ویزای ایتالیا

درباره سفر به ایتالیا و اخذ ویزا:

   

یکی از بهترین انتخاب های یک توریست، کشوری به نام ایتالیا با آب و هوایی معتدل است. برای سفر به ایتالیا، باید ویزای توریستی ایتالیا را اخذ کنید و از کشوری مدرن و در عین حال کلاسیک با فرهنگ اروپایی و شکل و شمایل زیبا دیدن کنید. شک نکنید که گرفتن ویزای توریستی ایتالیا باعث خواهد شد تا یکی از بهترین تجربه های زندگی‌تان رقم بخورد.

ایتالیا عضو حوزه شینگن است و امکان ارائه ویزای شینگن را دارد. این نوع از ویزا برای اقامت حداکثر ۹۰ روزه صادر می شود و زمان صدور آن نیز به ۱۸۰ روز می رسد اما به شرطی که تنها مقصد مسافر، ایتالیا باشد. از این رو، کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند، مختارند تا از ورود افرادی که بدون در نظر گرفتن موضوع بیان شده اقدام به اخذ ویزای شینگن کرده اند خودداری کنند.  ویزای توریستی ایتالیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در ایتالیا دارید، این نوع ویزای ایتالیا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزای ایتالیا سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما می‌چسباند. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای ایتالیا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، می‌شود.

انواع ویزای ایتالیا 

  • ویزای توریستی (شینگن): این نوع از ویزا فقط برای افرادی صادر می شود که قصد سفر توریستی به ایتالیا را دارند و به منظور دیدن موزه ها و مکان های دیدنی این کشور سفر می کنند و مدت زمان اقامت آن ها بین چند روز تا ۳ ماه است.
  • ویزای افرادی که دارای همسر شهروند ایتالیا هستند.
  • ویزای پزشکی ایتالیا
  • ویزای فرهنگی – ورزشی ایتالیا
  • ویزای کودکان زیر سن قانونی ایتالیا
  • ویزای ترانزیت فرودگاهی ایتالیا
  • ویزای مقام‌های رسمی
  • ویزای تجاری ایتالیا
  • ویزای تحصیلی – تحقیقاتی ایتالیا

چطور برای ویزای ایتالیا اقدام کنیم؟

اولین مرحله برای درخواست ویزای ایتالیا، پر کردن فرم تقاضای ویزا است. فرم سفارت ایتالیا را می‌توانید از سایت فارسی سفارت در تهران دانلود کنید یا به صورت حضوری از بخش ویزای سفارت ایتالیا در تهران دریافت کنید. برای اینکه وقت سفارت ایتالیا بگیرید، باید به صورت آنلاین اقدام کنید. سایت www.italianembassy.ir تمام وقت‌های موجود آینده سفارت ایتالیا را لیست کرده و می‌توانید از بین وقت‌های موجود، تاریخ موردنظرتان را انتخاب کنید. در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما مشخص شده، باید در محل سفارت ایتالیا برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه برای ویزای ایتالیا حاضر باشید. تمام مدارک را باید به صورت کاغذی همراه داشته باشید.
تصمیم سفارت در مورد ویزای ایتالیا بستگی به مجموعه‌ای از عوامل از جمله کامل بودن مدارک و مصاحبه حضوری شما در سفارت دارد.

نکاتی ضروری درباره درخواست ویزای ایتالیا

جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا، باید یک سری نکات را به شدت رعایت کنید تا وقتتان هدر نرود. اولین نکته آن است که تمامی مدارک خواسته شده را به صورت کاغذی تحویل سفارت دهید و به هیچ عنوان این مدارک را ایمیل نکنید؛ چون توجهی به آن نخواهد شد. اما جهت اخذ روادید و تعیین وقت قبلی، باید با استفاده از ایمیل اقدام کنید و از قرار دادن هرگونه فایل اضافی در ایمیل خودداری نمائید. در صورتی که درخواست تعیین وقت را همراه فایل ضمیمه ارسال کنید، ایمیل های شما بدون خوانده شدن حذف خواهند شد.

همچنین در صورتی که خانوادگی سفر می کنید، برای هر کدام از اعضا باید به صورت مجزا فرم ویزای ایتالیا پر کنید. همچنین تمامی مدارک ذکر شده برای سایر اعضای خانواده، باید به سفارت ایتالیا ارسال شوند. افراد بالای ۱۲ سال نیز انگشت نگاری خواهند شد.

