تور مسقط

تور مسقط

تور گردشگری مسقط در کشور عمان، مسافران را به یکی از شهرهای تاریخی حاشیه ی خلیج فارس می برد.

مسقط همیشه یکی از شهرها مهم و کلیدی در خلیج فارس بوده است. این شهر به عنوان پیوند تجاری یکپارچه میان شرق و غرب ایفای نقش کرده و به طور گسترده ای مورد توجه قرار دارد.

مسقط به عنوان پایتخت عمان، شهری بسیار زیبا و جذاب به چشم می آید. در حقیقت این بزرگترین شهر در کشور عمان است و حکومت در آن مستقر می باشد.

مسقط در مقایسه با دیگر شهرهای حاشیه ی خلیج فارس، از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است و مقصدی عالی برای تعطیلات آخر هفته می باشد. آرامش این شهر برای توریست ها بسیار جذاب بوده و معماری زیبای شهر مانند چیزی که در هتل Al Bustan Palace یا مسجد سلطان قابوس و یا خانه ی اپرای رویال دیده می شود، تحسین برانگیز خواهد بود.

در اینجا فرصت دارید که انواع غذاهای خاورمیانه ای را امتحان کنید. به خصوص سرآشپزها و رستوران ها در مسقط به سمت منوهای غذاهای دریایی تمایل زیادی دارند و اگر به طعم غذاهای دریایی علاقه مند باشید، مسقط بهترین شهر برای چشیدن آن هاست.

بیش از هر چیزی به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه پیاده روی رویایی در طول Corniche در وقت غروب خورشید را از دست ندهید!

مردم مسقط اغلب مسلمانان شیعه هستند، اما در مسقط یک جامعه ی قوی از هندوها را نیز خواهید یافت.

زبان رسمی در شهر مسقط عربی می باشد، اما با این حال مردم به زبان های اردو و هندی نیز در برخی مناطق به طور گسترده ای صحبت می کنند. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، آن نیز یک وسیله ی ارتباطی مناسب خواهد بود.

حتما در تور مسقط زمانی را به خرید کردن اختصاص خواهید داد. بهترین مراکز در مسقط Souk Al Dham و Muttrah Souk هستند. برای خریدهای لوکس می توانید به سراغ Al Araimi Complex، گرند مال مسقط و Bareeq Al Shatti بروید.

در تور مسقط به سراغ کدام دیدنی ها برویم؟

یکی از باشکوه ترین دیدنی ها در تور مسقط، مسجد جامع سلطان قابوس می باشد. ساخت و ساز این مسجد در سال 2001 میلادی به پایان رسید و می توان آن را یکی از برترین مساجد جهان دانست. تزئینات داخلی صحن مسجد سلطان قابوس بسیار بی نظیر بوده و چلچراغ های آن نیز نمایی باشکوه ایجاد کرده اند.

برای گردشگری در طبیعت مسقط، به وادی شاب بروید. در اینجا می توانید از غارهای فوق العاده سحرانگیز دیدن کنید و زمانی را صرف صخره نوردی نمایید. اگر اهل شنا کردن هستید، در اینجا حوضچه های طبیعی و استخرهای آبگرم انتظارتان را می کشند.

کویرگردی نیز در تور مسقط فرصتی استثنائی خواهد بود. کویر وحیبا و تجربه ی شترسواری در آن، از جاذبه های گردشگری هیجان انگیز برای توریست هایی که به مسقط می آیند، محسوب می گردد.

از کویر که بگذریم، برای ساحل گردی نیز می توانید به دیمانیات بروید. اینجا خط ساحل به زیبایی هر چه تمام تر امتداد پیدا کرده و آرامش تا بی انتها ادامه دارد.

از دیگر جاذبه های گردشگری که در تور مسقط عمان می یابید؛ از جمله آبگرم نخل، دژ نخل، استخرهای بیمه و … هستند.

برای داشتن سفری ساده، و نزدیک به یکی از کشورهای آسیایی، می توانید نسبت به خرید تور عمان مسقط اقدام نمایید. در شهر مسقط همه چیز برای سپری کردن اقامتی دلچسب و شادی آور فراهم می باشد و از سفر به این شهر بسیار خوشوقت خواهید شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی های لازم می توانید با کانتر فروش تورهای آسیایی در آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس بگیرید.

رزرواسیون بلیط