جاذبه سنت پترزبورگ

جاذبه سنت پترزبورگ

جاذبه سنت پترزبورگ

سن پترزبورگ را باید دومینشهر بزرگ کشور روسیه دانست. این شهر از نظر وسعت و جمعیت بعد از پایتخت روسیه یعنی شهر مسکو قرار دارد.

وجود جاذبه های متعدد گردشگری در این شهر خوش ساخت سبب شده تا شاهد حضور مسافران و گردشگران در تور سن پترزبورگ باشیم.

آسمان پرستاره پرشیا از شما دعوت می کند تا با این شهر بیشتر آشنا شوید.

مرکز استان لنینگراد شهری است به نام سن پترزبورگ که در سمت منتهی الیه شمال غرب کشور روسیه واقع شده است.

این شهر را می توان از مراکز مهم اقتصادی، حمل و نقل، علمی و فرهنگی و حتی گردشگری در روسیه به حساب آورد. با ما همراه باشید تا به تاریخچه این شهر بپردازیم.

سن پترزبورگ را در سال 1703 میلادی بنا کرده اند. دستور ساخت و نظارت بر این شهر توسط پتر کبیر صورت گرفته است.

این شهر زیبا تا سال 1918 میلادی پایتخت روسیه بوده است. گفته شده است که در سال 2018 میلادی در حدود 8.5 میلیون نفر از این شهر بازدید داشته اند که بر اهمیت جایگاه آن در صنعت گردشگری روسیه تاکید دارد.

این شهر در بازه ای از زمان پتروگراد (1914 الی 1924) نام داشت و بعد سقوط حکومتی تزاری روسیه، به به نام لنین، لنین گراد (1924 الی 1991) خوانده شد.

اما با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مجدد به نام قدیمی خود خوانده شد. سن پترزبورگ صحنه وقوع دو اتفاق تاریخی بوده است..

نخست آن که، آن را به عنوان صحنه وقوع انقلاب 1917  روسیه می دانند و دوم این که محل وقوع دفاع جانانه در مقابل حمله آلمان نازی در جنگ دوم جهانی بوده است.

کاخ با شکوه کاترین یا دهکده تزارها، پاولوفسک، کاخ یوسوپوف، جزیره واسیلوسکی، باغ تابستانی، کلیسای جامع سنت اسحاق، صومعه اسمولنی، کاخ پترهوف، موزه روسیه، قلعه پتروپل، چشم انداز نوسکی، تالار تئاتر مارینسکی، کلیسای جامع نیروی دریایی کرونشتات، کلیسای جامع کازان، موزه ارمیتاژ، کلیسای ناجی در خون، ساختمان نیروی دریایی، صومعه الکساندر نوسکی لاورا، غیره از جاذبه های شهر سن پیترزبورگ می باشند.

رزرواسیون

تور روسیه