آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

 باغ وحش روباز خائو خیئو پاتایا

 باغ وحش روباز خائو خیئو پاتایا

باغ وحش روباز خائو خیئو پاتایا

این مرکز یعنی  باغ وحش روباز خائو خیئو پاتایا با هدف ایجاد مکانی برای افزایش تعداد جانوران و حیوانات برای باغ وحش دوسیت بانکوک شکل گرفت و تاسیس شد. سال دقیق افتتاح  باغ وحش روباز خائو خیئو پاتایا را می توان به سال 1974 میلادی جستجو نمود. در این سال بود که  باغ وحش روباز خائو خیئو پاتایا در وسعتی به میزان دویست هکتار در داخل پارک ملی خائو یای تاسیس گردید.

افزایش وسعت باغ وحش روباز خائو خیئو پاتایا در سال 1984 اتفاق افتاد. این موضوع با صلاح دید سازمان پارک های باغ وحش انجام پذیرفت. هدف از افزایش وسعت این باغ وحش که وسعت آن در این زمان به 1000 هکتار رسیده بود، حفاظت و نگهداری از حیات وحش منطقه کوه خوی یای ذکر شده است.

باغ وحش روباز خائو خیئو پاتا یا برای بازدید عموم در سال 1978 رونمای شد. گفته شده است که شاهزاده Sirindhorn تلاش بسیاری برای حمایت از حیوانات آسیب دیده و حیات وحش منطقه انجام داد. به منظور حمایت دولت تایلند از موضوع آموزش و پژوهش محیط زیست، هشتصد هکتار به گستره این باغ وحش افزوده گردید.

گشت و گذار در باغ وحش روباز حائو خیئو پاتایا

با حرکت به سمت استان چونبوری به راحتی به این باغ وحش می توان دسترسی یافت. فاصله این مرکز حیات وحش از شهر پاتایا در حدود یک ساعت و نیم خواهد بود، اما از بانکوک در حدود یک ساعت فاصله دارد. این جاذبه گردشگری شهر پاتایا یک تجربه متفاوتی را در خصوص دیدار با حیات وحش و جانوران رقم خواهد زد. در این باغ وحش چیزی در حدود هشت هزار جانور مختلف که در سیصد گونه متفاوت طبقه بندی می شوند، زندگی می کنند.

در باغ وحش روباز خائو خیئو پاتایا می توانید به استفاده از خودروهای تدارک دیده شده در جنگل و زیستگاه حیوانات مختلف چرخی زده و از نزدیک با زندگی و رفتار جانوران گوناگون آشنا شوید.در این مکان بازدید کنندگان این فرصت را دارند تا حیوانات حاضر در این باغ را از فاصله بسیار بسیار نزدیک مشاهده کنند. این مرکز حیات وحش در تایلند، محل مناسبی برای آشنایی با گونه های محلی برای دوستداران محیط زیست و حیات وحش است.

رزرواسیون بلیط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات و مکان

برچسب ها

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته