آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد

شاید نام شهربازی پارک ملت مشهد را شنیده باشید،در سال 1343 در اطراف شهر مشهد پارکی احداث شد که امروزه از قدیمی ترین فضاهای طبیعی اطراف مشهد محسوب میشود. اگرچه شروع ساخت این بوستان توسط دو مهندس انگلیسی تبار بوده است اما در نهایت به دست مهندس های ایرانی تبار تمام شد.
آنگونه که گفتیم پارک ملت مشهد در آن سالها خارج از شهر مشهد ساخته شد اما امروزه به دلیل گسترش شهرها این پارک در غرب شهر مشهد قرار گرفته است.

پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد چند کیلومتر است

مساحت پارک ملت مشهد حدود 72 هکتار یعنی 720 هزار متر مربع میباشد. این پارک با 35 هزار درخت که بیش از صد سال قدمت دارند تبدیل به قدیمی ترین و زیباترین پارک و فضای سبز مشهد شده است.

پارک ملت مشهد چند کیلومتر است

شهربازی پارک ملت مشهد

شهر بازی ملت به عنوان اولین و تنها شهربازی با وسایل بازی استاندارد در ایران بخشی از پارک ملت مشهد محسوب میشود. شما هنگام بازدید از این شهربازی یکی از عظیم ترین چرخ و فلک های موجود در خاورمیانه را در این شهربازی خواهید دید.
همچنین مجموعه ی کاملی که در این شهر بازی وجود دارد برای تمام افراد یک خانواده که بازدیدکننده ی این شهر بازی هستند مناسب است و افراد با هر سنی که داشته باشند میتوانند از بازی های موجود در این شهربازی لذت ببرند.

شهربازی پارک ملت مشهد

بخش های مختلف شهربازی پارک ملت

انواع وسایل بازی و هیجانی این شهربازی به طور کلی به سه بخش تقسیم میشود:
1.بخش بازی های خانوادگی
2. بخش بازی های پر از هیجان و آدرنالین
3. بخش بازی های مخصوص کودکان

بخش های مختلف شهربازی پارک ملت

انواع بازی های پر هیجان شهربازی ملت

اسکای فلایر

اسکای فلایر به معنی پرواز در آسمان وسیله ی بازی ای است که میتواند تا ارتفاع 24 متری بازدیدکنندگان را بالا ببرد و با سرعتی که 9 دور در دقیقه میچرخد جایی بین زمین و آسمان بازدیدکنندگان جویای هیجان خود را میچرخاند.

اسکای فلایر

اسکیت بورد

اسکیت بوردی را تصور کنید که به دو سمت ریلی با ارتفاع 30 متری و با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت حرکت میکند. این دستگاه بازی محدودیت قد 150 سانتی متری دارد و ظرفیت آن 16 نفر میباشد. کل مدت بازی با این دستگاه 3 دقیقه است.

اسکیت بورد

تاب گردان جایروسوئینگ

این وسیله ی بازی شما را تا ارتفاع 24 متری از زمین بالا میبرد و با 9 دور در دقیقه سرعت شما را تاب میدهد و همزمان شما را به دور خودتان نیز میچرخاند. این دستگاه بازی نیز محدودیت قد 150 سانتی متری و ظرفیت 24 نفری دارد. مدت بازی با این دستگاه نیز 4 دقیقه است.

تاب گردان جایروسوئینگ

سورتمه

سورتمه هم از هیجان انگیز ترین وسایل بازی شهربازی پارک ملت است این وسیله ی جذاب بازدیدکنندگان را با سرعت 44 کیلومتر بر ساعت به بالا میبرد و افراد در سورتمه میتوانند اطراف خود را تا فاصله ی زیادی از آن ارتفاع ببینند. این دستگاه هم مثل باقی دستگاه ها 120 تا 150 سانتی متر محدودیت قد دارد و با 40 نفر ظرفیت 3 دقیقه استفاده از آن طول خواهد کشید.

سورتمه

آکروجت فضایی

آکروجت فضایی وسیله ی بازی ای که 2 متر ارتفاع دارد و جایی در میان زمین و آسمان به عقب و جلو تکان میخورد. در این دستگاه نیز از نظر قدی محدودبیت 120 سانتی متری دارد و ظرفیت آن 32 نفر است و زمان استفاده از آن 12 دقیقه میباشد.

آکروجت فضایی

ترن هوایی

ترن هوایی محبوب ترین و مشهور ترین وسیله ی بازی هر شهربازی ای محسوب میشود. ترن هوایی شهربازی پارک ملت 18.5 متر از زمین ارتفاع دارد و افراد با محدودیت 150 سانتی متری میتوانند 3 دقیقه هیجان را در ترن هوایی شهربازی ملت تجربه کنند.

ترن هوایی

تاپ اسپین

تاپ اسپین شهربازی پارک ملت مشهد 32 نفر را تا ارتفاع 16 متری زمین بالا برده و در هوا به مدت 3 دقیقه میچرخاند. این تاپ روی محوری به صورت عمود میچرخد و با سرعت بسیار بالای خود به مراجعه کنندگان حس هیجان و ترسی بی اندازه را هدیه میدهد.

تاپ اسپین

کشتی دوقلو

قدیم ها در اکثر شهر بازی ها وسیله ی بازی ای به نام کشتی صبا وجود داشت. کشتی ای که اگر در دو سمت آن مینشستید نسبت به وسط آن هیجان بیشتری را تجربه میکردید و همین کنترل میزان هیجان با توجه به مکان نشستن این وسیله ی بازی را محبوب کرده بود. کشتی دو قلوی شهربازی پارک ملت هم همان کشتی صبای قدیمی است که اسمش هم برایمان این روزها حس نوستالژیکی دارد.

کشتی دوقلو

گردباد

همانطور که از اسم این وسیله ی بازی پیداست هدف ساخته شدنش این بوده که به شما حس بودن در گردبادی را بدهد. پس هنگام نشستن در این وسیله ی بازی شما در ارتفاع 3 متری زمین با سرعتی تقریب به 6 دور در هر دقیقه میچرخید و این یعنی تجربه ی قرار گرفتن در هیجان انگیز ترین گردباد جهان.

گردباد

بخش های مختلف پارک ملت مشهد

1.دریاچه

این دریاچه در قسمت غربی پارک ملت قرار دارد و علاوه بر آبنما با استفاده از نور افکن و چراغ به آن جلوه ی بی نهایت زیبایی بخشیده اند. اگر مسیرتان به سمت پارک ملت بود دیدن این دریاچه را از دست ندهید.

دریاچه

2.باغ وحش

در همان قسمت غربی پارک ملت مشهد که دریاچه هم قرار دارد باغ وحش نسبتا کوچکی که با حیواناتی چون قرقاوول، طوطی و طاووس بیشتر برای کودکان جذاب است تا بزرگسالان.

باغ وحش

3.زمین های ورزش

در پارک ملت علاوه بر شهربازی و باغ وحش، زمین های ورزشی متنوعی نیز وجود دارد. زمین هایی که برای ورزش هایی چون بسکتبال و والیبال و زمین چمن و پیست اسکی و دوچرخه سواری ایجاد شده است.

زمین های ورزش

نقشه پارک ملت مشهد

از آنجایی که پارک ملت با 72 هکتار مساحت بزرگترین بوستان این شهر محسوب میشود ممکن است برای پیدا کردن قسمت های مختلف آن به مشکل بربخورید. اینجور مواقع نیاز دارید تا نقشه این پارک را همراه داشته باشید.

نقشه پارک ملت مشهد

هزینه پارک ملت مشهد

هزینه ی پارک ملت بستگی به میزان استفاده از امکانات این بوستان و شهربازی آن دارد که شامل هزینه ی ورودی شهربازی، هزینه ی استفاده از هر وسیله ی بازی، هزینه ی مواد غذایی و خوراکی و رستوران و دیگر امکانات این پارک است.

آدرس پارک ملت مشهد

راه های دسترسی به پارک ملت هم از طریق پایانه اتوبوس آزادی و هم از طریق ایستگاه مترو پارک ملت ممکن است. همچنین میتوانید با تاکسی های ایستگاه خیابان امامت به راحتی به این پارک برسید.
ایران، استان خراسان رضوی، مشهد، بلوار وکیل‌آباد
مشهد، بلوار امامت، شهربازی پارک ملت

آدرس پارک ملت مشهد

ساعت کاری شهربازی پارک ملت مشهد

هر روز از ساعت 16:00 تا 01:00 بامداد

ساعت کاری شهربازی پارک ملت مشهد

امکانات شهربازی پارک ملت مشهد

شهربازی پارک ملت مشهد امکاناتی چون سرویس بهداشتی، اتاق نگهداری کودک، اورژانس، بوفه و فودکورت دارد.

دیدنی های اطراف پارک ملت مشهد

نزدیک ترین دیدنی های اطراف پارک ملت مشهد حرم امام رضا با تقریبا 12 کیلومتر فاصله و آرامگاه نادر شاه افشار با 10 کیلومتر فاصله میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته