آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

دریاچه لاک پشت های تفلیس

دریاچه لاک پشت های تفلیس

معرفی دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان

اگر به تفلیس آمدید و به دنبال مکانی آرام هستید که با فضای سبز احاطه شده باشد، گزینه مناسبی را به شما نشان خواهیم داد. دریاچه لاک پشت ها جایی است که حتی شنیدن نام آن، به تنهایی و بدون هیچ گونه توضیحی یا مشاهده عکسی از آن، می تواند مکانی از طبیعت با لاک پشت های زیبا را برای شما تداعی کند. جایی که برای دوست داران طبیعت بکر، حیوانات و مناظر طبیعی، بسیار قابل توجه خواهد بود. به یقین می توان گفت در هر سفری، بخش مهمی از آن، بازدید از بخش های دارای طبیعت زیبا است که می تواند روحیه مجددی در جسم انسان تزریق کند و خاطرات به یاد ماندنی را از سفر به جای بگذارد. در کنار بازدید از بناها، خیابان ها، موزه ها و سایر دست سازه های بشر، دیدن طبیعت بکر هر شهر و کشوری می تواند دیدهای عمیق تر و چند جانبه ای از هر ملت را به دست دهد. پس با ما همراه باشید تا با این جزیره زیبا از طبیعت گرجستان بیشتر آشنا شوید.

دریاچه لاک پشت ها یک دریاچه کوچک در حومه ی تفلیس پایتخت گرجستان است که در ارتفاع تقریبا هفتصد متری از سطح اقیانوس قرار گرفته است. این دریاچه مانند یک مخزن کوچک آب است که در منطقه ای به نام  ویک – سابورتالو از مناطق شهر تفلیس، قرار گرفته است. دریاچه لاک پشت ها در سمت چپ پرتگاه صخره ای کوه متاتسمیندا قرار گرفته شده است و پارک ویک و موزه مردم نگاری را نیز تحت الشعاع قرار داده است. این دریاچه آب  خود را  از آبراه کوهستان وارازیسکوی می گیرد و توسط جنگل های انبوده احاطه شده است.

محبوبیت دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان

جزیره ی لاک پشت ها مکانی خاص برای گرجستان است. در فصل تابستان وقتی هوا خیلی گرم می شود، مردم از گرمای شهر برای پیک نیک یا استراحت در کافه های مشرف به دریاچه به این جا فرار می کنند، در تابستان کافه ها و رستوران های متنوعی در کنار دریاچه باز هستند و مردم از این مکان با چشم اندازهای عالی ای که از شهر و از دریاچه دارد لذت می برند.

کافه های مشرف به دریاچه

خطوط ساحلی دل پذیر سنگفرش شده، صندلی های چوبی، مشروب فروشی ها و اغذیه فروشی های خوب، زمین بازی برای جوانان، زمین های ورزشی و مسیر مخصوص دویدن در اطراف دریاچه از امکانات موجود در این جا است که باعث شده دریاچه را به یک قطب فعال و جذاب تبدیل کند. صبر کنید باز هم ادامه دارد، مزایای این دریاچه به این موارد محدود نمی شود؛ به جز امکانات بیان شده، شما با پیشنهاد های هیجان انگیز دیگری نیز روبه رو خواهید شد.

خطوط ساحلی دل پذیر

تفریحات ساحلی

بله درست حدس زدید، تفریحات ساحلی؛ شما می توانید قایق کرایه کنید و در این دریاچه زیبا قایق بادبانی سوار شوید، شنا کنید، حمام آفتاب بگیرید و در ساحل استراحت کنید؛ بعد از آن هم برای پیاده روی و گردش در امتداد صخره بروید و از آن جا چشم انداز جذاب شهر را مشاهده کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. در زمان های اخیر، دریاچه لاک پشت ها برای طرفداران پیاده روی جذابیت دوچندانی پیدا کرده است؛ بدون ترک تفلیس می توانید یک یا دو دور را در لبه کوه کوچک بزنید و یا از پارک ویکی به سمت دریاچه کوهنوردی کنید. (این مسیر درست بعد از بنای تاریخی “پوبدا” (پیروزی) شروع می شود).

و اما آخرین و شاید جذاب ترین تفریحات این جا مربوط به موسیقی است، هنگامی که هوا گرم است به خصوص در آخر هفته ها، بازدید کنندگان می توانند از کنسرت و اجرای دی جی های گرجی در اطراف دریاچه لذت ببرند.

فکر می کنم حالا متوجه شده اید که اغراق نیست اگر بگوییم که در هنگام گرمی هوا، دریاچه لاک پشت ها به محبوب ترین مکان برای قدم زدن ، استراحت و بازی های آماده شده برای مردم محلی و همچنین بازدید کنندگان تفلیس تبدیل می شود.

تفریحات ساحلی

وجه تسمیه دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان

دریاچه لاک پشت  ها یک ترجمه مستقیم انگلیسی از واژه گرجی” کس تبا”  است، که به دلیل مشاهده فراوانی لاک پشت های ساکن در این مکان، به این نام مشهور شده است. اگرچه لاک پشت ها هنوز در این دریاچه  هستند، اما به همان تعداد قبلی نیستند. نام دیگر این دریاچه که کمتر از آن استفاده می شود “کورکی” است.

مکان های دیدنی اطراف دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان

از نظر موقعیت مکانی، این دریاچه در شرق موزه مردم نگاری و بالاتر از پارک ویک واقع شده است، بنابر این فرصت مناسبی برای بازدید از آن ها نیز فراهم می شود تا در کنار دریاچه لاک پشت ها، به موزه مردم شناسی و پارک ویک هم سری بزنید. برخلاف تصور غالب ما از موزه که به یاد ساختمانی از اشیا دارای قدمت می افتیم، در این جا با یک موزه در فضای باز با وسعتی نسبتا زیاد روبه رو می شوید. موزه مردم شناسی مکان جالبی در دل طبیعت است که بازدید از آن انسان را به یاد زندگی های پر از سادگی و آرامش در دل طبیعت می اندازد و برای نمایش سبک زندگی سنتی گرجی ها به نمایش درآمده است. این موزه در سال 1966 افتتاح شد و از سال 2004 به عنوان بخشی از موزه ملی گرجستان در آمده است.

موزه مردم نگاری

این موزه حاوی حدود هفتاد ساختمان با معماری سنتی گرجستان است که از نقاط مختلف کشور به این موزه فضای باز آورده شده است. علاوه بر خانه های قدیمی روستایی، بازدید کنندگان می توانند از آسیاب های آبی، باسیلیکا، برج نگهبانی، حتی یک کارخانه شراب سازی و یک مقبره خانوادگی نیز بازدید کنند و مطمئنا از تماشای آن ها حیرت زده خواهند شد.

کارخانه شراب سازی

تله کابین و پارابل دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان

تفلیس دو کابل هوایی به بازدید کنندگان خود ارائه می دهد: تله کابینی که از پارک ریک به قلعه ناریکالا می رود  و دومی، طناب کشی (پارابل) است که بین پارک ویک و دریاچه لاک پشت ها نصب شده است.

یکی از نکات قابل توجه این دریاچه، طنابی است که بر روی دریاچه کشیده شده است، که می توان خود را به آن وصل کرد و سپس با سرعت تقریبی حدود چهل کیلومتر در ساعت بر فراز دریاچه پرواز کرد. این پارابل جذاب تفلیس طرفداران خاص خود را دارد. اگر انسان شجاعی هستید و آرزوی پرواز، آن هم بر بالای منطقه ای با طبیعت زیبا را دارید، حتما از این امکان دریاچه لاک پشت ها استفاده کنید. البته بدیهی است که این تجربه هیجان انگیز در فصل تابستان امکان پذیر است، می دانید که سرماهای گرجستان و مناطق قفقاز سوزناک است.

پارابل جذاب تفلیس

اما اگر شجاعت استفاده از این طناب ها را ندارید، زیاد ناراحت نشوید، شما چیزی را از دست نداده اید. در همین منطقه تله کابین تعبیه شده است که شما با سوار شدن آن ها، در کابین پوشیده و امن می توانید مناظر زیبای این محدوده را تماشا کنید. دیدنی ترین راه برای رسیدن به دریاچه لاک پشت ها با تله کابین است که در سال 1965 ساخته شده است و در سال 2009 به حالت تعلیق درآمده و در سال 2016 دوباره بازگشایی شده است. این تله کابین با کابین های کوچک اش از پارک ویک (مستقیم بر روی جاده اصلی) تا دریاچه منتهی می شود و روزانه از ساعت هشت صبح تا ده شب در زمستان و هشت صبح تا نیمه های شب در تابستان، در حال فعالیت است هزینه رفت و بازگشت آن دو لاری است.

با حرکت از ایستگاه تله کابین در پارک ویک تا دریاچه می توانید از مناظر زیبای تفلیس لذت ببرید. مدل فعلی این تله کابین شبیه به ظاهر اولیه آن است، هر واگن ده تا دوازده مسافر را حمل می کند و شامل یک اسکورت دائمی است. این واگن آبی رنگ برای افراد معلول و دارای ناتوانی درست شده است و از یک آویز دوچرخه مخصوص برخوردار هستند.

ایستگاه تله کابین

این تله کابین نوسازی شده به مقصد به دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان، برای خدمت به افراد محلی و بازدید کنندگان تفلیس دوباره بازسازی شده است و تنها در هفت دقیقه می تواند مردم را از خیابان چاوچاوادزه به دریاچه لاک پشت ها برساند. این سیستم جدید که به صورت متناوب روی دو کابل کار می کنند، توانایی انتقال روزانه حدود دو هزار  نفر را به دریاچه لاک پشت ها دارد.

نکاتی درباره سفر به دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان

 –     بطری آب آشامیدنی و میان وعده برای خود به همراه بیاورید.
 –     برای پیاده روی کفش مناسب بپوشید.
 –     استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار توصیه می شود.

سفر به دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان

دسترسی به دریاچه لاک پشت ها تفلیس گرجستان

برای رفتن به دریاچه لاک پشت ها از تفلیس گزینه های زیادی وجود دارد :

– مترو: ایستگاه Vazha – Pshavela  6 کیلومتر فاصله
– اتوبوس: ایستگاه Vake Cemetary  5/2 کیلومتر فاصله
– تله کابین
– ماشروتکا (مینی بوس)
– تاکسی
– اجاره ماشین یا دوچرخه

فاصله بین تفلیس و دریاچه لاک پشت ها 4 کیلومتر است. ارزان ترین راه برای سفر از تفلیس به دریاچه لاک پشت ها تاکسی است که سه تا پنج دلار قیمت دارد و نه دقیقه طول می کشد. اما اگر می خواهید با اتوبوس سفر کنید برای رسیدن به این جا، اتوبوس شماره پنجاه و نه را از ایستگاه مترو روستاولی در جهت واکه بگیرید و در آخرین ایستگاه پیاده شوید. از آن جا یا برای حدود سی دقیقه پیاده روی کنید یا 3 لاری تاکسی بگیرید.

اگر تمایل داشتید مدت بیشتری در نزدیکی این دریاچه زیبا بمانید، تعداد زیادی هتل در اطراف دریاچه لاک پشت ها موجود است که قیمت های آن ها از صد دلار در هر شب شروع می شود.

اطلاعات گردشگری

آدرس دریاچه لاک پشت ها: گرجستان، تفلیس، دریاچه لاک پشت ها
زمان بازدید از دریاچه لاک پشت ها: 24 ساعته
بهترین زمان برای بازدید از دریاچه لاک پشت ها (زمان ترجیحی): نه صبح تا دو نیمه شب
زمان مورد نیاز برای بازدید از دریاچه لاک پشت ها: سه ساعت

آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا برگزار کننده تورهای گرجستان از شما دعوت می کند تا با شرکت در تور تفلیس این آژانس از دریاچه ی زیبای لاک پشت ها دیدن کنید. شما می توانید از طریق تماس با شماره 02122887100 از جزئیات اجرای تور تفلیس گرجستان مطلع شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته