آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

موزه پرا در استانبول

موزه پرا در استانبول

موزه پرا در استانبول

اگر در شهر استانبول به دنبال موزه های دیدنی آن هستید، موزه پرا را نیز در نظر داشته باشید.اگر چه در این شهر کاخ موزه های مشهور و جهانی وجود دارند،اما این باعث نمی شود که موزه ای چون موزه پرا را از قلم بیندازید. برای آشنایی با این موزه در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی موزه پرا در استانبول

موزه پرا در استانبول در سال 2005 میلادی در منطقه بی اوغلو تاسیس گشت، البته قدمت بنای آن به سال 1893 میلادی بازمی گردد.موزه پرا بنایی 5 طبقه است که پیشتر ساختمان هتل بریستول استانبول در آن قرار داشته است.

معرفی موزه پرا

زمانی که تصمیم گرفته شد که این ساختمان تبدیل به موزه شود، بازسازی های کاملی طی دو سال یعنی در بازه سال های 2003 تا 2005 میلادی روی آن صورت گرفت.

البته برای حفظ ارزش تاریخی بنا، دستکاری روی شکل ظاهری بیرونی آن انجام نگرفت و بیشتر بازسازی های آن در بخش های داخلی ساختمان اعمال گشت.

درموزه پرا در استانبول می توانید آثاری مربوط به تاریخ ترکیه و فرهنگ و هنر آن را مشاهده کنید. همین طور با گشت در این موزه با سبک زندگی و آداب و رسوم مردم ترکیه در دوران گذشته آشنا خواهید شد.

اینجا تابلوهای نقاشی متعددی از هنرمندان ترکی و نیز هنرمندان سایر کشورهای جهان را مشاهده خواهید کرد.همین طور سالنی به عکس های استانبول قدیم اختصاص یافته است.

به علاوه شما می توانید از بخش سرامیک ها و موزاییک ها نیز دیدن کنید.جالب است بدانید که در برخی از ایام، نمایشگاه های هنری مختلفی موزه پرا در استانبول برگزار می شود.

بخش های مختلف موزه پرا در استانبول

مهم ترین قسمت های موزه پرا در استانبول را باید شامل موارد زیر بدانیم:

بخش شرق شناسی موزه پرا در استانبول

در این قسمت موفق به تماشای آثاری از هنرمندان ترکیه می شوید که به دوران عثمانی و بیشتر در فاصله قرن های 17ام تا 19ام بازمی گردد.
در برخی از این آثار رگه های هنر اروپایی را مشاهده خواهید کرد.

بخش عثمان حمدی بن موزه پرا در استانبول

در این بخش همان طور که از اسم آن مشخص است؛ به طور خاص به هنرمند بزرگ عثمان حمدی بن پرداخته شده است.در این قسمت موزه پرا در استانبول می توانید نقاشی های عثمان حمدی بن و نیز سایر آثار هنری و باستان شناسی وی را مشاهده نمایید.

به علاوه قسمتی نیز به تشریح طول حیات و زندگی وی اختصاص یافته است.

بخش پرتره های امپراطور موزه پرا در استانبول

در این قسمت پرتره هایی از دوران امپراطوری عثمانی به نمایش گذاشته شده است.بیشتر این پرتره ها حاصل جنبش رومانتیسم در اروپا و پروژه شرق شناسی آن هستند.

نقاش های بسفری از قرن هجدهم به بعد نقاشی های ارزشمندی از دوران امپراطوری عثمانی را به تصویر کشیدند که برترین آن ها را در بخش پرتره های امپراطور موزه پرا خواهید یافت.

بخش پرتره های امپراطور

بخش جهان های موازی، سفیران و نقاشان موزه پرا در استانبول

در این بخش می توانید پرتره هایی از دوستداران هنر و اهل آثار هنری در فواصل قرن های 17ام تا 19ام را بیابید.این سفیران هنر از کشورهای مختلف جهان به ترکیه آمده و تجربیات و مشاهداتی از سبک زندگی عثمانی ها را به دست می آوردند.

آثار به نمایش درآمده در بخش جهان های موازی، سفیران و نقاشان به این حوزه اختصاص یافته است.

بخش استانبول، شهر رویاها موزه پرا در استانبول

در این بخش همان طور که انتظار می رود با تصاویری از شکل زندگی در استانبول قدیم یعنی در حدود قرن 17ام میلادی، دوران عثمانی ها و … به نمایش درآمده است و تاریخ استانبول تا رسیدن به سال های ابتدایی قرن 19ام ادامه می یابد.

این مجوعه به بخش های “زندگی در خانه و فضای خصوصی”، “فضای شهری” و “مناظر عمومی تر استانبول” تقسیم بندی شده اند.در این نقاشی ها تحولات استانبول، شکل زندگی مردم آن و به طور کلی وضعیت سیاسی و اجتماعی آن و نیز فرهنگ و سنت های شهر، دیده خواهد شد.

زمان بازدید از موزه پرا در استانبول

برای بازدید از موزه پرا می توانید هر روز هفته به جز دوشنبه ها، به محل موزه مراجعه نمایید.این موزه در روزهای سه شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه و شنبه از ساعت 10 صبح تا 19 عصر باز است.

در روزهای یکشنبه نیز ساعت بازدید از موزه به بازه زمانی 12 ظهر تا 18 عصر اختصاص یافته است.لازم به ذکر است که در روزهای مذهبی و نیز روز اول ژانویه، این موزه تعطیل خواهد بود.

هزینه بازدید از موزه پرا در استانبول

هزینه بازدید از موزه پرا در استانبول به قرار زیر است:
نرخ بلیط بزرگسالان: معادل 20 لیر ترکیه
نرخ بلیط افراد زیر 12 سال: معادل 12 لیر ترکیه
نرخ بلیط افراد بالای 65 سال: معادل 12 لیر ترکیه
نرخ بلیط در روزهای جمعه از ساعت 18 عصر تا 22 شب: به صورت رایگان

آدرس موزه پرا در استانبول

این موزه در منطقه بی اوغلو و در فاصله کمی از میدان مشهور تقسیم و خیابان استقلال قرار گرفته است. از این رو دسترسی به آن نیز از طریق مترو، تراموا و اتوبوس بسیار راحت خواهد بود.

برای خرید تور استانبول ترکیه و بازدید از موزه پرا در این شهر، می توانید با آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا تماس حاصل نمایید.

رزروبلیط ارزان استانبول و آنتالیا از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته