آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بهترین غذاهای خیابانی ترکیه کدامند؟


بهترین غذاهای خیابانی ترکیه کدامند؟

بهترین غذاهای خیابانی ترکیه کدامند؟

ترکیه فرهنگ بسیار غنی در غذا دارد، به گونه ای که اگر با خرید تور استانبول به این شهر سفر کنید، می توانید در جای جای شهر، رستوران های ثابت و سیار مختلفی را مشاهده کنید که غذاهای خوشمزه ای را سرو می کنند. بسیاری از مسافران علاقه ی زیادی به غذاهای خیابانی ترکیه دارند و ما هم در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین غذاهای خیابانی ترکیه بپردازیم. با ما همراه باشید.

7 تا از بهترین غذاهای خیابانی ترکیه

مواردی که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد، از نظر مسافران بهترین غذاهای خیابانی این کشور محسوب می شوند:

سیمیت

سیمیت

به استانبول یا به هر جای ترکیه که سفر کنید، سیمیت را به عنوان بهترین غذای خیابانی ترکیه به شما معرفی می کنند. سیمیت در واقع نوعی نان خوشمزه است که به شکل گرد و کنجدی درست می شود و ترد و داغ سرو می شوند. این نان لذیذ را می توانید در تمام دکه های خیابانی پیدا کنید.

دوروم

دوروم

از دیگر غذاهای خیابانی بسیار خوشمزه ی ترکیه، می توانیم به دوروم اشاره کنیم. این غذا به شکل لقمه سرو می شود و برای درست کردن آن، مواد خوراکی مانند، گوشت و مرغ، پنیر و سبزیجات را می پزند و درون نان لواش میپیچند. چنانچه به استانبول سفر می کنید، می توانید بهترین دوروم ها را در رستوران ها و دکه های خیابانی میدان تقسیم میل کنید.

میدیا دلما

میدیا دلما

اگر دوست دارید یک میان وعده ی خوشمزه در استانبول میل کنید، می توانید از دکه ها میدیا دلما بخرید. این غذا از صدف دریایی و برنجی تند درست می شود که روی آن لیموی تازه می ریزند. مسافرانی که این غذا راامتحان کرده اند، می گویند می بایست هر صدف را سریع و پشت سر هم میل کنید تا بتوانید تمام پرسی که سفارش کرده اید را تا ته بخورید.

بورک

بورک

این غذا را می توانید در دکه های خیابانی آن هم به عنوان یک وعده ی خوشمزه ی صبحانه میل کنید. برای درست کردن بورک خمیر یوفکا را با پنیر و سبزیجات پر می کنند و آن را روی حرارت قرار می دهند تا کمی ترد شود. بورک غذایی خوشمزه است که می توانید با قیمتی اندک در ترکیه خریداری و میل کنید.

لمهجون

لمهجون

از نام این غذا نمی توانید حدس بزنید که قرار است چه چیزی میل کنید. لمهجون در واقع پیتزایی بسیار خوشمزه است که از گوشت قرمز، فلفل قرمز و پیاز درست می شود. برای سرو این پیتزا مقداری جعفری تازه و آب لیمو نیز کنار آن قرار داده می شود تا طعم فوق العاده ای پیدا کند.

دونر کباب

دونر کباب

این غذا برایتان آشنا است چرا که در کشور خودمان نیز با نام های دیگری درست می شود و اتفاقا طرفداران بسیاری دارد. برای درست کردن دونر کباب، گوشت یا مرغ را در حجم زیاد به سیخ می کشند، آن را روی حرارت آتش قرار می دهند، به شکل لایه لایه از آن می برند، آن را با پیاز و فلفل درست می کنند و در نهایت به شکل ساندویچ سرو می شود.

دلمه

دلمه

اگر دلمه غذایی باب میلتان است باید بگوییم که در سفر به ترکیه، به راحتی می توانید این غذا را از دکه های خیابانی خریداری کنید. جالب است بدانید که دلمه در ترکیه هم بسیار طرفدار دارد. در این کشور دلمه را با فلفل دلمه و برگ درخت مو درست می کنند، اما داخل آن را با مواد متفاوت از آنچه که در کشورمان درست می شود، تهیه می کنند، به طور مثال درون دلمه ها را با برنج، گوشت، میوه خشک و سبزیجات پر می کنند. اگر به دکه های ساحلی استانبول بروید، می توانید این غذای خوشمزه را به جای فلفل دلمه درون صدف نوش جان کنید.

البته این ها تنها غذاهای خیابانی ترکیه نیستند که می توانید از دکه ها خریداری کنید. ترکیه فستیوالی از غذاهای خوشمزه است، اما مواردی که اشاره کرده ایم، محبوب ترین غذاهای خیابانی ترکیه هستند که پیشنهاد می کنیم در سفر به این کشور، امتحان کردن آن ها را از یاد نبرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته