تور عراق

تور عراق

گردشگری در عراق، در حالی که به امنیت و ثبات بیشتری در این کشور نیاز دارد، یکی از صنایع درحال رشد می باشد و تور عراق رفته رفته به یکی از تورهای گردشگری آسیایی قابل توجه تبدیل می شود.

صنعت توریسم در عراق به دنبال جنگ، آشوب، بی ثباتی و ناامنی داخلی، توسعه نیافته و در واقع می توان گفت که نادیده گرفته شده است.

با این حال همان طور که عراق در حال توسعه و پیدا کردن ثبات خویش است، می توان از توان بالقوه ی آن به عنوان یک مقصد توریستی جهانی بهره برداری نمود.

جالب است بدانید که در سال 2008 میلادی، تنها 5 هزار گردشگر از انگلیس، آلمان و اوکراین از عراق بازدید کردند.

عراق کشوری در بخش جنوب غربی آسیا و از همسایگان ایران است. به همین دلیل خرید تور عراق و سفر به این کشور برای گردشگران ایرانی بسیار سهل بوده و تور عراق را می توان از تورهای ارزان قیمت آسیایی دانست.

شهرهای دیدنی عراق را می توان نجف، بصره، اربیل، کربلا، موصل و سلیمانیه دانست.

شاید گردشگری در عراق را بیشتر به واسطه ی بخش مذهبی آن بشناسید، اما لازم به ذکر است که به جز بعد مذهبی، عراق دارای جاذبه های گردشگری دیگری نیز می باشد.

جاذبه های گردشگری عراق

اگر برای خرید تور عراق برنامه دارید، لازم است که با آگاهی نسبت به دیدنی ها و مراکز گردشگری عراق، برنامه ی مناسبی در طول سفر خود به این سرزمین ترتیب دهید.

جاذبه های گردشگری مذهبی عراق

در سفر به عراق پیش از هر چیزی به حرم مطهر امام حسین علیه السلام در کربلا رفته و به ساحت ایشان ادای احترام خواهیم کرد.

در شهر مقدس نجف می توانید به حرم امام علی (ع) رفته و ضمن تماشای زیبایی و شکوه آن، به زیارت بپردازید. در نزدیکی حرم امام علی (ع)، وسیع ترین قبرستان جهان یعنی گورستان وادی السلام را نیز خواهید دید.

همین طور در بخش شمال غرب شهر بغداد به حرمین کاظمین می رسید. در این حرمین امام موسی بن جعفر (ع) و نیز امام محمد جواد (ع) آرمیده اند. به علاوه در اینجا فرصت خواهید داشت تا از کاخ عباسی نیز دیدن نمایید.

دیگر زیارتگاهی که در تور گردشگری عراق می یابید، آرامگاه امام علی بن محمد (ع) یعنی امام دهم شیعیان و امام یازدهم حسن بن علی (ع) می باشد. این آرامگاه که به حرم عسکریین شهرت یافته است، در شهر سامرا واقع می باشد.

سایر جاذبه های گردشگری عراق

در تور عراق حتما از موزه ی ملی این کشور دیدن کنید. موزه ی ملی عراق در شهر بغداد قرار دارد و در آن یادگارهای ارزشمندی از تمدن و فرهنگ این منطقه را خواهید یافت.

ایوان مدائن که حتما پیش از این درباره ی آن شنیده اید، نیز در عراق واقع است. برای بازدید از ایوان مدائن باید به اندازه ی 37 کیلومتر در مسیر جنوب شهر بغداد پیش روید؛ در حاشیه ی شرقی رود دجله به ایوان مدائن خواهید رسید. این سازه ی باستانی در شمار میراث فرهنگی و جهانی یونسکو قرار دارد و در شمار گنجینه های عراق به حساب می آید.

از دیگر دیدنی هایی که در تور عراق می توانید به سراغ آن ها بروید؛ زیگورات کوریگالزو، زیگورات اور، ارگ کرکوک، کاخ عباسی، مسجد الرحمن، و … می باشند.

اگر مایل هستید سفری در قاره ی آسیا و همین نزدیکی ها به کشوری با قدمت تاریخی طولانی داشته باشید و ضمن زیارت احرام امامان شیعه، از جاذبه های گردشگری تاریخی و باستانی دیدن کنید، خرید تور عراق را به شما توصیه می کنیم.

برای دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر با کانتر فروش تورهای آسیایی تماس بگیرید.

رزرواسیون بلیط