آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته

دیدنی های قشم


دره ستارگان

دره ستارگان

دره ستارگان جزیره قشم دره ای که در، جزیره ای مرموز و پر رمز و راز و پر از مکان های دیدنی جذاب برای گردشگرانی که عاشق وقت گذاشتن برای کشف پدیده های جدید هستند. تور قشم تنها مکان ثبت شده در ...

ادامه مطلب
دیدنی های قشم

دیدنی های قشم

دیدنی های قشم، جزیره آب و آفتاب و خاکش پر از رنگ است. اینجا جایی است که جا های دیدنی کم ندارد و به همین دلیل است که شاید فرصت دیدن همه ‌اش را نداشته باشید، چون اغلب از هم دورند.

ما در اینجا جذاب‌ترین جاهای دیدنی جزیره قشم را که نباید بدون دیدن آنها جزیره را ترک کرد بهتان معرفی می‌‌کنیم.

جنگل های حرا

اسم جزیره قشم با جنگل‌های حرا گره خورده است و گردشگران و طرفداران تور قشم با شنیدن نام این جنگل یاد جزیره قشم میوفتند.
جنگل‌ های حرا که در منابع نوشته شده درختان مانگروی آن را یک ایرانی از هند به تور ارزان قشم آورده، در شمال جزیره قرار گرفته و با بالارفتن آب به زیر آب می‌ روند و همین که آب پایین برود، دشت وسیعی از درخت های حرا از دل آب بیرون می‌ آید که شگفتی هر بیننده‌ ای را به دنبال دارد. این شگفتی وقتی دو چندان می ‌شود که بفهمیم این جنگل‌ها در آب‌های شور زندگی می ‌کنند.

جنگل های حرا

بندر لافت

اگر بخواهید غروب خیلی قشنگ جزیره قشم را ببینید و خانه‌ های روستایی زیبای جزیره را، راهش رفتن به بندر لافت است. بندر لافت در شمال غربی تور ارزان قشم قرار گرفته و زمانی مرکز جزیره بوده است، دقیقا همان زمانی که مردمش با لنج به دل دریا می‌ زدند. مشخصه اصلی لافت، بادگیرهای بلند و کوچه ‌پس‌ کوچه‌های باریکش است و قایق‌ ها و لنج‌ ها قرار گرفتن خانه ‌ها در بین درخت های سبز گرمسیری و نخلستان‌ های بلند. همه اینها در کنار زیبایی خیره ‌کننده جنگل شناور و  دریا وحرا، هر تازه واردی را مجذوب می ‌کند و مسافران تور قشم سالانه بازدید زیادی از این مکان به ارمغان میاورند.

بندر لافت

دره ستارگان

اگر از جزیره قشم راه ساحل جنوبی را در پیش بگیرید به روستای برکه خلف می‌ رسید و با رفتن به راه خاکی شمال این روستا، منطقه‌ای وسیع را میبینید که پر است از کوه ‌های تو در تو و رسوبی.
گذشت زمان باد و طوفان از این منطقه، ستون‌ ها،حفره‌های تو در تو و دالان‌ هایی ساخته است. همینکه از بین دالان‌های تو در توی آن عبور کنید آسمان آبی بالای سرتان خودنمایی می‌ کند و اگر باد هم بوزد همه چیز تکمیل می‌ شود تا فضایی ترسناک را به وجود آورد.  محلی‌ ها به این دره، دره ستاره افتاده می‌گویند.

دره ستارگان

تنگه چاهکوه

یکی از بهترین جاهای دیدنی جزیره قشم، تنگه چاه کوه است. ۷۰ کیلومتر مانده به شهر تور ارزان قشم و در کنار روستای چاهوی شرقی، در قسمت غربی ساحل شمالی تور ارزان قشم، دره‌ای قرار گرفته که با قدم گذاشتن در آن وارد دنیایی راز آلود می ‌شویم.

تنگه چاهکوه

سد و روستای گوران

در ساحل شمالی جزیره قشم و ۸۰ کیلومتر مانده به این جزیره، سد تاریخی گوران در روستای گوران جای گرفته که هر کدام از قسمت‌ هایش مربوط به یک دوره تاریخی است. ساخت زیربنا آن به دوره هخامنشیان بر می‌ گردد، تاج آن را در دوران ساسانیان ساختند و خود سد را بالاخره پهلوی‌ ها تمام کردند. گام گذاشتن در روستای گوران خودش سفر جداگانه‌ ای است و تنها به دیدن سد گوران محدود نمی ‌شود.

روستای گوران

دره تندیس ها

از جنگل حرا که به سمت روستای طبل و از آنجا روبه پایین و به سمت سلخ برویم در نزدیکی‌ های بام جزیره قشم به دره بزرگی می ‌رسیم که به خاطر تندیس‌های بزرگش به آن دره تندیس‌ ها می‌ گویند.
این دره مثل دره ستارگان است، اما از نظر بزرگی از دره ستارگان بیشتر است و بزرگی تندیس ‌هایش آدم را خیره می ‌کند. اگر در دره تندیس‌ ها بایستید.

دره تندیس ها

جزایر ناز

از جاهای دیدنی محبوب مسافران تور قشم جزایر اطراف آن و یکی از بهترین‌ هایش جزایر ناز است. جزایر ناز ۲۲ کیلومتر با جزیره قشم فاصله دارد. اینجا جایی است که صدف‌ های رنگارنگ و عروس‌ دریایی‌ ها در ساحلش انتظارتان را می‌ کشند و می‌ توانید با پاى پیاده یا ماشین خود به اندازه 1 کیلومتر در آب ‌هاى خلیج‌ فارس در تور ارزان قشم پیش‌ روی کنید.

زمان جزر

در زمان جزر با پس روی کامل دریا، برای مدت کوتاهی، باریکه‌ ای از خشکی جزایر ناز را به ساحل جزیره قشم وصل می‌ کند. هر چند زمان این اتفاق کم است، اما در همین مدت مى‌ توانید از بالای ناز، تنگه هرمز و جزیره لارک را ببینید. اینجا بهشتی است که از آن بی خبر بودیم. تماشای فلامینگوها و مرغ های دریایی جزیره قشم را هم از دست ندهید.

جزایر ناز

جزیره هنگام

جزیره هنگام در جنوب مرکزی تور ارزان قشم، در دو کیلومتری این جزیره و در جلوی روستای شیب دراز واقع است. جزیره هِنگام که قدیمی ‌ها به آن هنجام و هنیام نیز می‌ گفتند ، ۵۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و پر است از معادن نمک،خاک و سرب. از نقاط دیدنی جزیره جدا از مردم که به ماهیگیری مشغولند، تأسیسات بندری انگلیسی‌ هاست.

جزیره هنگام

جزیره هرمز

بعد از گشتن در همه اینها میریم به جزیره هرمز، جزیره قرمز رنگ جزیره قشم. چند سالی ‌ست که اینجا جزو محبوب ‌ترین جاهای دیدنی تور ارزان قشم  از دیدگاه مسافران تور قشم است و علتش هم خاک قرمز رنگی ‌ست که زمین را فرش کرده. هرمز به اندازه جزایر ناز و هنگام بکر نیست، ولی جاهای بکری هم می ‌توان در آن پیدا کرد، مثل ساحل محیط زیست و ساحل مفنق که چهل و پنج دقیقه با خود هرمز فاصله دارد.

جزیره هرمز

غار نمکی

غار نمکی جزیره قشم یکی از زیباترین جاذبه ها برای بازدید کنندگان تور قشم است که مجموعه ای از زیبایی های منحصر به فرد را در خود جای داده است. وجود سفیدی های نمک بر بدنه این کوه از دور منظره ای زیبا را نمایان می سازد. این گنبد نمکی در فاصله ی ۹۰ کیلومتری از شهر تور ارزان قشم قرار گرفته است و در بخش انتهایی بخش جنوب غربی جزیره کوه جنوب غربی جزیره کوه گنبدی که به شکل ۲۳۷ متر از سطح دریا فاصله دارد نیز واقع است.

غار نمک

ژئوپارک 

هر طرف جزیره قشم را که نگاه کنید، چیزی وجود دارد که درگیرتان کند، حال می خواهد آب باشد یا کوه ها و صخره هایی که به شکل های مختلف درآمده اند، اما تمرکز همه این ها در  غرب جزیره بیشتر است، جایی که به آن ژئوپارک می گویند.

حیات در ژئوپارک 

در این بخش از جزیره علاوه بر گونه های گیاهی و جانوری، پرندگانی مثل  پرستو، فلامینگو، شهد خور، بلبل خرما و پرنده های دیگر با اسم های عجیب و غریب هم وجود دارند. به اضافه جنگل های شگفت انگیز حرا، گنبد نمک، غارهای نمک، چشمه های آب معدنی، تنگه چاهکو، تنگه عالی، بام جزیره قشم، دره تندیس ها، کلات کشتاران و ده ها تخته سنگ و صخره با اشکال عجیب و غریب و دریایی که در پس زمینه همه اینها خودنمایی می کند.

ژئوپارک قشم در تور ارزان قشم

غار خربس 

هزاران سال پیش و در سلسله ساسانیان، خربس روستایی آباد و پرتردد بوده است. حول این روستا با تپه های کوتاه و بلند مرجانی، به صورت دایره ای احاطه شده است. در روبروی این قلعه، قبرستانی باستانی قرار دارد که مشرف به دهانه ی غارهای خربس است. غار خربس یکی دیگر از جاذبه های جزیره قشم است که پیشنهاد می شود حتما از آن دیدن کنید. دهانه غارهای خربس در ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ متری، در کوه قرار گرفته اند.

غار خربس 

دشت بوخو ؛ جایی برای شیطنت آهوها

کوه بوخو با ارتفاع ۳۵۰ متر، بلندترین قله‌ی تور ارزان قشم است که در مجاورت بندر دولاب واقع شده است. در کوهپایه ‌ی کوه بوخو دشت وسیعی قرار دارد که در صورت بارش کافی باران در زمستان، به مکانی سرسبز و زیبا تبدیل خواهد شد که می‌ توانید از گردش در آن لذت ببرید.

حیوانات دشت بوخو

آهوها، خرگوش‌ها،و روباه‌هایی که در این دشت زندگی می ‌کنند به جذابیت این منطقه می ‌افزایند. علاوه بر این جذابیت ‌ها، عسل‌ های طبیعی این ناحیه نیز شهرت زیادی دارند. اگر در پاییز به جزیره قشم سفر می‌ کنید حتما از دشت یوخو بازدید کنید. اینجا یکی از بهترین جاهای دیدنی جزیره قشم در پاییز است.

دشت بوخو در جزیره قشم

قلعه نادری

قلعه نادری یکی از جاذبه ‌های زیبا برای مسافرین تور قشم است که در جنوب روستای لافت قرار گرفته. محل قرارگیری قلعه در این روستای تاریخی باعث شده تا افراد زیادی، آن را با نام قلعه لافت نیز بشناسند. قدمت این قلعه دیدنی به حدود ۲۵۰ سال پیش باز می‌ گردد و بنایی مربع شکل دارد که آثار چند برج را می‌ توان در آن دید. مصالحی که در ساخت قلعه نادری استفاده شده، سنگ و خشت است که گواه از قدیمی بودن آن دارد.

مقبره بی بی مریم

از جالب‌ترین جاهای دیدنی تور ارزان قشم ، می‌توان به مقبره بی‌بی مریم اشاره کرد که با نام محلی «تم سنیتی» نیز شهرت دارد و قدمت آن به سده هشتم هجری قمری باز می‌گردد. «تم سنیتی» در روستایی با همین نام قرار دارد که مورد توجه بسیاری از گردشگران است. این بنا دارای یک محیط چهار گوش با گنبدی بر بالای آن است که اگر به آن وارد شوید.
مقبره بی‌بی مریم از کمیاب‌ترین جاذبه‌های جهان است که در تور ارزان قشم می‌توان آن را دید.