آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور چشمه باداب سورت (برگزار شده)

تور چشمه باداب سورت

اطلاعات تور

مدت: یک روزه
تاریخ برگزاری: 1399-10-01
نوع وسیله نقلیه: 1
توضیحات: تور 1 روزه     جمعه ها رفت ساعت 4 صبح     برگشت همان روز ساعت 15:00 (حرکت به سمت تهران)

رفت و برگشت با اتوبوس VIP 25 نفره،یک وعده صبحانه + یک وعده ناهار+ پذیرایی بین راه ،بیمه مسافرتی، راهنمای تور

 ( هزینه ورودیه اماکن دیدنی به عهده آژانس میباشد)

قیمت تور

راهنمای تور

تور چشمه باداب سورت


باداب سورت

چشمه ای پلکانی در ایران که در جهان گونه کمیابی است. این چشمه در سال 1387 توسط میراث فرهنگی به عنوان دومین میراث طبیعی ایراد بعد از دماوند شناخته شد و به ثبت رسید. ثبت جهانی چشمه باداب سورت نیز بعد از پاموک کاله در ترکیه با عنوان دومین چشمه شور جهان به ثبت رسید. ارتفاع این چشمه حدود 1841 متر از دریا و اطراف آن پر از درختان زرشک وحشی و جنگل های سوزنی برگ است.
این باداب شامل چندین چشمه با آب‌های کاملاً متفاوت از لحاظ رنگ، بو، مزه و حجم آب است. چشمهٔ پرآب دارای آب بسیار شور و استخری با قطر حدود ۱۵ متر و عمق زیاد است.چشمهٔ دوم که در بالادست و شمال غربی این چشمه قرار دارد، ترش مزه و دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی است، در اطراف چشمه کمی رسوب آهن نشسته‌ است.
جریان آب‌های رسوبی و معدنی این چشمه‌ها طی سال‌ها، در شیب پایین دست کوهستانی خود، صدها طبقه و ده‌ها حوضچهٔ پلکانی بسیار زیبا به رنگ‌های نارنجی، زرد و قرمز در اندازه‌های مختلف پدیدآورده‌است. این طبقات و حوضچه‌ها در واقع جاذبهٔ اصلی و ویژگی منحصر به فرد چشمه‌های باداب سورت است. زیبایی این طبقات و محل ویژهٔ قرارگیری چشمه در دامنهٔ کوهستان و چشم‌اندازهای اطراف به ویژه در غروب تحسین‌برانگیز است.این چشمه‌ها به دلیل داشتن ساختار پیچیده زمین‌شناسی در بدترین شرایط خشکسالی پر آب بوده و شایعاتی مبنی بر خشک شدن آن کاملا بی اساس است.
این چشمه توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد؛ و در ۴ مرداد ۱۳۹۳ عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی آن تعیین شد و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی برخورد مجرمانه قضایی دارد.
از سال ۹۵ توسط سازمان میراث فرهنگی پرسنلی در این مکان مستقر هستند که با زحمت زیاد و سنگ چین کردن محوطه اطراف این حوضچه‌ها از ورود بازدید کنندگان به داخل این مناطق که در حال تخریب و فرسایش می‌باشد جلوگیری می‌کنند.

شرایط تور:

ساعت  04:00صبح حرکت به سمت کیاسر , صرف صبحانه ,  دورهمی و تماشای  سحرانگیزترین مجموعه چشمه های جهان- برگشت به سمت تهران ساعت 15:00

جهت کسب اطلاعات بيشتر با کانتر تور داخلی 122و 126 حاصل نماييد.

هزینه هرنفر بزرگسال هزینه هرنفر بزرگسال هزینه کودک فقط صندلی اتوبوس

2 تا 5 سال 

درخواست تور
 اتوبوس وی ای پی  اتوبوس کلاسیک
199.000 159.000 99.000

درخواست تور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته