تور مشهد

تور مشهد

تور مشهد سفر به قطب گردشگری مذهبی ایران است که هر ساله مسلمانان بسیاری برای زیارت امام هشتم، امام رضا (ع)، به این شهر می آید. مشهد یکی از شلوغ ترین و پربازدیدترین شهرهای زیارتی به شمار می رود و اکثر گردشگران حتی توریست های خارجی این شهر را با حرم امام رضا و آرامگاه شاعر پرآوازه ایرانی، خالق اثر شاهنامه، حکیم فردوسی بزرگ می شناسند. درحالی که مشهد به دلیل قرار گرفتن در رشته کوه های بینالود از جاذبه های طبیعی فراوانی برخوردار است.

 اگر دلتان می خواهد سفرتان را در منطقه ای خوش آب و هوا بگذرانید، جایی با درختان کاج و چنار، آبشارهای بی نظیر و رودخانه ای که در برخی از فصل های سال مثل بهار و تابستان آب خنکی در آن جاری است، به اضافه استخرها و پستی و بلندی هایی که می‌توان زیر سایه درختانش خستگی در کرد، باید بگوییم که مشهد یکی از شهرهایی است که شما را به همه این خواسته خواهد رساند. ممکن است باورتان نشود اما در جای جای این شهر از باغ وکیل آباد گرفته تا منطقه ییلاقی شاندیز و راه رفتن در کوچه پس کوچه های طرقبه، منطقه تفریحی چالیدره، دریاچه کوهستانی چشمه سبز، چشمه های جوشان روستای زشک، روستای سرسبز نغندر، گذر از شهرستان چناران و روستای درختان سیب اخلمد و پلنگ دره، سفر در دل غار مغان، دهکده کوشک آباد و غار جادویی بیمار آب با طبیعت آشتی خواهید کرد. این طبیعت زیبا و پارک های هیجان انگیز در کنار چندین اثر تاریخی می تواند از این شهر قطب گردشگری کاملی بسازد.

سری به مجموعه کوهسنگی تلفیقی از آب، سنگ و سرسبزی و نور که محل تاجگذاری شاه عباس بوده، بزنید. به قدیمی ترین پارک مشهد، پارک ملت بروید و از یکی از مرتفع ترین چرخ و فلک های جهان شهر را نظاره کنید، در باغ ملی قنات رکن آباد را ببینید. در دل کوه های خلج در پارک هفت حوض قدم بزنید و بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور را از نزدیک ببینید. به محله چهارباغ رفته و خانه های تاریخی مثل خانه ترکمن ها، خانه کوزه‌کنانی و غیره را ببینید. حمام سنتی مهدی قلی بیگ در کنار حرم امام رضا، بقعه اسرار آمیز و افسانه ای با هزار داستان هارونیه و آرامگاه نادر افشار نیز از دیگر دیدنی های تاریخی این شهر است.

کمتر کسی است که به این شهر سفر کند ولی به بازار رضا که پر از سوغاتی های خوراکی و صنایع دستی است، نرود. از زعفران و زرشک تا نقل و نبات و جیلی بیلی و ادویه هفت قلم، هرکاره (دیگ سنگی)، ارغوان بافی، گلیم، قالی، عطر و مهر و سجاده، در این بازار وجود دارد. بعد از یک روز خسته کننده دلی از عزا در بیاورید و در رستوران پسران کریم غذای اصیل ایرانی میل کنید. از خیر دیزی و ششلیک طرقبه و خورشت فسنجان نیز نمی شود گذشت. تا به حال مشهد را اینگونه دیده بودید؟ به نظر وقت آن رسیده که یکبار دیگر به این شهر سفر کنید و خاطرات جدیدی را با این دانسته ها رقم بزنید. تور مشهد هم زیارت است و هم سیاحت.

به ما امتیاز دهید
[کل: 23 میانگین: 4.4]