آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

قلعه پیتر و پل روسیه

قلعه پیتر و پل روسیه

قلعه پیتر و پاول روسیه

 سنت پترزبورگ,  یکی از شهر های قدیمی می باشد و در زمان گذشته پایتخت این کشور بوده است. سنت پترزبورگ شهری با دیدنی های تاریخی و فرهنگی, موزه ها, گالری می باشد و گزینه های زیادی را برای بازدید به گردشگران  در روسیه  را دارا می باشد.

قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ هم یکی از دیدنی های این شهر بشمار می رود و همزمان با تاسیس شهر سنت پترزبورگ طراحی و ساخته شده است که به عنوان ارگ اصلی در این شهر است و در جزیره خرگوش در ساحل شمالی رودخانه نوا قرار گرفته است.

تاریخچه قلعه پیتر و پاول روسیه

این قلعه بزرگ که از جاذبه های گردشگری روسیه به شمار می رود در سال 1703 میلادی به دستور پتر کبیر  به دست معماران ایتالیایی در مدت زمانی یک ساله در اوج جنگ های شمالی ساخته شده است تا پایتخت را از حمله های ناگهانی سوئد مطلع شود ولی به دلیل سستی که این قلعه داشت بین سال های 1706 میلادی تا 1740 مورد بازسازی قرار گرفت و با بدنه ای سنگی به دژی  محکم طراحی شد.

فضای قلعه پیتر و پاول

قلعه پیتر و پاول در سنت پترزبورگ به شکل شش ضلعی طراحی و از سال 1720 به عنوان پایه ای برای پادگان های شهرستان و همچنین یک زندان برای زندانیان عالی رتبه سیاسی برگزیده شد. سنگر و استحکامات Trubetskoy در سال 1870 بازسازی شد و به عنوان زندان اصلی مورد استفاده قرار گرفت. در طول انقلاب سال 1917 زندان قلعه توسط سربازان یاغی از هنگ پاولوفسکی مورد حمله قرار گرفت و زندانیان آزاد شدند.

قلعه پیتر و پاول از مهمترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ و دیدنی های روسیه است و به منظور استحکام بیشتر دارای دیوارهایی به ارتفاع متوسط 12 متر و ضخامت حدود 10 متر است . در این قلعه کلیسای پیتر و پل در قسمت مرکزی قراردارد که برج ناقوس این کلیسای ارتدوکس بلندترین برج ناقوس در جهان بحساب می آید و دیگری کلیسای جامع / ضرابخانه روسیه / زندان باستیل را می توان نام برد.

تور روسیه

جاذبه های مرتبط

هتل های روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته