آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

دهکده سیله قونیه

دهکده سیله قونیه

دهکده سیله قونیه

شاید باور کردنش کمی دشوار باشد، اما در نزدیکی های شهر قونیه، یکی از مکان های فوق العاده گردشگری و جاذبه های تور قونیه به نام دهکده سیله قونیه که قدمتی نزدیک به هفت هزار سال دارد، قرار گرفته است.

قدمت تاریخی در کنار سازه های و مکان های تماشایی سبب شده تا این دهکده در هدف گذاری گردشگران در برنامه های بازدید، جایگاهی در خور داشته باشد.

آسمان پرستاره پرشیا به منطور شناخت بهتر دهکده سیله قونیه این مقاله را به معرفی این مکان اختصاص داده است. لطفا با ما همراه باشید.

نکات فراوانی در خصوص این روستا و دهکده وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

از جمله تاریخ و مکان های دیدنی آن، در این توضیحات قرار دارند.

دهکده سیله قونیه دارای قدمتی هفت هزار ساله است ودر کنار مسیر جاده تارخی پادشاهان، جاده ابریشم و جاده زائرین موقعیت یافته است.

جالب این که این مکان تنها روستا در قونیه در کشور ترکیه است که مردم آن تا سال 1992 میلادی به زبان یونانی صحبت می کرده اند.

تا حدود 800 سال مردمان یونانی در کنار مردم این منطقه زندگی می کرده اند.

نقاط و آثار متعددی در دهکده سیله قونیه برای بازدید گردشگران وجود دارد.

از آن جمله کلیساهای قدیمی مربوط به دوره بیزانس را می توان نام برد. از جمله این کلیساها باید به کلیسای ایا النا، کلیسای میلک، کلیسای غار باستانی اشاره داشت.

همچنین مساجدی نیز در این دهکده ساخته شده اند. از دیدنی های دیگر دهکده سیله قونیه می توان به دخمه مردگان، خانه های سنتی و باستانی از جنس سنگ، پل آبی رومی و موزه فرهنگی نام برد که به ارزشمند شدن بازدید از این دهکده می انجامند.

سکونتگاه های چوبی و صخره ای، غار باستانی و مسکونی، موزه ای در یک کلیسای کوچک با انواع ساعت ها نیز از دیگر برنامه های گردشگری این منطقه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته