آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

ویزای کانادا

(آمریکا)

ویزای کانادا

شرایط دریافت ویزای کانادا

کانادا

کشور کانادا هم مرز با ایالات متحده آمریکا، جمعیتی در حدود 37 میلیون نفر دارد و واحد پول آن دلار کانادا است. زبان رسمی در این کشور انگلیسی و فرانسوی بوده و در حال حاضر یکی از بهترین و تاپ ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت شناخته میشود. 

کانادا دهمین کشور دارای بالاترین شاخص میزان رضایت از زندگی در جهان است که علت آن دلایل متعددی دارد، به طور مثال زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی، سیستم مهاجرپذیر بودن این کشور، جمعیت کم، رفاه اجتماعی بالا، اقتصاد قوی، موقعیت شغلی فراوان ، امنیت اجتماعی، سطح فرهنگی بالا و دلایل بسیاری سبب محبوبیت آن در بین مردم جهان است که موجب ترغیب شخص متقاضی می شوند.

در ادامه این مقاله توضیحاتی در مورد ویزای کانادا مانند نحوه دریافت ویزا، مدارک لازم، انواع ویزا کانادا و… را ارزیابی میکنیم تا اطلاعات کاملی از فرایند دریافت این ویزا از ابتدا تا انتهای کار داشته باشیم.

کانادا

ویزای کانادا

برای سفر به کشور کانادا با هر انگیزه و هدفی(بازدید از جاذبه های گردشگری،تحصیل،کار،دیدار اقوام و دوستان و…) به عنوان یک ایرانی نیاز به دریافت ویزا دارید. ویزای کشور کانادا دارای انواع مختلفی است که با توجه به نیاز هرشخص نسبت به دریافت ویزای موردنیاز متقاضی اقدام میشود.مجموعه آسمان پرستاره پرشیا با 15 سال سابقه و بیش از یک دهه تجربه در زمینه ی ویزا، مشاور و همراه شما برای دریافت این ویزا خواهد بود.

به طور کلی ویزای کانادا به دو دسته کلی تقسیم می شود:          ویزای موقت کانادا                ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای کانادا

برای ارائه درخواست برای هریک از 2 تقسیم بندی اساسی به دو روش میتوان اقدام نمود. ثبت نام آنلاین و مراجعه حضوری به سفارت کانادا    

*ارائه مدارک و پر کردن مدارک به صورت دستی در سفارت اصطلاحا paper /draft نامیده میشود. البته بنابر  اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای ارائه درخواست ثبت نام آنلاین در سایت سفارت است.

ویزای موقت

ویزای موقت کانادا نوعی از ویزا است که فرد طی زمان مشخص و محدودی اجازه ورود به کانادا را دارد ویزای موقت کانادا دارای 3 زیرمجموعه اصلی است :

1- ویزای توریستی
2- ویزای تحصیلی
3- ویزای همراه

ویزای کانادا توریستی

ویزای توریستی (visitor visa) همانطور که از نام آن مشخص است برای هدف توریستی  صادر میشودالبته نکته ای جالب در خصوص این ویزا وجود دارد که در حال حاضر این ویزا به صورت  ویزای مولتی کانادا (Canada multiple visa) که در ایران با نام هایی مثل ویزای 5 ساله کانادا معروفیت پیدا کرده است صادر می گردد.

کسانی که دارای ویزای مولتی کانادا هستند میتوانند تا زمان اعتبار ویزای خود (اعتبار ویزای فوق تا زمان اعتبار پاسپورت می باشد) در هرزمان و بدون محدودیت وارد کانادا شوند و هر بار تا مدت 6 ماه اقامت داشته باشند . البته بعد از گذشت 6 ماه و پایان اعتبار اقامت میتوانند به مدت 6 ساعت از کانادا خارج شده و دوباره به این کشور برگردند، در این صورت 6 ماه دوم تمدید میشود.

ویزای کانادا تحصیلی 

کانادا یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل و متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا است. سیستم آموزشی کانادا نظام مند و مجهز میباشد که عمدتا به شکل استانی یا ایالتی مدیریت میشود. البته نظام کل آموزش کانادا تحت نظر دولت فدرال بوده و به همین جهت میتوان گفت کانادا دارای سیستم یکپارچه و به روزی است. 

میتوان گفت کانادا بیشترین هزینه را در بخش آموزش در بین کشورهای توسعه یافته جهان دارد. متقاضی باید تناسب بین رشته تحصیلی قبلی و گرایش مورد تقاضای خود را به آفیسر ارائه دهد و همچنین باید نشان دهد که تاثیر اخذ مدارک تحصیلی در آینده شغلی او در کشورش(کشور مبدا) قابل توجه است.

سوپر ویزای کانادا

ویزای کانادا دانشجویی

مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های کانادا در کل جهان معادل سازی شده و به رسمیت شناخته میشود.البته در حال حاضر و نیاز بازار کار کانادا به نیروی متخصص و جوان بسیاری از افراد دوره های کوتاه مدت در کالج ها و موسسات فنی را به جای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی انتخاب میکنند تا در کنار کسب مهارتهای ضروری و مرتبط سریعتر جذب بازار کار کانادا بشوند. 

به طور کلی هر شخصی که میخواهد در کانادا کار کند باید مدارک مربوط به شغل انتخابی خود را ارئه دهد (مدرکی که در کالج ثبت شده باشد) دوره های آموزشی کالج بین 6 ماه تا 4 سال استو دانشجویان میتوانند واحد های درسی طی شده خود را به دانشگاه ها منتقل کرده و ادامه تحصیل دهند.

دقت داشته باشید موسسات آموزش عالی در کانادا بنا به سیاست های داخلی خود یک سوم یا نصف شهریه و در بعضی موارد کل شهریه یکسال را از شما دریافت میکنند. این میزان مبلغ شهریه هر چقدر بالاتر باشد آفیسر اطمینان بیشتری پیدا میکند که شما خواستار تحصیل هستید.

زمان دریافت پذیرش از دانشگاه ها به طور کلی 3 ماه پروسه انطباق واحدهای درسی و مراحل اداری دانشگاه ها زمان میبرد. و این هم باید در نظر داشت که 3 ماته هم پروسه دریافت ویزا زمان میبرد به همین خاطر 6 ماه قبل از سال تحصیلی باید نسبت به درخواست پذیرش اقدام نمود.

ویزای دانشجویی

ویزای همراه تحصیلی ویزای کانادا (برای والدین،فرزندان و همسر)

اینکه فرزندان در چه شرایطی تحصیل کنند اسکان و خورد و خوراکشان به چه شکل و با چه کیفیتی است و چه نظارتی بر آنها انجام میگیرد از دلایل نگرانی والدین برای فرزندانشان و تحصیل و زندگی آن ها در کشور کانادا است و والدین را به گرفتن ویزای همراه کانادا ترغیب میکند تا بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندانشان باشند.از دو طریق میتوان برای ویزای همراه کانادا اقدام کرد

ویزای توریستی  یا  temporary resident visa : این نوع ویزا که همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل دانشگاه یا مدرسه ارسال میشود،والدین دانش آموز یا دانشجو می توانند ویزای همراه کانادا را با اعتبار 6 ماهه دریافت نمایند. البته در این نوع ویزا که به آن ویزای trv گفته میشود اگر یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل در کانادا باشد فرزندان نیازی به ارائه نامه قبولی از مدارس کانادا را ندارند و بدون مشکلی برای درخواست ویزای آن ها میتوان اقدام کرد.

ویزای اجازه کار یا open work permit : اگز شخص متقاضی ویزا در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرش گرفته باشد ، همسر وی میتواند برای ویزای کار اقدام کند.این ویزا اجازه کار و تحصیل به همسر متقاضی به صورت تمام وقت و بدون نیاز به دریافت مجوز از کانادا در زمان تحصیل وی میدهد. برای دریافت این نوع ویزا میتوان همزمان با متقاضی یا پس از پذیرش وی اقدام کرد.

سوپر ویزای کانادا

نوعی از ویزای توریستی کانادا برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شخصی است که در کانادا اقامت دائم دارد. حداقل حقوق شخص دعوت کننده در کانادا نباید کمتر از 24000 دلار در سال باشد،مدارک اقامت و برگه های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی شخص ساکن کانادا باید ضمیمه پرونده شود،فرد دعوت کننده باید بیمه درمان متقاضی را تا حداقل یکسال از داخل کانادا پرداخت نماید و فرد دعوت شونده زیر نظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود،اعتبار اعلام شده برای سوپر ویزا به مدت 10 سال است اما به این دلیل که گذرنامه های ایرانی دارای اعتبار 5 ساله هستند.

این ویزا برای ایرانیان اعتبار 5 ساله دارد،این ویزا چند بار ورود است و شخص دارای این نوع ویزا کانادا در هر بار ورود میتواند به مدت دوسال در کشور کانادا اقامت داشته باشد،پس از پایان اعتبار پاسپورت متقاضی این ویزا نیاز به درخواست مجدد ویزا نیست و فقط برچسب سوپر ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق میشود.

ریجکت شدن ویزای کانادا

بطور کلی چند عامل اصلی و کلیشه ای همواره در رد شدن درخواست متقاضی نقش دارند از مهمترین این عوامل میتوان به:
تردید مسئول سفارت در مورد بازگشت متقاضی پس از پایان اعتبار
تردید در مورد هدف و دلایل سفر
ضعیف بودن سابقه سفرهای دیگر به خصوص سفرهای حوزه شنگن
کافی نبودن مدارک مالی شخص متقاضی در کشور مبدا
پیوندهای خانوادگی ضعیف شخص تقاضا کننده در کشور مبدا
عوامل دیگری چون وضعیت اقامت متقاضی در کشور مبدا، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور خودش، سوء پیشینه در کانادا اشاره کرد.

ریجکت شدن ویزای کانادا

در صورت ریجکت شدن ویزای کشور کانادا به شما این امکان را می دهد که دوباره برای دریافت ویزای کانادا اقدام نمایید بهترین راه برای اقدام مجدد و دریافت ویزا این است که پیش از هر اقدامی توضیحات بررسی کننده پرونده خود را در ارتباط با علت ریجکت شدن ببینید در اصطلاح به یادداشت های بررسی کننده ویزا نوت آفیسر میگویند. 

در صورتیکه که متقاضی ریجکت شده باشد برگه ای به نام refuse letter همراه با پرونده به او تحویل داده می شود که در آن علت ریجکتی به شکل جمله های کلیشه ای اعلام میگردد. بنابراین توجه داشته باشید که داشتن نوت آفیسر مشخص کننده علت دقیق ریجکتی است ونکته کلیدی برای قبولی متقاضی خواهد بود.

برای دریافت این نوت باید شخصی از داخل کانادا با وکالت از شما این کار را انجام دهد. البته این شخص باید سیتیزن کانادا و یا شرکتی که در کانادا ثبت شده باشد. نوت را به صورت سی دی یا ایمیل میتوان تقاضا کرد و برای اخذ آن 30 روز کاری زمان لازم است همچنین میتوان نوت آفیسر را به شکل آنلاین هم تقاضا کرد.

پیکاپ ویزای کانادا

به دلیل برخی ملاحظات سیاسی، کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا خدمات اعطای ویزا در شعبات کنسولگری خود در کشورهای اطراف به ویژه آنکارا انجام میگیرد. مراحل انگشت نگاری، عکس برداری، مصاحبه در آنکارا و ابوظبی انجام میشود . 

پس از اتمام مراحل کاری در آنکارا و ابوظبی ، مسافر به ایران بازمیگردد و پس از مدتی مابین یک تا سه ماه ایمیلی برای شخص از طرف سفارت ارسال میشود و در صورتیکه با ویزا موافقت شده باشد فرصت یک ماهه ای تعیین می شود تا متقاضی مجددا به آنکارا سفر کرده و ویزا در پاسپورتش الصاق گردد.

در این بخش از کار اهمیت پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت نمایان میشود در واقع پیکاپ عملیاتی است که شرکت ها و کارگزاران ویزا به وکالت از متقاضی دریافت ویزا عملیات ارسال قانونی پاسپورت به آنکارا را انجام می دهد و الصاق ویزا ، بازگرداندن پاسپورت، تحویل پاسپورت و ویزا به مسافر را برعهده دارند.


جهت کسب اطلاعات بيشتر با کانتر ویزای کانادا  09126888665  تماس حاصل نماييد.

رزرو بلیط ارزان و آنلاین از اپ آسمان پر ستاره پرشیا 

مدارک ویزای کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

مدارک ویزای کانادا بسته به نوع ویزا درخواستی متقاضی متفاوت است. اما با توجه به زمان 2 -3 ماهه صدور ویزای کانادا متقاضیان ویزای توریستی کانادا بهتر است تمامی پاسپورت های قبلی داوطلب با هدف بررسی بهتر سابقه سفر ارائه دهند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

مدارک لازم جهت درخواست ویزای توریستی

اصل پاسپورت باامضاء و 6 ماه اعتبار به همراه پاسپورت های قدیمی که در آن ویزا درج شده است.

یک قطعه عکس 3.5 در 4.5 رنگی با زمینه سفید، تمام رخ، کاملا از رو به رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص باشد.

ترجمه شناسنامه

ترجمه سند ازدواج درصورت همراه بودن همسر

همچنین درصورت همراهی فرزند حتما گواهی اشتغال به تحصیل ترجمه شده را همراه داشته باشید

تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هرکدام از متقاضیان به صورت جداگانه

مدارک مالی مورد نیاز درخواست ویزای توریستی کانادا

نامه تمکن بانک با ترجمه به زبان انگلیسی همراه با مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهارماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه شخص درخواست کننده باشد. در صورتیکه گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید حتما ارائه دهید.صدور اسناد مالی برای 2 هفته قبل از سفارت باشدبه همراه مهر و امضاء بانک.
ذکر حداقل موجودی نیز باید به همراه مدارک مالی باشد.

*مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت حساب یک ماه است.

مدارک اسناد ملکی

در صورت عدم داشتن دعوت نامه ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا الزامی است.

ترجمه رضایت نامه محضری برای فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند و رضایت نامه باید از جانب کسی باشد که آن ها را همراهی نمیکند.

مدارک شغلی

کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر،  مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دوماه آخر به همراه بیمه دوماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

کارفرمایان:ترجمه آگهی تاسیس شرکت، آگهی آخرین تغییرات، آگهی تصمیمات در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دوماه آخر تمامی کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک و ریزپرینت حساب (4ماه آخر) به لاتین

تاجران: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی از اتاق بازرگانی، آخرین لیست مالیات پرداخت شده + لیست پرداخت بیمه

وکلاء : دفترچه وکالت یا پروانه وکالت

پزشکان: پروانه مطب، کارت نظام پزشکی، حکم کارگزینی،پروانه دائم پزشکی، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده

مهندسان: پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت ، کارت نظام مهندسی ، گواهی پایان کار

مشاغل آزاد: پروانه بهره برداری، جواز کسب، آخرین مالیات، بیمه پرداختی، قرارداد کاری، فعالیت های تجاری

مشاغل دولتی: حکم کارگزینی(باذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی)، نامه مرخصی (ذکر تاریخ سفر و ذکر سفر به کانادا)، لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی با مهر و امضاء

معلمان و اساتید هیئت علمی : حکم کارگزینی ، 3 فیش آخر حقوقی یا گواهی اشتغال به کار

دانش آموئز یا  دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل

 

بازنشستگان: حکم بازنشستگی، فیش حقوقی 6 ماه آخر(در صورتیکه حقوق افزایش پیدا کرده حکم افزایش حقوق بازنشستگی)، کارت بازنشستگی

مدارک شغلی

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مدارک پذیرش جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مدرسه یا دانشگاه مورد نظر باید نامه پذیرش را برای متقاضی ارسال کند و متقاضی باید نامه اصلی به همراه فرم مجوز تحصیلی را ارسال نماید.

مدارک شناسایی جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا

پاسپورت متقاضی و همراهان

2 قطعه عکس جدید 3.5 در 4.5 زمینه سفید (برای هریک از همراهان جداگانه) توجه داشته باشید که  نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.

مدارک مالی جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا

درصورتیکه پول به کانادا فرستادید نامه ارائه شده از طرف بانک

نامه وام دانشجویی از موسسه مالی

نامه تمکن مالی 4 ماه اخیر

نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا

فیش واریزی تحصیل

نامه مالی ساپورت کننده (شخصی یا موسسه)

مدارک لازم جهت دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

تمامی موارد اشاره شده در مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی بعلاوه

گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن

رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی

نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی

نامه از دانشگاه یا وزارت علوم ایران مبنی بر اینکه شمارا حمایت مالی میکنند

فرم LMIA

رسید پرداختی 230 دلار که از کانادا پرداخت شده باشد

ارائه مدرک زبان معتبر

ویزای تحصیلی کانادا

اطلاعات سفارتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته