آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور کویر مصر (برگزار شده)

تور کویر مصر

اطلاعات تور

مدت: 3.5 روزه
تاریخ برگزاری: 1399-12-23
نوع وسیله نقلیه: اتوبوس
توضیحات: تور5/3 روزه
حرکت هرشب 1 تا 11 فروردین
محل حرکت : میدان آرژانتین
ساعت حرکت 20:00
اتوبوس سى آى پى ٢٥نفره
تخت شو ميباشد نه وى آى پى
يك شب اقامت در اقامتگاه افضل
(اتاقها هر روزضد عفونى ميشود)
(با رعايت پروتكلهاى بهداشتى)
(تمامی ورودیه ها به عهده مسافر میباشد )

قیمت تور

راهنمای تور

تور کویر مصر


روستای مصر (نام‌های پیشین: چاه دراز، کلاته یوسف، مزرعه یوسف)، روستایی از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان است. این روستا در دشت کویر ایران و در ۴۵ کیلومتری شرق فرخی و در ۶۰ کیلومتری شمال خور واقع شده‌است. روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. مصر به همراه دو روستای بسیار کوچک دیگر به نامهای و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده‌اند. بخشی از فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک در این روستا فیلم‌برداری شده‌است.

وجود چاه آب عمیق، سرسبزی منطقه بیابانی و کشت درخت گز جهت جلوگیری از جابجایی شن‌های روان، بلوار به عرض حدود ۵۰ متر داخل روستا، وجود خانه‌های قدیمی و بازسازی آنها جهت اسکان توریست، موتور سواری، شترسواری در کویر و از همه مهمتر وجود نیزارهایی وسیع و سرسبز در فاصله ۵ کیلومتری روستا و وجود تپه‌های شنی در اطراف آن از جمله عواملی هستند که باعث جذب توریست در دل کویر گشته‌است و حضور توریست‌های خارجی برای دیدن عجایب کویر مرکزی ایران در آن فراوان است.
بسیاری از منجمان ایرانی و خارجی آسمان صاف و تاریک این مکان را برای برپایی کارگاه‌های رصدی خود انتخاب می‌کنند و همچنین بسیاری از عکاسان از طبیعت کویری آنجا برای عکاسی استفاده می‌نمایند.

تور کویر مصر، یکی از زیباترین کویر های ایران و حتی جهان، واقع در منطقه خور و بیابانک اصفهان، یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران و طبیعت گردان ایرانی و خارجی است. ارسال کل هزینه تور کویر مصر در زمان رزرواسیون ضروری است و در غیر اینصورت رزرو ارسالی تأیید نمی باشد. 45 کیلومتر دورتر از شهر جندق در استان اصفهان به کویر بی نظیری به نام کویر مصر می رسیم. تور کویر مصر برای دو روز و نیم به طول می انجامد و در این مدت فرصت خواهید داشت تادیدنی های جادویی این کویر را از نزدیک دیده و مجذوب آن ها شوید.

این روستا در دهستان جندق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۸۳ نفر (۴۱خانوار) بوده‌است.

گشت های تور کویر مصر 1400:

روستای گرمه، ارگ گرمه، چشمه دکترفیش، دریاچه نمکی فصلی، تپه های شنی، موتور ای تی وی، شترسواری،سافاری شب، شب نشینی دور آتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته