تور استانبول

دلتان برای سفر به استانبول لک زده ؟ 


تور استانبول با رسیدن تابستان و فصل تعطیلات به یکی از انتخاب­ های پرطرفدار گردشگران برای سفر تبدیل می­ شود. حتما تعریفات زیادی از شهر همیشه زنده‌ی استانبول شنیده ­اید. بزرگترین و شلوغ ترین شهر ترکیه و سومین شهر توریستی جهان. این شهر که زمانی آن را به قسطنطنیه می­ شناختند، در جایی میان دو قاره آسیا و اروپا کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است. استانبول پایتخت فرهنگ اروپا و ترکیب زیبای تضادهاست.

در هر گوشه ی آن با فرهنگی متفاوت روبرو خواهید شد؛ چه به تاریخ علاقه­ مند باشید و چه به فرهنگ و هنر، جاذبه­ های گردشگری استانبول برای همه­ ی سلیقه‌ هاست. این شهر با اتمسفر جادویی ­اش چیزهای زیادی دارد تا شما را شیفته خود کند.

معماری شگفت ­انگیز مساجد و قصرهای باشکوه عثمانی از  کاخ توپکاپی تا مسجد آبی یادتان نخواهد رفت. کلیساهای رومی این شهر را تسخیر کرده اند. تمام راه های شهر را می توانید از میدان معروف تکسیم بپیمایید. از قدم زدن در خیابان پر شور و حال استقلال و مراکز خرید رنگارنگ و ارزان لذت ببرید. تمام برندهای ترک در کنار خوراکی فروشی های جورواجور در این خیابان به چشم می خورد. همین طور که مجذوب کافه ها و معماری مساجد و رنگ آمیزی شهر هستید گربه ها برای شما دلبری می کنند و در هرخیابان و کوچه که باشید شما را تنها نمی گذارند. به همین خاطر استانبول را شهر رنگ ها  و گربه ها می دانند.

به منطقه امینونو بروید، سری به بازار ادویه فروش ها بزنید و همچنین قهوه ترک ناب و تازه خریداری کنید. در نزدیکی این بازار، زیر پل ماهی فروش ها، به رستوران های قایقی روی آب رفته و انواع غذاهای دریایی، ماهی و میگو تازه مدیترانه ای سفارش دهید. همچنین در مغازه های خیابانی طعم بی نظیر غذاهای خوشمزه و دلچسب ترکی را مزه مزه کنید. هر هفته بازارهای محلی نیز در محله های مختلف شهر برپاست. تازه استانبول تنها در بخش اروپایی خلاصه نمی شود. جزایر دیدنی پرنس و دریای مرمره از جاذبه های بی رقیب استانبول است که ییلاق تابستانی بسیاری از محلی های ترک و لوکس نشینان است که در دل تپه های سرسبز و میان آب های مدیترانه ویلاباغ های زیبا بنا کرده اند. همچنین افسانه قلعه دختر و پل آرزوها نیز جذابیتی است که مسافران استانبول آن را فراموش نخواهند کرد.

اینها فقط گوشه­ ای از زیبایی­ های استانبول هستند. استانبول از معدود شهرهایی در دنیاست که هیچ وقت از بودن در آن خسته نمی­ شوید و حتی باعث شده برخی به اشتباه پایتخت ترکیه را (به جای آنکارا) استانبول بدانند. با هر بار سفر به این شهر باز هم دلتان برای گشت و گذار در خیابان­ های سنگفرش شده و چرخ زدن در تاریخ غنی آن تنگ می­ شود. پس هر چه در دست دارید زمین بگذارید و همین حالا با تور استانبول آسمان پرستاره پرشیا همراه شوید. شک نکنید که هر لحظه­ ی شما در این سفر به خوشی می­ گذرد.

دیدنی ها


1.گشت و گذار در منطقه سلطان احمد و بافت قدیمی مرکزی شهر (sehir Merkezi) 2.قصر توپکاپی (Topkapi Sarayi) 3. مسجد و موزه ایاصوفیه (Ayasofya Muzesi) 4. مسجد سلطان احمد (Sultanahmet Cami) 5. آب انبار یره باتان (Yerebatan) 6. کاخ دلماباغچه (Dolmabahce Sarayi) 7. برج گالاتا (Galata Kulesi) 8. مسجد سلیمانیه (Suleymaniye Camii) 9. قلعه دختر (Kiz Kulesi) 10. موزه کلیسای کاریه (Kariye Muzesi) 11. موزه صنعت استانبول (Rahmi M. Koc Museum) 12. مسجر رستم پاشا (Rustem Pasa Camii) 13. موزه مدرن استانبول (Istanbul Modern Museum) 14. موزه باستان شناسی استانبول (Istanbul Arkeoloji Muzeleri) 15. منطقه اورتاکوی (Ortakoy)