آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

کوه متاتسمیندا تفلیس

کوه متاتسمیندا تفلیس

معرفی کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

کوه متاتسمیندا که نام آن به عنوان “کوه مقدس” ترجمه شده است در مرکز تفلیس، در ساحل سمت راست رودخانه کورا واقع شده است. این جا یکی از محبوب ترین دیدنی های پایتخت است و به نوعی سمبل شهر به حساب می آید. این مکان هم از نظر تاریخ و فرهنگ، هم به عنوان یک پدیده طبیعی و هم به عنوان یک مکان عالی برای تفریح و سرگرمی جالب توجه است. بنابراین اگر قصد بازدید از تفلیس را دارید حتما این جاذبه را در برنامه  خود لحاظ کنید. در ادامه ما اطلاعات مفیدی را در مورد متاتسمیندا برای شما ارائه خواهیم داد:

معرفی کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

معرفی پارک کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

پارک متاتسمیندا یک مرکز تفریحی است که در بالای کوه متاتسمیندا در ارتفاع هفتصد و هفتاد متری و مشرف به پایتخت گرجستان تفلیس واقع شده است. این جا بالاترین نقطه تفلیس است که در مساحتی بیش از صد هکتار واقع شده است و بیش از صد سال سابقه دارد.این پارک محبوب ترین پارک موضوعی در تفلیس است. بدون شک این جا بهترین انتخاب برای تفریح و آرامش است؛ شما می توانید کافه های مختلف، مغازه های سوغاتی، مرکز های سرگرمی کودکان، خانه عروسی، منطقه های مناسب پیک نیک و یک چرخ و فلک بزرگ در لبه کوه را در این جا پیدا کنید و در کنار همه این ها، هوای تازه، منظره های باشکوه از شهر، جاذبه های تفریحی، رویدادهای مداوم و خدمات عالی برای مشتری ها به شما  این امکان را می دهد تا با دوستان و اعضای خانواده خود از استراحت، اوقات فراغت و تفریح خود لذت ببرید.

معرفی پارک کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

معرفی بخش های مختلف پارک کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

از همان لحظه اول ورود، این پارک با رنگ های روشن و مجسمه های چشمگیر خود، شما را به خود جلب خواهد کرد. در ورودی به شما پیشنهاد می شود کارت بخرید؛ این کارت را می توان به هر مبلغی که برای جاذبه های این پارک هزینه شود، شارژ کرد. از آن جایی که نمی توانید پول باقی مانده در کارت را برگردانید، نیازی به شارژ آن در مبلغ زیاد نیست. به علاوه، پس از خرید کارت مغناطیسی، می توانید در هر زمان از آن استفاده کنید.
این پارک به چند بخش تقسیم می شود: منطقه تفریحی، منطقه سرگرمی خانوادگی و زمین های بازی برای کودکان. به طور کلی جاذبه ها، کافه ها، رستوران ها و سایر بخش های پارک به سبک فانتزی طراحی شده اند، به گونه ای که به سختی می توانید از خانه های وارونه، غارها و حتی سرویس های بهداشتی که بسیار مبتکرانه به نظر می رسد چشم پوشی و عبور کنید!

چرخ و فلک کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

این پارک دارای تعداد زیادی جاذبه برای بازدید کنندگان در هر سنی است که محبوب ترین آن ها چرخ و فلک آن است. از بالاترین نقطه این چرخ و فلک، بهترین و زیبا ترین منظره از تفلیس قدیمی قابل مشاهده است. کابین های شیشه ای آن راحت و ایمن هستند، به گونه ای که حتی در بالاترین نقطه نیز احساس محافظت خواهید کرد. هم چنین می توانید از روی صفحه عرشه، در پای چرخ و فلک، پارک را به صورت پانوراما مشاهده کنید.

چرخ و فلک کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

برج تلویزیونی کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

برج تلویزیونی حتی از درون شهر تفلیس نیز به راحتی قابل مشاهده است و نشانه اصلی این کوه و مجموعه پارک می باشد. اما زیبایی اصلی آن در شب است، هم زمان با تاریکی هوا، چراغ های آن روشن می شود و از فاصله دور، به برج محلی ایفل تبدیل می شود.

برج تلویزیونی کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

تراموا کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

این تراموا در سال 2012 پس از مکث چند ساله ای مجددا افتتاح شد. ایده اصلی در مورد نوسازی آن متعلق به فردی به نام “بدری پاتارکاتیشویلی” بود. پس از انجام اقدامات احیا و نوسازی، واگن ها برای اولین بار در تاریخ 27 دسامبر 2012 راه اندازی شدند.

تراموا کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

حداکثر تعداد مسافر در هر سفر این تراموا شصت نفر است و مسیر آن دارای سه ایستگاه است: ایستگاه فوقانی، میانه و پایین. از ایستگاه میانی می توانید کلیسای سنت داوود و معبد چهره های عمومی را ببینید که بخشی جدایی ناپذیر از کوه متاتسمیندا است و در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد. اما نکته اصلی آن، منظره ای است که هنگام سوار شدن این تراموا قابل مشاهده است؛ در مسیر این تراموا منظره زیبایی از تفلیس قابل مشاهده است که در هیچ کجای دیگر نمی توان یافت.

ساعت های کار تراموا نیز از نه صبح تا یازده و نیم شب است و از ساعت یازده و نیم  به بعد، تراموا محدود می شود و فقط از ایستگاه بالایی قبل از بستن رستوران، قابل دسترسی است، تا مردم را به پایین ببرد.

ساعت های کار تراموا

باشگاه آندرویل کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

باشگاه آندرویل در بالاترین نقطه تفلیس در مساحت هزار و دویست متر مربع در زیر چرخ و فلک غول پیکر متاتسمیندا واقع شده است. قسمت جلوی این باشگاه با رواق به صورت بالکن تزئین شده است که از آن، منظره زیبای شهر قابل رویت است. این باشگاه بهترین مکان برای برگزاری مهمانی های خصوصی، رویدادهای شرکت ها،کنسرت ها،  نمایشگاه ها، جشنواره ها و جشن های عروسی است. بالکن زیبای آن که به شما امکان لذت بردن از منظره پایتخت را می دهد، می تواند افراد زیادی را در خود جای دهد و در کل چهار هزار نفر می توانند در این باشگاه و ایوان آن حضور پیدا کنند.

باشگاه آندرویل کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

تالار عروسی کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

یکی دیگر از مکان های جالب این کوه، تالار عروسی اختصاصی آن است. این تالار در پارک متاتسمیندا با دکوراسیون های زیبا، بهترین فضای داخلی و فضای سبز برای جشن های عروسی را فراهم کرده است. این تالار عروسی از سال 2007 در پارک متتسمیندا فعالیت می کند و تاکنون هزاران زوج، آن را برای برگزاری مراسم خود انتخاب کرده اند و بعد از مراسم عروسی، به یاد ماندنی ترین عکس ها را در بهترین گوشه های سبز پارک گرفته اند.

تالار عروسی کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

مرکز جشن تولد کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

همه ما دوران کودکی خود را، به ویژه آن لحظه هایی که درکانون توجه قرار داشتیم و هدیه می گرفتیم را به خاطر می آوریم. هر کودکی برای تولدش منتظر معجزه است و  مرکز تولد پارک متاتسمیندا با امکاناتی که دارد می تواند چنین معجزه ای را برای بچه ها فراهم کند. در تفلیس، این جا تنها مکانی است که کودکان خود را در دنیای پریان  احساس می کنند! جادوگران، دلقک ها، قهرمانان، پریان و البته مجریان برنامه یک محیط تولد شگفت انگیز را ایجاد می کنند. سرگرمی های این مجموعه فقط به فضای بسته داخل مرکز، محدود نمی شود بلکه در هوای آزاد نیز جاذبه ها همچنان ادامه دارند. دی جی و انیماتورهای آرزو، جشنی زیبا برای بچه ها برگزار می کنند.

فروشگاه شراب “وینخ کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

فروشگاه شراب” وینخ” در پارک متاتسمیندا در خیابان جورجیا واقع شده است. جو دلپذیر، فضای داخلی شگفت انگیز و ساختار هماهنگ بطری های شراب به شما امکان می دهد بطری شراب دلخواه خود را انتخاب کنید. در این جا می توانید نوشیدنی مورد علاقه خود را امتحان کنید و در صورت تمایل آن را را بخرید.

رستوران متاتسمیندا کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

در این جا یک رستوران معروف و نه چندان دور از پارک وجود دارد که به خاطر دونات های خوشمزه و خاچاپوری خود بسیار مشهور است. در سال های قبل این رستوران یکی از محبوب ترین رستوران های شهر بوده است که افرادی چون فیدل کاسترو، مارگارت تاچر، آلن دلون از غذاهای خوشمزه آن لذت برده اند.

رستوران متاتسمیندا کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

رستوران در فاصله هفتصد و هفتادو هفت متری از پارک ماتسمیندا در ورودی اصلی پارک، برای شما قابل مشاهده خواهد بود.این رستوران هر روز فعالیت دارد و دارای منوی ترکیبی از غذاهای گرجی و اروپایی است. فضای این رستوران نیز به گونه ای است که حتی گاهی مهمانی های شرکت ها، ضیافت ها و سایر رویدادها را در آن برگزار می کنند.

پارک ماتسمیندا

رستوران “حیاط ایمرتی” کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

حیاط ایمرتی یکی از بهترین مکان های پارک متاتسمیندا برای امتحان کردن غذاهای گرجی است. در فضای “ناهار خوری سنتی گرجستان” می توانید در پس زمینه ترانه های گرجی، خود را در محیط واقعی گرجستان حس کنید. حیاط ایمتری به ویژه برای گردشگران جالب توجه است زیرا بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن غذاهای سنتی محلی و فرهنگ عامه گرجستان است. نکته جالب این رستوران این است که در این جا می توانید نحوه تهیه غذاهای مختلف را هم ببینید. حیاط ایمرتی هر روز در ساعات کاری پارک فعالیت می کند و آماده خدمت رسانی است.

رستوران "حیاط ایمرتی" کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

کافه اورنجری کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

کافه اورنجری یکی از دنج ترین مکان های پارک متاتسمیندا است. در نزدیکی ورودی اصلی پارک در خیابان جورجیایی با گیاهان زیبا و یک کافه بیرونی زیبا روبه رو خواهید شد که در آن می توانید قهوه سفارش دهید، اندکی استراحت کرده و از فضای زیبای آن لذت ببرید.

منوی کافه اورانجری برای همه افراد مناسب است، غذاهای ترکیبی آن به گونه ای است که  می توانید هم غذای گرجی و هم خارجی سفارش دهید. اما  دلیل دیگری برای محبوبیت اورنجی وجود دارد، در این جا شما قادر خواهید بود تا لیمونادهای خوشمزه و واقعی لاجیسید را بچشید.

فضای این کافه، نام خود را نیز توجیه می کند و شما احساس می کنید در پرتقال واقعی قرار گرفته اید. برای کسانی که عاشق گیاهان هستند، این جا مکان ایده آل آن ها است.

کافه اورنجری کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

مجسمه های مومی کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

چهره های مومی یکی از مکان های جالب در بین پارک های تفریحی پارک ماتسمیندا است. افراد زیادی برای گرفتن عکس با چهره های افراد مشهور به این جا می آیند. علاوه بر چهره های مومی می توانید در این جا از نمایشگاه زیبای پروانه ها هم دیدن کنید. مطمئناً هنگام بالا رفتن از یک راه پله به شکل برج، پروانه های چند رنگ،  توجه شما را جلب می کنند.

پارک ژوراسیک کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

در پارک ژوراسیک شما قادر خواهید بود با دایناسورهای مختلف آشنا شوید و در مورد منشاء و سایر خصوصیات آن ها  بخوانید. از همه مهم تر، جالب ترین چیز این است که شما می توانید خود را در دوره یوری احساس کنید، همانطور که دایناسورها در حال حرکت هستند، صدایی از خودشان نیز تولید می کنند و فضای این پارک را بسیار طبیعی جلوه می دهند. پارک دایناسورها مکانی بسیار جالب برای افراد در هر سنی است. پارک ژوراسیک نیز در ساعت های کاری پارک متاتسمیندا فعالیت می کند.

پارک ژوراسیک کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

رولر کوستر و جاذبه های آبی نیز در این پارک وجود دارند که محبوب هستند، اما آبشارهای ساحلی فقط در ماه های فصل تابستان باز هستند. علاوه بر سرگرمی، کوه متاتسمیندا به دلیل فضای سبز خود نیز مشهور است: کل قلمرو آن با چمن، درختان بوته ای و گل تزئین شده است. در فاصله های کوتاه نیز، نیمکت هایی راحت برای استراحت وجود دارد و پیاده روی در نزدیکی فواره ها در روزهای گرم سال طراوت خاصی دارد و در عصر می توانید به اجرای زنده ارکستر گوش دهید. پیاده روی در این پارک همیشه لذت بخش است.

رولر کوستر کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

علاوه بر پارک تفریحی در مسیر صعود کوه متاتسمیندا، جاذبه های دیگری نیز وجود دارد که ارزش دیدن دارد:

رولر کوستر کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

معبد کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

معبد در راه قله کوه قرار گرفته است و در آن چهره های مشهوری چون الکساندر گریبیدوف، آکاکی تسرتلی و نیکولوز باراتاشویلی دفن شده اند. در این جا پیکره هایی متعلق به شاعر واژا پاشاولا، بازیگر سرگو زاکاریزاد، هنرمند وختنگ چابوکیانی و دیگران نیز خواهید دید.

معبد کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

کلیسای سنت داود کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

در دامنه کوه، کلیسای سنت داوود قرار گرفته است. این بنا به افتخار دیوید گاردجه، یکی از بنیان گذاران رهبانیت گرجستان ساخته شده است که در کوه در یک غار زندگی می کرده است.

کلیسای سنت داود کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

دسترسی به کوه متاتسمیندا تفلیس گرجستان

از مرکز تفلیس تا پارک متاتسمیندا هفت و نیم کیلومتر فاصله است که به طور میانگین دوازده تا پانزده دقیقه با یک ماشین سبک و حدود پانزده تا بیست دقیقه با اتوبوس طی می شود.

 دو حرکت حمل و نقل شهری به پارک متتسمیندا نیز وجود دارد: اتوبوس شماره صد و بیست و چهار از خیابان روستاولی و اتوبوس شماره نود از میدان اوربلیانی؛ اما گردشگران به ندرت این راه را انتخاب می کنند.

کوتاه ترین راه از تفلیس تا پارک متاتسمیندا را می توان به وسیله  تراموا طی کرد. قطارها جدید و مدرن هستند و در ارتفاع، منظره زیبایی از مرکز شهر به دست می دهد. تراموا دارای سه ایستگاه  است که عبارتند از ایستگاه اول: ایستگاه پایین در مرکز تفلیس، ایستگاه دوم: معبد و ایستگاه سوم: ایستگاه کوه متاتسمیندا.

اما راه دیگری نیز وجود دارد که بدون پرداخت هزینه است. عاشقان پیاده روی می توانند کوه را با پای پیاده صعود کنند که بیش از یک ساعت طول نمی کشد.

آژانس مسافرتی آسمان پرستاره پرشیا برگزار کننده تورهای گرجستان از شما دعوت می کند تا با شرکت در تور تفلیس این آژانس از جاذبه های کوه متاتسمیندا دیدن کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو تور می توانید با شماره 02122887100 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته