آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

دیدنی های سوئیس


قلعه Oberhofen در سوئیس

قلعه Oberhofen در سوئیس

قلعه Oberhofen در سوئیس قلعه Oberhofen در سوئیس یکی از سازه های معماری با شکوه ومیراثی تاریخی و ملی در کشور سوئیس است.این قلعه زیبا در کانتون برن واقع شده است و یکی از جذابیت های این منطقه برای حضور گردشگران ...

ادامه مطلب
قلعه Schadau سوئیس

قلعه Schadau سوئیس

قلعه Schadau سوئیس یکی از انتخاب های عالی در تور اروپا و سیاحت در قاره سبز برای افرادی که به معماری و بناهای تاریخی علاقه مند هستند و از طرفی از طبیعت زیبا نیز لذت می برند، تور سوئیس است. اگر ...

ادامه مطلب
قلعه تون در سوئیس

قلعه تون در سوئیس

قلعه تون در سوئیس قلعه ها و کاخ های فراوانی که قدمت های طولانی دارند در تور سوئیس به عنوان جاذبه های تاریخی مطرح هستند.یکی از این مکان ها قلعه تون در سوئیس است که موضوع صحبت آسمان پرستاره پرشیا خواهد ...

ادامه مطلب
قلعه هونگ در سوئیس

قلعه هونگ در سوئیس

قلعه هونگ در سوئیس یکی دیگر از قلعه ها و کاخ های تماشایی در کشور سوئیس که در کانتون برن واقع شده است و میزبان شمار زیادی گردشگر از نقاط مختلف جهان است، موضوع صحبت در مقاله امروز آسمان پرستاره پرشیا ...

ادامه مطلب
تیچینو – سوئیس

تیچینو – سوئیس

تیچینو - سوئیس تیچینو - سوئیس توجه شما را بیش از هر چیز دیگر جلب می‌کند، تجربه‌ فرهنگ ایتالیایی است. این کانتون ترکیب جالب و عجیبی از فرهنگ ایتالیایی و سوئیسی است. تیچینو - سوئیس با آب و هوای ایتالیایی، غذا و ...

ادامه مطلب
برن سوئیس

برن سوئیس

برن سوئیس برن سوئیس با خیابان‌های سنگ‌فرش شده، فواره‌ها، برج‌های ساعت با شکوه، تپه‌های زیبا و خانه های قدیمی با سقف‌های قرمز‌رنگ از ویژگی‌های پایتخت سوئیس است. برن سوئیس به داشتن چندین موزه ، پارک‌های متعدد، استادیوم هاکی روی یخ که دومین ...

ادامه مطلب
آپنزل سوئیس

آپنزل سوئیس

آپنزل سوئیس آپنزل سوئیس از شهرهای سوئیس در ایالت آپنزل ، هرچند مساحتش بیش از ۱۱۵ کیلومتر مربع نیست و ایالت سن گال آن را کاملاً احاطه کرده است، از اواخر قرن شانزدهم، به دو نیم ایالت کاتولیک و پروتستان تقسیم ...

ادامه مطلب
دیدنی های سوئیس

دیدنی های سوئیس

سوئیس و شهرهای دیدنی اش از بهترین مقاصد گردشگری در اروپا به شمار رفته و سالیانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند.این کشور قلمرو مراتع، جنگل ها و زمین های سرسبزی است که دست نخورده و بکر به چشم می آیند.در اینجا شهرهایی چون زوریخ، ژنو، لوسرن، برن، آپنزل، اینترلاکن و … مجذوبتان می سازند.

گشت و گذار های فوق العاده در کوه های مرتفع

سوییس، بهشت دوستداران کوهنوردی در آلپ است! شبکه ی گسترده ای از راه آهن کوهستانی ، بازدید کنندگان را در امنیت و راحتی به ارتفاعات 3883 متری می برد. ماجرا به همین جا ختم نمی شود: 

در بیشتر مسیرها دارندگان بلیت سیستم سفر سوییس تنها باید نیمی از بهای قطار ها را بپردازند . در ادامه به برخی از نکات مهم دیگر می پردازیم .

یونگفرایوخ – بام اروپا

مسیر ریلی Jungfrau از قلب مرتفع ترین ایستگاه ریلی اروپا در ارتفاع 3454 متری عبور می کند. مسیر شما :interlken.ost Wengen.Grindelwald.Lauterbunnen می توانید به jungfraujoch بروید. 

می توانید با swiss pass خود به صورت رایگان به wengen.grindelwald برسید همچنان که برای ایستگاه kleine scheidegg از 50 در صد تخفیف و برای سفرهای دیگر خود از 25 درصد کاهش قیمت بهره ببرید.

بام اروپا

کوهستان تیتلیس

با تله کابین چرخان Rotaire به قله ی 3020 متری بروید! تله سیژهای lce-flyer شما را تا فراز شکاف های عمیق یخچال ها هدایت می کند. پس از آن شما قادرید در تمام طول سال، قدم زنان بر بلند ترین پل معلق اروپا، titlis cliff walk از چشم بی نظیر کوهستانی لذت فراوان ببرید. 

مسیر شما: از swiss pass خود استفاده کرده و رایگان به enjelberg سفر کنید. می توانید از تخفیف 50 درصدی برای سوار شدن به تله کابین و رسیدن با بالای کوه Titlis سود ببرید.

کوهستان تیتلیس

ماترهورن- بهشت یخچال ها

مرتفع ترین پلت فرم در میان چشم انداز کوه های اروپا با 3883 متر ارتفاع که هیچ تله کابین دیگری در اروپا تا این ارتفاع بالا نخواهد رفت.چشم اندازی باور نکردنی از دیدنی های سوئیس از زاویه ای کاملا متفاوت، برجهانی سپید از برف و یخ پیش روی شماست. 

مسیر شما: از مجوز سفر در سوییس خود استفاده کنید و به طور رایگان به Zermatt سفر کنید. در ضمن می توانید از تخفیف 50 درصدی برای سوار شدن به تله کابین بهر ببرید.

بهشت یخچال ها

کوهستان ریگی

این کوه پر بازدید کننده ترین کوه در دیدنی های سوئیس است. بدون شک از گردش با اولین قطار چرخ دنده ای کوهستانی در اروپا به وجد خواهید آمد. مسیر شما : swiss travel pass با کشتی از لوسرن به vitznau بروید. 

سپس با قطار چرخ دنده ای به کوه rigi kulm بروید. در مسیر بازگشت خود می توانید با همان قطار یا تله کابین به Goldau .vitznau بروید.

کوهستان ریگی

پیلاتوس

در گذشته های دور این کوه به لانه ی اژدها معروف بود امروزه Pilatus یک تفرج گاه مردمی با چشم اندازی گسترده است. این کوه ، مکانی برای ماجراجویی در دروازه ی لوسرن می باشد. 

مسیر شما : از راه آهن kriensereggبه frakmuntegg یا با تله کابین Pilatus kulm یا قطار دنده ای از Alpnachstad ( کشتی یا قطار از لوسرن).

پیلاتوس

گورنر گرات

راه آهن Gornergrat با چشم اندازی مجهز به تجهیزات رصد، قدمتی بیش از 100 سال دارد. این بام کوهستانی در ارتفاع 3153 متری واقع و در تمام طول سال در دسترس است. 

مناظری چشم گیر گسترده از یخچال monte rpsa.gorner که شامل 10 قله پوشیده از برف matterhorn می شود در آن محدوده واقع است. مسیر شما: قطار از ایستگاه Zermatt به Brig/ visp با قطار چرخ دنده ای یه سلسله کوه هلی Gorner برسید.

راه آهن Gornergrat

گلاسیه 3000

تله کابین ، معماری خاص و ماجراجویی در کوهستان های تماشایی آلپ، این ها و بیشتر از این ها، تجاربی هستند که بازدید کنندگان در جهانی بی همتا از یخ و برف از سرخواهند گذراند. 

در اولین نگاه، معماری شگفت انگیز ایستگاهی که معمار مشهور ماریو بوتا آن را طراحی کرده، خیره کننده است . ناگهان ، منظره ای بی نظیر از 24 قله ی 4000 متری برفی شمارا مسحور خواهد کرد. 

مسیر شما: با اتوبوس زرد رنگ پست از Les diablets gstaad در گردنه ی pillon، سپس با تله کابین هوایی تا ایستگاه قله Glacier 3000

دیدنی های سوئیس – زوریخ

زوریخ، کلانشهرباشکوه و پر جنب و جوش سوییسی، در سواحل دریاچه ی زوریخ و در دل طبیعت خیره کننده و کوه های سر به فلک کشیده واقع شده است. بافت سحر انگیزه قدیم شهر از قلعه ی رمی در گذشته های دور به یک منطقه ی توریستی پر رفت و آمد بدل گشته است. 

زوریخ به خاطر شب های زنده، رویدادها و فعالیتهای فرهنگی 50 موزه و بیش از 100 گالری اش شهره ی خاص و عام است. در این شهر برای هر سلیقه ای ، یک سرگرمی وجود دارد: بازدید از سواحل دریاچه ها و رودخانه ها، پیاده روی در کوه uetliberg و یا گشت و گذار در rhine falls بزرگترین آبشار اروپا.

زوریخ

جاذبه ها :

بافت قدیم : بافت زیبا و سحر انگیز این شهر شما را تا بیش از 2000 سال به دل تاریخ می برد. کلیسای fraumunster ،این کلیسای باشکوه در سال 853 ساخته شد. شهرت این کلیسا به خاطر شیشه نقشینه هاییست که مارک شاگال ، از پیشگامان اکسپر سیونیسم انتزاعی آفریده است.

موزه هنرهای kunsthaus: در این موزه آثار هنری از قرن 15 میلادی تا به امروز به چشم می خورد و به خاطر همین آثار ارزشمند، چشم های جهانی را به خود خیره کرده است. 

بهشت دوستداران خوراک Gouramet parsthaus رستوران های زوریخ مثل خود شهر متنوع اند. بیش از دو هزار رستوران در این بهشت شکم دوستان از رستوران برنده جوایز آشپزی تا غذاهای خانگی پیدا می شود.

Zurich west: این محله در گذشته شاهد انقلاب صنعتی در این شهر بوده و امروزه قب خوراک شناسی ، هنر، طراحی، فرهنگ، خرید و معماریست. خرید منحصر به فرد در یک محیط طبیعی. سرگرمی های خانوادگی : زوریخ یک مقصد به یاد ماندنی برای خانواده هاست : در اینجا به کودکان در همه حال خوش می گذرد.

لوسرن جوهره سوییس

منطقه ی لوسرن با سواحل زیبا و پس زمینه ای از کوه های تاثیر گذارش به سوییس در مقیاسی کوچکتر یا جوهره سوییس معروف گشته است. لوسرن مجموعه ای از موزه های غنی ، سالن های تئاتر و جشنواره های مختلف را دراختیارتان می گذارد. 

این شهر خانه ی مرکز فرهنگی و کنگره است. که یک شاهکار معماری محسوب شده و به وسیله ی معمار آوانگارد معروف jean nouvel خلق شد.بهترین مناظر شهر لوسرن ، دریاچه و پیرامونش، بهترین مناظر را در دل خود جای داده اند. 

از بالای باستانی musegg، چشم انداز بدیعی از لوسرن زیر پای شماست. کوه های اطراف برای گشتی یک روزه عالی هستند: این رکود شکنان، عنوان اولین قطار چرخ دندهای در کوه rigi و شیب دارترین را قطار در Pilatus را باخود در اروپا یدک می کشند. 

تله کابین های rotair در titlis اولین تله کابین های چرخان 360 درجه در دنیا هستند و همزمان تله کابین های stanserhorn.cabrio نیز اولین تله کابین های دو طبقه و بدون سقف در دنیا می باشند.

لوسرن

جاذبه ها :

Chapel.bridge : این بنای قرن چهاردهمی بسیار پربازدید بوده به طوری که بیشترین عکاسی های گردشگران در این بنا صورت می گیرد. مرکز فرهنگی و کنگره ی لوسرن kkL معماری این ساختمان به تنهایی نفس ها را در سینه حبس می کند و داخل ساختمان نیز گوشه ای فرهنگ که برای خود سطح خاصی دارد را به نمایش میگذارد.

دریاچه لوسرن: دریاچه لوسرن را با یکی از پنج کشتی زیبای بخار در نوردید. بزرگترین ناوگان کشتی های موتوری و بخار در کل قاره ی روپا را در اختیار دارد که با نشان دادن مناظر شگفت انگیز اطراف دریاچه ی لوسرن، چشمانتان را نوازش خواهد کرد. 

نظرتان در مورد رفتن به کوه Burgenstock و استفاده از بلدترین آسانسور فضای باز اروپا به نام hammet schwand چیست؟

اینتر لاکن سوییس بکر با جرعه ای هیجان

اینترلاکن در قلب سوییس، در مرکز منطقه ی مرتفع oberland، بین دو دریاچه ی thun. Bernese و درپای قلل سه گانه ی Jungrfrau .eiger.monch واقع شده است . 

به لطف توریستی بودن اینتر لاکن در کل منطقه هر ساله گردشگران بسیاری از این شهر دیدن می کنند: می توانند در بین مغازه های سوغاتی فروشی و بوتیک های متنوع قدمی بزنید و زندگی شیرین سوییسی را در کافه معروفش تجربه کنید. 

این شهر لقب شماره یک ورزش های ماجراجویی را یدک می کشد.مقصد ماجراجویان بسیاریست که می خواهند ورزشهای مانند پاراگلایدر، چتربازی ،قایق سواری در آب های خروشان ، غار گردی، بانجی جامپینگ و درخت نوردی را انجام دهند.

اینتر لاکن در زمستان اینتر لاکن نه تنها یک مقصد برای تعطیلات تابستانیست بلکه در زمستان نیز انتخاب های بسیاری را در اختیار تان می گذارد. کوه های پیرامون اینتر لاکن فرصتی عالیست برای کسانی که می خواهند برای اولین بار اسکی کنند. 

در تعطیلات زمستانی، مدارس آموزش اسکی گردشگران را به امتحان کردن بسته های آموزشی اسکی دعوت می کنند. لوژ سواری گزینه ی مفرح دیگریست که گردشگران می توانند در هر سنی و در منطقه ای برفی تجربه اش کنند.

اینتر لاکن

جاذبه ها :

اینتر لاکن دروازه های به کوه های مرتفع آلپ است و تمام خطوط اصلی قطار این شهر را به دیگر شهرهای مهم سوییس وصل می کنند. رویدادهای فرهنگی و مراکز خرید بزرگ اولین مقصد طرفداران ورزش های ماجراجویی در اروپا.قلعه های باشکوه در پارک لند زیبا که از ویژگی های منطقه ی دریاچه ی thun هستند.

موزه ی فضای باز Ballenberg که دیدگاهی از میراث غنی فرهنگی سوییس در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد.icemaglc lnterlaken که یک مجموعه ی اسکیت سواری است. مرکز اینتر لاکن را به سرزمین جادویی زمستانی و واقعی بدل خواهد کرد.

این مجموعه ی زمستانی از چندین پیست اسکیت تشکیل شده که با راه های 450 متری به یکدیگر وصل شده اند. در کنار اسکیت کردن، می توانید غذاهای خوشمزه را از رستوران Lglu و غرفه های سیار خریداری کنید. 

کفش اسکیت اجاره کنید و یا کرلینگ انجام دهید.شب ها نیز نورپردازی جادویی به این مجموعه جذابیت خاصی می دهد.

برن پایتخت زیبای سوییس

شهرهای کمی در جهان وجود دارند که توانسته اند مانند شهر برن پایتخت زیبای سوییس ، در حفظ بافت تاریخی شهرشان موفق عمل کرده باشند. 

شهر قدیمی برن به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و به لطف شش کیلومتر راهروی مسقف اش- که در زبان محلی لابن نامیده می شود.- خرید خاص را با انواع برندهای بین المللی ، بوتیک های منحصر به فرد و مغازه های نفیس به گردشگران هدیه می دهد.

نماهای شنی و خوب نگهداری شده ی ساختمان ها و افق منحصر به فرد سقف خانه ها به ویژگی اصلی این شهر قدیمی تبدیل شده است. فواره های تزئینی شهر قدیمی تنها جنبه ی زیبایی ندارند. 

بلکه آبی زلال و گوارا دردل خود جای داده اند. رودخانه ی Aare همچون یک نرده ای محافظتی این گنجینه ی بی پایان را در برگرفته است. برای مشاهده ی بهترین چشم انداز شهر برن باید به بالای برج کلیسای 101 متری و یا باغ رز رفت. 

این پارک بزرگ که در نزدیکی bear park قرار دارد. به مکانی ایده ال برای خانواده ها تبدیل شده است.

برن

جاذبه ها :

مسیرهای کوتاه: فرودگاه بین المللی و اتصال مستقیم به قطارهای سریع السیر این شهر را به یک پایتخت ایده ال تبدیل کرده است. به لطف موقعیت مرکزی ساکنان این شهر که به دروازه آلپ مشهور است. 

به راحتی گردش و سفرهای درون کشوری انجام دهند. Bern tiket همه ی مهمانان به هنگام اقامت شب در برن به طور اتوماتیک beran ticket را دریافت می کنند. این بلیت قابل استفاده در سیستم حمل ونقل شهری ست. 

خرید در بافت قدیم شهر:شهر برن به لطف دارا بودن شش کیلومتر راهروی مسقف در نزدیکی بافت تاریخی یکی از طولانی ترین مراکز خرید را داراست که حتی خرید در آن در هوای نامساعد هم مطلوب است. 

سنت های زنده : این آداب و رسوم را می توان از نزدیک در دره ی emmental تجربه کرد: در این دوره پنیر مشهور سوییسی معروف به Emmentaler AOp ساخته می شود. 

زندگی به شیوه ی مردم برن : به لطف زندگی آرام این شهر برنی ها در فضای آرامش بخشی زندگی می کنند و در زمان های خود به حل مسایل واقعا مهم می پردازند.

بازل شهر فرهنگ

بازل که سومین شهر بزرگ سوییس است. در کناره های رود راین واقع شده و مرزمشترک با دو کشور آلمان و فرانسه دارد. در این شهر نه تنها فرهنگ های گوناگون بلکه تاریخ چند وجهی هنر مدرن و معماری با هم متلاقی گشته اند.

بازل کهن ترین شهر دانشگاهی سوییس است. ساختمان های نمادین و تاریخی این شهر شامل میدان بازار بزرگ با سالن شورای شهرش مزین به سنگ های شنی قرمز رنگ و کلیسای گو تیک مربوط به اواخر دوران رمانسک می شود 

به هنگام پیاده روی در بافت قدیم شهر می توانید از بوتیک های کوچک، کتاب فروشی آنتیک و مغازه هایی با طراحی مدرن دیدن کنید. حتما سری به مغازه های Lackerli huus بزنید و نان سنتی و معروف زنجیبلی Basler lackerli این شهر را امتحان کنید. 

بازل شهری به آداب و رسوم و همزمان فرهیخته است. این حقیقت را می توان در چندین ساختمان مدرن شهر و همچنین آثار معماران مشهوری همچون meyer Richard.diener.meuron.mario Botta.dienerde.herzog مشاهده کرد.

بازل

جاذبه ها:

بارل شهری سبز است. باغ گیاه شناسی چندین پارک و کناره های رود راین ،مکان هایی ایده ال برای به آرامش رسیدن و تامل کردن است. خانه Etosha در باغ وحش بازل منظره و ایده ای کامل از مناطق ساوانای نامیبیا را به شما القا می کند. 

کاروانال سالانه ی fasnacht مهمترین جشن مردم بازل است. ساعت چهار صبح روز جشن تمام چراغ های شهر خاموش شده و صفوفی رنگارنگ و درخشان از مردم در تمام خیابان ها به راه می افتد. 

Mobility ticket به هر مهمانی این امکان را می دهد که در طول سفر از حمل و نقل عمومی شهر بازل و اطرافش رایگان استفاده کند. بزرگترین بازار کریسمس در سوییس. تورنمنت. 

Swiss lndoors bassel که به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی سوییس و یکی از مهم ترین تورنمنت های داخل سالن در جهان شناخته می شود. هنربال – مهمترین نمایشگاه برای بازار هنرهای بین المللی.

ژنو

شهری که چشم ها را به خود خیره می کند.این شهر با طبیعت بی مانندش و تجربه ای فراموش ناشدنی به مقصدی برتر و با استانداردهای بالا با فاصله ای بسیار زیاد، از دیگر مقاصد تبدیل شده است. 

جای شگفتی نیست که ژنو برای بار دوم از طرف معتبر جوایز سفر جهانی (WTA ) به عنوان یکی از مقاصد پیشروی گردشگری در اروپا 2015 معادل با جایزه اسکار در صنعت توریسم انتخاب شد.

ژنو به همه خوش آمد می گوید!

شما چه خواهان یک گشت دریایی عاشقانه خریدهای گران و لوکس ، درمان هنر غذاخوری باشید و چه به دنبال تجربه های اکتیو با فعالیتهای در فضای باز و یا گشت روزانه در آلپ باشید. 

ژنو تمام آنچه را که خواهانش هستید و حتی بیشتربه شما تقدیم می کند. فستیوال های موسیقی فیلم و فرهنگی در کنار گنجینه ای از موزه ها و رویداد های مهم بین المللی این شهر را به کانون توجه در طول سال مبدل کرده است.

ژنو

جاذبه ها :

نمایشگاه بین المللی خودروی ژنو به عنوان یکی از رویدادهای معتبر مرتبط با اتومبیل را از دست ندهید. (اوایل مارس) فستیوال ژنو: این رویداد از آخر ژوئیه تا اواسط اوت جریان دارد. این فستیوال معمولا با یک آتش بازی مهیج همراه می شود. 

شهر بین المللی ژنو، بین المللی ترین شهر در جهان است. این شهر با وجود تنها 190 هزار ساکن، مقر35 سازمان بین المللی و 250 سازمان غیر دولتی مانند صلیب سرخ، سازمان ملل و سازمان اروپایی پژوهش های هسته ای است.

ژنو یکی از ده شهر اول جهان از نظر سطح بالای استانداردهای زندگیست. شهر ژنو یک بعد برجسته ای انسانی دارد.خرید هنر خوراک شناسی، فرهنگ، آرامش: همه و همه در این سفر مهیاست.

لوزان شهر المپیکی سوییس

لوزان، دومین شهر بزرگ سوییس در سواحل دریاچه ی ژنو، هم یک شهر تجاری پویاست و هم یک مقصد تفریحی. لوزان به عنوان مرکز استان Vaud، شهر دانشگاهی و بسیار دانشجو پذیر است. 

ورزش و فرهنگ اهمیت ویژه ای در این شهر المپیکی دارد. مقر بین المللی المپیک به همراه موزه ی المپیک ( بزرگترین و خاص ترین مرکز اطلاعات در مورد باز های المپیکی) نیز در این شهر واقع شده است.

فعالیت ها و رویداد های خانوادگی هم در طول سال در این شهر برگزار می شود.فستیوال شهر، شهر بازی lunapark یا پارک آبی بافت قدیمی سحر انگیز شهر که کلیسای عصر گوتیک بر آن سایه افکنده، یک منطقه ی بدون ماشین است که در آن چهارشنبه و یکشنبه بازار برگزار میشود.

The Lausanne Transport card به تمام مهمانان که در هتل ها و مهمانسرای لوزان اقامت کنند. این مکان را می دهد تا بدین ترتیب از شبکه ی حمل و نقل و وای فای رایگان در بیشتر نقاط شهر لذت ببرند.

لوزان

جاذبه ها :

این شهر به پویایی و ظرفیتش برای نو آوری و تنوع شهره است. این شهر المپیکی در فاصله ی چهل دقیقه ای فرودگاه ژنو، مقصدی ایده ال برای کشف دریاچه، کوه ها، روستا و باغ های انگور است.

کلیسای واقع در قلب بافت قدیمی: کلیسای باشکوه شهر لوازان متعلق به قرن سیزدهم و مشرف به شهر است. این کلیسا به عنوان یکی از زیباترین آثار هنر گوتیک شناخته می شود

خرید در flon این محله ی پرجنب و جوش و مد روز به یک پیروزی بی چون و چرا در شهرسازی تبدیل شده است. محله flon میزبان مفازه های بسیار هتل هایی با معماری خاص گالری هنری ، رستوران ها، بارها و کلاب هاست. 

ساحل دریاچه در ouchy محله ی ouchy مکان های فوق العاده را برای گردش در دل خود جای داده است. پارک های مختلف، موزه ی المپیک و پاویون تایلندی اسکله نیز نقطه ی شروع گشت های سحر انگیز بر روی دریاچه است.

مونتروریویرا شهر جشنواره ها

شهر montreux در آغوش دریاچه ی ژنو، در حصار تاکستان ها و با پس زمینه ای از کوه های سر فلک کشیده ی آلپ، نفس ها را در سینه حبس می کند. فستیوال موسیقی جاز این شهر که هر ساله در ماه ژوئیه برپاست و درگوشه کنار این شهر سبب برپایی کنسرت می شود.

از شهرت جهانی برخوردار است. این شهر با آب و هوای بی نظیرش مرکز منطقه ای ریویرا محسوب می شود. درختان مدیترانه ای همچون کاج، سرو و نخل در این شهر به خوبی رشد می کنند. 

چارلی چاپلین فردی مرکوری و افراد مشهور دیگری از ستارگان در اینجا زندگی کرده و یا زندگی خود ادامه می دهند. بسیاری از خانه هایی که در امتداد جاده ی ساحلی واقع شده اند از جمله قصر با شکوه مونترو، متعلق به دوران اوج عصر زیباییست.

به عنوان سرگرمی های مفرح خانواده ها می توانند،علاوه بر فعالیتهای بی شمار فضای باز از پارک های تفریحی بسیاری سود ببرند. همچنین تمام اعضای خانواده می توانند با chocolate train از یک سفر خوراکی شناسی لذت ببرند.

جاذبه ها :

Chillon castle : این قلعه در یک جزیره ی صخره ای ، در کنار دریاچه و در پای یک دره ی جنگلی حضور دارد .قلعه ای رمانتیک chihhon که در نزدیکی montreux واقع است. به مکانی محبوب برای قرار ملاقات و هرگونه رویدادی بدل گشته است.

Goldenpass :این قطار گسترده ی وسیعی از گشت ها را ارائه می دهد مانند خط montreux-Lucerne….montreux gazz festival: این جشنواره که در سال 1967 پایه گذاری شد. 

یکی از مهمترین رویدادهای هنری در جهان است. در طول دو هفته در ماه ژوئیه، انواع سبک موسیقیایی در این جشنواره به اجرا در می آید.

Chaplins world: موزه ای سرگرم کننده سحر انگیز و تعاملی در مورد کمدین مشهور چارلی چاپلین. گردش در ساحل دریاچه : طولانی در خط ساحلی آکنده در گل که castle .chillon.montreux.vevey وصل می کند.

کرانز- مونتانا واحه ای پرتجمل در شکوه طبیعت آلپ

Crans-montana در آفتابی ترین بخش سوییس ، در قلب آلپ بین کوه های mont blanc.matterhon واقع شده است. دشت های مطبق در بالای دره ی رود Rhone با انبوهی از دریاچه ها ، آب و هوای فوق العاده معتدل پاکی هوا و منظره ای خیره کننده از قلل جنوبی آلپ شهر – Montana crans را به مقصد مورد علاقه ی همه اعضا خانواده بدل کرده است.

 Crans- Montana میزبان چندین مدرسه مشهور است مانند :lnterantional.school.of hotel management.lesroches. این مدارس یک محیط آکادمیک ویژه ای را در قلب کوخ های آلپ سوییس به وجود آورده اند.

مونتانا

جاذبه ها:

در تابستان کودکان و نوجوانان سراسر جهان تعطیلات خود را با کشف تازه ها تمرین ورزش های جیدید یا قدیمی و تقویت زبان با حضور در اردوی بین المللی تابستانی lamoubra سپری می کنند.

چشیدن پنیر سنتی راکلت که در مراتع به عمل می آید و با گوشت گاو خشک شده در هوای آزاد میل می شود. سراسر لطف است!گلف : زمین severiano Ballesteros با 18 حفره و زمین Jack Nicklaus با 9 حفره چشم اندازی شگفت انگیز از mont blanc matterhon را عرضه می کند.

خرید: crans Montana تنها بهشت خریداران آلپ در فتصله ی چندین مایلی در اطراف است. ارتباط نزدیک با اقامت در خانه های مناسب خانواده در این منطقه: هم می توان از شنا در پنج دریاچه لذت برد، 

هم در جنگل های کوهستانی معطر با شبکه ای از پیاده روها قدم زد و در پایان در یک خانه ی دنج روستایی شب را گذراند.

زرمات – ماترهورن

Zermatt 1620 متر محبوب ترین دهکده ی کوهستانی در جهان با منظره ای از قله ی matterhorn با ضربان زندگی می تپد. مغاز، کافه، بارو هتل های لوکس انتخاب های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند.

اینجا بهشت ورزشکاران آلپاین، طرفداران اسکی ، عاشقان زندگی و دوستداران طبیعت است. Zermatt- matterhorm راز آلود و با شکوه سوژه ی محبوب عکاسان ، اسطوره و نمادی برای ورزشکاران آلپاین و سمبل و نشانه ی برجسته کشور سوییس است.

ماترهورن

جاذبه ها:

برف را لمس کنید. تجربه ای بی نظیر در بهشت یخچال های matterhorn در انتظار شماست. به بالاترین ایستگاه تله کابین در اروپا در ارتفاع 3883 متری بروید. چشم انداز 360 درجه آن بالاشما را جادو خواهد کرد: 

در بخشی سوئیسی، فرانسوی و ایتالیایی کوهستان آلپ 14 تا از بزرگترین یخچال های طبیعی آلپ در احاطه ی 38 قله ی سر به فلک کشیده ی 4000 متری قرار گرفته اند.
از دیگر جاذبه ها می توان به تیوپ سواری روی برف سینما، قلعه ی یخی، مغازه های پیک، بام با سکوی چشم انداز و تجهیزات گسترده ای رصد اشاره کرد. Gornergrat یک جاده ی ریلی بازدیدکنندگان را تا بالای کوه و ارتفاع 3089 متری می برد: چشم انداز در این ارتفاع فوق العاده است.

موزه ی matterhorn:در این موزه تجهیزاتی که در اولین صعود به matterhorn در سال 1865 مورد استفاده قرار گرفته به نمایش گذاشته شده است. این صعود به طرز غم انگیزی پایان یافت.

بهشت یخچال های matterhorn: به وسیله تله کابین های حاضر در این کوه باشکوه شما می توانید تا ارتفاع 3883 متری که بلند ترین ارتفاع در اروپا محسوب می شود،بالا بروید به محل سکوی رصد رفته و از مرتفع ترین قلعه ی یخی در جهان بازدید کنید.از دیدن پارک ماجراجویی wolli غافل نشوید.

لوگانو- منطقه تیچینو

محل تلاقی کیفیت سوییسی و سبک زندگی ایتالیایی Ticino که در جنوب ترین نقطه ی سوییس واقع شده، سرزمین تضادهاست:تنها استانی ست که به طور کامل در جنوب کوه های آلپ قرار گرفته و تنها مکانی در کل سوییس محسوب می شود.

که با وجود استفاده ی گسترده ی زبان انگلیسی، زبان اصلیشان ایتالیایی ست . این سرزمین تضادهای طبیعی طیف وسیعی از نمادهای اروپایی را در دل خود جای داده است: 

یخچال های طبیعی خیره کننده دره های وحشی آلپ تپه های سرسبز جایی که زیتون و انگور پرورش می یابد و پوشش گیاهی نیمه گرمسیری در پارک های گیاه شناسی کنار دریاچه، تاریخ، فرهنگ، آشپزی عالی وزبان این منطقه با مناطق نزدیک نرز ایتالیا در هم می آمیزد و ترکیبی از جادوی مدیترانه ،شیوه ی زندگی با هنر آشپزی و معماری منحصر به فرد ، کیفیت سوییسی دقت و تمیزی را ارائه می دهد.

بهترین زمان برای مسافرت به این منطقه بین ماه های آوریل و اکتبر است.ticino همان قدر که با مناظری رمانتیک کشتی های آرام و مراکز خریدش مناسب افراد تازه ازدواج کرده است. 

برای خانواده ها نیز شادی به ارمغان می آورد: خانواده ها می توانند از فعالیتهای متنوعی لذت ببرند مانند بازدید از پارک مینیاتوری سوییس ، پارک ماجراجویی ، پارک آبی، قطار کوهستانی بی نظیر کارخانه های شکلات سازی و ده ها فعالیت دیگر.

منطقه تیچینو

جاذبه ها :

Lugano بزرگترین و شناخته شده ترین شهر منطقه ی Ticino این شهر که به دریاچه ی زیبا، کیفیت بالای زندگی و فعالیتهای اقتصادی اش شهره است. به خاطر مناظر طبیعی، پارک ها، باغ های گل و ویلای های باشکوه تاریخی اش تا ابد در ذهن ها می ماند.

آب و هوای این شهر، در بیشتر طول سال مطبوع و معتدل است. Lugano به خاطر وجود دریاچه اش بسیار مشهور است. در اطراف دریاچه می توان در بین کافه ها و رستوران های قدمی زد هوای تازه تنفس و چهره های گشاده اهالی را ملاقات کرد.

در خیابان nassa که یک پیاده راه بلند با مغازه های تخصصی و خاص و بوتیک های معروف از لوئیس ویتون تا کاتیر است، هم کودکان و هم بزگسال جذب خواهند شد. در بیست کیلومتری lagano مرکز خرید مجلل و لوکس fox town بزرگترین مرکز خرید outlet در جنوب اروپا قرار دارد.

بیش از 160 مغازه میزبان 250 مارک بین المللی است. در فتصله کوتاهی از lugano شهر Bellinzona با سه قلعه ی قرون وسطایی شهر Lucarno. Ascona در ساحل دریاچه ی Maggiore قرار دارد.

سنت موریتز جواهری در میان مقاصد آلپ

St.moritz یکی از سنتی ترین دهکده های تعطیلاتی در سوییس است. حتی از اسم خود شهر هم به عنوان یک نام تجاری محافظت می شود و یاد آوری آن با سبک ظرافت و کلاس برابر است

 moritz st. که در دره ی الهام بخش Engadin واقع شده، به مثابه کتاب مصوریست از زیبایی های تابستان و زمستان در سبکی متفاوت با جذبه ای بی همتا در چهار گوشه ی جهان.

این شهر تنها یک اقامتگاه تعطیلاتی نیست بلکه محل تولد گردشگری زمستانی در کوه های آلپ در سال 1864 است. پس جای شکفتی نیست که st. moritz پس از برگزاری چهار دوره مسابقات بین المللی اسکی آلپاین (2000.1974.1948.1934 )و دو المپیک زمستانی (1928.1948) باز هم به عنوان میزبان مسابقات بین المللی اسکی آلپاین در سال 2017 انتخاب شده باشد.

تمام مهمانان از سرتاسر جهان سبک زندگی مدرن و کوهستانی این شهر به همراه هتل های عالی و رستوران های برجسته را تحسین می کنند.

سنت موریتز

جاذبه ها:

Corviglia ، جای که معتبرترین رویدادها جشن گرفته می شود مسابقات کاپ جهانی برگزار می گردد و رویاهای آشپزی به وقوع می پیوندند، در سرزمین کوهستانی st. moritz قله 3057 متری piz nair واقع شده است.

موزه ی segantini که به نقاش معروف gIOvanni.segantini تقدیم شده است. این نقاش پنج سال آخر عمر خود را در دره ی Engadin سپری کرده بود.

Bernina.Express: سوار برقطار پانورامیک با چشم اندازی بی نظیر بر پر منظرترین مسیر راه آهن اروپا تا دره poschiavo…muottas.muragl :منظره ای تاثیر گذار بر فراز دریاچه ی upper Engadine. در زمستان نیز می توان به کمک سورتمه از قله به سمت ایستگاه دره رفت. 

برای علاقمندان به ورزش های زمستانی 350 کیلومتر پیست و زیر ساخت های فوق مدرن در مناطق اطراف وجود دارد. خانه ی کوهستانی st. moritz.corvglia دارای شیب دارترین سکوی پرش اسکی در سوییس است.

کالکسه های رمانتیک در اطراف دریاچه در جنگل staz و یا در داخل شهر یکی از جاذبه های شهر st. moritz است.

مقاصد زمستانی زرمارت

Zermatt در دامنه ی mattehorn واقع است. شهرت و پیشرفت توریستی شهر احتمالا رابطه ی تنگاتنگی با کوه معروف جهانی اش دارد. مقصد توریستی Zermatt منطقه ای است بدون ماشین که ویژگی اصیل خود را حفظ کرده و امکانات بی شماری در زمینه ی گردش های توریستی و فعالیتهای زمستانی به بازدید کنندگان ارائه می دهد.

 360 کیلومتر پیست اسکی برف اندود Zermatt به سه محدودی اسکی تقسیم شده است. Schwarzsee.sunnegga.rothorn.stohwarzsee و یخچال های matterhorn اسنبورد سواران و علاقه مندان به اسکی آزاد می توانند در پارک برفی Zermatt تجارت خود را تکمیل کنند.

سنت موریتز

St.moritz چیزی بیش از یک ایستگاه ساده ی تعطیلات است. این منطقه در سال 1864 به عنوان زادگاه گردشگری زمستانی آلپ شناخته و دوبار هم به عنوان میزبان بازی های المپیک زمستانی انتخاب شد.

 با این همه شهرت st.moritz در ابتدا وتمدار چشمه های معدنی خود بود که 3000 سال از کشف آن ها می گذرد. و این منطقه را به یک استرحتگاه اسپای تابستانی تبدیل کرده بود .st. moritz به دوستداران ورزش زمستانی 350 کیلومتر پیست اسکی با زیر ساخت های فوق مدرن ارائه می دهد.

کرانز- مونتانا

دو استرحتگاه crans- Montana در همسایگی یکدیگر و در ارتفاع 1500 متری در یک فلات آفتاب گیر برفراز دره ی rhone قرار دارند. پیست های اسکی از راس فلات تا یخچال plainoe mort در ارتفاع 3000 متری گسترش یافته اند. و مستقیما در بالای جنگل واقع اند.

این پیست های وسیع برای مبتدیان و اسکی سواران در برف های عمیق ایده ال هستند. اسکی بازان و پیشرفته با تله سییژ la toula می توانند خود را به شیبی برسانند که فرود از آن واقعا چالش بر انگیزه خواهد بود.

اینتر لاکن- ناحیه یانگفرا

بازدید کنندگان می توانند. به دلیل موقعیت اینتر لاکن هرروزه از شانس اسکی در ایستگاه مورد علاقه ی خود در میان مناطق اسکی منطقه ی murrren/schilthorn/kleine scheidegg یا منطقه ای اسکی خانوادگی Axalp-brienz.beatenderg استفاده کنند.

بیش از 45 راه ریلی کوهستانی ، تله کابین، تله سییژها و آسانسورها ورزشکاران را به 200 کیلومتر از پیست های اسکی می رساند.

ناحیه یانگفرا

مناطق اسکی در اطراف Hasliberg. Grindelwald.murren بیش از 260 کیلومتر مربع مساحت از شیب تند تا تفریحی را که از شش تا 12 کیلومتر درازا دارند. شامل می شود. ماشین های برف ساز در 40 درصد ایستگاه های اسکی وجود دارد.

برای غیر اسکی بازان نیز امکاناتی مانند بیش از 100 کیلومتر جاده برفی برای کشف کوهستان منطقه با پای پیاده مهیاست. به علاوه وجود بی شمار ایستگاه لوژ سواری که در بین آنها طولانی ترین ایستگاه کوه های آلپ در کل قاره ی اروپا به چشم می خورد.این منطقه را از بهشت لوژ سواران تبدیل کرده است.

ساس فی

منطقه ی اسکی saas-fee با دارا بودن 22 ایستگاه تله سییژ و 100 کیلومتر پیست به مرکز اسکی منطقه تبدیل شده است. بیست کیلومتر راه پیاده روی در برف ها و 8 کیلومتر مسیر اسکی صحرانوردی نیز برای اسکی بازان آماتور فراهم گشته است.

همچنین به جای اسکی سواری می توان از پیست های سورتمه سواری متنوع مانندپیست 11 کیلومتری saas- grund .kreuzboden استفاده کرد.

وربیه

با بارش اولین برف زمستانی ، verbier به بهشتی برای علاقمندان ورزش های زمستانی تبدیل می شود. منطقه ی اسکی چهار دره با بیش از 410 کیلومتر پیست اسکی و 89 تله سییژ 5 اقامتگاه را در بر می گیرد

 la tzoumaz. Veysonnaz. Thyon.verbier.nendaz تله کابین نیز اسکی بازان را تا قله ی mont-fort ارتفاع 3330 متری می برد و از این ارتفاع می توان یکی از زیباترین سقوط های آزاد را در کوه های آلپ انجام داد.

انگلبرگ

Engelberg یک بهشت زمستان نیست. این شهر آن چنان فعالیتهای متنوعی را ارایه می دهد. که شما وسوسه می شوید سفر خود را طولانی تر کرده تا همه فعالیت ها را امتحان کنید.

Engelberg یک بهشت زمستانیست.این شهرآن چنان فعالیت های متنوعی را ارائه می دهد. که شما وسوسه می شوید سفر خود را طولانی تر کرده تا همه فعالیت ها را امتحان کنید. Engelberg-Titlis بزرگترین و احتمالا زیباترین منطقه ی اسکی در سوییس مرکزیست.

در ارتفاع 2000 متری جا برای انجام ورزش هایی همچون اسنبورد اسکی و لوژ سواری وجود دارد: یک برنامه ی متنوع زمستانی که تعطیلات شما را هیجان انگیز تر خواهد کرد. زمستان برفی از اوایل اکتبر شروع شده و تا ماه می به طول می انجامد.

داوس

Davos در استان Grison یک شهر برگزیده است. این مقصد تعطیلاتی با فضای بین المللیش ، بزرگترین اقامتگاه در کوه های آلپ برای تعطیلات کوهستانی ورزش و کنفرانس است.

davos با قرار داشتن در ارتفاع 1560 متری مرتفع ترین شهر در بین شهرهای آلپ و یک اقامتگاه مرتفع بازیابی سلامت با سنتی دیرینه در این زمینه است. این شهر در بین طرفداران اسکی و اسنبورد در سرتا سر جهان به عنوان یک مادر شهر برای ورزش های زمستانی شناخته می شود.

در ارتفاعات بین 1124 متری تا 2844 متری مهمانان می توانند تر 58 ایستگاه تله سییژ 300 کیلومتر پیست اسکی 75 کیلومتر پیست اسکی صحرانوردی 2 پیست مصنوعی پاتیناژ و 8 زمین لوژ سواری بهره ببرند.

فلیمزلاکس

منطقه ی اسکی flims- laax یک منطقه ی گران که شامل انواع پیست ها با درجه ی سختی متفاوت است می باشد. مرتفع ترین نقطه در این ناحیه به ارتفاع 3018 متر می رسد.

مهمانان به ورزش می توانند. علاوه بر اسکی آلپاین، اسنوبورد و اسکیت بورد، از انجام ورزش هایی مانند اسکی صحرانوردی، کرلینگ، صعود زمستانی و پاراگلایدر لذت ببرند.

این مقصد تعطیلاتی به مدد آکادمی اسنوبورد بازان حرفه ای که میزبان رویداد های متنوعی در این رشته بوده به کعبه ی موعود اسنوبورد بازان تبدیل گشته است.از تعداد بی شمار فعالیتهای بعد ار اسکی به همراه مهمانی ها ، کنسرت ها ، هتل ها و جاذبه های دیگر غافل نشوید.

آروسا- لنزرهاید

اقامتگاه تعطیلاتی و سنتی arosa در استان Grison در انتهای دره ی شاعرانه ی schanfigg و در ارتفاع 1800 متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد.
شهر Arosa lenzerheide که در بین طیف وسیعی از کوه های مهم احاطه شده برای انجام تورهای پیاده روی های طولانی در تابستان همانقدر جذاب است که در زمستان این شهر از تنوع بسیار زیادی در زمینه فعالیتهای ورزشی زمستانی برخوردار است.

بدراگاز

دهکده ی Bad ragaz که در دره ی st. gahhen.rhine و در پای کوه pizol واقع شده سنت دیرینه ای در انجام اسپای سلامتی دارد. امروزه این دهکده به یک اقامتگاه سلامتی با هتل های لوکس ، حمام های درمانی و دوره های گلف بدل گشته است.

چشمه های آب گرم در نزدیکی pfafers واز اعماق گلوگاه رمز – آلود Tamina از دل کوه می جوشد. منطقه اسکی کوه pizol مساحتی بین 1600 متر تا 2220 متردارد. Landquart fashion outet در فاصله 5 کیلومتری bad ragaz واقع شده است.

گشتاد- ساننلند

Gstaad-saaneland با 220 کیلومتر پیست اسکی که تا ارتفاع 3000 متری ادامه می یابد میزبان اسکی بازان و اسنوبردسواران است.تعداد قابل توجهی پارک برفی و پست های لوژسواری و همچنین 165 کیلومتر مسیر اسکی صحرانوردی کلاسیک و پاتیناژ در اختیار علاقمندان و بازدیدگنندگان قرار می گیرد.

افراد پیاده می توانند در مسیرهایی نزدیک به 200 کیلومتر پیاده روی زمستانی کنند. در میان فعالیتهای غیر معمول ما به شما کرلینگ بواریایی در مرکز GSTaad و یخچال و اسکی هلیکوپتری ( اسکی باز بوسیله ی هلیکوپتر پیست برده می شود) را پیشنهاد می کنیم.

آندرمات

سوییس همواره به برج آبی شناخته شده است. و در منطقه تعطیلاتی Andermatt شما درست در میانه ی این برج ایستاده . منطقه ی تعطیلات Andermatt یکی از پر برف ترین ایستگاه های اسکی سوییس.

در این مکان محدوده های اسکی متنوع گسترده اسکی Andermatt- sedrun ، ترکیب متناسبی از پیست ها از لحاظ درجات ارتفاعی و سطوح متفاوت سخت و آسان را به اسکی سواران ارائه می دهد.

اسکی بازان آزاد و دوست داران سقوط آزاد و شیب تند می توانند از پیست Gemsstock فرود آیند. خانواده ها و اسکی بازان تفریحی تند قادرند. در ایستگاه های پیست sedrun.natschen اسکی کنند.

لیزین

منطقه ی زیبای اسکی سواری ، مجهز به 17 تله سییژ و یک پارک با یک سکوی مخصوص (هافپایپ) اسکیت و اسنوبرد، تورهای اسکی و مسیرهای مخصوص پیاده روی روی برف که به اسکی بازان و اسنوبردسواران، فضایی دلچسب برای لذت بردن را می دهد.

در این ناحیه، یک مدرسه ی ورزش های برفی با امکاناتی نظیر یک پیست اسکی صحرانوردی و یک پیست لوژ سواری وجود دارد. در پیست اسکی ناحیه glacier 3000 در گردنه ی pillon و les diablerets،چالش های دیگری پیشروی اسکی بازان و اسنوبردسواران است.

خرید درسوئیس

از تجربه ی خرید به شیوه ی سوییسی در فضای باز یک روستای زیبا پر از کلبه های کوهستانی با پس زمینه ی کوهستان لذت ببرید بیش از 70 فروشگاه با اجناس مدروز ارائه دهنده ی بیش از 160 برند بین المللی است.

از آن بین می توان به مارک هایی بی نظیر: آرمانی ، هوکو، باس، ماکس مارا، استرنس، لاکوست، کلوین کلاین، جت ست، بونییر، دیزل، تامی هیلفیگر، آدایداس…..اشاره کرد ( همیشه 30 تا 70% کمتر از قیمت های اولیه)

Foxtown factory stores

در محدوده ی Foxtown محل های پارک رایگان بار رستوران و کازینو وجود دارد. در 160 مغازه ی موجود اجناس مارک دار معمولا با تخفیف 30 تا 70 درصدی فروخته می شوند 

تولید کنندگان برندهای جهانی اجناس انبار شده ی خود از فصل گذشته را به فروش می رسانندو محصولات با کیفیت خود را با قیمت های بسیار مناسب به خریداران عرضه می کنند.

Outlet aubonne

Aubonne یک شهر سوییسی از کانتون vaud است. که در منطقه ی morges قرار دارد. تمام شهر اوبن و آسیاب گندم فدرال در فهرست میراث ملی سوییس قرار دارد.همچنین کاخ aubonne یک سایت دیدنی برای بازدید کنندگان است.

بوتیک outlet aubonne که اجناس مارک دار معمولا با تخفیف30 تا 70 درصدی در آن عرضه می شوند. در موقعیت ایده الی واقع شده بطوریکه در امتداد بزرگراه A1 در فاصله 15 دقیقه ای لوزان و 30 دقیقه ای ژنو و در کنار فروشگاه LKea قرار دارد.

رزروبلیط ارزان اروپا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
تیچینو