تور ونیز

تور گردشگری ونیز

ونیز در شمال شرقی ایتالیا، یکی از دیدنی ترین و خاص ترین شهرهای جهان است. در تور ونیز ایتالیا به شهری سفر می کنید که هیچ چیزش شبیه به هیچ نقطه ی دیگری روی کره ی زمین نیست.

تاریخ ونیز مانند خود شهر منحصر به فرد است. ساکنان همسایه ی کنار که از بربریان وحشی، پس از سقوط امپراطوری روم گریخته بودند، این شهر را به عنوان پناهگاه انتخاب کرده و در آن سکنی گزیدند. تاریخ ونیز در حدود سال 400 پس از میلاد مسیح آغاز می شود و برای قرن ها ساکنان نخستین آن، زندگی شاد و پرزرق و برقی را در اینجا سپری می کردند.

اکنون اگر به این شهر زیبای اروپایی قدم بگذارید، احساس خواهید کرد که در دنیای دیگری که در آن خبری از اتومبیل، دود و یا سر و صدای بوق نیست، پا گذاشته اید.

ونیز شهر آب ها، جایی ست که سبک دیگری از زندگی را تجربه خواهید کرد و فرصت دارید تا با گوندالاها در کانال های آبی شهر به این طرف و آن طرف بروید.

رستوران های شگفت انگیز البته با منوهای گران قیمت و فضاهای عاشقانه و خیال انگیز در این شهر شاعرانه، تا چشم کار می کند قرار گرفته اند.

ردیف کاخ ها، کلیساها و ساختمان های زیبایی که در مسیر کانال گراند قرار گرفته اند، طوری هستند که حین عبور از کنار آن ها، احساس می کنید از کنار یک نقاشی بزرگ و طویل می گذرید.

برای تجربه ی واقعی ونیز باید به اپرای شهر بروید و حتما از پاستاهای ونیزی میل کنید.

در سالن نمایشگاه گالری هنر به مشاهده ی آثار بپردازید و اگر از علاقه مندان به برندهای لوکس هستید، در سن مارکو به خرید کردن مشغول شوید.

در حقیقت اگر می خواهید تور ونیز برایتان یک تور ایتالیایی واقعی باشد، باید در قلب شهر با این فعالیت ها سرگرم شوید.

از این ها که بگذریم، دیدنی های شهر ونیز فرصت زیادی برای بازدید کردن می خواهند.

جاذبه های گردشگری ونیز

در تور ونیز که یکی از رمانتیک ترین تورهای اروپایی و یا بهتر بگوییم تورهای خارجی به شمار می آید، نخستین چیزی که توجهتان را به خود جلب خواهد کرد، میدان سن مارکو می باشد. در این میدان از کلیسای مشهور سن مارکو نیز دیدن می کنید. برج بلند کلیسا به عنوان نمادی از شهر ونیز از دوردست ها جلب توجه می نماید.

همین طور اینجا پلی به نام پل ریالتو را می یابید که از سن مارکو به سمت سان پولو کشیده شده است و به وسیله ی آن می توانید از سن مارکو خود را به محله ی دیگری به نام سان پولو برسانید. پل ریالتو از قرن شانزدهم میلاید به یادگار مانده است.

شهر رمانتیک ونیز بی دلیل این نام را برای خود انتخاب نکرده است، اینجا قدم به قدم با یادگار رویدادهای عاشقانه یا مکان هایی رویایی روبرو می شوید. پل افسوس ها، یکی از همین مکان هاست. این پل که بار سنگینی از رخدادهای رمانتیک و لحظات غم انگیز عاشقانه را بر دوش می کشد، روی رودخانه ای به نام ریو دی پالاتزو واقع شده است. مردم شهر ونیز علاقه ی زیادی به پل افسوس ها دارند و توریست ها نیز در سفر به ایتالیا، بارها و بارها از روی این پل عبور می کنند.

گراند کانال که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، بزرگ ترین کانال آبی شهر ونیز است و می توان آن را به بزرگراه ونیز تشبیه نمود. همان طور که گفتیم حین عبور از گراند کانال تابلوی بی نظیری از بناهای تاریخی و سازه های ارزشمند ونیز را در دو سوی خود مشاهده خواهید نمود.

اما از دیدنی ترین کلیساهای شهر ونیز و البته معروف ترین آن ها، می توان به کلیسای سانتا ماریا دلا سالوت اشاره کرد. این کلیسا به این سبب شهرت زیادی در سراسر اروپا پیدا کرده است که پس از اینکه طاعون شهر ونیز را در بر گرفته و جان عده ی زیادی را ستاند؛ مردمی که از بیماری نجات پیدا کرده بودند و مریم مقدس را ناجی خود می دانستند، این کلیسا را ساخته و به وی پیشکش نمودند.

اگر می خواهید به مرکز غذاهای خیابانی ونیز رفته و خود را در میان شلوغی و هیاهوی ونیزی غرق کنید، اسکله ی ریوا دلی اسکیاوونه بهترین گزینه برای شما محسوب می شود. اینجا می توانید انواع خوراکی های خوشمزه را از دکه های غذاهای خیابانی تهیه کرده و در حالی که در شلوغی جمعیت به وجد آمده اید، طعم واقعی خوردنی های ونیزی را امتحان کنید.

کاخ سانتا سوفیا، منزل شیشه گران مورانو، پگی گوگنهایم، کلیسای سن جورجو ماجوره، کلیسای سن ویدال، سالن اپرای La Fenice و … از دیگر دیدنی هایی هستند که در تور گردشگری ونیز از  نزدیک مشاهده خواهید کرد.

اگر قصد خرید یک تور گردشگری خارجی کاملا متفاوت را دارید، توصیه می کنیم که با خرید تور اروپا ایتالیا، به شهر ونیز سفر کرده و از این شهر آبی جهان دیدن نمایید.