تور عمان

تور عمان

تاریخ عمان داستان های قهرمانی، شجاعت، خرد، وطن پرستی، عشق و … را بازگو می کند. در تور عمان می توانید نشانه هایی از این ها را به چشم خویش دیده و در درک غنای فرهنگی عمان موفق ظاهر شوید.

اکتشافات باستان شناسی مدرن نشان می دهد که زندگی در عمان و به ویژه شهر مسقط به بیش از 10 هزار سال پیش یعنی عصر نوسنگی می رسد.

بابلی ها و آشوری ها در عمان اقامت گزیدند، زیرا آن ها می خواستند مسیر تجارت در آسیا را که به سواحل دریای مدیترانه وصل می شد، در کنترل خود در بیاورند.

پایتخت کشور عمان، شهر مسقط می باشد و در تور عمان بیشترین زمان خود را در این شهر سپری خواهید کرد.

تور عمان یکی از بهترین تورهای گردشگری آسیایی برای ایرانیان به شمار می رود. حکومت عمان و به طور کلی مردم این کشور نسبت به ایرانی ها احترام خاصی قائل هستند و با توریست های ایرانی رفتار محترمانه و بسیار خوب و پسندیده ای دارند.

عمان به لحاظ گردشگری در چندین سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است و موفق گشته تا از سراسر دنیا توریست ها را به خود جذب نماید.

از آن جایی که بیابان ها و کوهستان ها در عمان به وفور یافت می شوند؛ توریست های علاقه مند به بیابان گردی و کوهنوردی این کشور را فوق العاده جذاب خواهند یافت.

جاذبه های گردشگری عمان

یکی از قلعه های تاریخی و دیدنی درعمان را در باطنه خواهید یافت. این قلعه که به نام قلعه ی نخل شناخته می شود، به شهرت جهانی رسیده است.

اگر می خواهید یکی از زیباترین بناهای ساخته شده در عمان را که دارای شکوه و جلال بسیاری است، از نزدیک مشاهده کنید باید حتما به سراغ مسجد سلطان قابوس بروید. این مسجد به سال 2001 میلادی ساخته شده و بنایی فوق العاده زیبا و سحرانگیز دارد. ساختمان مسجد سلطان قابوس به رنگ سفید براق بوده و صحن بیرونی آن نیز فوق العاده زیبا، به همراه تزئینات کف پوش و چمن کاری می باشد.

در این مسجد یک فرش دستباف نفیس ایرانی با 24 تن وزن می یابید که جلا و جلوه ی خاصی به صحن مسجد بخشیده است.

در تور عمان حتما از استان های ظفار و ظاهره دیدن کنید. در ظفار ردیف بی پایان درختان نخل جلوه گر هستند و گونه های متنوعی از پرندگان بیابانی را مشاهده خواهید کرد. همچنین در ظاهره از بریمی، خریمه و محضه بازدید خواهید نمود. قنات العراقی، قلعه ی بریمی، حصون، عبول و … از دیدنی های این منطقه محسوب می شوند.

اگر در عمان به جستجوی گردشگری همراه با چشمه های پرآب و فضای پرنشاط هستید، به سراغ وادی شب بروید. وادی شب جایی ست که انبوهی از درختان خرما به همراه چشمه های آب گرم قرار دارند و می توانید ساعت ها در اینجا به تفریح و استراحت بپردازید.

جبل اخضر را در تور عمان از دست ندهید. این کوه ارتفاعی نزدیک به 3075 متر داشته و زمین های کشاورزی حاشیه ی آن، چشم انداز فوق العاده ای به وجود آورده اند.

اگر می خواهید یکی از عجیب و غریب ترین غارهای جهان را از نزدیک ببینید، حتما در سفر به کشور عمان به غار مجلس الجن بروید. این غار در میان غارهای عمیق جهان، رتبه ی دوم را به خود اختصاص داده است. عمق آن نزدیک به 150 متر اندازه گیری شده است و برای ورود به این غار باید از طریق دهانه ی باریک آن با یک طناب که به این منظور تعبیه شده است، داخل شوید.
به جز این ها جاذبه های گردشگری دیگری نیز در کشور عمان گرفته از بناهای تاریخی تا سازه های مدرن و مراکز تفریحی و سرگرمی یافت می شود که می توانند در تور عمان مسافران را به خود سرگرم سازند.

هتل های عمان

جاذبه های عمان