تور کازان

تور کازان سرزمین مناره ها در روسیه، با برگزاری بازی های جام جهانی 2018 بیشتر از قبل محبوبیت یافته است. کازان پایتخت جمهوری تاتارستان، که غازان نیز تلفظ می‌شود، از قدیمی ­ترین شهرهای روسیه بوده و محل تلاقی رودهای وُلگا و کازانکا در بخش اروپایی روسیه است. این شهر عنوان هشتمین شهر پر جمعیت روسیه را دارا می باشد. زبان رایج بین مردم این شهر تاتاری و روسی است.

شهر کازان، خاستگاه باشگاه فوتبال روبین کازان، از تیم‌های معروف و پرافتخار لیگ برتر روسیه است که علاقمندان به فوتبال حتما با آن آشنایی دارند. این شهر در سال ۲۰۰۹ به‌ عنوان پایتخت ورزشی روسیه انتخاب شد و در سال ۲۰۱۳ نیز میزبان مسابقات المپیاد تابستانی دانشجویی بود. در سال ۲۰۱۵ میزبان مسابقات جهانی ورزش‌های آبی، در سال ۲۰۱۷ میزبان بازی‌های جام کنفدراسیون‌ها بوده و در سال 2018 میزبان بازی های تیم ها مختلف دنیا جام جهانی 2018 دور اول، یک شانزدهم نهایی و یک چهارم نهایی است. بازی ایران-اسپانیا نیز در ورزشگاه ۴۵ هزار نفری کازان آرنا برگزار شد. کازان آرنا در شمال شرق شهر کازان، واقع در غرب بندر کازانکا، در حدود ۶ کیلومتری از مرکز کازان واقع شده است.

قرارگیری کلیساهای سفید ارتدکس و مسجدهای رنگارنگ مسلمانان در کنار هم تنوع فرهنگی و مذهبی را پدیدآورده که باعث شده جاذبه‌های گردشگری نیز در این شهر بسیار متنوع باشد.

معبد تمام ادیان یکی از دیدنی ­های شهر کازان به عنوان یک لندمارک نمادین و زیبا، در بین گردشگران بسیار محبوب است. همچنین ارگ تاریخی کرملین کازان آبی رنگ نیز بسیار دیدنی است. مسجد کول شریف، موزه‌ ملی جمهوری تاتارستان، موزه‌ سبک زندگی شوروی، موزه چاک-چاک، کلیسای جامع سنت پیتر و پل، برج سویومبیکه   و چندین و جند اثر زیبا و دیدنی برایتان سفری پر از جاذبه را رقم خواهد زد.

از آنجا که شهر کازان تلفیقی از جنبه­ های مختلف معماری، عقاید دینی و فرهنگی، سبک زندگی فرهنگ های روسی و تاتاری می ­باشد، سفر به این شهر در تور روسیه می تواند برایتان هیجان­ انگیز باشد.

به ما امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]