از کلیه‌ی مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت ایتالیا می‌ماند.

اگر می خواهید ویزای شینگن ایتالیا را بگیرید باید با یک سری از اصطلاحات این حوزه آشنایی داشته باشید. برای مثال، اصطلاح ویزای شینگن تضمینی معنایی خاص دارد: معمولا جهت نهایی شدن و تایید ویزای شما، افسر سفارت آنرا بررسی می کند و امکان دارد ویزای شما رد شود. شرکتهای معتبر ارائه دهنده خدمات اخذ ویزای شینگن تضمینی مقرر می کنند که اگر افسر سفارت ویزای آنها را تایید نکرد، هیچگونه هزینه‌ای از آنها دریافت نمی شود.

نکته دیگری که باید توجه کنید، ظاهر شیک و زیبای شما هنگام انجام مصاحبه یا انجام کارهای اداری اخذ ویزای توریستی ایتالیا است. در صورتی که انجام مصاحبه را با ظاهری آراسته انجام دهید، احتمال قبولی ویزای شما توسط افسر سفارت افزایش می یابد. همچنین برای پیشروی درست مراحل مصاحبه، به هر سوالی که از شما پرسیده می شود جواب درست و کاملی دهید و از حواشی بیهوده، پرهیز کنید.

زمان و هزینه صدور ویزای ایتالیا

بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزای ایتالیا معمولا دو هفته طول می‌کشد. در این مدت گذرنامه شما پیش سفارت ایتالیا باقی می‌ماند. سفارت پس از دریافت مدارک به شما رسید می‌دهد و در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به سفارت برای پاسخ نهایی ذکر شده است. هنگام مراجعه مجدد لازم است که این رسید را همراه داشته باشید. قیمت ویزای ایتالیا ۶۰ یورو است که زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت ایتالیا پرداخت می‌کنید. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شماست و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را برنمی‌گرداند .

هزینه و زمان لازم برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا

برای دریافت ویزا ایتالیا، افراد بزرگسال موظف اند تا هزینه ۶۰ یورو را به سفارت ایتالیا بپردازند. همچنین برای افراد ۶ تا ۱۲ سال نیز ۳۵ یورو به ازای هر نفر دریافت می شود. دریافت ویزای توریستی ایتالیا برای کودکان زیر ۶ سال نیز رایگان است.

همچنین جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا، ابتدا باید وقت ملاقات قبلی رزرو کنید. این کار را باید با در دست داشتن اصل گذرنامه و به صورت حضوری انجام دهید. مراحل بررسی مدارک شما توسط سفارت ایتالیا ممکن است از چند هفته تا ۱ ماه و در برخی موارد حتی نزدیک دو ماه طول بکشد. سعی کنید در طول زمان صدور ویزای توریستی ایتالیا، دقت و توجه کافی داشته باشید تا در صورت وقوع هرگونه مشکلی، از هدر رفتن وقتتان پیشگیری کنید.

ایتالیا عضوی از پیمان شنگن است. بین کشورهای که این پیمان را امضا و اجرا کرده‌اند مرزی وجود ندارد. بر طبق پیمان شنگن کنترل مرزی بین کشورهای اتحادیه‌ی اروپا بجز بلغارستان، کرواسی،‌ قبرس، ایرلند، رومانی و بریتانیا و همچنین کشورهای نروژ،‌ ایسلند، لیختن‌اشتاین و سوئیس وجود ندارد و مسافران می‌توانند بین این کشورها به سادگی تردد کنند. به عبارت دیگر، داشتن ویزای شنگن از سفارت ایتالیا در ایران برای بازدید از کل این منطقه کافی‌ست. دریافت ویزای شنگن برای شهروندان ایرانی نیازمند طی مراحل اداری‌ست که گاهی تا چندین هفته به طول می‌انجامد. برای ویزای تحصیلی این مدت می‌تواند به چندین ماه برسد.

آدرس و مشخصات سفارت ایتالیا

نشانی: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۷۹/۶۸

زمان تحویل گذرنامه ها به متقاضیان: روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۴:۰۰ و یکشنبه از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۳:۰۰ است

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09126888665 تماس بگیرید.

آژانس اسمان پر ستاره مجری مستقیم در خصوص بلیط ایتالیا ، ویزای ایتالیا، تور ایتالیا و تور اروپا 02122887100

 

مدارک سفارت ایتالیا

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]