آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تور گردشگری به چشمه باداب سورت


تور گردشگری به چشمه باداب سورت

تور گردشگری به چشمه باداب سورت

استان مازندران پر است از جاذبه های گردشگری فوق العاده که در آن می توانید روزها و هفته ها خود را سرگرم کنید، از طبیعت لذت ببرید و اوقات بسیار خوشی را تجربه کنید. یکی از همین جاذبه های گردشگری فوق العاده ی آن، چشمه باداب سورت است. این چشمه ی زیبا و دیدنی، بسیاری از مجریان تورهای گردشگری را بر آن کرده است تا تورهای یک روزه به این منطقه ی دیدنی را برپا کنند و راهنمای علاقه مندان به این منطقه ی زیبا باشند. با ما باشید چرا که قصد داریم به معرفی چشمه باداب سورت بپردازیم و شما را با این جاذبه ی گردشگری آشنا کنیم.

باداب سورت کجاست؟

باداب سورت را می توانید در مرز میان ساری و سمنان بیابید، جایی که چشمه های پلکانی زیبایی را خواهید یافت که آب از آن ها جاریست که مزه، بو و رنگ کاملا متفاوتی دارند.

این چشمه های زیبا در ارتفاع 1841 متری از سطح دریا قرار گرفته اند و اطراف آن را درختچه هایی پوشانده که جلوه ای فوق العاده به این منطقه بخشیده است. حتی در نقاط بالاتری که این چشمه قرار گرفته، جنگل هایی با درخت برگ های سوزنی روییده است و به دلیل غلظت بالا از رسوبات اکسید آهن، رنگ نارنجی پیدا کرده اند. به همین دلایل است که این منطقه و چشمه باداب سورت کیاسر، به یکی از دیدنی ترین مناطق مازندران تبدیل شده است.

باداب سورت کجاست؟
باداب سورت کجاست؟

بازدید از چشمه ها با خرید تور گردشگری به چشمه باداب سورت

اولین چشمه از چشمه های باداب سورت، قطری در حدود 15 متر دارد که عمق آن نیز زیاد است. آب این چشمه بسیار شور است و استخر آن برای آب تنی های گردشگران در تابستان، بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. کسانی که به این چشمه می آیند، می توانند از خاصیت های درمانی آب این چشمه بهره مند شوند، دردهای کمر، پا، روماتیسم، سردردهای مزمن مانند میگرن و حتی برخی از بیماری های پوستی با آب این چشمه، قابل درمان است. جالب است بدانید که به دلیل وجود نمک فراوان این چشمه در روزهای سرد زمستانی هم یخ نمی زند و می توانید آب آن را جاری ببینید.

حوالی چشمه ی دوم را مقدار زیادی از رسوبات آهن پوشانده است. از آن جایی که طی سال ها، آب های رسوبی از شیب پایین کوهستانی جریان داشت، چشمه هایی را پدید آورد که تعداد آن ها به صدها عدد می رسد که ده تا از آن ها، حوضچه های بسیار زیبایی را پدید آوردند که به رنگ های پاییزی نمایان شده اند و سالانه افراد زیادی را به خود جلب می کنند.

برای آنکه به این جاذبه ی گردشگری زیبا برسید، می بایست به قسمت جنوب شهرستان ساری و به بخش چهاردانگه بروید. در دهستان پشت کوه، روستایی به نام سورت وجود دارد که شما می توانید این چشمه های زیبا را در میان روستاهای اروست و مال خواست بیابید.

بازدید از چشمه های باداب سورت
بازدید از چشمه های باداب سورت

خالی از لطف نیست که بگوییم چشمه باداب سورت در سال 1387 به عنوان دومین اثر طبیعت ملی ایران، توسط سازمان میزاث فرهنگی به ثبت رسیده است.

بهترین زمان بازدید از چشمه های باداب سورت اردیبهشت ماه است، زمانی که آفتاب در آسمان قرار گرفته و بازتاب و انعکاسش در آب چشمه ها، زیبایی آن ها را دو چندان می کند.

اما همان طور که گفتیم، این چشمه ها در فصول سرد سال نیز جوشان هستند و بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. 

مسیرهای مختلفی برای رسیدن به چشمه های باداب سورت وجود دارد:

شما می توانید مسیر خود را از سمنان انتخاب کنید و یا اینکه از ساری وارد کیاسر شده و سپس باقی راه شوید.

اما ما به شما پیشنهاد می کنیم با خرید تور گردشگری به چشمه باداب سورت از آژانس مسافرتی آسمان پر ستاره، به جای رانندگی در مسیر و خسته شدن، با یک گروه از گردشگران علاقه مند به جاذبه های گردشگری، رهسپار باداب سورت شوید و از طبیعت زیبا لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته