تور نجف

تور نجف

تور نجف

شهر مقدس نجف که از آن به نام نجف اشرف یاد می کنند، یک از تورهای پرفروش عراق را به خود اختصاص می دهد. به این معنا که تور نجف از تورهای مهم و پرطرفدار عراق محسوب می شود.

شهر نجف در فاصله ی 160 کیلومتر دورتر از بغداد و نزدیک به شهر کوفه واقع شده است.

زائران به یک دلیل بسیار مهم نسبت به خرید تور نجف اقدام می کنند و آن هم زیارت حرم علی بن ابی طالب (ع)، امام اول شیعیان است.

به واقع می توان گفت که تمام گردشگرانی که به شهر نجف وارد می شوند، نخستین دغدغه ی خود را بازدید از آرامگاه امام علی (ع) قرار داده اند. این توریست ها فارغ از این که مسلمان باشند یا نه، به زیارت حرم امام علی علیه السلام خواهند رفت.

حرم امیرالمومنین در اوج شکوه و عظمت ساخته شده و در بالای سردر ورودی آن با خطی خوش و درشت نوشته شده است: “من کنت مولاه فعلی مولاه”

همیشه صحن این حرم مملو از مردمی ست که چه مسلمان و چه غیرمسلمان برای ادای احترام به زیارت امام اول شیعیان آمده اند. شما ممکن است چندین بار در سفر خود به نجف از این حرم مطهر دیدن کرده و به زیارت آن بروید.

اما گذشته از حرم حضرت علی (ع)، در شهر نجف به کجاها برویم؟

در این شهر مقدس به مسجد حنانه سر بزنید. این مسجد در محله ی حنانه واقع شده است و مکانی مقدس و مورد احترام مسلمانان می باشد.

اگر بخواهید از مقبره ی کسی که حوزه ی علمیه ی نجف را بنیان گذاشت، دیدن کنید؛ می باید به آرامگاه شیخ طوسی بروید. آرامگاه شیخ طوسی در واقع جایی ست که او در آن می زیسته است و پس از مرگش، همان جا را به آرامگاه وی تبدیل کردند.

برای خرید تور نجف به گروه تورهای آسیایی، تور عراق مراجعه نمایید. جهت کسب هر گونه اطلاعات اضافی و آگاهی در خصوص قیمت تور نجف، شرایط و دیگر جزئیات می توانید با کانتر فروش تورهای زیارتی در آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس بگیرید.

همین طور برای شناخت بیشتر شهر نجف و آشنایی با موقعیت آب و هوایی و شرایط سفر به آن، می توانید در بخش اماکن دیدنی این شهر را دنبال نمایید.

رزرواسیون بلیط