آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

ویزای انگلیس

(آمریکا)

ویزای انگلیس

شرایط دریافت ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

انگلستان بزرگترین کشور بریتانیا که پایتخت آن لندن نام دارد. مساحت آن 242.495 کیلومتر مربع و جمعیت آن بیش از 60 میلیون نفر می باشد.همچنین بر اساس جمعیت سومین کشور قاره اروپا محسوب می شود.ویزای انگلیس با توجه به تاریخچه سفر و مدارک فرد متقاضی دریافت میشود مدت زمان دریافت ویزای توریستی انگلستان 2 تا 3 هفته کاری می باشد.

مراحل و نحوه اخذ ویزای توریستی انگلیس

ایجاد کردن حساب کاربری در سایت کارگزاری ویزای کشور انگلیس
تعیین شدن نوع ویزا و وقت سفارت
پرداخت هزینه های مدارک و انگشت نگاری
دریافت کد رهگیری ویزا
مراجعه حضوری به همراه مدارک
پیگیری جواب درخواست
عودت مدارک
پیکاپ پاسپورت برای دریافت ویزای توریستی

ویزای توریستی انگلیس

شرایط دریافت ویزای انگلیس

متقاضیان ویزای توریستی باید برای ویزاهای دیدار با خانواده و ویزاهای تجاری دعوت نامه ارائه دهند.برای دریافت ویزای توریستی به قصد تفریح و سرگرمی نیاز به تاریخچه سفر و تمکن مالی است. مدارک ویزای انگلیس باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و نیازی به تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه نیست و فقط نیاز به مهر دارالترجمه دارد.هر سند ترجمه شده درمدارک ویزا باید اطلاعات مترجم را داشته باشد.اطلاعات مترجم عبارتند از تاییدیه مترجم نسبت به اینکه ترجمه او از روی اصل مدارک انجام گرفته است،تاریخ ترجمه مدارک، نام و امضای مترجم به همراه اطلاعات تماس.

فرم درخواست ویزای انگلیس

. به صورت آنلاین در سایت سفارت این کشور تکمیل می شود. هزینه ی ویزا نیز به صورت آنلاین پرداخت می شود. برای دریافت ویزای تحصیلی باید یک مصاحبه کوتاه انجام شود و برای دریافت انواع دیگر ویزا نیازی به مصاحبه نیست.

ویزای تحصیلی انگلستان

برای تحصیل در کشور انگلستان نیاز به دریافت ویزای تحصیلی این کشور است.و با توجه به اینکه این کشور دارای سیستم آموزشی سطح بالایی است هر دانشجویی رویای تحصیل در این کشور را دارد.ویزای تحصیلی دارای انواع مختلفی است

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای کوتاه مدت

شرایط این نوع ویزا به شرح زیر است:

1-در یک دوره تحصیلی کوتاه مثل زبان انگلیسی و یا دوره ای در خود کشور انگلستان شرکت کرده باشید.
2-جزو اتباع اتحادیه اروپا و یا سوئیس نباشید.
3-جزو تبعه بریتانیا و یا دو ملیتی نباشید.
4-بخشی از تحقیق را در دوره اولیه تحصیلی انجام دهید.

محدودیت های ویزا تحصیلی کوتاه مدت

عدم تحصیل در مدارس دولتی
عدم تمدید این ویزا
عدم الحاق همراه
عدم اجازه کار
عدم استفاده از FUND

دوره اقامت این مدل ویزا تحصیلی اگر فرد متقاضی بالای 16 سال باشد و فقط برای دوره کوتاهی مثل زبان اقدام کرده باشد 6 ماه حق اقامت دارد.

ویزای نوع TIER4

این ویزا که به ویزای تحصیل انگلستان مشهور است به دو نوع تقسیم می شود.

TIER4 ویزای بزرگسال

TIER4 ویزای کودک

ویزای TIER4 GENERAL : این ویزا برای افراد بالای 18 می باشد و افراد متقاضی این ویزا باید از توانایی صحبت کردن ، نوشت و درک زبان انگلیسی بالای برخوردار باشند.هزینه تحصیل و زندگی باید به صورت تمکن مالی برای دریافت این ویزا ارائه شود.و افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند. باید از کشورهای درخواست خود را صادر کنند که جزو EEA منطقه اروپایی نباشند.

ویزای TIER4 CHILD : این ویزا برای افراد 4 تا 17 سال صادر میشود.و برای دانش آموزانی صادر میگردد که در مدارس یا کالج های این کشور تحصیل کنند.مدارک لازم برای اخذ این ویزا رضایت نامه از والدین، هزینه کافی تحصل و زندگی، ارائه محل زندگی می باشد.هممچنین شخص متقاضی باید از کشوری به غیر از کشورهای اروپایی درخواست دهد.

ویزای انگلیس کاری

افراد زیادی تمایل دارند در این کشور کار کنند برای دریافت این ویزا ابتدا باید از شرکت و یا کارفرما دعوتنامه معتبر دریافت کرده و از طریق آن برای دریافت ویزای کار اقدام نمود.یکی دیگر از قوانین د ریافت ویزای کار این کشور این است که شغل مورد نیاز در انگلستان به مدت 3 ماه آگهی میشود و اگر کسی پیدا نشد در اتحادیه اروپا آگهی صادر میشود.

ویزای سرمایه گذاری

INTREPRENEUR VISA (TIER1)

اگر متقاضی قصد سرمایه گذاری در کشور انگلستان داشته باشد و خارج از محدوده اروپا قرار داشته باشد، با داشتن سرمایه 50.000 پوند میتواند ویزای کارآفرین انگلستان دریافت کند.شرایط دریافت این ویزا داشتن سن بالای 18 سال و بیزینس پلن باید توسط سازمان مربوطه تاییده شده باشد.دریافت این ویزا برای متقاضی باعث میشود که افراد خانواده وی هم بتوانند به کشور انگلستان ورود داشته باشند.

INVESTOR VISA (TIER1)

این نوع ویزا برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان با حداقل مبلغ 2.000.000 پوند انجام می شود و برای افرادی است که خارج از منطقه اروپایی هستند صادر میگردد.مدت زمان این ویزا حداکثر 3 سال و 4 ماه است و قابل تمدید شدن نیز هست که تمدید آن 2 ساله است همچنین با این ویزا بعد از 5 سال اقامت دائم انگلستان را دریافت می نمایید.

ویزای سرمایه گذاری

جواب ویزای انگلیس

جواب ویزای انگلیس شما، دو تا سه هفته پس از ارسال درخواست و تکمیل مدارک لازم برای ویزای انگلیس اعلام می‌شود. شما برای دریافت جواب ویزای خود می‌توانید از سرویس‌های متنوع سفارت استفاده کنید:

  1. سرویس استاندارد : ۱۵ روز کاری
  2. سرویس ویژه: ۵ روز کاری
  3. سرویس سوپر ویژه : ۲۴ ساعت

شما در وبسایت سفارت با پرداخت هزینه جداگانه، می‌توانید یکی از سرویس‌های بالا را برای دریافت جواب ویزای خود انتخاب کنید. سرویس استاندارد حدود ۱۲۵ دلار، سرویس ویژه ۴۰۹ دلار و سرویس سوپر ویژه ۱۴۰۶ دلار برای یک ویزای شش ماهه برای شما هزینه خواهد داشت.

دلایل ریجکت ویزای انگلیس

ممکن است ویزای شما به یکی از دلایل زیر ریجکت شود.

  1. عدم ارائه مدارک سوپیشینه
  2. مدارک جعلی
  3. ناکافی بودن تمکن مالی
  4. مغایرت نوع ویزا با هدف سفر
  5. عدم گذراندن کامل مراحل اخذ ویزا
  6. حبس به مدت ۴ سال یا بیشتر
  7. و …

اگر به هر دلیلی درخواست ویزای شما توسط سفارت ریجکت شد. شما می‌توانید بر روی آن اعتراض کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس شما باید یک ایمیل به سفارت بنویسید و در آن از دلایل رد ویزای خود صحبت کنید و به رای آن‌ها اعتراض کنید. در این ایمیل باید تمامی اطلاعات شخصی و پرونده ویزای خود را نیز ارسال کنید.

شما فقط یک‌بار آن‌ هم در این ایمیل فرصت خواهید داشت تا اشتباه بودن ریجکت ویزای خود را اثبات کنید. اگر دلایل شما سند کافی داشته باشید و حرفتان پذیرفته شود، دو تا سه هفته بعد به شما پاسخ خواهند داد. پس از پذیرش توسط سفارت، شما باید مجددا برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنید.

دلایل ریجکت ویزای انگلیس

آدرس های سفارت های انگلیس

آدرس سفارت انگلستان در استانبول
UK visa application center Istanbul
Profile AVM
Cemal sahir cad
Kat 4 no1381a
Mecidiiye koyT Istanbul turkey

آدرس سفارت انگلستان در دبی

Wafi mallT 3rd florrTfalconT phase 2 T umm hurair
– dubai- uaeT p.o box114100

مدارک ویزای انگلیس

لیست مدارک ویزای توریستی

گذرنامه متقاضی به همراه یکسال اعتبار و حداقل یک صفحه خالی

گذرنامه های قبلی متقاضی ویزا برای نمایش تاریخچه سفر وی (در صورت موجود نبودن گذرنامه های قدیمی کارت پرواز و یا برگه هایویزای الکترونیک هم قابل قبول است)

اصل و نسخه ترجمه شده شناسنامه افراد متقاضی سفر به انگلیس

دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید

رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

اسناد مالی

اسناد مالی مسافر به افسران ویزا ثابت میکند که فرد متقاضی منابع مالی کافی برای سفر به کشور انگلیس را دارد و برای پرداخت هزینه های اقامت در این کشور مشکلی ندارد این اسناد شامل موارد زیر است

تمکن و گردش مالی

تمکن مالی به صورت پوند ذکر میشود و بهترین مبلغی که برای تمکن میتوان ارائه داد بین 100 تا 150 میلیون تومان استگردش مالی هم باید برای سه ماه اخیر باشد.

اسناد ملکی متقاضی ویزای انگلیس باید تمامی اسناد ملکی خود را به سفارت تحویل دهد ارزش ملک و وسعت آن برای سفارت قابل توجه نیست و فقط محل اقامت فرد متقاضی برای سفارت مهم است.

گواهی سپرده یا اوراق بهادار: در صورت داشتن این موارد بهتر است به سفارت ارائه دهید.

منبع درآمد: متقاضی باید منابع درآمد خود را به سفارت کشور انگلیس معرفی نماید. این کار با ارائه یک نامه اشتغال به کار از طرف فرد کارفرما قابل انجام است.در نامه اشتغال به کار تاریخ شروع فعالیت ، میزان دستمزد، سمت، نام کارفرما ، جزئیات تماس با شرکت باید ذکر شود.

نامه حمایتی : این نامه از طرف شخصی که مقیم انگلیس است در قالب دعوتنامه ارسال میشود.و باید در این نامه ذکر شود که شخص دعوت کننده از متقاضی در صورت نیاز میتواند هزینه های فرد را بپردازد.

خوداشتغال : اگر خود اشتغال هستید و کسب و کار برای خودتان است باید اسنادی مانند تاییدیه نام مالک کسب و کار و تاریخ شروع فعالیت را ارائه دهید.

برای ویزای توریستی – تجاری انگلیس متقاضی باید از شرکت و سازمانی که قصد بازدید از آن را دارد  دعوتنامه ای معتبر دریافت کند. در این دعوت نامه حتما آدرس و جزئیات تماس باید ذکر شود .

مدارک برای درمان در صورت درخواست ویزای درمانی

تست آزمایشگاهی  PLAB.OSCE

مدارک افراد زیر 18 سال

شناسنامه و یا گواهی تولد فرد

اگر به تنهایی قصد سفر دارد حتما رضایت نامه محضری که در دفتر اسناد رسمی با امضائ پدر و مادر فرد باید ارائه کنند.در این رضایت نامه اطلاعات کامل فرد یا افرادی که میخواهند با شخص سفر کنند و همینطور آدرس محل اقامت ایشان باید ذکر شود.این رضایت نامه به همراه یک نسخه کپی از پاسپورت پدر و مادر وی تحویل سفارت داده میشود.

اگر فرد محصل باشد گواهی اشتغال به تحصیل با کارت دانش آموزی را باید ارائه دهند.
در صورت تاهل فرد باید سند ازدواج ارائه دهند.

اصل و کپی دعوتنامه شخص متقاضی در صورت موجود بودن دعوت نامه  در دعوتنامه حتما باید آدرس و شماره تماس فرد دعوت کننده به همراه نسب فامیلی با متقاضی ذکر شده باشد.

اطلاعات سفارتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته