تور هند

تور هند

هند یک سرزمین پرجنب و جوش و مملو از نقاط قوت و ضعف است. با خرید تور هند می توانید به این سرزمین که در دو دنیای سنتی و مدرن قرار دارد، سفر کنید. هند بزرگترین کشور منطقه است و از نظر جمعیتی نیز دومین رتبه را داراست.

هندوستان دارای میراثی غنی ست که نتیجه ی قرن ها حضور فرهنگ و ادیان مختلف می باشد.

مسافران تور هندوستان می توانند از مجموعه ی مقدسات هندوها، همین طور مناظر طبیعی و سواحلی که با نور خورشید مانند دانه های زمرد می درخشند، دیدن نمایند. پارک های سرسبز ملی هند و حیات وحش آن فوق العاده هیجان انگیز خواهند بود.

 

از تاج محل باشکوه در Agra گرفته تا سایت های مقدس هارمندیر در Amritsar و نیز مسجد مکه در حیدرآباد و … بازدیدکنندگان را به وجد آورده و تحسین آن ها را برخواهد انگیخت.

در این کشور عجیب و غریب به گنجینه های معنوی، فرهنگی و تاریخی متعددی برخورد خواهید کرد که کشف هر یک از آن ها برای خود ماجرایی مفصل دارد.

دیدنی هایی که با خرید تور هند خواهید دید از جمله کوه ها، بناهای تاریخی، سواحل جذاب، جزایر گرمسیری، جنگل ها، تپه ها، معابد و مجموعه ای از سایت های میراث جهانی یونسکو می باشد.

به شمال هندوستان که بروید به هیمالیا می رسید. در جنوب سواحل زیبا و در غرب بیابان ها قرار گرفته اند. همین طور در بخش شرقی به قلمروهای قبیله ای خواهید رسید.

جاذبه های گردشگری هند

وقتی بخواهیم در خصوص جاذبه های گردشگری هند بگوییم، نخستین چیزی که به نظر می آید، بنای مشهور تاج محل می باشد.

برجسته ترین ساختمان هندوستان یعنی تاج محل معروف ترین محل شهادت جهان برای قدرت عشق است. شاه جهان این بنا را به عنوان نشانی برای عشق خود به همسرش Mumtaz Mahal ساخت و زمانی که مراحل ساخت آن در سال 1631 میلادی به پایان رسید؛ شاه جهان این بنا را به همسرش هدیه داد. جالب است بدانید که برای ساخت تاج محل 20 هزار کارگر مشغول به کار بودند. بنای زیبای تاج محل با سنگ های مرمر سفید بسیار دیدنی ست و از تماشای آن حیرت زده خواهید شد.

دیگر مقصد گردشگری در تور هند، شهر مقدس Varanasi می باشد. این شهر قدیمی مرکز بزرگ زیارت هندوهاست و مهم ترین نمادهای مذهبی را در خود جای داده است. قدمت این شهر به قرن هشتم قبل از میلاد مسیح می رسد.

از آن جا به دیدن Amritsar می روید که معبدی طلایی رنگ و فوق العاده زیباست. این بنا با معماری اسلامی و هندو آمیخته شده و گنبد اصلی و مرکزی آن به شکل گل ساخته شده است.

با سفر به هندوستان حتما باید از شهر طلایی جیسلمر دیدن نمایید. در این شهر قلعه ای خواهید دید، موسوم به قلعه ی طلایی که زمان ساخت آن به قرن 12ام میلادی برمی گردد.

در دهلی نو از قلعه ی سرخ دیدن کنید. قلعه ی سرخ نیز به وسیله ی شاه جهان در سال 1648 میلادی ساخته شده و نام سرخ خود را از نمای سرخ رنگش گرفته است.

شهر بمبئی از دیدنی ترین نقاط در تور هندوستان محسوب می شود. در این شهر دوازه ی هند جلب نظر می کند. این دروازه طولی نزدیک به 26 متر دارد و ساخت آن به سال 1948 مربوط می شود.

در حیدرآباد مسجد مکه را مورد بازدید قرار می دهیم که در شمار بزرگترین مساجد جهان قرار دارد. مسجد مکه هندوستان می تواند تا 10هزار نفر را در خود جای دهد و قطعات به کار رفته در بخش ورودی آن، مستقیما از شهر مکه به اینجا آورده شده اند.

قلعه ی عامر در جیچور، ساحل گوا به خصوص بخش غربی اش، پارک ملی پریار و منطقه ی حفاظت شده ی مادورای، قلعه ی آگرا، غارهای دیدنی الورا، شهر قدیمی جادهاپور و قلعه ی مهارنگار در این شهر، قصر میسور در شهر میسور، معبد ماهابودی در زیارتگاه بودگایا و… از دیگر جاذبه های گردشگری هند محسوب می شوند.

به واقع سفر به هند یعنی سفر به مرکزی از بناهای خیره کننده و سازه های شگفت انگیز که بیشتر آن ها قدمتی بس طولانی دارند. فروش تور هندوستان به توریست هایی که علاقه مند به کشف سرزمین های عجیب و دارای رمز و راز هستند، این فرصت را می دهد تا در هندوستان هر آن چیزی که پیش از این تصورش را نمی کرده اند، از نزدیک مشاهده نمایند.

برای خرید تور هند با کارشناسان ما در بخش تورهای آسیایی تماس بگیرید.