آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور فرانسه پاییز 97 و برترین جاذبه های گردشگری پاریس- بخش دوم


تور فرانسه پاییز 97 و برترین جاذبه های گردشگری پاریس- بخش دوم

تور فرانسه پاییز 97 و برترین جاذبه های گردشگری پاریس- بخش دوم

در مطلب قبلی به بخشی از برترین جاذبه های گردشگری پاریس پرداختیم. اکنون قسمت دیگری از مکان های دیدنی شهر زیبای پاریس را دنبال می کنیم.

دیدنی ترین مکان ها در پاریس

8- پمپیدو

مرکز پمپیدو با معماری فوق پیشرفته، یک مرکز فرهنگی در منطقه ی Beaubourg می باشد.

در این مرکز فرهنگی یک کتابخانه ی مدرن، موزه ی هنرهای ملی، یک تئاتر و تراس پانورامیک وجود دارد. کتابخانه سه طبقه ی اول ساختمان را به خود اختصاص داده است. در حالی که موزه در طبقه ی چهارم و پنجم برپاست.

نام این مرکز از جورج پمپیدو، رئیس جمهور فرانسه در سال های 1969 تا 1974 میلادی گرفته شده است که در اصل ساخت این مرکز به دستور وی صورت گرفته بود.

پمپیدو

9-  چاپل مقدس

چاپل مقدس یکی از بزرگترین دستاوردهای معماری گوتیک می باشد پس از سال 1239 میلادی محسوب می شود. ساخت این بنا با دستور پادشاه لوئی چهارم صورت گرفت. وی این مرکز را به منظور جمع آوری آثاری منسوب به حضرت مسیح راه اندازی کرده بود که از جمله ی آن ها Christ’s Crown of Throns، یکی از مهم ترین آثار قرون وسطی به شمار می رفت. البته این اثر طی انقلاب فرانسه آسیب دیده و در قرن 19ام مورد بازسازی قرار گرفت.

چاپل مقدس

10- میدان کنکورد

در انتهای شرقی خیابان الیزه، میدان کنکورد را می بینیم. این میدان بزرگترین میدان در کل شهر پاریس است که چشم انداز فوق العاده ای به هر سو دارد. در این میدان بود که پادشاه فرانسه لوئی شانزدهم، ماری آنتوانت و بسیاری دیگر را با گیوتین در طول انقلاب فرانسه اعدام کرد.

ابلیسک مصری با قدمت 3200 سال از معبد Luxor در قرن 19ام میلادی به مرکز میدان کنکورد آورده شد.

میدان کنکورد

11- کاخ ورسای

کاخ ورسای در ابتدا به عنوان یک منطقه ی شکاری سلطنتی مطرح شد و به واقع به همین دلیل ساخته شد، اما بعدها آن را به کاخ دادگستری سلطنتی تغییر کاربری داد.

کاخ ورسای یکی از پرطرفدارترین بناهای تاریخی در شهر پاریس به شمار می رود و توریست هایی که با خرید تور فرانسه به پاریس سفر می کنند، حتما در نخستین روزهای سفر خود به دیدن کاخ ورسای می روند.

بازدید کنندگان به این کاخ می آیند تا باغ های باشکوه و تالار آیینه را با 357 آینه که در 17 دالان قرار گرفته اند، از نزدیک ببینند.

قصر ورسای در دوران انقلاب فرانسه به عنوان محل سکونت خاندان سلطنتی شناخته می شد، اما امروز خانه موزه ی تاریخ فرانسه می باشد.

کاخ ورسای

12- پل الکساندر سوم

در شهری که عشق و عاشقی حکمرانی می کند، چه چیزی می تواند از پلی مانند پل الکساندر سوم رمانتیک تر باشد؟ نام این پل فولادی تک قوس از تزار روسیه گرفته شده است.

وقتی به تماشای پل الکساندر سوم بروید، گویا به یک گالری هنری قدم گذاشته اید. مجسمه های متعدد فرانسوی از جمله اسب بالدار، تندیس فرشته با تیر و کمان و … همه اینجا خودنمایی می کنند.

پل الکساندر سوم محدوده ی خیابان الیزه را به برج ایفل متصل می سازد.

پل الکساندر سوم

13- خیابان شانزه لیزه

خیابان شانزه لیزه معروف ترین خیابان پاریس است و حتی به عنوان زیباترین خیابان جهان نیز شناخته شده است. این خیابان به طاق پیروزی و میدان کنکورد می رسد. اگر می خواهید زندگی واقعی مردم پاریس را از نزدیک لمس کنید، بهترین جا خمین خیابان الیزه می باشد. در اینجا رستوران ها، بوتیک های پرطرفدار، موزه ها و باشگاه های شبانه را خواهید یافت.

خیابان شانزه لیزه

14- گورستان Les Catacombs

در مقابل شهر پرنور و چراغانی پاریس، Les Catacombs روی دیگری از پاریس یعنی جنبه ی تاریک آن را نشان می دهد.

یک مایل پایین تر از خیابان های پاریس، یک جاذبه ی توریستی عجیب را می یابیم: بقایای میلیون ها پاریسی که در گورستانی عجیب قرار گرفته اند. در اینجا استخوان، جمجمه ها و بقایای عده ای از مردمی که در انقلاب فرانسه کشته شده اند، به شکل یک موزه گورستان زیرزمینی نگهداری می شود.

گورستان Les Catacombs

15- موزه ی رودین

گردشگرانی که نسخه هایی از مجسمه ی معروف آگوست رودین را دیده اند، منتظر هستند تا در شهر پاریس نسخه ی واقعی آن را از نزدیک مشاهده کنند.

آگوست رودین هنرمند فرانسوی آغاز قرن بیستم شهرت جهانی داشته و تندیس وی نیز بارها کپی سازی شده است.

این تندیس به همراه 6600 مجسمه ی دیگر در موزه ی رودین پاریس قرار دارد و با مراجعه به این موزه می توانید آن ها را از نزدیک ببینید.

همین طور بسیاری از مجسمه های مشهور را می توانید در باغ های اطراف ساختمان اصلی موزه مشاهده کنید.

موزه ی رودین

16- رودخانه ی سن

چیزی در حدود 800 کیلومتر از رودخانه ی سن که به سمت انگلستان می رود، از طریق فرانسه عبور می کند. گردشگری با قایق های کروز در مسیر رودخانه ی سن، یکی از جذاب ترین کارهایی ست که در تور پاریس می توانید تجربه کنید.

کروزهایی که در مسیر رودخانه ی سن پیش می روند، در راه خود از زیر پل های متعددی عبور می کنند و در راه چشم انداز موزه ی لوور، کلیسای نوتردام و برج ایفل دیده می شود.

زمان گشت روی رودخانه ی سن با قایق کروز چیزی نزدیک به یک ساعت طول می کشد، اما این یک ساعت از جادویی ترین ساعت های زندگی تان خواهد بود.

رودخانه ی سن

این مطلب ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته