آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

بیشترین آمار روزانه کرونا در روسیه


بیشترین آمار روزانه کرونا در روسیه

بیشترین آمار روزانه کرونا در روسیه

با ثبت ۷۴ مورد مرگ دیگر در شهر مسکو که بالاترین میزان مرگ و میر روزانه از زمان شیوع ویروس کروناست، شمار قربانیان این بیماری در پایتخت روسیه به ۱۴۳۲ نفر افزایش یافته است.

به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در پایتخت روسیه شب گذشته اعلام کرد که طی روز گذشته، 74 بیمار دیگر مبتلا به ویروس کرونا در مسکو درگذشتند، این بالاترین میزان روزانه مرگ و میر ناشی از این بیماری از زمان شیوع کرونا در پایتخت است. روز پنج شنبه، 68 بیمار مبتلا به کووید-19 در مسکو جان خود را از دست داده بودند.

بدین ترتیب شمار قربانیان این بیماری در این کلان شهر و همچنین بیشترین آمار روزانه کرونا در روسیه، به یک هزار و 432 نفر افزایش یافت.

این نخستین بار است که میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در پایتخت روسیه از 70 نفر تجاوز کرده است.

روز جمعه، “سرگئی سوبیانین” شهردار مسکو از آغاز آزمایشات گسترده و رایگان ساکنین شهر مربوط به آنتی بادی‌های ویروس کرونا خبر داد.

به گفته وی، در ابتدا روزانه 70 هزار نفر برای غربالگری دعوت می شوند و در آینده مسئولان در نظر دارند تعداد آزمایشات را به 200 هزار نفر افزایش دهند.

سوبیانین پیشتر هشدار داده است که خطر افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا در مسکو تا زمانی که واکسن مؤثری برای این بیماری وجود نداشته باشد، ادامه خواهد یافت. بنابراین لغو محدودیت‌ها نباید به گونه‌ای باشد که باعث گسترش دوباره ویروس کرونا شود.

در روسیه براساس آخرین آمار منتشره در روز جمعه، تاکنون حدود 263 هزار فرد آلوده به ویروس کرونا شناسایی شده است ، حدود 58 هزار بیمار بهبود یافته و بیش از 2400 نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (جمعه) گزارش داد که تعداد مبتلایان به عفونت ویروس جدید کرونا در این کشور طی یکروز گذشته 10 هزار و 598 نفر افزایش یافته و در مجموع به 262 هزار و 843 مورد آلودگی رسید.

بر اساس این اطلاعات ، رشد روزانه شیوع این بیماری 4.2 درصد است، در حالیکه روز گذشته 4.1 درصد بود. علاوه بر این، در 4 هزار و 504 مورد یا 42.5 درصد بیماران جدید شناسایی شده، هیچ علائم بالینی کووید-19 دیده وجد نداشت.

این ستاد یادآور شد که 4 هزار و 748 مورد جدید آلودگی در شهر مسکو ثبت شده است و درمجموع 135 هزار و 464 نفر در پایتخت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. رشد روزانه بیماری در پایتخت هم 3.7 درصد است که روز قبل 3.6 درصد بود.

موارد جدید همچنین در 84 منطقه دیگر فدرال روسیه، از جمله 945 مورد در منطقه مسکو ، 541 مورد در شهر سن پترزبورگ ، 307 مورد در منطقه نیژنی نوگوراد و کمتر از 100 مورد در دیگر مناطق شناسایی شده است.

طبق این اطلاعات، همچنین 113 مورد مرگ و میر ناشی از کرونا نیز در روسیه ثبت شده است، ضمن اینکه 4 هزار 696 نفر به طور کامل بهبود یافته‌اند. بدین ترتیب تعداد کلی قربانیان کرونا در روسیه به 2 هزار و 418 نفر رسیده و موارد بهبود بیماری هم به 58 هزار و 226 نفر افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=108691

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته