تور قبرس شمالی

تور قبرس شمالی

تور قبرس شمالی در کشور ترکیه، مسافران خود را به آفتابی زیبا و یکی از زیباترین اقلیم های جهان دعوت می کند. دمای متوسط سالانه در اینجا به طور متوسط 20 درجه ی سانتی گراد است. در ماه های ژوئیه و اوت با دمایی نزدیک به 30 درجه ی سانتی گراد روبرو می شویم. سردترین ماه های سال نیز ژانویه و فوریه با متوسط دمای 10 درجه ی سانتی گراد هستند.

خدمات بهداشتی و مراقبتی در قبرس شمالی

زمانی که با تور قبرس شمالی به این ناحیه سفر می کنید، هیچ نگرانی بابت خدمات بهداشتی و پزشکی وجود ندارد. زیرا بیمارستان ها و کلینیک های درمانی متعددی با ارائه ی خدمات ارزان و مناسب در اینجا خواهید یافت.

خدمات حمل و نقل در قبرس شمالی

برای رفت و آمد در تور قبرس شمالی، می توانید از سرویس های حمل و نقل عمومی یا تاکسی سرویس و حتی کرایه اتومبیل استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که حتما پیش از سوار شدن به تاکسی، نرخ آن را با راننده قطعی کنید. زیرا تاکسی های قبرس شمالی نظم مشخصی ندارند و راننده ها به دلخواه خود ممکن است از مسافران به خصوص توریست ها مبالغ غیرمنطقی دریافت کنند.

در طول روز تعداد زیادی اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی قبرس شمالی در رفت و آمد هستند. اما از ساعت 7 عصر به بعد از تعداد اتوبوس ها کم می شود، و در آخر هفته نیز نظم کمتری را شاهد هستیم.

دلموش های معروفی که در تورهای ترکیه از آن ها صحبت کردیم، در قبرس شمالی نیز دیده می شوند. اتفاقا دلموش ها در قبرس شمالی به طور کسترده ای فعالیت می کنند و در بیشتر مسیرها، می توانید از این وسایل حمل و نقل بهره مند شوید.

واحد پول در قبرس شمالی لیر ترکیه می باشد و اگر بخواهید ارز همراه خود را تغییر دهید، صرافی های قبرس شمالی این کا را برای شما انجام خواهند داد.

همین طور لازم به ذکر است که، اکثر کارت های اعتباری بین المللی توسط هتل ها، رستوران ها و مغازه ها پذیرفته می شوند.

خرید در تور قبرس شمالی

اکثر مغازه ها و فروشگاه ها در قبرس شمایل از دوشنبه تا شنبه از ساعت 8:00 صبح الی 13:00 بعد از ظهر و نیز از ساعت 14:30 بعد از ظهر تا 18:30 غروب باز هستند.

در اینجا انواع بازارهای خیابانی را در روزهای مختلف مشاهده می کنید و چندین مرکز خرید مشهور و بزرگ نیز خواهید یافت.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی

بازدید از سایت های تاریخی قبرس شمالی می تواند به خصوص برای افرادی که به میراث فرهنگی و تاریخی علاقه مند هستند، فوق العاده هیجان انگیز و جذاب باشد.

در اینجا قلعه ها، موزه ها، صومعه ها و… داستان ها برای گفتن دارند. قلعه ی  Kyrenia، موزه ی Shipwreck، قلعه ی Vouni، صومعه ی Mamas مقدس  و … از برترین و معروف ترین دیدنی هایی هستند که با خرید تور قبرس شمالی در ترکیه از آن ها بازدید خواهید نمود.

به جز این ها موزه ی Milli Mucadele، موزه ی Mevlevi Tekke و موزه ی Barabrism از موزه های دیدنی قبرس شمالی به حساب می آیند.

صومعه ی Abbey، قلعه ی Kantara، قلعه ی Hillarion مقدس و موزه ی هنرهای فولکلور را نیز از دست ندهید.

برای آن دسته از توریست هایی که بارها به کشور ترکیه سفر کرده اند و دیگر خرید تور استانبول یا تور آنتالیا نمی تواند، آن قدرها برایشان جذاب بوده و تحت تاثیرشان قرار دهد؛ تور قبرس شمالی یک موقعیت عالی و تجربه ای جدید خواهد بود.

با سفر به قبرس شمالی با بخش دیگری از کشور ترکیه و جاذبه های گردشگری اش آشنا خواهید شد، که می تواند فرصتی بکر و تازه باشد.

رزرواسیون بلیط