ویزای اتریش

درباره سفر به اتریش و اخذ ویزا:

   

اتریش (Austuria) یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که با آلمان، جمهوری چک، اسلوواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، لیختن اشتاین و سوئیس، مرز مشترک دارد. اتریش تلفظ فرانسوی نام این کشور است و به زیان آلمانی اوسترریش، تلفظ می شود. البته فارسی زبانان این کشور را نمسا یا نمسه می نامیدند. این کشور پس از پایان جنگ جهانی دوم از سال ۱۹۴۵ به این طرف، یک جمهوری فدرال بوده است. صدر اعظم توسط مردم در اتریش انتخاب می شود. اتریش بعد از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان و ژاپن در مکان هشتم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گرفته‌است. پایتخت این کشور وین است و زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی است. طبق آمار، مردم این کشور ۹۸درصد به زبان آلمانی صحبت می کنند. واحد پولی این کشور یورو است. درباره ی پرچم این کشور افسانه ها می گویند که در زمان حکومت دوک لئوپولد پنجم از فرمانروایان اتریش در اواخر قرن ۱۲ام، پس از یک نبرد سخت در حالی که سرتا پای لباس او که به رنگ سفید بود، به خون آغشته شده بود، زمانی که دوک کمربند خود را باز کرد، تنها به صورت نواری در زیر کمربند او به رنگ سفید باقی مانده بود. زمان زیادی نگذشت که این اتفاق تبدیل به سمبلی دراتریش شد و پرچم اتریش را بر اساس آن طراحی کردند.

نماد کشور اتریش که یک عقاب تاج دار است از سال ۱۹۱۹ در محافل جهانی به کار می رفته است اما بعدها در سال ۱۹۴۵، زنجیر گششته نیز به این نماد و در قسمت پاهای این عقاب اضافه شد و از آن زمان به بعد، نماد رسمی اتریش شد. عقاب در این نشان سمبل قدرت، تاج تخت و دیوارنمای عقاب به غنوان سمبل مردم طبقه متوسط جامعه، داس سمبل زراعت و کشاورزی، چکش سمبل صنعت و در آخر زنجیر گسسته سمبل آزادی از دیکتاتوری نازیسم است. شما می توانید با حضور در سفارت کشور اتریش بنا بر درخواست خود و به شرط تکمیل بودن مدارک، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای دیدار از بستگان، ویزای سفرهای رسمی و ویزای ترانزیت را در صورت تایید سفارت، دریافت نمایید.

ویزای اتریش

کشور اتریش عضو کشورهای شنگن می باشد و گردشگران برای سفر به این کشور حتما باید ویزای شنگن را تهیه کنند. انواع ویزای شنگن عبارت است ویزای تجاری که این ویزا بلند مدت می باشد و تجاران و بارزگانان می توانند از این ویزا برای سفر خود استفاده کنند. ویزای دیگر مربوط به ویزای ترانزیتی می باشد. که مسافران حق خروج از فرودگاه را ندارند. ویزای بعدی ویزای عبور است که گردشگران می توانند از فرودگاه خارج شوند و اخرین ویزا ویزای توریستی اتریش می باشد که تمام گردشگران که به قصد بازدید و گردش دارند باید ویزای توریستی اتریش را دریافت کنند. و ویزای توریستی اتریش هم یکی از ویزاهای شنگن می باشد که حتما باید توسط گردشگران اخذ شود.

مدت زمان اعتبار ویزای صادر شده در هر مدت ۶ ماه از سال، نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد. همچنین سفارت اتریش در تهران مسئولیت صدور ویزای شینگن برای سفر به جمهوری مالت و جمهوری اسلوونی را بر عهده دارد. درخواست ویزا و اقامت تنها با داشتن وقت قبلی امکان پذیر است.

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش برای گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند الزامی است و گردشگران بدون داشتن این ویزا نمی‌توانند وارد کشور اتریش شوند. کشور اتریش به دلیل داشتن جاذبه های بی نظیر و شگفت انگیزی که دارد سالانه میلیون ها گردشگر و مسافر را از مناطق مختلف دنیا به سوی خود جذب می کند. گردشگران موظف هستند تا قبل از ورود به کشور اتریش حتما ویزای توریستی اتریش را تهیه کنند. گردشگران باید قبل از تاریخ بلیط خودشان حتما به اخذ این بلیط اقدام کنند تا در زمان به موقع این ویزا به دستشان برسد. و از سفر خود جا نمانند. بسیاری از گردشگران با استفاده از تور اتریش و تور اروپا براحتی به اتریش سفر می کنند. یا حداقل ویزای اتریش آنها دارای اعتبار زمانی کافی داشته باشد.

هزینه ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش را باید قبل از رفتن به این کشور تهیه کنند که تهیه کردن این ویزای شامل برخی هزینه ها می باشد. هزینه ویزا ۶۰ یورو می باشد که برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو است و کودکان زیر ۶ سال رایگان می باشد. اگر می خواهید بین ۹۱ تا ۱۸۰ روز در اتریش اقامت داشته باشید حتما باید مبلغ ۱۰۰ یورو را پرداخت کنید. برای تائید مدارک ارائه شده باید ۴۰ یورو را در نظر بگیرید و برای صدور گذرنامه هم ۷۶ یورو باید هزینه کنید. این ویزا از هزینه برترین ویزاها می باشد.

بهترین زمان برای اخذ ویزای توریستی اتریش

بهترین زمان برای اخد ویزای توریستی اتریش که باید گردشگران به آن توجه کنند قبل از ورود به این کشور می باشد. گردشگران باید حتما تا مدت ها مانده به زمان پرواز خود باید اقدام به تهیه ویزای خود کنند تا بتوانند در زمان مناسب ویزای خود را دریافت کنند و با مشکلات مواجه نشوند چون بدون داشتن ویزا اجازه پرواز به گردشگران داده نخواهد شد. بنابراین حتما باید حواستان باشد تا در زمان مناسب ویزای کشور اتریش را تهیه کنید و از آنجایی که آماده شدن ویزا نیز زمان‌بر است باید از چند ماه قبل اقدام کنید.

مدارک سفارت اتریش

سفارت اتریش در تهران

خیابان باهنر (نیاوران)، خیابان مقدسی،خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 الی 8

تلفن: 0040 2275 (21) 98+

فاکس: 5262 2270 (21) 98+

تلفن بخش کنسولی: 0046 2275 (21) 98+

یکشنبه ها الی پنجشنبه ها از ساعت 13:30 الی 15 به وقت محلی (تهران)

ساعت مراجعه: یکشنبه ها الی پنجشنبه ها از ساعت 9 الی 12

تکمیل نواقص پرونده: یکشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 8 الی 10

تحویل نامه (پس از هماهنگی): یکشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 8 الی 10

تحویل گذرنامه و تأیید مدارک: یکشنبه ها الی پنجشنبه ها ساعت 14 الی 14:30

درخواست روادید و یا اقامت «فقط» با تعیین وقت قبلی امکانپذیر است. وقت جهت ارائه درخواست منحصرا از طریق ایمیل صورت می پذیرد.

بخش ویزا سفارت از طریق شماره تلفن 0046 2275 (21) 98+ (از ساعت 13:30 الی 15 به وقت محلی) و یا از طریق ایمیل پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهد بود.

برای مشاوره ثبت نام ویزای اتریش با شماره های 22887100-021  تماس بگیرید.

مدارک سفارت اتریش

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]