آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کشتی یونانی

کشتی یونانی

کشتی یونانی

کشتی بزرگی که در مرداد ماه سال 1345 در نزدیکی روستایی به نام باغو به گل نشست سازنده آن ویلیام همیلتون بود که در سال 1322 در گلاسکو  این عظمت را ساخت. این کشتی دارای طول 136 متر و وزن 7061 تن که مالکان انگلیسی و ایرانی زیادی داشته است و آخرین مالک شخصی یونانی بوده است. و شما با رزرو تور ارزان کیش میتوانید از این جاذبه گردشگری بازدید نموده و خاطرات زیبایی از خلیج فارس و جزیره کیش با خود به همراه بیاورید.

تاریخچه

در یکی از روزهای گرم تابستان کشتی بزرگی در نزدیکی ساحل دریای خلیج فارس بدون سرنشین نزدیکی روستای باغو پیدا شد که به کشتی یونانی معروف گشته است. دلیل اصلی و اساسی برای به گل نشستن هنوز مبهم بوده و دلیل های درستی برای آن بیان نشده است. روایات زیادی درباره آن وجود دارد که شامل مه آلود بودن ، محدودیت دید ، عدم هوشیاری ناخدا ، عشق ناخدا به دختری در باغو اما بین همه ی این ها گرفتن حق بیمه زیاد قابل قبول تر است.

به گل نشستن کشتی

با خراب شدن این جاذبه مرموز شرکت بیمه کننده آن که انگلیسی بود مبلغ هنگفتی را برای خسارات پرداخت و بعد از به گل نشستن تمامی خدمه  تخلیه شدند و کشتی به آتش کشیده شد. البته تلاش های زیادی برای بیرون کشیدن کشتی مخصوصا در سالهای اخیر انجام گرفت اما دلیل اصلی توقف این عملیات مبلغ و هزینه های بالا برای بیرون آوردنش بود.

چرا کشتی بازسازی نمی شود

هر سال که از این ماجرا میگذرد کشتی بیشتر در آب فرو می رود و فرسوده تر میشود علاوه بر این موارد قسمت پشت آن نیز از بین رفته است و در حال تجزیه شدن است و سرعت فرسایش این جاذبه را نمیتوان تخمین زد. البته صحبت هایی پیرامون بازسازی و ترمیم این جاذبه زیبا انجام گرفت اما با توجه به هزینه های زیاد کارشناسان معتقدند صرفه اقتصادی ندارد.

باورهای جالب

بسیاری از مسافران فکر میکنند این کشتی بزرگ یا کوالا اف یک کشتی پرتغالی در کیش می باشد و یا بر این عقیده هستند که کشتی یونانی در قشم قرار گرفته است اما در حقیقت در جزیره کیش بوده و هست و یکی از جاذبه ها و بهتر است بگوییم شاخصه های جزیره کیش است.

ویژگی های جذاب کشتی یونانی

اصلیترین ویژگی این جاذبه نمای آن در غروب خورشید است که تصویری فوق العاده را می سازد که مانند نقاشی و اثری زیبا خودنمایی میکند که آن را به یکی از جاذبه های کیش بدل کرده است . علاوه بر این در اطراف این کشتی اعجاب انگیز تفریحات و سرگرمی های جالبی فراهم گردیده تا تماشاگران علاوه بر لذت بردن از این منظره بتوانند ساعاتی خوش را تجربه کنند از جمله این موارد میتوان به شتر و اسب سواری، مجسمه های بزرگ داخل ساحل ، پارک ساحلی جزیره که دارای آمفی تاتر، رستوران و کافه و موارد دیگر می باشد و کرایه اسکیت و دوچرخه می توان اشاره کرد.

بازدید از داخل کشتی

بازدید از بخش داخلی امکانپذیر نیست زیرا بسیار خطرناک است و به علت داخل آب بودن این کشتی در مدت زمان طولانی امکان فرسایش لحظه ای در آن وجود دارد اما برای بازدید از بخش های داخلی میتوانید به کلوپ های غواصی کیش رفته و با رضایت خود به همراه راهنمایان مجرب به نزدیک کشتی بروید و با لباس های مخصوص به داخل این کشتی سفر کنید

آدرس کشتی یونانی

هرمزگان – کیش – خیابان غروب کیش – میدان غروب – پارک ساحلی کشتی یونانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته