آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

برترین جاذبه های گردشگری در تور لوکس پاریس- بخش سوم


برترین جاذبه های گردشگری در تور لوکس پاریس- بخش سوم

برترین جاذبه های گردشگری در تور لوکس پاریس- بخش سوم

بخش اول و دوم برترین جاذبه های  گردشگری پاریس را برای علاقه مندان به خرید تور فرانسه پاریس در مطالب پیشین عنوان کردیم.

شاید همه ی ما دیدنی های مشهور پاریس چون برج ایفل، موزه ی لوور، و … را بشناسیم، اما در این شهر زیبا و شگفت انگیز جاذبه های گردشگری دیگری نیز وجود دارد که کمتر شناخته شده اند. با دیدن این مجموعه های ارزشمند، متوجه می شوید که پاریس را هر آن قدر بگردید، باز هم دیدنی هایی در خود برای سورپرایز کردن گردشگران، نهفته دارد.

17.مجموعه Les Invalides

مجموعه ی Les Invalides گروهی از ساختمان هایی ست که به احترام ارتش فرانسه ساخته شده اند. این مجموعه در سال 1670 میلادی به عنوان یک بیمارستان و خانه ی بازنشستگی برای دامپزشکان شروع به کار کرد. امروزه به جز منظور اولیه؛ اهداف بیشتری را دنبال می کند.

Les Invalides دارای موزه های نظامی و کلیسایی است که محل دفن قهرمانان جنگ های فرانسه از جمله ناپلئون بناپارت می باشد.

Les Invalides جایی ست که شورشیان پس از طوفان جنگی باستیل، توپ و تفنگ های مورد احتیاجشان را دریافت کردند و انقلاب فرانسه رقم خورد.

مجموعه Les Invalides

18. تور فرانسه پاریس با کاخ گارنیر

معمار بزرگ چارلز گارنیر وقتی که در قرن نوزدهم میلادی کاخ گارنیر را طراحی می کرد، هیچ گونه جزئیاتی برای آن در نظر نگرفته بود. شاید به همین دلیل بود که این عمارت گران ترین در دوران خود به شمار می رفت.

در این کاخ نزدیک به 2000 نفر جای داده می شوند و کاخ گارنیر خانه ی اپرای ملی پاریس محسوب می شود.

کاخ گارنیر را در فیلم Phantom of the Opera پیش از این دیده ایم. در حال حاضر این قصر بزرگ به عنوان صحن رقص باله و موزه  و سالن اپرای ملی فرانسه کاربرد دارد و بازدید از آن برای عموم مجاز می باشد.

تور فرانسه پاریس با کاخ گارنیر

19. موزه ی دلانژریه

آن دسته از گردشگرانی که با خرید تور فرانسه به پاریس سفر می کنند و هنر امپرسیونیست و پست امپرسیونیست را می ستایند، حتما باید به موزه ی دلانژریه در پاریس بروند.

این موزه که در گوشه ای از باغ تویلری قرار گرفته است، خانه ی نقاشی هشت نیلوفر آبی کلود مونت می باشد. به واقع این تابلوی نقاشی به عنوان شاهکار اصلی و مرکزی موزه قلمداد می شود.

همچنین آثار دیگری از هنرمندان بزرگی چون پیکاسو، رنوآر، سزان، ماتیس و مودیلیانی نیز در این موزه جایی به خود اختصاص داده اند.

موزه ی اورانژریه در سال 1852 ساخته شده است.

موزه ی دلانژریه

20. دیزنی لند پاریس را در تور فرانسه از دست ندهید

دیزنی لند پاریس بزرگترین و محبوب ترین تم پارک پایتخت فرانسه محسوب می شود. اروپایی هایی که نمی توانند به دیزنی لند اصلی در لس آنجلس بروند، به سراغ جایگزین برجسته ی آن یعنی دیزنی لند پاریس می روند.

همان طور که از اسم آن برمی آید، دیزنی لند پاریس چیزی بیش از یک پارک با امکانات تفریحی است. اینجا شخصیت های دنیای دیزنی را دیده و می توانید ساعت ها به همراه کودکان و نوجوانان خود در این تم پارک بزرگ و مدرن سرگرم باشید.

این تم پارک دیزنی دومین دیزنی لندی ست که در خارج از ایالات متحده ی آمریکا ساخته شده و سال ساخت آن به 1992 میلادی بازمی گردد. دیزنی لند فرانسه حدود 30 کیلومتر دورتر از مرکز پاریس واقع شده است.

دیزنی لند پاریس را در تور فرانسه از دست ندهید

21. گورستان پرلاشز

پرلاشز پربازدیدترین گورستان تاریخی جهان است. این گورستان در سال 1804 ساخته شده و محل مقبره ی بسیاری از افراد مشهور می باشد. در اینجا از جمله جیم مریسون، اسکار وایلد، ادیت پیاف و … دفن شده اند.

همنی طو در گورستان پرلاشز مجسمه ها و تندیس های بسیاری از افراد مشهور را می بینید که به یادگار از آن ها در این مکان گذاشته شده اند.

گورستان پرلاشز

22. کلیسای پانتئون

پانتئون جایی ست که شهروندان مشهور فرانسوی در آن دفن شده اند. پانتئون پاریس در واقع از روی پانتئون رم الگوبرداری شده است. اینجا در حقیقت کلیسایی بود که به Genevieve مقدس اهدا شده بود. این کلیسا در سبک نئوکلاسیک در دوران پادشاه لوئی پانزدهم بازسازی شد. علت بازسازی بنا هم به این خاطر بود که پادشاه لوئی پانزدهم از بستر بیماری سختی برخاسته و به شکرانه ی بهبودی و بازیافتن سلامتی خود، بنای کلیسای پانتئون را با شکوه تمام بازسازی نمود.

اینجا در طول انقلاب بزرگ فرانسه به مقبره ی شهدای انقلاب تبدیل شد. همین طور افراد مشهوری چون ولتر، ویکتور هوگو و ماری کوری نیز در همین مکان دفن شده اند.

کلیسای پانتئون

23. کاخ سلطنتی کانسیرژری

کاخ سلطنتی کانسیرژری در قرن 10ام میلادی ساخته شد و برای قرن ها کاخ اصلی پادشاهان فرانسوی محسوب می گشت. تالار بزرگ آن یکی از بزرگترین تالارها در سراسر قاره ی اروپا بوده و سالن دیگری در این قصر وجود داشت که 2هزار نفر از کارکنان کاخ در آن جا غذای خود را می خوردند.

بخشی از این عمارت در قرن چهاردهم میلادی به زندان تبدیل شد. بعدها در دوران ترورهای سلطنتی، زندانیان مشهوری از جمله ماری آنتوانت و مادام دو باری در اینجا محاکمه شدند.

امروزه کانسیرژری یکی از جاذبه های توریستی محبوب در پاریس است، اما همچنان بخشی از آن به عنوان دادگاه در حال فعالیت می باشد.

کاخ سلطنتی کانسیرژری

24. مولین قوژ

سال 1889 سالی ست که مشهورترین بنای فرانسه یعنی برج ایفل ساخته شد و دقیقا در همان سال مولین قوژ نیز درهای خود را به عنوان یک محل سرگرمی به روی مردم و توریست ها گشود.

امروزه همچنان مولین قوژ به عنوان یک مرکز تفریحی و سرگرمی در شهر پاریس محسوب می شود و سالن سینمای آن همیشه برترین فیلم های سینمایی را در برنامه ی اکران دارد.

مولین قوژ

25. محله ی des Vosges

محله ی des Vosges که قبلا Place Royal یا محله ی سلطنتی نامیده می شد، جایی ست که تمامی خانه ها با طراحی مشابه ساخته شده اند. آجرهای قرمز و سقف های آجری شیب دار!

اینجا نخستین میدان شهر پاریس است که به وسیله ی یک پادشاه طراحی شده است و آن کسی جز هنری چهارم در اوایل قرن 17ام میلادی نیست.

محله ی des Vosges

تور لوکس پاریس با تمام دیدنی های فوق به عنون یک سفر ایده آل و لاکچری مناسب گردشگرانی ست که خود را برای تجربه ای بی همتا آماده می کنند.

منبع: touropia.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته