آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بازدید از باغ وحش تفلیس در تور پاییز 97 تفلیس


بازدید از باغ وحش تفلیس در تور پاییز 97 تفلیس

در تور پاییز 97 تفلیس از باغ وحش این شهر دیدن کنید

اگر برای سفر به گرجستان تصمیم به خرید تور تفلیس دارید، توصیه می کنیم حتما در برنامه ی گردشگری خود زمانی را برای بازدید از باغ وحش شهر تفلیس اختصاص دهید.

معمولا باغ وحش ها یکی از مراکز دیدنی و هیجان انگیز برای بزرگسالان و کودکان از هر سلیقه ای محسوب می شود. به خصوص اگر به دنیای حیوانات، نحوه ی زندگی کردن، غذا خوردن و … علاقه مند باشید؛ چند ساعت گردش در باغ وحش تفلیس برایتان به یاد ماندنی و لذت بخش خواهد بود.

این باغ وحش در جنوب غربی میدان Hero شهر تفلیس در خیابان  Meraba Kostava واقع شده است.

همه چیز درباره ی باغ وحش تفلیس

همه چیز درباره ی باغ وحش تفلیس

باغ وحش قدیمی تفلیس در سال 2015 میلادی بر اثر سیلی که در تاریخ 14ام ژوئن رخ داد، تخریب گشت و باغ وحش جدیدی که تاسیس شد، به مراتب بزرگتر می باشد.

در فاجعه ی طبیعی سال 2015 میلادی چیزی در حدود 281 حیوان از 1515 حیوانی که در این باغ وحش نگهداری می شدند، به خصوص آن هایی که در قسمت های پایین تر بودند، از بین رفتند. اما بخش های فوقانی تر باغ وحش و حیواناتی که به دلایل زیست محیطی در ارتفاعات نگهداری می شدند، توانستند از آسیب های این سیل تا حدود زیادی در امان مانده و تلفات کمتری در آن قسمت ها به وقوع پیوست.

این باغ وحش به چهار قسمت حیوانات اهلی، حیوانات وحشی، حیوانات دریایی و حیوانات عجیب و غریب تقسیم شده است. به شکلی که بازدید کنندگان با استفاده از نقشه ای که در بدو ورود به باغ وحش تفلیس دریافت می کنند، می توانند به ترتیب حیوانات در هر قسمت را مشاهده نمایند.

پوشش گیاهی باغ وحش تفلیس

پوشش گیاهی باغ وحش تفلیس

در باغ وحش تفلیس پوشش گیاهی نسبتا انبوهی را شاهد هستیم. سعی شده که در هر بخش درختان و گیاهان متناسب با نیازها و طبیعت حیواناتی که در آن جا نگهداری می شوند، قرار داده شده باشد.

البته نمی توانیم گرجی ها را در این خصوص خیلی موفق بدانیم و زمانی که در این پارک قدم می زنید؛ قطعا به مشکلاتی در مورد قفس ها و نحوه ی چینش پوشش گیاهی برخورد خواهید کرد.

چه حیواناتی در باغ وحش تفلیس نگهداری می شوند؟

چه حیواناتی در باغ وحش تفلیس نگهداری می شوند؟

در اینجا می توانید ببرهای سفید، شیرهای آسیایی، خرس قهوه ای، راسو، کفتار، گربه های وحشی آفریقایی، راکون، شتر، میمون و شامپانزه، بز کوهی، فیل آسیایی، کرگدن، تمساح، روباه، جگوار سیاه، اسب آبی، مارهای کبری، مار شاخدار، آهو، گوزن، گاوهای استرالیایی، گورخر، کرکس، عقاب، بوفالو، طاووس، اسب های سفید و طلایی، طوطی، انواع آبزیان و… نگهداری می شوند.

نمی توان وضعیت نگهداری از حیوانات در باغ وحش تفلیس را چندان باکیفیت و امیدوارکننده دانست. به نظر می رسد که این باغ وحش نیاز به یک مدیریت جدید و البته تزریق مالی دارد تا اوضاع بهتری پیدا کند.

بسیاری از قفس ها در شرایط نامناسبی به سر می برند و شرایط نگهداری حیوانات به خصوص حیوانات وحشی کمی نابسامان است.

طبق چیزی که وب سایت این باغ وحش اعلام کرده است، به زودی تغییرات عمده ای در سازمان دهی باغ  و شرایط نگهداری حیوانات به وقوع خواهد پیوست و احتمالا اوضاع به شکلی ارتقا یافته تغییر می یابد.

اما همه ی این ها سبب نمی شود که بخواهید از خیر بازدید وسعت سبز و حیوانات زیبا و هیجان انگیز این باغ وحش بگذرید.

حیوانات زیبا و هیجان انگیز این باغ وحش

آن هایی که دوست دارند به تماشای خرس ها، گرگ ها و گوزن ها بروند؛ می توانند از تورهای اسب سواری لذت برده و این ساکنین را از نزدیک مشاهده کنند.

در بخشی دیگر یک زمین بازی مخصوص کودکان طراحی شده است و آن ها در مجاورت یک حوض مصنوعی می توانند به ماهیگیری بپردازند.

در واقع باغ وحش تفلیس یکی از بهترین مکان های گردشگری مناسب کودکان در تور تفلیس 97 محسوب می شود.

زمانی که تماشای حیوانات را به پایان رساندید، می توانید به فود کورت باغ وحش تفلیس رفته و یکی از غذاهای محلی این شهر را سفارش دهید تا برنامه ی گردشگری تان تکمیل شود.

فراموش نکنید حتما در این باغ وحش عکس های یادگاری گرفته و در آلبوم خاطرات تور تفلیس پاییز 97 جای دهید.

آدرس باغ وحش تفلیس: گرجستان، تفلیس، خیابان M.Kostava

تلفن تماس: +995 32 233 29 01

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته