آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

قلعه رومیان آنتالیا

قلعه رومیان آنتالیا

قلعه رومیان آنتالیا

شهر زیبا و ساحلی آنتالیا که مقصد یکی از پر طرفدارترین تورهای خارجی است، پذیرای جاذبه هایی همچون قلعه رومیان آنتالیا می باشد. سازه ای بسیار کهن که تماشای آن به خصوص در کنار مناظر زیبا و چشم اندازهای، بکر طبیعی و غروب و طلوع آفتاب بسیار شگفت انگیز است. با آسمان پرستاره پرشیا همراه باشید. در تور آنتالیا حتما برنامه ای را برای تماشای قلعه رومیان آنتالیا داشته باشید.

این سازه که نام قلعه را بر آن نهاده اند در حقیقت یک برج مرتفع است که در زمان های گذشته کاربری خاصی داشته است. اما امروزه تبدیل به یکی از بناهای تاریخی با کاربری گردشگری شده است که مورد استقبال گردشگران است. قلعه رومیان آنتالیا در واقع یک برج به شکل استوانه است که زمان ساخت آن به دوران های بسیار دوری باز می گردد. از این برج که موقعیت نظارتی عالی دارد برای انجام دیده بانی در بندر قدیمی آنتالیا استفاده می شده است. در ادامه از قدمت و تاریخ آن خواهیم گفت.
این برج بلند را که در 14 متر ساخته شده است در قرن دوم پس از میلاد، در این مکان بنا کرده اند. این برج رومی زیبا که تاریخی نزدیک به دو هزار سال را در پشت خود دارد به باور برخی کاربری دیگری هم داشته است. از طرفی هم برخی معتقدند از قلعه رومیان آنتالیا به عنوان یک فانوس دریایی که رو به دریایی مدیتریانه دارد نیز استفاده می شده است. معماری این برج بلند تاریخی نیز نوع خود جالب توجه است. در بدنه و قسمت پایین، قلعه رومیان آنتالیا را به شکل مربعی شکل طراحی نموده و ساخته اند. در مقابل قسمت بالایی برج به شکل یک استوانه می باشد. در اطراف این مکان رستوران ها و کافه های مختلفی برای پذیرای از گردشگران و لذت بردن از مناظر بی مانندی که این برج ایجاد می کند، وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته