آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

آشنایی با تاریخ موزه ملی بانکوک


آشنایی با تاریخ موزه ملی بانکوک

آشنایی با تاریخ موزه ملی بانکوک

آشنایی با تاریخ موزه ملی بانکوک را میتوان با این جمله شروع کرد : این موزه اولین موزه عمومی این کشور است و بزرگترین در نوع خود در منطقه جنوب شرق آسیا می باشد. پادشاه رامای پنجم در سال 1874 دستوری صادر می کند که پیرو آن اولین موزه عمومی تایلند در محل کاخ بزرگ و در داخل سالن کنکوردیا به منظور نمایش کلکسیون خصوصی شاه قبلی که پدرش بوده بر پا می گردد. در همان سال، شاه رامای پنجم دستوری دیگری در خصوص نقل و انتقال محل موزه از سالن کنکوردیا به کاخ جلورا صادر نمود که سبب شد این موزه به موزه کاخ جلو شهرت بیابد.

منطقه جنوب شرق آسیا
منطقه جنوب شرق آسیا

سه نمایشگاه و گالری دائمی در محل موزه ملی بانکوک بر پا می باشد. این سه نمایشگاه عبارت هستند از: گالری تاریخچه تایلندی، مجموعه های باستان شناسی و تاریخ هنر (شامل دو گالری هنر دوران پیش از تاریخ و هنر دوران تاریخی می باشد)، مجموعه های هنر تزئینی و قوم شناسی. هر یک از این گالری ها آثار ارزشمند وقدیمی را در خود جای داده اند که هر بیننده ای را به تعجب وا می دارد.

محل برپایی موزه ملی بانکوک سابقا به عنوان یک قصر مورد استفاده داشته است.این سازه چندین ساختمان مجلل را در بر می گیرد. آثاری مربوط به سبک های هنری جنوب شرق آسیا، گنجینه های طلا، سنگ های قیمتی، مجسمه ها، ماسک ها و عروسک ها، سرامیک، البسه و منسوجات، سلاح های چینی، صنایع دستی و آلات موسیقی در این موزه به چشم می خورند.

سه سالن اصلی برای نمایشگاه ها در موزه وجود دارند که عبارتند از؛ سالن Siwamokhaphiman که در حال حاضر خانه هنر تایلندی است و در کاربری اصلی خود کاخ پادشاه رامای اول بوده است. کلیسای کوچک بودایی که بر روی دیوار های آن صحنه هایی از زندگی بودا به تصویر درآمده است و در سال 1787 ساخته شده است. خانه قرمز نیز محل نمایش سبک زندگی مردم قدیمی تایلند است و در ابتدا هم متعلق به سودارکا خواهر بزرگ شاه رامای اول بوده ودر ساخت آن از درخت ساج استفاده شده است.

موزه ملی بانکوک همه روزه از روز چهارشنبه تا روز یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 16 عصر البته به جز زمانی هایی که مصادف با تعطیلات ملی تایلند است برقرار است و آماده ارائه خدمات به گردشگران و بازدید کنندگان می باشد. در روز های چهارشنبه و پنجشنبه تور هایی به داوطلبان زبان خارجی ، به زبان انگلیسی، آلمانی، ژاپنی و فرانسوی اختصاص داده می شود که از 9 صبح آغاز می شوند.

برای آشنایی با تاریخ موزه ملی بانکوک و همینطور اطلاعات بیشتر در مورد تورهای بانکوک با مشاوران ما در اسمان پر ستاره پرشیا تماس حاصل فرمایید .

تورهای تایلند 

رزرواسیون بلیط 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=87569
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته