلفیقی است از مردمانی صمیمی، طبیعت بکر و دست و نخورده و جاذبه های تاریخی و تفریحی بی نظیر، زندگی شبانه و هیجان در تفلیس و شاید بسیاری چیزهای دیگر که با هیچ واژه ای قابل توصیف نیست.

این کشور بر خلاف وسعت کمی که دارد چیزهای شگفت انگیزی برای نشان دادن به شما دارد. از قله های افسونگر قفقاز گرفته تا شنا در سواحل دریای سیاه باتومی و شن‌های درمانگرش، جنگل ها و دره های زیبا منطقه بکر کوتایسی، معماری قرون وسطی و نئوکلاسیک بناهای گرجستان و کلیساهای کوچک و بازارهای سنتی که در جای جای این کشور به چشم می خورد، همه و همه دلیل خوبی برای یکبار تجربه تور گرجستان خواهد بود.

دیدن کلیساها و جاذبه های تاریخی اش در تفلیس پر جنب و جوش، شهری که  پیاده روی بر سنگ فرش‌های ۱۰۰ساله خیابان روستاولی و قدم زدن در کوچه های باریک و رنگارنگ آن شما را یاد ونیز و پاریس می اندازد. رودخانه کوری نیز که از وسط شهر تفلیس عبور می کند، چشم اندازهای بی نظیری پدید آورده است. پارک ملی توشتی  و رفتینگ در آب های خروشان، بالن سواری در دره ی آلازونی، نوشیدن از آب معدنی های شفابخش شهر بورجمی، طبیعت گردی در شهر سنگی اوپلیستسیخه، اسکی بر کوه های قفقاز، همنشینی با مردم صمیمی و خوش قلب کارتولبی و چشیدن طعم بی نظیر غذاهای گرجی در سفره سنتی به نام سوپرا و در عین حال سفری با قیمت های ارزان و مقرون به صرفه، منحصربفرد ترین تجربه زندگی تان را رقم خواهد زد.

هیچ واژه ای نمی تواند زیبایی های گرجستان را توصیف کند، کشوری که شاید چندان در جهان شناخته شده نباشد اما آن هایی که سفر به آن را تجربه کرده اند آن را مقصدی متفاوت و جذاب می دانند. تور گرجستان با این همه جاذبه قطعا مقصد چندین و چندباره برای گردشگران خواهد بود.