آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

در تور تفلیس حمام های سولفور را فراموش نکنید


در تور تفلیس حمام های سولفور را فراموش نکنید

در تور تفلیس حمام های سولفوریک را فراموش نکنید

تور تفلیس ویژه پاییز 97 هر گردشگری را مجذوب خود خواهد ساخت. وقتی به شهری مانند تفلیس سفر می کنید، خود را در شهری می یابید که به هر سویش بنگرید جاذبه های گردشگری محصورتان می سازد.

تور ارزان قیمت تفلیس سبب گردیده است که در مدت اخیر عده ی زیادی از علاقه مندان به سفرهای خارجی، این تور گردشگری را به عنوان تور خارجی فصل خود انتخاب نمایند.

اگر هنوز به گرجستان سفر نکرده اید، همراه با ما به یک تور گردشگری مجازی در حمام های سولفوریک تفلیس بروید.

حمام های سولفوریک در تور تفلیس

در تور تفلیس ویژه پاییز 97 به بخش قدیمی شهر رفته و از حمام های مشهور سولفوریک تفلیس یا همان حمام های منسوب به tsar Rostom دیدن کنید. این حمام های تاریخی در خیابان Grishashvili در نزدیکی Kura واقع شده اند.

علت ظهور این حمام ها فراوانی چشمه های سولفور داغی بود که در منطقه قرار داشتند. جالب است بدانید که تمام این حمام ها در یک زمان ساخته نشدند و زمان ساخت آن ها در طول قرن 17ام تا 19ام میلادی در سال های مختلف پراکنده است. قدیمی ترین آن ها حمام Irakli می باشد که مالکیت آن محل اختلاف بین خانواده ی امپراطوری و شاهزادگان گرجی بود.

حمام های سولفوریک در تور تفلیس

زیباترین این حمام ها نیز Orbeliani نام دارد. هر دو طرف این حمام با مناره ها تزئین شده و داخل آن با کاشی های آبی پر گشته است. به همین دلیل اکثر مردم آن را حمام آبی می نامند. داخل حمام بسیار تمیز و زیبا است، کف با موزاییک های سرامیکی سبز و سفید پرشده و نمای فوق العاده ای دارد.

همین طور دیگر حمام های سولفوریک مشهور را می توان Bebutov، Sumbatov و Zubalov برشمرد که هر یک بر اساس نام صاحبانشان نامگذاری شده اند.

حمام های سولفوریک تفلیس نه تنها جایی بود که مردم خود را می شستند، بلکه در این حمام ها جلسات بزرگان شهر برگزار می شد و گاه تا سپیده ی صبح این جلسات و دورهمی ها ادامه می یافت. چه تصمیمات بزرگی که در حمام های سولفوریک گرفته نشد و چه حوادث تاریخی که از اینجا رقم نخورد…

تاریخچه حمام های سولفوریک تفلیس

الکساندر دوما در طی سفر خود به این منطقه از حمام های سولفوریک دیدن کرده و فوق العاده نسبت به آن ها هیجان زده بود.

الکساندر پوشکین در سال 1829 نوشت: “هرگز قبل از این من در روسیه و نه در ترکیه هیچ جایی را ندیدم که در شکوه و عظمت با حمام های سولفوریک تفلیس برابری کند.”

حمام های سولفوریک تفلیس در سبک کلاسیک شرقی ساخته شده اند. گنبدهای نیم کره ای با دیافراگم شیشه ای که در مرکز قرار دارد، روشنایی را به داخل حمام ها (که در واقع زیر زمین قرار گرفته اند) می کشاند.

معماری حمام های سولفوریک تفلیس

حمام های سولفوریک تفلیس بارها از بین رفته و چندین بار بازسازی شده اند. چیزی که در حال حاضر در تور تفلیس از حمام های سولفوریک می بینید، در واقع منطبق با آخرین تغییرات آن ها در قرن نوزدهم میلادی می باشد.

امروزه حمام های سولفوریک تفلیس نه تنها برای گردشگرانی که به این شهر می آیند، بلکه برای خود ساکنین تفلیس نیز بسیار محبوب هستند. به جز سازه ی حیرت انگیز و ارزش تاریخی، این حمام ها دارای اثرات شفابخش زیادی نیز هستند.

با قرار گرفتن در آب های هیدروسولفوریک این حمام ها، بیماری ها و مشکلات زیادی بدن افراد را ترک خواهد گفت. به خصوص پس از داشتن ماساژ مخصوص اینجا، احساس می کنید که تازه متولد شده و نیرو و انرژی تازه ای در خود می یابید.

حمام های سولفوریک تفلیس

فراموش نکنید که حتما در سفر پاییزی خود به گرجستان و شهر تفلیس زمانی را برای لذت بردن از حال و هوای حمام های سولفوریک شهر اختصاص دهید.

در این حمام ها هم تاریخ و سنت گرجی ها را از نزدیک مشاهده می کنید و هم می توانید از آثار شفابخش آب های هیدروسولفوریک بهره مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲ آبان ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=84697
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته