نویسنده: مارال عابدی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=111426

اشتراک این مطلب:

ویزا روسیه


ویزا روسیه

کشور روسیه با نام رسمی Russian Federation وسیع ترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار گرفته و  با اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس آرام شمالی هم مرز بوده و هم چنین با دریای سیاه، دریای بالتیک و دریای خزر نیز مرز مشترک دارد. قسمت اعظم مساحت روسیه را قسمت های خالی از سکنه تشکیل می دهد چرا که اکثر مناطق این کشور سردسیر بوده و به همین دلیل امکان کشاورزی در اکثر نواحی روسیه امکان پذیر نیست. کشور روسیه به دو ناحیه روسیه آسیایی و روسیه اروپایی تقسیم بندی می گردد. مساحت این کشور بالغ بر ۱۷ میلیون کیلومتر مربع است. پایتخت و بزرگترین شهر روسیه، مسکو و واحد پول این کشور روبل (RUB) می باشد. زبان رسمی این کشور زبان روسی است که البته ۳۰ زبان رسمی دیگر نیز در مناطق مختلف این کشور وجود دارد.

برای ورود به کشور روسیه و بازدید از شهرهای زیبای آن نیاز به دریافت ویزا است ویزای روسیه به صورت لیبل در داخل پاسپورت قرار میگیرد.
در این مقاله آسمان پرستاره پرشیا با انواع ویزا روسیه و شرایط اخذ آن آشنا می شویم.

پاسپورت روسیه

پاسپورت کشور روسیه در رتبه بندی جهانی دارای رتبه 41 بوده و هر شخصی با داشتن این پاسپورت میتواند به 81 کشور سفر نماید.برای سفر به 37 کشور میتوانند در فرودگاه درخواست ویزا دهند و برای 80 کشورنیاز به دریافت ویزا نیست.

ویزای توریستی روسیه

دریافت ویزای توریستی روسیه دارای شرایط سختی نیست اما باید توجه داشت که این ویزا فقط به گروه های تورهای گردشگری داده می شود و مدت اعتبار ویزای این کشور زیبا به مدت اعتبار سفر گروه ارتباط دارد.هزینه ویزا به همراه تور دریافت میشود اما باید توجه داشت که 95 دلار برای درخواست ویزا به سفارت باید پرداخت شود. همچنین برای ایرانیان نیاز به انگشت نگاری و مصاحبه حضوری در سفارت نیست.زمان صدور ویزای روسیه از تاریخ درخواست یک ماه است و اعتبار آن برای یک یا دوبار ورود خروج به مدت 30 روز اقامت صادر میگردد.

مدارک ویزای توریستی روسیه

پاسپورت

یک قطعه عکس 3*4

بیمه مسافرتی

بلیط رفت و برگشت

دعوتنامه آژانس روس

واچر قطعی هتل

فرم درخواست ویزا

ویزای خصوصی روسیه

ویزای مخصوص افراد خارجی که وسط د عوتنامه از طرف تبعه یا مقیم های این کشور اقدام میکنند.این نوع دعوتنامه به نام priglashenie مدرکی رسمی که از طریق دفتر ویزای موحلی وزارت امور داخلی روسیه دریافت می شود.اعتبار این ویزا حداکثر تا 3 ماه است و برای یکبار یا دوبار ورود مورد استفاده قرار میگیرد.

ویزای بیزینس یا تجاری

این نوع ویزا همانطور که از نام آن پیداست برای افرادی صادر میشود که به قصد تجاری و بیزینس وارد کشور روسیه میشوند که به صورت تک ورود یا دوبار ورود صادر میشود و مدت اقامت آن 3 ماه است و ویزای چندبار ورود اعتبار یکساله دارد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تجاری به شرح زیر است:

اصل دعوت نامه (Priglashenie) صادر شده توسط سرویس مهاجرت فدرال محلی. تمامی شرکت های دولتی و خصوصی و موسسات مستقر در مسکو و دیگر مناطق باید دعوت نامه های خود را از طریق وزارت امور خارجه روسیه و یا دفاتر نمایندگی منطقه ای آن و یا وزارت امور داخلی روسیه پردازش نمایند.

پاسپورت معتبر با دو صفحه خالی برای ویزا و با اعتبار حداقل ۶ ماه

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

یک عدد عکس پرسنلی ۴*۳

اصل آزمایش خون ایدز (HIV) (فقط برای ویزاهای چند بار ورودی)

بیمه درمانی

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت برای متقاضیانی صادر میشود که قصد دارند از طریق روسیه به کشوری دیگر سفر کنند.این ویزا میتواند تک ورود یا دوبار ورود باشد.بازه ی اعتبار تعیین شده برای ویزای ترانزیت 10 روز است. متقاضیانی که قصد دارند از مسیر روسیه و از طریق حمل و نقل هوایی به کشور سوم سفر نمایند ویزای ۳ روزه دریافت خواهند کرد.

مدارک این ویزا به شرح زیر است:

ویزای ورودی ایالتی که شخص قصد بازدید از آن را دارد و در پاسپورت  شخص متقاضی ثبت شده است
فرم تکمیل شده درخواست ویزا

۳ عدد عکس ۴*۳

بلیط حمل و نقل

بیمه درمانی

ویزای تحصیلی

این نوع ویزا برای افرادی است که به قصد تحصیل در کشور روسیه به آن سفر میکنند و تنها از طریق دعوتنامه یا به اصطلاح پذیرش همان دانشگاه یا ارگان قابل دریافت است و مدت زمان اعتبار این ویزا 3 ماه است.

جهت تحصیل در روسیه می بایست اول حتما ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. طول دوره های لیسانس در روسیه عمدتا ۴ سال بوده و برای بسیاری از رشته ها اشخاص با آیلتس ۵- ۵/۵ می توانند آغاز به تحصیل نمایند (حتما پیش از هرگونه اقدامی در سایت  دانشگاه پیش نیاز سطح زبان مربوط به رشته خود را مشاهده نمایید)

دوره های کارشناسی ارشد در کشور روسیه رشته های متعددی از قبیل تجارت بین المللی، ریاضیات، علوم کامپیوتر، علوم سیاسی و امور مالی و … را شامل می شود. طول مدت دوره های این مقطع تحصیلی به طور کلی بین یک سال ونیم تا دو سال بوده و حداقل آیلتس مورد نظر برای این سطح آیلتس ۵/۶ و یا مدرک تافل برابر می باشد.

ویزای درمانی

ویزای درمانی ویزایی است که برای ادامه درمان پزشکی افراد صادر می گردد جهت اخذ این ویزا متقاضی می بایست ثابت نماید که امکان درمان وی در کشور مبدا امکان پذیر نیست و برای تکمیل دوره درمانی خود نیازمند آن است که از امکانات پزشکی کشور مقصد استفاده نماید. افرادی که قصد دارند جهت درمان های پزشکی به روسیه سفر نمایند می بایست برای دریافت ویزای خصوصی یا Private Visa اقدام نموده و از طریق دریافت این ویزای روسیه وارد کشور گردند . مدت اعتبار این ویزا  تا سه ماه بوده و می توان از آن یک تا دو بار ورود به روسیه استفاده نمود.

اصل دعوتنامه (Priglashenie) صادر شده توسط سرویس مهاجرت فدرال محلی که حتما می بایست بر روی کاغذ و مهر و موم شده باشد که شامل نام کامل فرد دعوت شده، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و مدت اقامت وی در روسیه باشد. لازم به ذکر است که متقاضی می تواند به جای این فرم مدارک پزشکی که ضرورت درمان وی را تایید می کند ارائه نماید.

پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

یک عدد عکس پرسنلی ۴*۳

بیمه درمانی

آدرس و تلفن سفارت روسیه در ایران

سفارت روسیه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۷ واقع شده است. توجه داشته باشید که از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۱۰ تا ۱۳ می‌توانید به این سفارت مراجعه کنید. در صورت نیاز، می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۶۷۰۱۱۶۱ نیز تماس حاصل فرمائید.

سفارت روسیه در شهر اصفهان نیز کنسولگری دارد. برای مراجعه به این دفتر باید به آدرس اصفهان، چهارباغ پائین، خیابان مسجد سفره‌چی، خیابان تلفن‌خانه، پلاک ۱۱ مراجعه کنید. کنسولگری روسیه در اصفهان نیز در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۷ فعال می‌باشد.

روزهای کاری سفارت

سفارت روسیه سه روز در هفته روزهای جمعه و شنبه و چهارشنبه تعطیل است و در مابقی روزها ساعت کار از 10 تا 1 ظهر است.


برچسب:

نویسنده: مارال عابدی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108214

اشتراک این مطلب:

ویزای قطر

ویزای قطر

مدارک سفارت قطر و انواع ویزای قطر

انواع ویزا قطر به ترتیب زیر است
مقام‌های رسمی، توریستی، تجاری، شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس، همراهان شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس، ترانزیت، توریستی مشترک برای بازدید از دو کشور قطر و عمان، ویزای بازدید و ویزای مجدد.

مدارک شناسایی، عکس، رزرو بلیط هواپیما و هتل، مدارک دال بر توانایی مالی.

مدت زمان لازم برای صدور ویزا قطر :

ویزای توریستی در مدت ۲۴ ساعت صادر می‌شود.

انواع ویزای قطر :

ویزا مقام‌های رسمی
ویزای تجاری
ویزای توریستی
ویزای شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس
ویزای همراهان شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس (شامل پرستار کودک، راننده و…)
ویزای ترانزیت (این ویزا مختص کسانی است که به‌ عنوان مقصد ثالث قصد عبور یا اقامت در قطر را دارند.)
ویزای توریستی مشترک برای بازدید از دو کشور قطر و عمان (شهروندان ۳۳ کشور جهان می‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.)
ویزای فوری توریستی (ویژه شهروندان ترکیه، لهستان، مجارستان و قبرس)
ویزای بازدید
ویزای مجدد (این ویزا ویژه شهروندانی است که پیش‌تر ویزای خود را به صورت الکترونیک دریافت کرده‌اند.)

مدت اعتبار ویزا توریستی :

ویزا توریستی قطر در مدت ۲۴ ساعت برای شهروندان کلیه کشورها با سیستم اتوماتیک صادر می‌شود. این ویزا از تاریخ صدور به مدت سه ماه دارای اعتبار است و دارنده ویزا باید قبل از اتمام اعتبار آن وارد خاک قطر شود. همچنین، دارنده ویزا می‌تواند به مدت یک‌ ماه با استفاده از ویزا توریستی در خاک قطر اقامت داشته باشد. البته ویزا توریستی قابل تمدید نیست.


برچسب:

نویسنده: مارال عابدی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108210

اشتراک این مطلب:

ویزای فیلیپین

ویزای فیلیپین

ویزای فیلیپین

تورهای فیلیپین یکی از تورهای جذاب سفر به جنوب شرقی آسیا است.برای سفر به این کشور نیاز به دریافت ویزای فیلیپین می باشد .این کشور به دلیل موقعیت قرارگیری و آتشفشان ها، دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد.محبوبیت این کشور به دلیل مناظر طبیعی زیبا و مردم مهربان آن است.

معرفی تورهای فیلیپین

با بیش از 7107 جزیره، فیلیپین کشوری است که همه چیز برای تمامی مسافران با سلیقه های مختلف را داراست.از سواحل شنی سفید رنگ بسیار زیبا گرفته تا آب های شفاف، تراس های برنج با شکوه، موج سواری و غواصی و…
همه این ها دست به دست هم می دهند تا این کشور را برای مسافران، فوق العاده جلوه دهند.کسانی که علاقه ی زیادی به گشت در طبیعت دارند، حتما از خرید تور فیلیپین و سفر به این کشور لذت می برند.جنگل های انبوه و باغ های گیاه شناسی در این سرزمین به وفور یافت می شوند.

 • کشور فیلیپین ویزا را به دو صورت Single و Multiple صادر می‌کند که نوع Single یا یکبار ورود شما تنها یکبار اجازه ورود به فیلیپین با آن ویزا را خواهید داشت
 • ویزای نوع Multiple متفاوت بوده و مسافر اجازه دارد تا پایان مهلت ویزای فیلیپین بارها وارد یا خارج آن شود.

از نظر درج در گذرنامه

ویزای با برچسب : یک برچسب توسط سفارت بر روی صفحه گذرنامه شما ثبت می شود.

ویزای با مهر : توسط سفارت مربوطه یک مهر بر روی صفحات گذرنامه شما زده می شود، و درون آن تمامی اطلاعات لازم نوشته می شود.

انواع ویزای فیلیپین

 • ویزا توریسیتی
 • ویزا تجاری
 • ویزا تحصیلی
 • ویزا ترانزیت
 • ویزا کار

مدت زمان دریافت این ویزا غالبا 10 روز کاری زمان میبرد.اما برای اقدام جهت دریافت ویزا پیشنهاد میکنیم حداقل یک ماه قبل اقدام نمایید.

ایرلاین های فیلیپین

ترکیش ایرلاین با یک توقف در استانبول

امارات یک توقف در دبی

قطر ایرویز یک توقف در دوحه

گلف ایر یک توقف در بحرین

عمان ایر یک توقف در مسقط

و کویت ایرویز یک توقف در کویت

در حال حاضر ایرلاین مستقیم به فیلیپین در ایران وجود ندارد و همه ایرلاین ها با یک توقف به مقصد مسافر را می رسانند.

مدت اعتبار ویزای فیلیپین

مدت اعتبار این ویزا از زمان اخذ 3 ماه مهلت ورو به شما داده می شود و بعد از ورود به مدت یکماه مدت اقامت در این کشور دارید.

 


برچسب:

نویسنده: مارال عابدی

زمان مطالعه: 9 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108130

اشتراک این مطلب:

ویزای کانادا

ویزای کانادا

درباره سفر به کانادا و اخذ ویزای کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان مقصد مهاجرت خوبی است. اقتصاد قوی، امنیت شغلی، رفاه اجتماعی و سیستم آموزشی قدرتمند تمامی عواملی است که زندگی در این کشور را بسیار مطلوب ساخته است. از لحاظ وسعت کانادا دومین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود. وسعت زیاد و شرایط اقتصادی و اجتماعی خوب باعث می شود تا این کشور هر ساله مهاجران بسیاری را از تمامی نقاط دنیا به خود جذب کند. آب و هوای این کشور برای افرادی که از گرما فراری هستند مانند بهشت می باشد. همین آب و هوای سرد سبب شده است تا این کشور میزبان سگ های زیبای هاسکی باشد. وجود دریاچه های زیاد و گسترده که سراسر آن ها را در زمستان برف می پوشاند، علاوه بر زیبایی منجر به گسترش ورزش هایی همچون هاکی روی یخ، پاتیناژ و کرالینگ شده است.

بد نیست بدانید که کشور کانادا دارای سومین ذخایر بزرگ نفت جهان می باشد. شاید تمامی این جاذبه های طبیعی و شرایط زندگی خوب باعث شده باشد تا شما نیز برای مهاجرت به کشور کانادا تمایل زیادی داشته باشید. برای مهاجرت به کانادا بی گمان نیاز به اخذ ویزا این کشور خواهید داشت. کانادا یکی از پهناورترین کشورهای آمریکای شمالی و دنیاست؛ کشوری که از لحاظ شرایط اقتصادی و علمی نیز در ردیف برترین کشورهای دنیا قرار دارد و از جاذبه های طبیعی و مصنوعی بیشماری برخوردار است.

جایگاه علمی و اقتصادی کانادا در کنار جاذبه های طبیعی و مصنوعی آن باعث شده که کانادا به مقصد بسیاری از مهاجران و گردشگران دنیا تبدیل شود. کانادا یکی از کشورهای محبوب مردم کشور ما نیز بشمار می رود؛ در واقع بسیاری از ایرانی هایی که تصمیم به ترک کشور می گیرند؛ کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. این گروه از افراد، قبل از رفتن به کانادا حتماً باید اقدام به اخذ ویزای تضمینی کانادا کنند. البته شهروندان ایرانی برای سفرهای تفریحی یا کوتاه مدت خود به کانادا هم ملزم به اخذ ویزای تضمینی کانادا هستند؛ فقط نوع ویزایی که دریافت می کنند متفاوت از ویزایی است که برای مهاجرت طولانی مدت به این کشور اخذ می کنند.

اولین شرط سفر به کانادا

پس طبق آنچه گفته شد شهروندان ایرانی به هر دلیلی که به کانادا سفر می کنند ملزم به دریافت ویزای تضمینی کانادا هستند اما ویزایی که می گیرند حتماً باید با سفر پیش روی آن ها همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر به قصد تحصیل راهی کانادا هستند باید ویزای تحصیلی کانادا را بگیرند و اگر برای کار کردن می خواهند به کانادا سفر کنند باید ویزای کاری کانادا را دریافت کنند. اما برای اقامت کوتاه مدت در کانادا باید ویزای اقامت موقت اخذ کرد؛ ضمناً اگر تمام مدت اقامت فرد در کانادا پیوسته است باید ویزای موقت سینگل دریافت کند ولی اگر در طی مدت اقامت خود در کانادا لازم است چندین مرتبه از مرزهای کانادا عبور کند باید ویزای موقت مولتیپل اخذ نماید. یا مثلاً والدین افرادی که در کانادا درس می خوانند اگر تصمیم بگیرند که به کانادا مهاجرت کرده و با فرزند خود زندگی کنند باید سوپر ویزا دریافت نمایند؛ در واقع سوپر ویزا، ویزایی ده ساله است که به والدین افراد در حال تحصیل در کانادا تعلق می گیرد؛ البته سوپر ویزا برای شهروندان ایرانی به صورت پنج ساله صادر می شود زیرا حداکثر اعتبار گذرنامه های ایرانی پنج سال است.

نکاتی مهم درباره اخذ ویزا کانادا:

اخذ ویزا کانادا می تواند به دلایل مختلفی انجام شود که از جمله آن ها می توان سفر تفریحی، دیدار خانوادگی، بیزنسی و یا تحصیلی را نام برد.

 • مسافران ایرانی جهت اخذ ویزای توریستی کانادا نیاز به انجام آزمایشات پزشکی ندارند(درصورتیکه به ‏کشورهای خاصی در یک سال قبل از اقدام به درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا سفر کرده باشند ممکن است نیاز به انجام ‏آزمایشات پزشکی ویزای کانادا باشد).
 • اعتبار ویزای کانادا براساس تاریخ انقضای پاسپورت تقاضا کننده صادر می شود.
 • مشکلات پزشکی و سوء پیشینه می تواند منجر به عدم صدور ویزای کانادا شود.‏
 • درخواست کنندگان اخذ ویزا کانادا باید بتواند اثبات کند که از نظر مالی توان پرداخت هزینه های سفر را در مدت زمان سفر خود در کانادا را دارد.‏

شرایط اخد ویزا توریستی کانادا برای مسافران ایرانی

 • تضمین خروج از خاک کانادا پس از اتمام مهلت ویزا
 • ارائه تضمین مالی به منظور تامین کلیه مخارج در طول مدت اقامت در خاک کانادا
 • ارائه تعهد مبنی بر عدم اشتغال یا تحصیل در مدت اقامت
 • عدم ایجاد خطر امنیتی برای دولت و شهروندان کانادا
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه کلیه مدارک درخواستی از جانب افسر اداره مهاجرت
 • انگشت نگاری (به دلیل فعال نبودن سفارت کانادا در ایران متقاضیان باید به کشورهای ترکیه(استانبول، آنکارا)، ‏ارمنستان (ایروان)، گرجستان (تفلیس)،امارات (دبی، ابوظبی)، آذربایجان (باکو) برای انجام انگشت نگاری مراجعه کنند.
 • در صورت صدور ویزای چند بار ورود یا Multiple‏ متقاضی امکان ورود و خروج به صورت چند بار را خواهد داشت.
 • در صورت صدور ویزا به صورت عادی متقاضی نمی تواند در هر بار ورود بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت داشته باشد مگر اینکه سوپر ویزا صادر شود که در ‏این صورت می تواند در هر سفر تا دو سال در کانادا حضور داشته باشد.‏ ‏

انواع ویزا کانادا:

ویزای کانادا دارای انواع مختلفی می باشد که بسته به نوع سفر تقاضا کننده، قابل اخذ می باشد.
ویزای توریستی یا بازرگانی کانادا
ویزای دانشجویی (دانش آموزی) کانادا
ویزای کار کانادا
ویزای تجاری کانادا
ویزای ویژه کانادا و …. از جمله ویزاهایی می باشند که از طرف دولت کانادا برای مردم سایر کشورها جهت ورود به این کشور، صادر می گردد.

1-ویزا نرمال  کانادا :در این نوع ویزا پس از تکمیل مدارک توسط متقاضی، ثبت نام به صورت آنلاین انجام می شود و پس از آن ‏مسافر یک ماه زمان دارد در یکی از کشور های همسایه که دارای مراکز کاربردی وک ویزا می باشد انگشت نگاری را انجام دهد. از تاریخ یازده دسامبر 2013 متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزا دیداری، دانشجویی و کار بین 14 و 79 سال می بایست در مراکز کاربردی  اثر نگشت و عکس خود را ارائه دهند.

‏2- ویزای تضمینی کانادا :در این نوع ویزا دعوتنامه ای توریستی از شرکت کانادایی صادر می شود و پس از تکمیل مدارک توسط متقاضی سفر، ‏ثبت نام انجام می شود و بازه زمانی یک ماهه برای مسافر برای انگشت نگاری مشخص می شود. متقاضیان با پرداخت هزینه خدمات ‏جانبی (تور انگشت نگاری، راهنما و لیدرشیپ فارسی زبان، پیکاپ پاسپورت و خدمات پس از ورود به کانادا) در کنار ‏خدمات اصلی ثبت نام میتوانند استفاده کنند. کلیه این مراحل با هماهنگی دفاتر آنکارا، استانبول، ایروان، تورنتو انجام می گردد‎.

صرف نظر از نوع ویزا، متقاضیان ویزای تضمینی کانادا برای دریافت ویزای موردنظر خود، مستلزم طی تشریفات خاصی هستند.

ویزای توریستی کانادا

این ویزا که پرتقاضا ترین نوع ویزای کانادا می باشد، در اصل ویزای توریستی موقت یا Temporary Resident Visa (TRV) نام دارد.
معمولا این نوع ویزا برای دو گروه اصلی زیر صادر می شود.
– کسانی که قصد دیدار اهالی فامیل یا دوستان خود را دارند.
– کسانی که برای کارهای تجاری کوتاه مدت یا شرکت در سمینارها وارد کانادا می شوند.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای کانادا از نظر تعداد ورود به کانادا به 2 نوع تقسیم می شود:

– ویزای یکبار ورود (Single)

با این ویزا می توان تنها یک بار به کانادا سفر کرد و تا سقف اقامت 6 ماه صادر می گردد.

– ویزای چند بار ورود یا مولتی پل (Multiple)

با ویزای مولتی پل (مالتیپل) که به “ویزای 5 ساله کانادا” نیز معروف است، می توان تا چند بار وارد کانادا شد.
نکته مهم در مورد این ویزا اینست که در هر بار ورود با ویزای مالتی پل، مانند ویزای سینگل تنها می توان 6 ماه در کانادا ماند.

مدت زمان اخذ ویزای کانادا

مدت زمان اخذ ویزای توریستی تقریبی و بین 3 روز تا 80 روز پس از انگشت نگاری می باشد.

وقت سفارت کانادا

ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا، یکی از مباحث پرطرفدار در دنیای مهاجرت و گردشگری به حساب می رود. بحث مهاجرت به کانادا و وقت سفارت کانادا در کشور ما نیز همواره داغ و پرطرفدار بوده است. در حقیقت مردم بسیاری از کشورهای آسیایی و جهان سوم با رویای زندگی، تحصیل و فعالیت در کشورهای پیشرفته و تراز اول اروپا و آمریکا تصمیم به ترک وطن خود می کنند و مهاجرت به کشورهای برتر دنیا می گیرند.

اما در بین کشورهای مهاجر پذیر، کانادا یکی از گزینه های محبوب بشمار می رود؛ شاید محبوبیت کانادا ناشی از این مسئله باشد که این دولت نسبت به کشورهای اروپایی با سخت گیری کمتری ویزا صادر می کند. اما متاسفانه با گسترش بحران های اقتصادی و جنگ در جهان، کانادا نیز شرایط صدور ویزا را سخت تر کرده است ولی با این وجود باز هم طرفداران بیشماری دارد.

چگونگی دریافت وقت سفارت

به هر حال فرقی نمی کند که پروسه اخذ ویزای کانادا چقدر سخت یا آسان باشد؛ در هر صورت اولین قدم برای دریافت ویزای کانادا، گرفتن وقت سفارت کانادا است. اما گرفتن وقت سفارت کانادا کمی متفاوت از گرفتن وقت سفارت کشورهای دیگر است زیرا مرجع صادرکننده ویزای کانادا، طبق قوانین دولت کانادا، کارگزاری امور کنسولی تحت نام وک (VAC) است؛ در حقیقت افراد برای دریافت ویزای کانادا به جای سفارت کانادا باید از وک وقت بگیرند.

از طرف دیگر دولت کانادا برای انجام امور کنسولی ایرانی ها، سه کارگزاری خود واقع در شهرهای آنکارا، استانبول و ابوظبی را معرفی کرده است. بنابراین برای گرفتن وقت سفارت کانادا باید از طریق مراکز وک واقع در شهرهای مذکور اقدام کنند. روند گرفتن وقت سفارت کانادا از طریق مراکز وک آنکارا، استانبول و ابوظبی یکسان و مطابق با قوانین دولت کانادا است. اما اینکه شهروندان ایرانی به کدامیک از مراکز مذکور مراجعه کنند؛ حائز اهمیت است.به عنوان مثال اگر فرد به مرکز وک آنکارا مراجعه کند؛ می تواند از امتیاز پیکاپ ویزا در این شهر بهره ببرد؛ در حالیکه پیکاپ ویزا در استانبول ممکن نیست اما از طرف دیگر ایرانی ها می توانند یک روزه به استانبول سفر کنند و برگردند و بدین ترتیب متحمل پرداخت هزینه اقامت در ترکیه نخواهند شد. ضمناً پیکاپ ویزا در ابوظبی نیز امکانپذیر است ولی هزینه اقامت در این شهر نسبتاً بالاست.می توانیم بگوییم که روند گرفتن وقت سفارت کانادا از هر سه مرکز یکسان است. در حقیقت برای گرفتن وقت سفارت کانادا از تمام کارگزاری های وک می توانیم هم به صورت اینترنتی و هم حضوری اقدام کنیم .

چگونگی دریافت وقت سفارت کانادا

البته با توجه به میزان بالای تقاضا برای سفر به این کشور، مقررات بسیار محکمی از سوی دولت این کشور برای ورود شهروندان خارجی به این کشور وضع شده است؛ ولی در صورت آشنایی با شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز می‌توان ویزای این کشور را نیز دریافت کرد. نکته قابل توجه اینکه در حال حاضر، به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، کلیه فعالیت‌های این سفارت به حالت تعلیق درآمده و شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا می‌توانند از طریق نمایندگان قانونی یا شخصا به سفارت کانادا در کشورهای همسایه از جمله سفارت کانادا واقع در آنکارا، پایتخت ترکیه، مراجعه کرده و مراحل قانونی دریافت ویزا را طی کنند. البته با توجه به اینکه مراجعه حضوری به سفارتخانه‌های کانادا در کشورهای همجوار اتلاف هزینه و وقت را در بردارد، بنابراین ثبت نام و دریافت آنلاین ویزا کم هزینه‌ترین و نیز سریع‌ترین راه ممکن به نظر می‌رسد.اگر می خواهید ویزای کشور کانادا را به دست آورید اولین کاری که باید انجام دهید وقت گرفتن از سفارت کاناداست. گرفتن وقت از سفارت به دو شیوه کلی حضوری و اینترنتی امکان پذیر است. در شیوه حضوری شما باید مدارک وقت گرفتن خود را به همراه فیش بانکی هزینه های پرداخت شده و فرم درخواست پر شده به سفارتخانه برده و وقت خود را دریافت نمایید. در روش اینترنتی که بسیار آسان تر از روش قبلی است شما ابتدا در سایت ثبت نام کرده و اسکن مدارک را ارسال می نمایید سپس فرم درخواست ویزا خود را پر کرده و وقت خود را اخذ می نمایید.توجه داشته باشید که در روش آنلاین شما این امکان را دارید تا اگر در مدارک ارسالی تان ایراد و یا نقصی وجود داشته باشد، آن را اصلاح نمایید. البته برخی صحبت ها حاکی از این است که دولت کانادا به درخواست های آنلاین زودتر جواب می دهد اما با درخواست های حضوری بیشتر موافقت می کند. بنابراین شما برای اطمینان بیشتر می توانید برای وقت گرفتن حضوری به یک از سفارتخانه های کشور کانادا در کشورهای نظیر ترکیه، آذربایجان، امارات متحده و یا ارمنستان مراجعه فرمایید.

نکاتی در خصوص مصاحبه در سفارت

 • متقاضیان باید ۱۵ دقیقه قبل از زمان مصاحبه خود در سفارت حاضر شوند.
 • تنها افرادی که وقت مصاحبه دارند باید به سفارت مراجعه نمایند . توجه داشته باشید در سفارت محلی برای استراحت دوستان یا خویشاوندان شما وجود ندارد .
 • قدم زدن در اطراف سفارتخانه یا عکس برداری از آن یا اطراف آن ممنوع می باشد.
 • همراه داشتن هر گونه دستگاه الکترونیکی (تلفن همراه، دی وی دی، سی دی، فلش، ساعت های مجهز به دستگاه ضبط و غیره) ممنوع است.
 • همراه داشتن سیگار، فندک، غذا و نوشیدنی ممنوع است . همراه داشتن اشیا تیز (ناخن گیر، قیچی، سوزن بافندگی و غیره) ممنوع است.
 • حتی الامکان طلا و جواهرات همراه نداشته باشید، زیرا در هنگام ورود به بخش کنسولی باید برای بازرسی با دستگاه فلزیاب آن ها را در بیاورید.
 • حداقل یک کارت شناسایی عکس دار و رسمی (مثل گواهینامه رانندگی یا گذرنامه) همراه داشته باشید.
 • در سفارتخانه کارت های اعتباری پذیرفته نمی شود.

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

به دلایل سیاسی و روابط بین الملل متأسفانه سفارت کانادا در ایران کنسولگری ندارد.
از این رو متقاضیان باید به کشورهای دیگر سفر کرده و کارهای خود را انجام دهند.
شما برای انگشت نگاری باید به صورت حضوری به سفارت بروید اما برای اخذ ویزای خود کافی است
تا پاسپورت خود را با اندک هزینه ای به ما تحویل دهید
تا ما پاسپورت شما را با ویزای ضمیمه شده در آن به شما تحویل دهیم به این عمل پیکاپ پاسپورت گفته می شود.

ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان اخذ ویزای کانادا بسته به شرایط مختلف، متغیر است و معمولا 8 الی 16 هفته بطول می انجامد.

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای کانادا در حال حاضر بصورت زیر می باشد:
– قیمت ویزای کانادا با دعوتنامه معتبر (Notary Public): 790 دلار
– قیمت ویزای کانادا بدون دعوتنامه: 380 دلار
– قیمت دعوتنامه معتبر (Notary Public) تک: 460 دلار
– قیمت پیکاپ ویزای کانادا: 600 هزار تومان


برچسب:

نویسنده: مارال عابدی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108127

اشتراک این مطلب:

ویزای برزیل

ویزای برزیل

برای سفر به برزیل ابتدا باید ویزای برزیل را دریافت کنید

انواع ویزای برزیل

ویزای بازدید (توریستی)

ویزای تحصیلی

نحوه درخواست ویزای برزیل

۱) برای درخواست ویزای برزیل متقاضی ابتدا باید پرسش‌نامه را تکمیل کند.

۲) درخواست ویزا تنها در شرایطی پذیرفته خواهد شد که کلیه مدارک مورد نیاز اسکن و از طریق پرسشنامه در تارنما بارگذاری و ثبت شده باشد.

تمامی مدارک ارائه شده به سفارت باید به یکی از زبان‌های انگلیسی، پرتغالی و یا اسپانیا ترجمه رسمی شده باشد.
تمامی صفحات پرسشنامه باید تکمیل، پرینت و توسط متقاضی امضاء شود.

۳) پس از تکمیل و ارسال آنلاین پرسشنامه نسخه پرینت شده صفحه اول و نیز اصل مدارک اسکن شده در پرسشنامه باید توسط متقاضی ارائه شود.

در مراحل اخذ ویزا برزیل مصاحبه‌ای با مسافر انجام نمی‌شود، لذا وکیل و یا نماینده (آژانس‌های مسافرتی) شخص مسافر نیز می‌تواند با در دست داشتن مدارک زیر به سفارت مراجعه کند.

جهت اخذ ویزای تجاری مدارک ذیل باید اسکن و از طریق پرسشنامه مربوطه در تارنما بارگذاری و ثبت شده باشد:

اصل گذرنامه امضاء شده با حداقل شش ماه اعتبار.
گذرنامه‌های پیشین
یک قطعه عکس رنگی جدید ۴*۳
دعوتنامه از سوی شرکت و یا موسسه ای که متقاضی در طول اقامت خود در برزیل ملاقات خواهد کرد.
گواهی تمکن مالی از قبیل صورت حساب بانکی متقاضی و یا اقرارنامه محل کار مبنی بر حمایت مالی و تقبل هزینه های متقاضی در طول سفر توسط کارفرما.
معرفی‌نامه محل کار به همراه لیست بیمه از محل کار با ذکر سمت و هدف از مسافرت به برزیل
رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت از برزیل (برای حداقل 20 روز بعد از تاریخ درخواست روادید)
رزرو هتل در برزیل

هزینه ویزای برزیل

اعتبار ویزای توریستی برزیل 30 روز است؛ اما در صورت لزوم می‌توانید آن را تمدید کنید.
دریافت ویزا حدود 7 تا 10 روز زمان می‌برد و هزینه آن حدود 120 دلار است.


برچسب: