آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بلوار باتومی

بلوار باتومی

معرفی بلوار باتومی گرجستان

بلوار باتومی اصلی ترین و پر بازدیدترین دیدنی ها در سطح شهر را در خود جای داده است. منطقه ای تفریحی، که در عین حال برای قرن ها یک اثر جاویدان میراث فرهنگی نیز به شمار می آید و میهمانان شهر را با ساکنان بومی به هم پیوند می دهد. این منطقه شامل یک تفرجگاه ساحلی هفت کیلومتری ساحلی، چهار خیابان تاریخی، مسیر دوچرخه سواری و بیش از چهل هزار درخت است که در زمان های مختلف در منطقه کاشته شده است.

معرفی بلوار باتومی گرجستان

بلوار تقریباً به بلوارهای “جدید” و “قدیمی” تقسیم شده است. پارک اصلی و زیبای آن، با اضافه شدن مجسمه ها، نیمکت ها و فواره های مدرن هنوز هم پابرجاست. در اوج فصل تابستان این ساحل با کافه ها، رستوران ها و کلوپ ها شلوغ و پر رفت و آمد است اما در خارج از فصل، این فقط یک بلوار کنار دریا است که در هر ساعت از روز، یک صبح آرام یا بعد از ظهر گرم، می توانید با آسودگی در آن قدم بزنید و از مناظر لذت ببرید؛ اما باید قبل از غروب آفتاب نیز حتما سری به اینجا بزنید. دیدن غروب آفتاب در کنار این دریا بسیار دیدنی و فراموش نشدنی است.

بلوار در یک منطقه دنج، آرام و سبز باتومی واقع شده است. برای رسیدن به ساحل دریای سیاه حدود یک دقیقه پیاده روی احتیاج دارید. رودخانه ماچاخلیس نیز در همین نزدیکی جریان دارد همچنین در فاصله پیاده روی در این بلوار می توانید به مراکز خرید، مدرسه، کافی نت، رستوران و داروخانه  نیز دسترسی پیدا کنید.

غروب آفتاب

تاریخ بلوار باتومی گرجستان

بلوار باتومی به قرن سوم عمر خود رسیده است. ساخت آن در سال 1881 آغاز شد در این سال فرماندار منطقه باتومی به نام “ای اسمکالو” ایده ایجاد پارک ساحلی را مطرح کرد و این جا بود که تاریخ بلوار باتومی شروع می شود؛ در ابتدا توسط باغبانان پروسی به نام های “رسلر” و “رایر”  این بلوار شکل گرفت.

در سال 1885 بلوار به مرحله جدیدی از توسعه خود رسید. رئیس باغبان شهر باتومی به نام “مایکل دی آلفون”  که یک نجیب زاده فرانسوی بود، به پرورش و بهسازی بلوار مطابق با تجربیات اروپایی  و سبک فرانسوی ادامه داده است. (در منابع تاریخی از دی آلفون به عنوان “نبوغ ساحل دریای باتومی” یاد می شود تا از او قدردانی شود.)

بعد از دی آلفون، یک فارغ التحصیل برجسته مؤسسه ملی کشاورزی ورسای به نام “جیسون گوردزیانی”، که یک  طراح – باغبان بود، نیز در توسعه بلوار باتومی کمک شایانی داشته است. تحت رهبری وی، پوشش گیاهی در بلوار به طور قابل توجهی مدرن شد، موارد  قدیمی گسترش یافت و گلخانه های جدیدی ایجاد شد.

تا سال 1941 خیابان های بلوار با بیست مجسمه سنگ مرمر به سبک عتیقه تزئین شده بودند که از ایتالیا وارد شده بودند. با این حال، در دوره اتحاد جماهیر شوروی  سنگ  های مرمر از وضعیت بسیار “غیر سوسیالیستی”  سنگ های قیمتی برخوردار بودند که در نتیجه آن مجسمه ها از چشم عموم پنهان می شدند و به انبار افسرخانه ها تحویل داده می شدند.  از آن جا هم نشان و رد آن ها برای همیشه ناپدید شده است.

سال 2009

تا پایان سال 2009، منطقه بلوار به طور قابل توجهی رشد کرده بود و به 7 کیلومتر رسیده بود. بخش جدید بلوار یک  طرح بلند و طولانی 1200 متری بود که توسط معمار اسپانیایی آلبرتو دومینگو کابو، نمونه ای عالی از طراحی منظر  و معماری مدرن است.

ایده کاشت گیاهان خیابان های معروف بلوار از زمان تاسیس آن در سال 1881 پدیدار شد. در سال 1884 خیابان اول در امتداد خیابان نینوشویلی که اکنون خیابان ماگنولیا نامیده می شود، به دلیل فراوانی گیاهان همیشه سبز مشجر شد.

تاریخچه بلوار باتومی شامل این چرخه قرن طولانی و مداوم است که در آن تمام مراحل پارک ساحلی غنی شده و اهمیت بالایی پیدا کرده است. این بلوار امروز پر بازدیدترین و بارزترین دیدنی شهر باتومی است. بلوار باتومی با معنای تاریخی و چرخه توسعه مستمر خود به کارت ویزیت شهر باتومی تبدیل شده است.

سال 2009

جالب ترین و برجسته ترین ویژگی های بلوار باتومی گرجستان

  • گونه های متنوعی از گیاهان و جانوران در بلوار باتومی نمایش داده شده است. باغ وحش در قلب بلوار بیش از صد و چهل گونه از حیوانات مختلف را دارد و تعداد بوته درختان از چهل هزار اصله فراتر می رود.
  • فانوس دریایی باتومی علاوه بر کارکردهای فنی، دارای وضعیت میراث فرهنگی نیز می باشد. بنای اولیه آن در سال 1863 قبل از تأسیس بلوار ساخته شده است و نمونه ای از معماری مترقی آن زمان است که از مکانی منحصر به فرد نیز برخوردار بوده است.
  • نمونه های جالب بسیاری از هنر موزاییک در باتومی وجود دارد، اما بارزترین نمونه آن ها کافهتخیلی هشت پا است – یک مجسمه جالب و کاربردی، که در سال 1981 ساخته شده است و برای سال ها به نماد برجسته باتومی تبدیل شده بود.
  • نماد اصلی بلوار باتومی، در قلب آن بلند می شود، ستون هایی زیبا به سبک عتیقه که اگر به آرم بلوار نگاهی بیاندازید، بالای ستون ها را مشاهده خواهید کرد.

در ادامه به طور مفصل به شناخت این بلوار تاریخی تفریحی در سه بخش می پردازیم: طبیعت، مکان های دیدنی و فعالیت های تفریحی بلوار.

خیابان نخل بلوار باتومی گرجستان

در باتومی می توانید به راحتی یک نخلستان همیشه سبز نیمه گرمسیری پیدا کنید. توسعه یک خیابان نخل اختصاصی در بلوار باتومی در سال 2003 آغاز شد و در سال 2006 به پایان رسید. خیابان نخل بیش از 7/4 کیلومتر در امتداد خط ساحلی امتداد دارد.

خیابان ماگنولیاها بلوار باتومی گرجستان

اولین خیابان از بلوار قدیمی به خیابان ماگنولیاها معروف است. خیابانی به طول بیش از یک کیلومتر با ماگنولیاهایی در ابعاد مختلف که اولین خیابان بعد از خیابان نینوشویلی است. بیش از سه قرن است که ماگنولیاها در این منطقه از بلوار با رایحه ای که از آن ها دمیده می شود، بازدید کنندگان را مسحور خود می کنند. ماگنولیا یکی از نمادهای غیررسمی باتومی است.

خیابان ماگنولیاها بلوار باتومی گرجستان

میدان اوکراین بلوار باتومی گرجستان

در دهه 1970 نویسنده اهل باتومی به نام “امیران شیرواشیدز” ایده ای برای راه اندازی میدان شاعران و نویسنده های برجسته در بلوار باتومی ارائه کرد. او با این قصد مجسمه های نیم تنه “لسیا اوکرینکا” و “تاراس شوچنکو” را از اوکراین آورد. این مجسمه های نیم تنه در نزدیکی ستون های منتهی به میدان اوکراین واقع شده اند.

“لسیا اوکرینکا” نویسنده برتر ادبیات اوکراین، سال های آخر از زندگی خود را در گرجستان گذراند. همان طور که مشخص شده است، وی همچنین چندین بار نیز از باتومی بازدید کرده است.

میدان اوکراین بلوار باتومی گرجستان

باغ وحش بلوار باتومی گرجستان

بلوار باتومی دارای تنوع گیاهان و جانوران است. باغ وحش آن واقع در قلب بلوار، منزلگاه بیش از صد و چهل گونه جانوری است. بگذارید شما را با ستاره واقعی باغ وحش آشنا کنیم، یک پلیکان پانزده ساله به نام  “ببرو” که همیشه آماده تعامل با میهمانان است و برای عکس گرفتن برایتان ژست می گیرد. فقط کافی است اسم او را صدا کنید. ببرو

باغ وحش بلوار باتومی گرجستان

باغ ژاپنی بلوار باتومی گرجستان

باغ ژاپنی با مساحتی بیش از هزار و بیست متر مربع در نزدیکی ساختمان دانشگاه بنا شده است. این باغ دارای یک دریاچه مینیاتوری، پل تزئینی و گیاهان خاص فرهنگ شرقی است. به لطف دروازه های ورودی قرمز که به سبک ژاپن ساخته شده اند، پیدا کردن باغ ژاپنی بسیار آسان است.

باغ ژاپنی بلوار باتومی گرجستان

فعالیت و ماجراجویی در بلوار باتومی گرجستان:

زمین تنیس بلوار باتومی گرجستان

یک زمین تنیس روباز با استانداردهای اروپایی سال ها است که در بلوار فعالیت می کند. این زمین تنیس میزبان مسابقات بین المللی است. بنابراین، شما اغلب می توانید تمرین ورزشکاران را تماشا کنید. اگر می خواهید در حین حضور در باتومی مشغول انجام برخی فعالیت های بدنی شوید، ما به شما توصیه می کنیم از زمین تنیس دیدن کنید و سعی کنید تنیس را در دست خود امتحان کنید در حالی که با منظره ای زیبا محاصره شده اید.

زمین تنیس بلوار باتومی گرجستان

باشگاه قایق های تفریحی بلوار باتومی گرجستان

یک باشگاه قایق های تفریحی در نزدیکی یک چرخ و فلک پانوراما واقع شده است. طرفداران فعالیت های پرهیجان می توانند پاراگلایدر در این جا اجاره کنند و از مناظر خیره کننده دریای سیاه از بالا لذت ببرند. علاوه بر این، در این جا می توانید یک قایق بادبانی کوچک دنج را برای داشتن یک سفر خوب در دریای سیاه اجاره کنید.

باشگاه قایق های تفریحی بلوار باتومی گرجستان

باشگاه جانبازان بلوار باتومی گرجستان

در سال 2004  باشگاه جانبازان در باتومی به نام “نونا گاپرینداشویلی”  قهرمان پنج دور مسابقات شطرنج جهان از گرجستان افتتاح شد. این یک مکان تجمع برای جانبازان باتومی است که شطرنج و تخته نرد بازی می کنند و درباره مسائل مهم با یکدیگر بحث می کنند. احساسات مثبتی که از جانبازان باتجربه، سبک لباس پوشیدنشان و عصاهای در دستشان دریافت می کنید قطعاً لبخندی بر چهره شما خواهد گذاشت. حتی شاید آن ها شما را دعوت کنند تا برخی از بازی ها را با آن ها امتحان کنید.

باشگاه جانبازان بلوار باتومی گرجستان

امکانات ورزشی بلوار باتومی گرجستان

بلوار باتومی سعی در ارتقاء سبک زندگی سالم دارد. اگر تصمیم گرفتید که بعد از زیاده روی در غذاهای گرجی کالری بسوزانید، می توانید برخی از تمرینات را در هوای تازه در فضای باز دستگاه های ورزشی که در بلوار تنظیم شده است، انجام دهید.

امکانات ورزشی بلوار باتومی گرجستان

ایستگاه دوچرخه بلوار باتومی گرجستان

در سراسر شهر بیست و سه ایستگاه دوچرخه وجود دارد که اکثر آن ها در قلمرو بلوار باتومی واقع شده اند. می توانید یک کارت مخصوص به نام “ولو” را در یک مرکز اطلاعات گردشگری خریداری کنید که به شما امکان می دهد از دوچرخه های راحت استفاده کنید و از یک سواری زیبا در بلوار لذت ببرید.

ایستگاه دوچرخه بلوار باتومی گرجستان

مکان های دیدنی بلوار باتومی گرجستان:

مجسمه مایکل دی آلفون بلوار باتومی گرجستان

پایه و اساس بلوار باتومی با باغبان فرانسوی به نام “مایکل دی آلفون” در ارتباط است. در سال 1885 وی به عنوان باغبان اصلی باتومی منصوب شد. او کسی است که شروع به توسعه بلوار به سبک فرانسوی کرد لذا برای تجلیل از تاثیر و تلاش های وی در توسعه نه تنها بلوار بلکه باغ های گیاه شناسی باتومی، از او اغلب به عنوان “نبوغ مهربان منطقه ساحلی باتومی” یاد می شود. در سال 2012 مجسمه برنز “مایکل دی دلفون” در بلوار نصب شد.

مجسمه مایکل دی آلفون بلوار باتومی گرجستان

مجسمه ایسون گوردزیان بلوار باتومی گرجستان

باغبان و دکوراتور، ایسون گوردزیان نقش مهمی در توسعه بلوار باتومی ایفا کرده است. تحت مدیریت وی، گونه های جدید گیاهان معرفی و کاشته شدند. وی پس از موفقیت، برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت و در سال 1911 از انستیتوی ملی کشاورزی ورسای فارغ التحصیل شد. وی تجربه کار در باغ های فرانسه، بلژیک، سوئیس و هلند را بدست آورد. وی همچنین در باغ گیاه شناسی سلطنتی در لندن به عنوان باغبان و دکوراتور فعالیت داشت. وی پس از بازگشت به گرجستان، دانش و تخصص گسترده ای را به کشور خود برگرداند که در اجرای تعداد زیادی از پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار داد. در سال 2012 مجسمه ایسون گوردزیان در بلوار باتومی نصب شد.

مجسمه ایسون گوردزیان بلوار باتومی گرجستان

ستون های بلوار باتومی گرجستان

بیش از ده ها سال است که بلوار باتومی در حال رشد است و مجسمه ها و نقاط دیدنی جدیدی به آن اضافه شده است. با این حال، اهمیت و ارزش کلنادها (ستون ها)ی معروف این بلوار جاودان مانده است و آن  ها را به یکی از نمادهای شاخص باتومی تبدیل کرده است. اعتقاد بر این است که پزشک محلی به نام “متچدلیدز” این پروژه را در سال 1930 از ایتالیا با کمک فردی به نام”ماکسیم گورکی” آورده است. کارهای ساخت و ساز آن توسط معمار ارشد شهر به نام “پاول ناداریشویلی” تحت نظارت بود در حالی که توسط معماری به نام “بوگدان کیراکوسیان” در بلوار اجرا شد. همانطور که کتیبه موزائیک موجود بر روی ستون ها گویا است، مراحل ساخت و ساز آن در سال 1934 به پایان رسید.

ستون های بلوار باتومی گرجستان

تئاتر تابستانی بلوار باتومی گرجستان

در سال های 1948-1949یک بنای چوبی منحصر به فرد در باتومی و بدون حتی یک میخ ساخته شد. این بنا تئاتر تابستانی نام دارد که میزبان کنسرت ها، مراسم ها و جشن ها بوده است. در سال 1998 یک آتش سوزی مخرب ساختمان را ویران کرد اما در سال 2013 نمونه کاملا مشابهی از این تئاتر تابستانی باتومی ساخته شد که همچنان میزبان مراسم های مختلف است.

تئاتر تابستانی بلوار باتومی گرجستان

فواره های رقص مرکزی بلوار باتومی گرجستان

با تلاش های مشترک معمار برجسته گرجستانی به نام “جورجی ارکومویشویلی” و مهندسان ارمنی، در سال 1977 سه فواره رنگارنگ در ورودی مرکزی بلوار باتومی نصب شد که همراه با صدای زیبای جریان آب، شکوفایی و صدای زندگی را به این فضا آورد. در سال 2007، برای اضافه شدن موسیقی به آن ها و تبدیل شدن به فواره های موزیکال، زیر بازسازی های گسترده ای قرار گرفتند. امروزه این آبنماهای موزیکال که با ریتم موسیقی می رقصند و با مجسمه های مومی دوست داشتنی پسران احاطه شده اند، جذابیت اصلی برای گردشگران را ایجاد کرده اند.

فواره های رقص مرکزی بلوار باتومی گرجستان

فانوس دریایی بلوار باتومی گرجستان

اولین ساختمان این فانوس دریایی در سال 1863 قبل از توسعه بلوار باتومی ساخته شده است. در سال 1882 طبق پروژه مهندسان فرانسوی دوباره طراحی شد و از آن زمان تاکنون برای بیش از صد و پنجاه و پنج  سال هدایت کشتی های ورودی به دریای سیاه را برعهده داشته است. نوری که از فانوس دریایی ساطع می شود تا چهارده مایل از دریا قابل مشاهده است.

علاوه بر این ها فانوس دریایی در یک مکان منحصر به فرد از نظر جغرافیایی قرار دارد، این فانوس دریایی در نقطه ای واقع شده است که در آن چهل و یک درجه طول و عرض جغرافیایی با یکدیگر همزمان موازی هستند. این فانوس دریایی همچنین عملکرد یک مرکز هیدروگرافی را انجام می دهد، جایی که پیش بینی کننده های هواشناسی شرایط آب و هوایی را مشاهده می کنند. فانوس دریایی که نمونه ای نوآور از مهندسی آن زمان است  به یکی از نمادهای باتومی تبدیل شده است.

فانوس دریایی بلوار باتومی گرجستان

برج الفبا بلوار باتومی گرجستان

برج الفبا برجی صد و سی متری است که در این بلوار و در پارک معجزه واقع شده است. معماری برج الفبا الهام گرفته از الفبای گرجی است که به شکل “دی ان ای” ساخته شده است و به اهمیت خاصی که مردم گرجستان به  الفبای گرجستان می دهند، اشاره دارد. دو خط مارپیچ که به طرف بالای برج حرکت می کنند  و سی و سه حرف الفبای گرجی (که هر یک چهار متر طول دارند) را حمل می کنند. معمار اسپانیایی به نام “آلبرتو دومینگو” این پروژه را برای تجلیل از الفبای گرجی به روشی بی نظیر طراحی کرد. میهمانان برج الفبا می توانند از مناظر نفس گیر دریای سیاه واقع در بالای برج در سکوی تماشا (به نام نوار پانوراما) که نوشیدنی و اسنک نیز سرو می کند، لذت ببرند. این ساختمان همچنین دارای یک رستوران چرخان است که طیف گسترده ای از غذاهای خوشمزه گرجی و اروپایی را ارائه می دهد. یک چرخش آن شصت دقیقه طول می کشد تا شما را در هنگام صرف غذای خود از 360 درجه بازدید کنید.

برج الفبا بلوار باتومی گرجستان

مجسمه زنی با دوچرخه بلوار باتومی گرجستان

محیط صلح آمیز و عاشقانه که برای بلوار ایجاد شده است، طی سال ها شکل گرفته است. به طور قطع فراوانی آبنماها در ایجاد این روحیه بسیار کمک می کند. در سال 2012 مجسمه زنی بر روی دوچرخه توسط معمار گرجی به نام “ایراکلی ژوانیا” ساخته شد. این مجسمه به زیبایی در یک فواره واقع شده است و آن را  عجیب تر جلوه می دهد.

مجسمه زنی با دوچرخه بلوار باتومی گرجستان

مجسمه علی و نینو بلوار باتومی گرجستان

مجسمه علی و نینو توسط مجسمه ساز گرجی به نام “تامارا کوزیتادزه” ساخته شد. مجسمه ای متحرک از علی و نینو که بدون شک یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری بلوار باتومی است. سازه های هفت متری یک زن و مرد که حرکات دایره ای را به مدت هشت تا ده دقیقه انجام می دهند که در نهایت در هم ادغام می شوند. این مجسمه با الهام از رمان مشهور رمان نویس آذربایجانی به نام “قربان سعید” ساخته شده است و نمادی از جنیش جاودانه، عشق و همگرایی فرهنگ ها است. با این حال، هر بازدید کننده می تواند احساسات و برداشت های منحصر به فرد خود را بعد از حضور در این اجرا داشته باشد.

مجسمه علی و نینو بلوار باتومی گرجستان

فواره های رقص در دریاچه آرداگانی بلوار باتومی گرجستان

مشابه بلوار قدیمی، بلوار جدید تعدادی جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است. یکی از آن ها فواره های رقص فرانسوی است که با نمایش های هولوگرام خود بازدید کننده را به خود جلب می کند. شما می توانید این نمایش زیبا را از یک سکوی اختصاصی تماشا کنید.

فواره های رقص در دریاچه آرداگانی بلوار باتومی گرجستان

کافه تخیلی هشت پا بلوار باتومی گرجستان

کافه تخیلی که با نام هشت پا نیز شناخته می شود نمونه ای بسیار زیبا و باشکوه از هنر موزاییک است که تا به امروز در بلوار باتومی حفظ شده است که توسط نقاش گرجی به نام “زوراب کپاندز” طراحی شده است؛ این کافه تخیلی روباز در سال 1981 افتتاح شد و سی و هفت سال فعالیت داشته است. هم اكنون در حال انجام كارهاي مهم در زمينه بازسازي است و در آينده نزديك مجددا فعالیت خود را آغاز خواهدکرد. کافه تخیلی یکی از نمادهای باتومی است.

کافه تخیلی هشت پا بلوار باتومی گرجستان

مناسب بودن بلوار باتومی گرجستان برای کودکان

اگر به دنبال بهترین مکان برای گذراندن وقت با افراد کوچک همراه ها خود هستید، بلوار باتومی بهترین گزینه است. هوای تازه، همراه با انواع گیاهان، درختان مخروطی و نسیم دریا دقیقاً همان چیزی است که افراد کوچک شما به آن احتیاج دارند. علاوه بر ارتقاء سلامت در یک منطقه تفریحی سازگار با محیط زیست، ماجراهای هیجان انگیز بسیاری را نیز خواهید دید. زیرساخت های متنوعی در بلوار  برای سرگرمی و بالا بردن روحیه کودکان وجود دارد.

زمین بازی کودکان با تاب و وسایل مختلف سرگرمی در طرف مقابل ستون های تاریخی بلوار در منطقه ساحلی اول قرار دارد دارد که  با مجسمه های شخصیت های کارتونی در اندازه طبیعی تزئین شده است. دقیقاً همین نوع زمین بازی در محدوده بلوار جدید نیز یافت می شود.

اگر بچه های شما به سن کافی رسیده اند و جذب احساسات پر جنب و جوش سواری های نسبتاً شدید می شوند، باید از منطقه نزدیکی دریاچه آرداگانی بازدید کنید، جایی که چندین جاذبه در ساحل وجود دارد که میهمانان در هر سنی و سلیقه ای از جمله والدین را علاقه مند خواهد کرد.

مناسب بودن بلوار باتومی گرجستان برای کودکان

باغ وحش بلوار باتومی

البته یکی از مزایای بلوار نزدیکی آن با طبیعت است. کودکان به طور ویژه ای حیوانات را دوست دارند و با آن ها ارتباط برقرار می کنند، بنابراین باغ وحشی که در مرکز بلوار قرار دارد بهترین مکان برای آن ها است – بیش از صد و چهل گونه  همیشه آماده اند تا حال و هوای کوچک شما را بالا ببرند.

پس از یک روز سرگرم کننده و شلوغ، مجبور نیستید برای یک میان وعده بیش از حد با بچه ها راه بروید، شیرینی فروشی های متنوعی در بلوار وجود دارد که می توانید از غرفه های مخصوص آن ها خریداری کنید.

اطلاعات گردشگری بلوار باتومی گرجستان

مرکز اطلاع رسانی گردشگری در ورودی مرکزی بلوار باتومی واقع شده است و آماده است تا اطلاعاتی در مورد جاذبه های آجارا، اقامتگاه ها، رستوران ها و برنامه های مراسم های مختلف در اختیار شما قرار دهد. در این جا می توانید کارت “ولو” دوچرخه سواری را نیز خریداری کنید.

ساعات کار روزانه

 نه صبح تا دوازده شب (تابستان) / نه صبح تا هفت شب (زمستان)

امکانات موجود

نقشه های رایگان، کتاب راهنما، مسیرهای توریستی
گشت و گذار در کوهستان های آجارا
محصولات و سوغات محلی
کارت دوچرخه سواری

آدرس

باتومی، خیابان نینوشویلی 2، ورودی مرکزی بلوار

تلفن

91 90 90 577 995+

12 44 29 422 995+

سایت اینترنتی

https://boulevard.ge/en/home

آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا مجری تورهای گرجستان از شما دعوت می کند تا با شرکت در تورهای باتومی این آژانس از بلوار زیبای باتومی دیدن کنید. شما می توانید جهت کسب اطلاع از جزئیات تور و یا هر گونه مشاوره با شماره 02122887100 تماس حاصل فرمایید.

 

کلمات کلیدی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته