آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور دریاچه الیمالات


تور دریاچه الیمالات

تور دریاچه الیمالات

تور دریاچه الیمالات از تورهای بسیار جذاب و پرفروش طبیعت گردی یک روزه می باشد. مسافرانی که قصد خرید تورهای یک روزه طبیعت گردی در بخش شمالی کشور را می کنند، حتما نیم نگاهی به دریاچه ها و فضاهای این چنینی دارند.

تور دریاچه الیمالات شامل برنامه های گردشگری جنگل و دریاچه، قایق سواری و تفریح در ساحل دریا می باشد.

اگر چه در این وقت از سال کمی از سرسبزی و حال و هوای همیشگی دریاچه الیمالات و مساحت اطراف آن کاسته شده است، اما به جرات می توان گفت که اینجا یکی از بهترین مناطق گردشگری شمال کشور در تمام فصول سال است.

معرفی تور دریاچه الیمالات

جاده ی نور به چمستان یکی از زیباترین جاده های کشور به شمار می رود و هر کسی که یک بار از این جاده عبور کرده باشد، زیبایی بی حد و حصر آن، مجذوب و مبهوتش ساخته است.

دریاچه ی الیمالات درست در این جاده (در روستای کارگرکلا) قرار داشته و با شهرستان نور چیزی نزدیک به 8 کیلومتر فاصله دارد. همین طور این دریاچه از جاده ی مرکزی نور به چمستان نیز به اندازه ی تنها 3 کیلومتر فاصله دارد.

معرفی تور دریاچه الیمالات
معرفی تور دریاچه الیمالات

زمانی که به الیمالات می رسید، خود را در میان انبوهی از دکه های فروش غذاهای خیابانی، دست فروش ها، رستوران های محلی و تفریحاتی چون قایق سواری، دوچرخه سواری، اسب سواری، ماهیگیری و … خواهید یافت.

دریاچه ی الیمالات و سد الیمالات که در واقع با هم عجین شده اند، به عنوان نگین گردشگری در منطقه ی شهرستان نور، مسافران را به خود جذب می کند.

شما می توانید ساعت ها در کنار این دریاچه به قدم زدن پرداخته و از مناظر فوق العاده ی آن عکاسی نمایید.

پوشش گیاهی اطراف دریاچه ی الیمالات
پوشش گیاهی اطراف دریاچه ی الیمالات

پوشش گیاهی اطراف دریاچه ی الیمالات

پوشش گیاهی اطراف دریاچه ی الیمالات، انبوه و پر از گیاهان با برگ های پهن و سبز تیره است. اگر بخواهید جایی در خطه ی سرسبز کشور به تلاقی جنگل و دریاچه برسید، دریاچه ی سد الیمالات بهترین گزینه خواهد بود.

زمانی که به این سمت می آیید، ردیف درختان از دو سمت جاده با همگرایی به هم نزدیک شده اند و تلألو نور خورشید از میان شاخ و برگ آن ها بسیار رویایی به نظر می رسد.

قایق سواری در دریاچه الیمالات
قایق سواری در دریاچه الیمالات

قایق سواری در دریاچه الیمالات

فراموش نکنید حتما در دریاچه سد الیمالات، فرصت قایق سواری را از دست نداده و لذت گشت و گذار روی آب آرام و پرآرامش الیمالات را با قایق سواری تجربه کنید.

قایق های رکابی این منطقه که در انواع دو نفره و چند نفره هستند، برای مسافران تور یک روزه طبیعت گردی الیمالات بسیار جذاب خواهند بود.

کمپینگ در دریاچه الیمالات
کمپینگ در دریاچه الیمالات

کمپینگ در دریاچه الیمالات

در ساحل دریاچه الیمالات لذت کمپینگ نیز فوق العاده خواهد بود. بیشتر اوقات در ساحل این دریاچه خانواده ها و جمع های دوستانه ای را می بینید که در گروه های مختلف بساط پیک نیک خود را گسترده اند و اوقات خوشی را می گذرانند.

چطور به دریاچه الیمالات برویم؟

برای رسیدن به دریاچه ی الیمالات لازم است که از جاده ی هراز به سمت شهرستان نور برویم. از آن جا به جاده ی نور به چمستان رفته و در روستای کارگرلا پیش می رویم. مقداری مانده به محل دریاچه دیگر پیشروی با وسایل حمل و نقل ممکن نخواهد بود. مسافران پیاده شده و باید باقی مسیر را با قدم زنی و پیاده روی پیش روند. سپس از روی پلی بسیار زیبا عبور خواهید کرد و با پشت سر گذاشتن آن، خود را در مقابل سبزآبی شفاف دریاچه ی الیمالات می یابید.

اگر می خواهید یک تور گردشگری یک روزه با منظره ی جنگل و دریا داشته باشید، تور طبیعت گردی دریاچه ی الیمالات شهرستان نور، انتخابی عالی محسوب می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات

  • انتشار در: ۷ آذر ۱۳۹۷ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 3 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=86734
  • اشتراک این مطلب:
  • فیسبوک کلوب فیسنما لینکدین توییتر

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته