آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

ویزا روسیه

(آسیا)

ویزا روسیه

شرایط دریافت ویزا روسیه

ویزا روسیه

کشور روسیه با نام رسمی Russian Federation وسیع ترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار گرفته و  با اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس آرام شمالی هم مرز بوده و هم چنین با دریای سیاه، دریای بالتیک و دریای خزر نیز مرز مشترک دارد. 

قسمت اعظم مساحت روسیه را قسمت های خالی از سکنه تشکیل می دهد چرا که اکثر مناطق این کشور سردسیر بوده و به همین دلیل امکان کشاورزی در اکثر نواحی روسیه امکان پذیر نیست. کشور روسیه به دو ناحیه روسیه آسیایی و روسیه اروپایی تقسیم بندی می گردد. 

Kizhi Island

مساحت این کشور بالغ بر ۱۷ میلیون کیلومتر مربع است. پایتخت و بزرگترین شهر روسیه، مسکو و واحد پول این کشور روبل (RUB) می باشد. زبان رسمی این کشور زبان روسی است که البته ۳۰ زبان رسمی دیگر نیز در مناطق مختلف این کشور وجود دارد.

برای ورود به کشور روسیه و بازدید از شهرهای زیبای آن نیاز به دریافت ویزا است ویزای روسیه به صورت لیبل در داخل پاسپورت قرار میگیرد.در این مقاله آسمان پرستاره پرشیا با انواع ویزا روسیه و شرایط اخذ آن آشنا می شویم.

پاسپورت روسیه

پاسپورت کشور روسیه در رتبه بندی جهانی دارای رتبه 41 بوده و هر شخصی با داشتن این پاسپورت میتواند به 81 کشور سفر نماید.برای سفر به 37 کشور میتوانند در فرودگاه درخواست ویزا دهند و برای 80 کشورنیاز به دریافت ویزا نیست.

Hermitage Museum

ویزا روسیه توریستی 

دریافت ویزا روسیه توریستی دارای شرایط سختی نیست اما باید توجه داشت که این ویزا فقط به گروه های تورهای گردشگری داده می شود و مدت اعتبار ویزای این کشور زیبا به مدت اعتبار سفر گروه ارتباط دارد.هزینه ویزا به همراه تور دریافت میشود 

اما باید توجه داشت که 95 دلار برای درخواست ویزا به سفارت باید پرداخت شود. همچنین برای ایرانیان نیاز به انگشت نگاری و مصاحبه حضوری در سفارت نیست.زمان صدور ویزای روسیه از تاریخ درخواست یک ماه است و اعتبار آن برای یک یا دوبار ورود خروج به مدت 30 روز اقامت صادر میگردد.

مدارک ویزا روسیه توریستی 
پاسپورت
یک قطعه عکس 3*4
بیمه مسافرتی
بلیط رفت و برگشت
دعوتنامه آژانس روس
واچر قطعی هتل
فرم درخواست ویزا

Saint Petersburg

ویزای ویزا روسیه خصوصی 

ویزای مخصوص افراد خارجی که وسط د عوتنامه از طرف تبعه یا مقیم های این کشور اقدام میکنند.این نوع دعوتنامه به نام priglashenie مدرکی رسمی که از طریق دفتر ویزای موحلی وزارت امور داخلی روسیه دریافت می شود.اعتبار این ویزا حداکثر تا 3 ماه است و برای یکبار یا دوبار ورود مورد استفاده قرار میگیرد.

#1 of Tourist Attractions In Russia

ویزا روسیه بیزینس یا تجاری

این نوع ویزا همانطور که از نام آن پیداست برای افرادی صادر میشود که به قصد تجاری و بیزینس وارد کشور روسیه میشوند که به صورت تک ورود یا دوبار ورود صادر میشود و مدت اقامت آن 3 ماه است و ویزای چندبار ورود اعتبار یکساله دارد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تجاری به شرح زیر است:

اصل دعوت نامه (Priglashenie) صادر شده توسط سرویس مهاجرت فدرال محلی. تمامی شرکت های دولتی و خصوصی و موسسات مستقر در مسکو و دیگر مناطق باید دعوت نامه های خود را از طریق وزارت امور خارجه روسیه و یا دفاتر نمایندگی منطقه ای آن و یا وزارت امور داخلی روسیه پردازش نمایند.

پاسپورت معتبر با دو صفحه خالی برای ویزا و با اعتبار حداقل ۶ ماه
فرم تکمیل شده درخواست ویزا
یک عدد عکس پرسنلی ۴*۳
اصل آزمایش خون ایدز (HIV) (فقط برای ویزاهای چند بار ورودی)
بیمه درمانی

Sochi

ویزا روسیه ترانزیت

ویزای ترانزیت برای متقاضیانی صادر میشود که قصد دارند از طریق روسیه به کشوری دیگر سفر کنند.این ویزا میتواند تک ورود یا دوبار ورود باشد.بازه ی اعتبار تعیین شده برای ویزای ترانزیت 10 روز است. متقاضیانی که قصد دارند از مسیر روسیه و از طریق حمل و نقل هوایی به کشور سوم سفر نمایند ویزای ۳ روزه دریافت خواهند کرد.

مدارک این ویزا به شرح زیر است:

ویزای ورودی ایالتی که شخص قصد بازدید از آن را دارد و در پاسپورت  شخص متقاضی ثبت شده است
فرم تکمیل شده درخواست ویزا
۳ عدد عکس ۴*۳
بلیط حمل و نقل
بیمه درمانی

Vladivostok

ویزا روسیه  تحصیلی

این نوع ویزا برای افرادی است که به قصد تحصیل در کشور روسیه به آن سفر میکنند و تنها از طریق دعوتنامه یا به اصطلاح پذیرش همان دانشگاه یا ارگان قابل دریافت است و مدت زمان اعتبار این ویزا 3 ماه است.

جهت تحصیل در روسیه می بایست اول حتما ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. طول دوره های لیسانس در روسیه عمدتا ۴ سال بوده و برای بسیاری از رشته ها اشخاص با آیلتس ۵- ۵/۵ می توانند آغاز به تحصیل نمایند (حتما پیش از هرگونه اقدامی در سایت  دانشگاه پیش نیاز سطح زبان مربوط به رشته خود را مشاهده نمایید)

دوره های کارشناسی ارشد در کشور روسیه رشته های متعددی از قبیل تجارت بین المللی، ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم سیاسی و امور مالی و … را شامل می شود. طول مدت دوره های این مقطع تحصیلی به طور کلی بین یک سال ونیم تا دو سال بوده و حداقل آیلتس مورد نظر برای این سطح آیلتس ۵/۶ و یا مدرک تافل برابر می باشد.

Kazan

ویزا روسیه درمانی

ویزای درمانی ویزایی است که برای ادامه درمان پزشکی افراد صادر می گردد جهت اخذ این ویزا متقاضی می بایست ثابت نماید که امکان درمان وی در کشور مبدا امکان پذیر نیست و برای تکمیل دوره درمانی خود نیازمند آن است که از امکانات پزشکی کشور مقصد استفاده نماید. 

افرادی که قصد دارند جهت درمان های پزشکی به روسیه سفر نمایند می بایست برای دریافت ویزای خصوصی یا Private Visa اقدام نموده و از طریق دریافت این ویزای روسیه وارد کشور گردند . مدت اعتبار این ویزا  تا سه ماه بوده و می توان از آن یک تا دو بار ورود به روسیه استفاده نمود.

اصل دعوتنامه (Priglashenie) صادر شده توسط سرویس مهاجرت فدرال محلی که حتما می بایست بر روی کاغذ و مهر و موم شده باشد که شامل نام کامل فرد دعوت شده، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و مدت اقامت وی در روسیه باشد. لازم به ذکر است که متقاضی می تواند به جای این فرم مدارک پزشکی که ضرورت درمان وی را تایید می کند ارائه نماید.

پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
فرم تکمیل شده درخواست ویزا
یک عدد عکس پرسنلی ۴*۳
بیمه درمانی

Yekaterinburg

آدرس و تلفن سفارت روسیه در ایران

سفارت روسیه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷ واقع شده است. توجه داشته باشید که از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۱۰ تا ۱۳ می‌توانید به این سفارت مراجعه کنید. در صورت نیاز، می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۶۷۰۱۱۶۱ نیز تماس حاصل فرمائید.

سفارت روسیه در شهر اصفهان نیز کنسولگری دارد. برای مراجعه به این دفتر باید به آدرس اصفهان، چهارباغ پائین، خیابان مسجد سفره‌چی، خیابان تلفن‌خانه، پلاک ۱۱ مراجعه کنید. کنسولگری روسیه در اصفهان نیز در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۷ فعال می‌باشد.

روزهای کاری سفارت

سفارت روسیه سه روز در هفته روزهای جمعه و شنبه و چهارشنبه تعطیل است و در مابقی روزها ساعت کار از 10 تا 1 ظهر است.

رزروبلیط ارزان و آنلاین مسکو و سنت پترزبورگ از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تورهای روسیه
دیدنی های روسیه
هتل های روسیه

مدارک ویزا روسیه

پاسپورت

یک قطعه عکس 3*4

بیمه مسافرتی

بلیط رفت و برگشت

اطلاعات سفارت


ساعت کاری سفارت روسیه در تهران ۱۰ تا ۱۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته