ویزای تایلند

(آسیا)
 • شرایط دریافت ویزا

 • ویزای تایلند

  برای دریافت ویزای تایلند نیاز به حضور خود مسافر در سفارت نیست سفارت کشور تایلند ویزای آن را بدون مصاحبه با مسافر صادر میکند.اما برای دریافت ویزاهای تجاری و بلند مدت نیاز به مصاحبه است.

  ویزای توریستی

  این ویزا همان طور که از نام آن پیداست برای سفر به این کشور است.سفارت تایلند برای مسافران کشورش ویزای یک ماهه صادر میکند که این ویزا تا سه ماه اعتبار برای استفاده دارد.و این بدین معنا است که هر زمانی وارد خاک تایلند شوید میتوانید تا یک ماه در این کشور اقامت توریستی داشته باشید متداول ترین ویزا تایلند این نوع ویزا است.از ویزای توریستی برای کار و اقامت نمیتوان استفاده کرد.

  ویزای ترانزیت

  این ویزا برای کسانی است که مقصد نهاییشان کشوری دیگر است اما در طی مسیر در کشور تایلند به مدت چند ساعت و یا دو الی سه روز توقف دارند.برای دریافت این ویزا متقاضی باید پاسپورت و بلیط سفر خود را تحویل دهد.

  ویزای کار و تجارت

  این نوع ویزا مخصوص افرادیست که دارای تجربه خاص و یا توانیی سرمایه گذاری در کشور تایلند هستند.متقاضی این ویزا باید کارفرما یا کارگزاری در تایلند داشته باشد تا با دعوتنامه از جانب آنها اقدام به دریافت این ویزا کند .همچنین پس از اتمام زمان تعیین و تایید شده میتواند نسبت به تمدید مهلت ویزا اقدام ماید.

  ویزای تحصیلی

  متقاضیان این ویزا افرادی هستند که قصدشان تحصیل در رشته مورد علاقشان در این کشور است .نکته اخذ این ویزا برای متقاضی این است که قبل ارائه مدارک و اخذ ویزا حتما باید تاییدیه کتبی از دانشگاه مورد نظر داشته باشد.

  انواع ویزای توریستی تایلند

  ویزای توریستی تایلند به صورت یکبار ورود و دوبار ورود صادر میشود.ویزای یک بار ورود تا 3 ماه اعتبار ورود دارد که از زمان ورود مسافر 58 روز حق اقامت در تایلند را دارد.ویزای دوبار ورود 6 ماه اعتبار ورود داردکه مسافر میتواند 2 بار ورود که در هر بار ورود 58 روز میتواند اقامت داشته باشد .
  شرایط دریافت ویزای تایلند به شرح زیر است
  * اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌­ماند.
  * چک رمزدار یا ضمانت‌­نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ریال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌­های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می‌­گردد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس حاصل نمایید.

 • مدارک ویزا

 • شرایط و مدارک سفارت تایلند برای دریافت ویزای تایلند به شرح زیر است.

  * کلیه مدارک سفارت تایلند نیاز به 2 سری کپی در برگۀ A4  دارند.

  1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­ های قبلی
  ( ارائه گذرنامه برای هر نفر به صورت جداگانه با 6 ما اعتبار ار تاریخ ورود و داشتن 2 صفحه سفید رودر روی هم الزامی می باشد)

  2) 4 قطعه عکس 4*6 یا 4*3  رنگی، تمام رخ با زمینه سفید
  (کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر و با عکس پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد)

  3) اصل و یا کپی واضح از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

  4) اصل گردش حساب بانکی با مهر و امضای بانک

  فقط به زبان انگلیسی و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.

  حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

  گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک

  باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 50.000.000 ریال باشد.

  5) تکمیل فرم مشخصات فردی

 • فرم ویزا

 • همانطور که میدانید برای هر ویزایی متقاضی باید فرم های مخصوص به ویزای مورد نظر را تکمیل نموده و همراه با مدارک تحویل سفارت دهد.ویزای شنگن هم دارای همین قاعده است.فرم های ویزای سنگاپور اصولا اطلاعات کاملی در مورد هویت،آدرس،وضعیت تاهل،سابقه سفر،محل اقامت در طول سفر،همچنین میزبان سفر می باشد.انواع نمونه ویزا دارای فرم های متفاوتی است.و به بیان راحت تر هدف از سفر شما باعث انتخاب نوع ویزای درخواستی شما میشود.به طور کلی ویزا به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود.ویزاهای توریستی،علمی،نمایشگاهی از نوع کوتاه مدت هستند و ویزاهای تحصیلی،تجاری،درمانی از نوع بلند مدت هستند.

  دانلود فرم ویزا

 • جهت در خواست ویزا کلیک کنید
 • اطلاعات تماس

  • وب سایت: http://www.thaiembassy-tehran.org
  • ایمیل: info@thaiembassy-tehran.org
  • تلفن: ۷۷۵۳۱۴۳۳ - 77537708
  • فکس: 7532022
  • آدرس: تهران، بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه استقلال پلاک ۳
  • ساعت کاری سفارت: برای تحویل مدارک خود به سفارت تایلند می‌توانید روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ به این سفارت مراجعه کنید.دریافت ویزا از سفارت تایلند نیز از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۶:۰۰ روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه امکان‌پذیر است.
 • مکان سفارت در نقشه

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *