ویزای اسپانیا

درباره سفر به اسپانیا و اخذ ویزا:

   

اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است. قبل از سفر به اسپانیا و بازدید از جاذبه های بی شمارش باید ویزای توریستی بگیرید، با این ویزا که برای تفریح و گردشگری در این کشور صادر شده فقط می توانید تا مدتی مشخص در این کشور بمانید.

کشور اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی می باشد و هرساله تعداد بی شماری برای اخذ ویزای اسپانیا اقدام می کنند. ویزای اسپانیا اجازه ورود شما به اسپانیا را تأمین می کند. جهت اخذ ویزای اسپانیا می باید از طریق آژانس های مسافرتی اقدام به رزرو وقت سفارت اسپانیا نمایید. هر ساله تعداد افرادی که به این کشور سفر می کنند افزوده می شود. اگرمی خواهید درخواست ویزای اسپانیا داشته باشید باید به سفارت این کشور در تهران بروید تا از شما مصاحبه گرفته شود. برای گرفتن فرم درخواست ویزا و تعیین زمان مصاحبه باید به دفتر کنسولی اسپانیا در تهران بروید و به صورت تلفنی نمی توانید زمان مصاحبه را هماهنگ کنید.

نکته قابل توجه دیگر که باید مسافران و متقاضیان ویزای اسپانیا بدان توجه کنند این است که طبق قوانین اسپانیا باید پاسپورت و کارت شناسایی معتبر همیشه و در هر زمان همراه مسافرین باشد که همراه نداشتن آن ها می تواند برای مسافرین مسئله ساز شود. حداقل ۲ هفته وحداکثر ۶ هفته زمان نیاز است تا مدارک شما بررسی شود و مشخص شود که آیا شرایط لازم برای دریافت ویزا را دارید یا نه.

تبعه کشورهای عضو اتحادیه جهت اقامت تا ۹۰ روز نیاز به ویزای اسپانیا ندارند. تبعه کشورهای بلغارستان، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلستان نیز برای ورود مورد بازرسی قرار می گیرند. سایر ملیت ها برای ورود باید ویزای شینگن تهیه کنند. برای اطلاع بیشتر از شرایط ورود به اسپانیا حتما به نزدیک ترین کنسولگری یا سفارت مربوط به این کشور مراجعه فرمایید. تبعه کشورهای استرالیا، آمریکا, کانادا، اسرائیل, ژاپن و نیوزلند تا ۹۰ روز احتیاج به اخذ ویزای اسپانیا و شینگن ندارند، نکته قابل توجه دیگر نیز این است که ویزای شینگن تحت هیچ شرایطی قابل تمدید نمی باشد.

انواع ویزای اسپانیا

ویزای توریستی یا گردشگری: این ویزای اسپانیا به افرادی تعلق می گیرد که خواستار اقامت کوتاه مدت در کشور اسپانیا هستند و در واقع این نوع از ویزای اسپانیا مختص تفریح و بازدیدهای کوتاه مدت است و به هیچ وجه نمی توان از این ویزا برای اقامت بلند مدت استفاده کرد و  بیشتر از زمان تعیین شده برای آن نمی توان در کشور اسپانیا اقامت کرد، البته مدت زمان ویزای اسپانیا هم بستگی به سفارت اسپانیا و نوع  درخواست متقاضی دارد که شامل حداقل و حداکثر در مدت زمان اقامت می گردد، برای اقامت بلند مدت (برای کار یا تحصیل) باید نسبت به اخذ ویزای اسپانیا متناسب با شرایط اقدام گردد. ویزای اسپانیا برای مقاصد توریستی و تفریحی در کشور ایران بیشترین استفاده را دارد.

ویزای ترانزیت فرودگاهی: این ویزای اسپانیا ازجمله قوانین سخت گیرانه کشورها در زمینه ی ویزای اسپانیا محسوب می شود که به صورت مختصر در بالا به آن اشاره شد، برای مثال اگر مسافری نه جهت اقامت بلکه جهت سفر از طریق فرودگاه های اسپانیا به کشور ثالث وارد شود یعنی از ایران به اسپانیا سفر کند و از اسپانیا به کشور ثالث، مجبور است که ویزای اسپانیای کوتاه مدت  را برای سفر به کشور ثالث اخذ نماید.

ویزای اقامت بلند مدت برای تحصیل و کار: این ویزای اسپانیا ازجمله مهم ترین ویزاها جهت اقامت بلند مدت در اسپانیا است و برای دریافت ویزای تحصیل و کار مورد استفاده قرار میگیرد. دریافت ویزای اسپانیا جهت تحصیل و کار به صورت بلند مدت، تردد اشخاص متقاضی بین کشورهای اروپایی عضو شنگن را تسهیل می کند.

مراحل دریافت ویزای اسپانیا

همانطورکه گفته شد اولین مرحله جهت اخذ ویزای اسپانیا پر کردن فرم تقاضای ویزا می باشد،  فرم تقاضای ویزای اسپانیا را می توانید از آژانس سفری نیز دریافت نمایید. بعد از پرکردن فرم تقاضای ویزای اسپانیا (به تعداد مسافرین همراه) به همراه سایر مدارک که در ادامه خواهد آمد بصورت حضوری به آژانس سفری جهت گرفتن وقت سفارت اسپانیا مراجعه کنید و در زمان تعیین شده فرم تقاضای ویزای اسپانیا را به همراه سایر مدارک جهت مصاحبه تحویل دهید، تصمیم نهایی سفارت اسپانیا در مورد صدور ویزای اسپانیا وابسته به مدارک (کامل بود یا نبودن) و مصاحبه حضوری شما در محل سفارت اسپانیا خواهد بود.

زمان و هزینه صدور ویزای اسپانیا

به طور کلی تجربه نشان داده است که بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزای اسپانیا معمولا دو هفته طول می‌کشد. و رویه چنین است که در این مدت گذرنامه شما پیش سفارت به امانت  باقی می‌ماند. سفارت پس از این که مدارک شما را دریافت کرد به شما رسید می‌دهد و باید توجه شود که در این رسید تاریخ و زمان مراجعه بعدی به سفارت برای پاسخ نهایی ذکر شده است. فراموش نکنید که زمان مراجعه مجدد به سفارت رسید را باید به همراه داشته باشید.

قیمت ویزای اسپانیا ۶۰ یورو است که زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت پرداخت می‌کنید. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شماست و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را برنمی‌گرداند.

آدرس سفارت اسپانیا در تهران:

دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره ۱۰.

تلفن: ۲۲۵۶۸۶۸۱ –۲۲۵۶۸۶۸۴

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۱۶- ۹

برای مشاوره ثبت نام ویزای اسپانیا با شماره های 22887100-021  تماس بگیرید.

مدارک سفارت اسپانیا

به ما امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]