آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

تفریحات رویایی مالزی


تفریحات رویایی مالزی

سرگرمی ها و تفریحات رویایی مالزی

گردش در گردشگاه های تفریحی و پارک های آبی در مالزی، ساعت ها تفریحات رویایی مالزی را برای هریک از افراد خانواده، تأمین میکند. هرکدام از پارک های تفریحی با جاذبه های خاص خود، چه آن که بر قله ایجاد شده و چه آن که در محل سابق حوضچه معدن ـ چندین طبقه زیر سطح زمین ـ قرار گرفته است، تجربه ای فوق العاده و به یادماندنی را برایتان به جای می گذارد. از آنجا که پارک های پرجاذبه در نقاط مختلف مالزی واقع شده اند، دیدار از این پارک ها یک فرصت عالی برای مشاهده زیبایی های طبیعی این کشور فراهم می کند و دیدن نقاطی را امکان پذیر می سازد که جاذبه های بسیاری را برای گردشگران دارد.

سرگرمی ها و تفریحات رویایی مالزی

پارک های تفریحی پر تنوع

بر فراز بلندی های گنتینگ، تفریحی هم به صورت سرپوشیده و هم در هوای باز وجود دارد. در پارک های تفریحی کنتینگ و فرست ورلد ( دنیای اول) می توان در کنار جاذبه های مخصوص آب و هوای سرد و دل چسب کوهستانی، به خرید پرداخت. در این ارتفاعات شما می توانید از مناظر آرامش بخش کوهستان، در یک روز پاک و صاف، لذت ببرید و کوالالامپور و برج های دوقلوی پتروناس را از دور به تماشا بنشینید. تالاب سان وی در پتالینگ جایا، با جذابیت های پارک آبی اش ماشین سواری ها و بازی های هیجان انگیزش و گردش های خانوادگی دلپذیرش معروفیت خاصی دارد. در سری کمبانگان نزدیک پوتراجایا، ماینز ورلد لند ( معاون سرزمین عجایب) وجود دارد که تنها پارک شبانه در مالزی است. این پارک قلمرو حیوانات است و شما می توانید در حالی که از آبشارهای موزیکال، سرگرمی های زنده و گردش های سواری متعدد خانوادگی لذت می برید، ببرهای کمیاب سفید را هم در آنجا ببینید. از اقامتگاه تفریحی شهر دریاچه ای بوکیت میراه در نزدیکی تایپینگ دیدن کنید. در آنجا اورانگ اوتان ها را که آزادانه در محیط حیات وحش خود زندگی می کنند در تنها جزیره حفاظت شده اورانگ اوتانها در شبه جزیره مالزی، ببینید. سپس به پارک آبی بروید. در نزدیکی شهر تاریخی مالاکا از آفاموسی دیدن کنید. این مکان تنها پارکی در کشور مالزی است که می توان در آن به گردش در میان حیوانات آزاد در محیط طبیعی آنان پرداخت. پس از آن در یک پارک آبی خود را خنک کنید، و در عین حال از نمایش شگفت انگیز حیوانات دیگر دیدن کنید. مکان های دیگری نیز برای آرامش، خنک شدن و لذت بردن از سرگرمی های هیجان انگیز وجود دارد که از جمله می توان از پارک آبی دسا، دنیای آبی شاه علم، پارک آبی باتوپاهات، و دنیای آبی و چشمه های آبگرم پیداس را می توان نام برد. در پیداس، آبگرم از چشمه سرازیر می شود و در یک استخر می ریزد. این استخر پرآب آماده پذیرایی از کسانی است که می خواهند در چنین محیطی آبتنی کنند.

پارک های تفریحی پر تنوع

یک تجربه هیجان انگیز هم در پارک های فرهنگی مالزی انتظار شما را می کشد. در دهکده فرهنگی ساراواک نزدیک کوچینگ شما می توانید ساختمان های سنتی و قدیمی و فعالیت های گوناگون انجمن های قومی و نژادی ساراواک به نام ایبان، بیدایوه، اورانگ اولو، مالانائو، پنان، مالایا و چینی را ببینید. بعد از گردش در دهکده، شما می توانید از آثار فرهنگی جذاب لذت ببرید. نزدیک کوراکینابالو دهکده فرهنگی مونسوپیاد که حفظ و نگه داری از فرهنگ کادازان ها، بزرگترین جامعه قومی در صباح را به عهده دارد، اختصاص داده شده است. این مکان به نام « مونسوپیاد» سلحشور اسطوره ای قوم کادازان، نام گذاری شده و به وسیله نوادگانش پایه گذاری گشته است.

پارک پرتنوع دنیای کاسمو یک دنیای منحصربه فرد

بیایید و تعطیلات تمام عیاری را در میدان عظیم برجایا تایمز در کوالالامپور بگذرانید. اینجا در بزرگترین مرکز خرید آسیا، برای هرکس چیزی می توان یافت. درست در مرکز شهر، مجموعه ای از بازار تک فروشی، مجتمعی برای سرگرمی و گذران اوقات فراغت و بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده مالزی، به شکلی متکامل و قابل مباهات در کنار هم قرار گرفته اند. به راحتی می توانید از طریق شبکه حمل و نقل درون شهری مونوریل کوالالامپور (ک ا ل ) به میدان تایمز بروید و در آنجا؛ یک روز تمام را به خرید و تفریح بگذرانید. اجناس لازم را بخرید، فیلم تماشا کنید، سینمای سه بعدی ایماکس را تجربه کنید، ترن هوایی سوار شوید و هرچه می خواهید، بخورید.

کوالالامپور

به پارک دنیای کاسمو خوش آمدید. طبقه پنجم این مجموعه فروشگاهی ـ تفریحی، مخصوص بزرگسالان و نوجوانان است. طبقه هفتم آن ویژه بچه ها و خانواده ها و طبقه هشتم مخصوص خردسالان است. این محل به وسیله دانشمند قلابی دیوانه ای به نام پروفسور کاسمو و همکار بی دست و پای روباتی اش (اورت) ساخته شده است. این پارک انتقال دادن شما را به دیگر کهکشان های دور و دورتر هم تأمین و تضمین می کند. در این پارک، شش مسیر برای گردش و سواری هیجان انگیز مختص بزرگسالان طراحی شده است. این ها عبارتند اند از: ترنی هوایی که از هیجان، قلب آدم را از حرکت بازمیدارد، مدار دورانیبه ارتفاع 30 متر، اسپیس اتک (حمله فضایی) اورت اکسپرس، دیزی لیزی و مخلوط کن دی ان ای.

خط ترن 800 متری معروف به ادیسه مافوق صوت، مطمئنا به شما بیشترین لذت سواری تمام عمرتان رامی دهد. آنچه که این خوشی ها را جالب تر می کند رفتن بر سکوی «پل تماشا» است. این پل به طبقه هشتم متصل است. از آنجا به طبقه نهم می روید که از این مکان همه جای پارک تفریحی را می توانید تماشا کنید. ترن هوایی سپس پل را دور می زند، طوری که به والدین و دوستان فرصت دیدن یا عکس گرفتن از بچه هایشان را که بر روی درازترین ترن هوایی سرپوشیده جهان سوارند، می دهد. از طبقه سیزدهم به طبقه پنجم سقوط می کنید و سپس به طبقه هفتم خیز برمی دارید. عجب هیجان و دلهره ای!

پارک تفریحی

باند سواری دیگر که شما را گیج و منگ می کند، دی ان ای میکسر (مخلوط کن دی ان ای) است. این اختراع جنون آمیز توسط دانشمند دیوانه ما، مطمئنا 21 مسافر درون این دستگاه را در همان دور اول سواری کله پا می کند. تلاش کنید، پیاده شوید و مطمئن باشید که در مسیر خود احساس قبلی را از دست می دهید. مکانی با همان هیجان ولی آرامتر برای بچه ها وجود دارد و آن باغ رویا است. این باغ را پروفسور کاسموبا گل های زیبای روشن و نیمکت های کوچک خلق کرده است. بچه ها، وقتی که از این طرف و آن طرف رفتن ها خسته می شوند، برای استراحت به این نیمکت ها روی می آورند. ده نوع وسیله سواری وجود دارد که بچه ها از هر سنی می توانند از آن لذت ببرند. دستگاه اسب سواری «بادی ــ گو راند » قطعا جوانان را به هیجان می آورد. در حالی که قایق صخره نورد و تاب مالی کول، مطمئنا سرشان را به دوران می اندازند.

خانواده ها هم با بچه هایشان می توانند پس از یک سواری راحت و روان از میان یک سرزمین عجایب طبیعی، در باغ به گردش، سواری و گیاه شناسی بپردازند. در این پارک دو نوع ماشین سپر دار هم وجود دارد: (هانی بامب) برای بچه ها و (روبو کرش) برای بزرگسالان. بچه ها در کنار این سواری ها، پروفسور کاسمو و دوستانشان را نیز می بینند و بدین سان این باغ با شور و شعف و خنده پر می شود. سرگرمی ها در اینجا متوقف نمی شود چرا که بچه ها در قلعه کودکان که در آن نزدیکی قرار گرفته است نمایشات روی صحنه را خواهند دید و زمین بازی بچه ها نیز، مکانی دیگر برای سرگرمی های بی وقفه آنها خواهد بود.

میدان برجایاتایمز کولالامپور در تقاطع خیابان های ایمبی و پودو واقع شده است. این میدان درست در مثلث طلایی شهر واقع است و قسمتی از کمربند مرکز خرید بوکیت بینتانگ می باشد. این مکان دارای 12 طبقه ویژه سرشار از امکانات تفریح و سرگرمی و خرید، است. در اینجا یک سینمای آیمکس دو بعدی و سه بعدی، 65 فروشگاه خوراکی و آشامیدنی و سینه باکس ( مجموعه سینمایی) 9 پرده ای وجود دارد. هم چنین در این بلوک دوقلوی 45 طبقه ای، بعضی ادارات و شرکت های خصوصی، یک هتل و آپارتمان هایی همراه با خدمات، واقع است.

میدان برجایاتایمز

تالاب سانوی هیجان های آبی دیدنی و ماجراهای غرب وحشی از دیگر تفریحات رویایی مالزی

سواری های هیجان انگیز و سرگرمی های ماجراجویانه و مفرح عالی و بی وقفه در پهنه 80 جریبی سان وی انتظار شما را می کشد. در اینجا علاوه بر وجود ساحلی با اموجی واقعی، سه محوطه آبی با کاربردهای مختلف برای هریک می بینید. هر کدام از این محوطه ها برخوردار از آب سواری ها و جاذبه های خاصی است که خنده و خوشی را بی پایان می کند. فعالیت ها و اجراهای خیابانی روزانه و برفضای شاد و شورانگیز این پارک متنوع، غنی و سرزنده می افزاید. شما واقعا به یک روز تمام برای استفاده از این پارک نیاز دارید. بوم بوم بوم! آماده آن باشید که در مواجهه با آب های طغیانگر آفریقایی غرق در فریاد و قهقه و آب پاشیدن ها شوید. این جدید ترین دنیای آب سواری پر لز هیجان و جذابیت، در تنها پارک آبی مالزی به سبک آفریقایی است. با سرعتی که به 40 کیلومتر می رسد در چالش کونگو مسابقه سرعت «ه دفرست» را تجربه کنید. سپس اگر جرعت آن را دارید از «بلندی های کامرون»، که نخستین آب سواری دو بانده دنیاست، 15 متر سراشیبی را طی کنید و دوباره با سرعت به ارتفاع 8 متر به بالا بپرید. برای خانواده ها جالب خواهد بود که بر آب هایی که از تیوپ های مارهای پیتون غول آسای آفریقایی می گذرند، عبو کنند. قول می دهیم این سرگرمی، فراموش نشدنی باشد. شما پس از گذشتن از یک پیچ گره مانند در درون تیوپ های غول آسا بر روی آب میلغزید تا پس از آن از این مخمسه فرار کنید! چه هیجانی. سپس شما می توانید در امواج خروشان به ارتفاع 8 پایی در استخر موج جفری، بزرگترین خلیج موجدار ساخته دست بشر موج سواری کنید. حتی یک انفجار آتشفشان تماشایی در پس زمینه وجود دارد. پس از آن به جستجوی مکان فیل ها بروید. در آنجا چند مجسمه عظیم فیل به پاسداری از یک دریاچه با شکوه ایستاده اند. شاید در این میان افراد آتش خوار و رقصندگان رقص های قبیله ای را تماشا کنید که به رقص باران آن گونه که در میان زولوها رایج است مشغول اند. پس از آفریقا نوبت به غرب وحشی وحشی می رسد و شما در حین قایق سواری به این دنیای سرگرم کننده گاوچران ها و سرخ پوستان می رسید. یک شهر مرزی آمریکایی را با نماهای چوبی و ستون های توتمی اش همان گونه که در فیلم ها می بینید، مشاهده کنید. همانطور که در خیابان وحشی وحشی قدم می زنید، از اینکه ناگهان با سرخپوستان آپاچی مواجه می شوید، شگفت زده نشوید و از اینکه به سالن رقص دختران با دامن های پفی می رسید، تعجب نکنید.

دیگر تفریحات رویایی مالزی

آب سواری های تماشایی دیگری نیز برای لذت بردن وجود دارد. آماده شوید تا خود را به مسیر آب های جان بخش آبشار نیاگارا بسپارید و خیس شوید. در آبهای خروشان جریانی که رود گراند کانیون نامیده شده به سرعت بچرخید. بدون وحشت، توموهوک (تبر سرخپوستی) سوار شوید، به رقم چرخش 360 درجه ای این دستگاه عظیم، خطری آن را تهدید نمی کند. با این حال جهان در آن جا پیش چشمتان زیرورو خواهد شد. چرخ و فلک و دستگاه های، بوفالوبیل، جامهای آپاچی و گذرگاه بوچ کاسیدی به همه اعضای خانواده، خوشی و سرگرمی عظیمی را ارزانی می دارد. این ها همه سرگرمی های این پارک نیستند. در چنته دنیای ماجراها، هیجان های شاد و دلهره آمیز دیگری وجود دارد. برروی طولانی ترین پل معلق عابر پیاده قدم بزنید و از آنجا چشم انداز مهیج سراسری تالاب را از ارتفاعی سرسام آور تماشا کنید. با شجاعت از تونل ها و دامهای غافلگیر کننده رطیهای وحشی در شهر طلایی گمشده بگذرید. از کشتیهای بادبانی بزرگ و اسیر تلاطم بگذرید. افراد متهور عاشق قالیچه پرنده هیجان انگیز، خواهند شد. پیش از ترک این مکان ، بیایید با ببرهای سیبری و بنگال در تالاب سانوی حال و احوالی کنید. حالا دیگر حتما خیلی گرسنه شده اید، اما نگران نباشید چون بسیاری از کافه تریاها، رستورانها و اغذیه فروشیها برایتان خیلی سریع غذاهای محلی یا غذاهای فوری همراه با بستنی هایخوشمزه ارائه می دهند.

رود گراند کانیون

دنیای گمشده تامبون ماجراجویی در میان طبیعت و تفریحات رویایی مالزی

دنیای گمشده تامبون، دنیاهای فشرده در یک نگاه می باشد که پر از هیجان و جاذبه های مخصوص آن است. این دنیا در شهر تاریخی ایپو در پارکی که در زمین طبیعی و با سنگ آهن به طرز عالی ترکیب شده واقع شده است. تعطیلات پر سر و صدا خانوادگی یا ماجراجویی در طبیعت که شما به دنبال آن بودید، دنیای گمشده تامبون همه آن را شامل می باشد. این دنیای ماجراجویی از پنج قسمت تشکیل شده است پارک آبی، پارک سرگرمی، دره ببرها، باغ وحش حیوانات کوچک، چشمه های دنیای گمشده. پارک آبی گردشی مفرح برای هر کسی می باشد. در رودخانه و باغ ساحلی می توانید منظره عالی ساحلی که اطراف آن آبشار 200 فوتی دوقلو همراه با دو رودخانه که به استخر منتهی می شود را پیدا کنید. زمانی که شما در باغ آبشار ساحلی هستید، مطمئن شوید که به امواجی که بزرگترین امواج مالزی هستند، استخر مواج، جاییکه ارتفاع امواج به 3 فوت می رسد برخورد کنید. قبل از آنکه به ساحل ماسه ای برای بازی والیبال با دوستان و فامیل و یا برای آفتاب گیری بروید با دوش موزیکال در شستشوی موزیکال بدن شاداب شوید. به منطقه بچه ها جاییکه برای سیاحت کودکان مخصوصا برای کودکان کوچک طراحی شده است، بروید. ساحل سیا حتی کاملا مراقبت می شود و شامل قایق های مخصوص، سرسره های آبی بزرگ و کوچک ،منطقه بازی با ظرف های خیلی بزرگ، توپ های بزرگ، فیل های آب پاش پرده ها و فواره های آبی و بالای این قسمت کشتی دزدان دریایی وجود دارد و دزد دریایی کوچولوی شما می تواند بگردد و بیشتر نگاه کند. برای نوجوانان و بزرگ سالها کلیف ریسر طراحی شده است که باعث ترشح آدرنالین بسیار بالا می شود، وقتی با واگن معدن به سبک ایندیانا جونز در سراشیبی با حداکثر سرعت حرکت می کنید، زمان ایستادن شما فکر می کنید که بر فراز خیمه های جنگل پرواز خواهید کرد، کوه های چوبی به آرامی به طرف زمین فرود می آیند با آبها و بصورت استرادژیک به آخر سرسره می رسند. وقتی در پارک آبی هستید فراموش نکنید که به قسمت بلندترین قایق های چوبی مالزی بروید. با چهار سرسره مختلف قایق سواران خانوادگی در مسیر باد از سرسره عظیم فرود می آیند. اگر شما به دنبال استراحت بیشتر در گردش آبی هستید سعی کنید که از رود ماجراجویی بالا بروید. بنشینید استراحت کنید در حالیکه رود 600 متری به صورت طبیعی از غاری زیبا و طبیعی عبور و به بیرون از دنیای گمشده می رود. در راهی که هستید انتظار کمی سوپرایز را داشته باشید زمانی که با موجی برخورد می کنید مطمئن شوید که در قایق هستید. بعد از بازی در پارک آبی خودتان را خشک کنید و بعد سعی کنید قایق را نیز خشک کنید. از مناظر هنگام پرواز زمانی که خشک شده اید لذت ببرید، در آسمان در این پرواز ماجراجویانه تاب می خوردید قبل از آنکه با کشتی دزدان دریایی در دریای طوفانی تاب های هیجان انگیز بخورید.

ماجراجویی در میان طبیعت

بعد از بازی اکتشافی در پارک آبی، کوچولو خود را قبل از اینکه به Giddy Glleon برای دوری از آب به چرخ و فلک پارک پاراد بروید. مطمئن باشید که از Adventure Express جایی که می توانید در لوکوموتیو قدیمی بنشینید و مناظر جادویی،موج های بلند آب و ببرهای وحشی به شما گردشی سریع از دنیای گمشده تامبون می دهد. در دره ببرها در حالیکه درباره ببرها چیزهای بیشتری می آموزید، ببرهای غران را نظاره میکنید. با ببرهای دره به نامهای سلطان،رایما،جاز و آزیان آشنا شوید. هنگامی که نگهبانان با آنها هستند آنها را بگیرید واز سرعت وقدرتشان وقتی برای گرفتن غذا از صخره ها می پرند لذت ببرید. در مورد برنامه تحقیقاتی مراقبت از ببرها می توانید از نزدیک در مورد ببرها بیاموزید. اگر این مورد کافی نبود در پارک حیوانات کوچک قدم بزنید جاییکه می توانید با راکنی به اسم رابی مار پیتونی به اسم نیا و طوطی سبزی به اسم ویرا آشنا شوید. خصوصیت باغ حیوانات کوچک این است که حیوانات کمیاب در محیطی نزدیک به طبیعت نگهداری می شوند. محوطه نگهداری حیوانات کوچک 80000 فوت مربع که با درختان جنگلی پر آب محصور شده و پشت به دره میمون ها و پناهگاه های حیوانات اهلی و وحشی که اندازه کافی رام می باشند و کودکان می توانند به آنها نزدیک شوند. برای راهپیمایی در قسمت های مختلف برای غذا دادن و لمس حیوانات در محیط خودشان کمی وقت بگذارید.

کودکان می توانند از لحظاتی که با مجموعه ای از حیوانات کوچک مثل خرگوش، خوکچه هندی، لاک پشت، بز آفریقایی، آهو و نوعی میمون زیبا در دو نوع گوش سفید و گوش سیاه و میمون دم کوتاه لذت ببرند. لانه پرنده ها شامل 500 پرنده از 18 نوع مختلف از قبیل طوطی کاکل سفید ،اردک چینی و طاووس می باشد. در قسمت خزندگان، خزندگانی از قبیل مار پیتون مار جعفری و سوسمارهای بزرگ نگه داری می شود. برای بخاطر سپردن یک خاطره زنده بعد از سفر، بزرگسالان و کودکان می توانند عکس هایی با موش خرما، کانگرو و طوطی های دم بلند آبی طلایی و ایگواناهای بزرگ در Rock Canopy عکس بیندازند.

شهر تفریحی بوکیت کامبانگ پر از  ماجراجویی زمینی و از جمله تفریحات رویایی مالزی

شهر تفریحی بوکیت کامپانگ شهری کاملا تفریحی در محیط طبیعی حفاظت شده ساخته شده و دارای زمینه تاریخی و فرهنگ محلی می باشد که به گردشگران جاذبه ای دو چندان اهدا می کند. با طی 812 کیلومتر یا 5.2 ساعت رانندگی از کوالالامپور و از طریق بزرگراه ساحل شرقی به این شهر می توان رسید و فاصله آن از کوانتان 53 کیلومتر می باشد.با 575 سوئیت لوکس، پارک بزرگ آبی و فعالیت های جنگلی شهر تفریحی بوکیت کامپانگ یکی از مقاصد تفریحی برای خانواده ها می باشد. ساحل کارایبی 24 سوئیت خانوادگی، 041 سودیو سوئیت دارد که همه آنها به بالکن خصوصی مجهز اند و در مبلمان آن ها از چوب و مواد طبیعی استفاده شده است. آکادمی فعالیت های محلی افراد حرفه ای برای کمک به فعالیت های تیمی و ماجراجویی در فضای باز با امکانات عالی آماده هستند. شهر تفریحی بوکیت کامپانگ همچنین ایده آل برای E.C.I.M مجموعه ای از امکانات فرست کلاس برای هر ملاقات تجاری یا رویدادی را فراهم آورده است. پیشرفت های بیشتر و جالب توجه، پارک جنگلی، پارک ماجراجویی، بازار ساحل شرقی، میدان میراث وIaboIG alli V troser egatireH می باشد. پارک آبی شهر تفریحی بوکیت کامپانگ بزرگ ترین پارک آبی در ساحل شرقی و شاید بزرگترین پارک آبی در مالزی است که 06 ایکر مساحت داشته و سرگرمی و تفریح در آن بدون توقف جریان دارد. در میان جذابیت های موجود دریاچه 02 ایکری دست ساز می باشد که انواع ورزش های آبی در آن انجام می شود استخر 00052 فوت مکعب با8 مدل موج متنوع سرسره های 6تایی سرعتی و جزیره های کوچک برای کودکان می باشد. برای ماجراجویی بیشتر سرسره های مار پیچی، کریستال گلکسی و کانوچی بدون شک سرگرمی پایان ناپذیری را ایجاد می کنند. کودکان جزیره پنگوئن ها را دوست خواهند داشت. این منطقه به وسیله رودخانه گلاسیر محصور شده و می توانید در آن سفری به تونل یخ و سرما داشته باشید و جزیره پنگوئن ها بهترین در نوع خود بوده و سرسره هایی که دارای استانداردهای ایمنی بین المللی هستند در آن موجود است. آنهایی که احساس جوانی می کنند و می خواهن آدرنالین خونشان بالا برود می توانند از سرسره IIiH POT eerT استفاده کنند. اگر می خواهید استراحت کنید می توانید روی رود یخ زده شناور شوید و از مناظر لذت ببرید. جذابیت پارک تفریحی شهر تفریحی بوکیت کامپانگ این است که بزرگسالان می توانند از امکانات کودکان هم لذت ببرند. هنگامی که می خواهید برای سرگرمی به یک میهمانی واقعی بروید باید جیب پر پول داشته باشید. عالی نیست وقتی همه چیز بصورت الکترونیکی شارژ می شود؟

شما این کار را در پارک آبی بوکیت کامپانگ می توانید انجام دهید. استفاده از آنچه که بهترین در نوع خود در مالزی می باشد. تمام انتقالات اتوماتیک از پیش پرداخت کسر می شود. به نزدیک ترین فروشگاه B & F بروید وسایل مورد نیازتان را بردارید و از کارت اعتباری که قبلا شارژ شده پرداخت کنید. این آسایش واقعی برای شما می باشد.

شهر تفریحی

ارتفاعات گنتینگ هیجان و سرگرمی های بی وقفه و تفریحات رویایی مالزی

شادی و سرگرمی ظاهرا در گنتینگ ـ شهر تفریحات ـ پایان ندارد. این مکان برفراز ارتفاعات گنتینگ واقع است و با اتومبیل و تله کابین قابل دسترسی است. در آنجا انتخاب با شماست: پارک سرپوشیده، پارک هوای آزاد، استخر سرپوشیده با بارش آب گرم و یا پارک آبی روباز. هنگام غروب سرگرمی هایی تماشایی در سالن تشریفات یا نمایشگاه شهر بازی گنتینگ برگزار می شود. با نمایش های شعبده بازی هیجان انگیز، یا اسکیت روی یخ همراه شوید و اوج نشاط را تجربه کنید. از حضور در مجتمع فروشگاهی تازه تأسیس فرست ورلد پلازا و بازی ها و ضیافت ها، همراه با انواع مختلف غذاها لذت ببرید. پارک پر تنوع سرپوشیده و جدید «فرست ورلد پلازا» شامل مجموعه ای از مراکز خرید، یکسری دستگاه های سواری فرحبخش در قسمت هایی که ب نام شش منطقه از جهان، خوانده شده اند، نور افشانی می کند. این شش  منطقه عبارتند از: فرانسه (شانزه لیزه)، انگلستان (لندن)، ایتالیا (ونیز)، آمریکا (میدان تایمز و یونیورسال واک)، سوئیس (آلپ سوئیس) و مالزی (مسیر های گنتینگ). در ونیز کنتینگ شما می توانید بر روی کانال آب، قایق های ونیزی را سوار شوید، سپس سوار بر قایق های مسافر بری لندن به مینی بیگ بن بروید. از انجا دور بزنید و از یونیور سال واک، میدان تایمز و نماهای شبیه به اصل مجسمه های آزادی و اسکار دیدن کنید. برج ایفل و طاق نصرت کوچک، نمایندگی فرانسه را بر عهده دارند. دستگاه های سواری معلق هوایی مانند قطار سریع السیر اروپا، سورتمه گوزن شمالی، قایق ریو و قطار تک ریلی، تصویری بسیار عالی از دیدی بالا نسبت به پارک چها طبقه پر تنوع سرپوشیده فرست ورلد در ذهنتان می گذارد. با جلوه هایی از رشته کوه های آلپ سوئیس، این جلوهگاه برف جهان، یک کلبه چوبی، یک خانه یخی اسکیمویی، یک سورتمه و زمین برف بازی، حال و هوای دیگری پیدا کنید. اینجا هوا سرد است. پس به خاطر داشته باشید که لباس گرم بپوشید تا سورتمه سواری برایتان جذاب باشد. بچه ها به یقین، عاشق حوضچه های باران های استوایی خواهند شد. این به ویژه وقتی که هوای بیرون سرد باشد و استخر پر از آب ولرم باشد، تجربه ای مطبوع برای آنان خواهد شد. خب، حالا برای هیجان و ماجراجویی آماده پرواز هستید؟ فرست ورلد پلازا به داشتن اسکای ونچر (مخاطره فضایی) گنتینگ نیز مباهات می کند. در اینجا تنها شبیه ساز سقوط آزاد در آسیا وجود دارد. برای اینکه شما را به چالش بیشتری بخوانند برایتان دیوار صعود با دست و پای باز را فراهم کرده اند، این یک دیوار صخره نوردی در حد استاندارد جهانی است که 10 الی 15 متر ارتفاع دارد و 6 متر فاصله آویزان شدن بدون جای پا دارد.

حالا خودتان را برای جیغ زدن در ترن اشباح و ماجراجویی ها آماده کنید که با شیب 45 درجه به سوی خانه وحشت بالا میرود. پس از آن شما و دوستانتان می توانید خود را برای یک رقابت بولینگ 28 خطه در گنتینگ آماده کنید یا به کیو بولینگ بپردازید، جایی که بازی شبیه افتادن در یک استخر باشد. سرگرمی بیشتری در ایوان نمایشی ویدئویی( فانتزی ورلد ) مجموعه سینمایی در انظار شماست. در اینجا 48 خورده فروشی و 52 کافه تریا در(فرست ورلد پلازا) وجود دارد. اینجا حتی برای یک لحظه بیهوده وقت تلف نمی کنید. در این پارک تفریحی روباز شما می توانید از بیش از 30 نوع سواری لذت ببرید. علاقه مندان به بازی های ترسناک هر چهار نوع ترن هوایی را سوار می شوند. «دبل لوپ کورک اسکرو» یا ترن پیچشی دو گره ای، «رولینگ تاندر ماین ترن» یا ترن معدن غلطکی رعدآسا، «سایکلون» یا گردباد، « فلانگ دراگون» یا اژدهای پرنده. افراد با دل و جرأت خواهان سوار شدن بر «اسپینرفلانگ کاروسل» یا سوار کاری پروازی چرخشی، سوپر سورتمه، و قطار سریع السیر پرتاب کننده که مسافران خود را 185 فوت از هوا به پائین می اندازد و سپس در یک چشم به هم زدن آن ها را به طرف بالا پرتاب می کند. در کانال سواری سانجای ریجانگ در بخش آب پاشی گنتینگ، تنها تجربه پارک آبی در دسترس به ارتفاع 6000 فوت (2000 متر) بالای سطح دریا، آماده آن شوید تا خیس شوید. این بخشی از تفریح است. خیلی از بچه ها و خانواده ها سوار ترن هوایی تک ریلی و تله کابین این پارک پرتنوع می شوند. بچه های کوچکتر از سواری های دیگری از قبیل بچه غول پرنده، فنجان چرخان، ترن دزد دریایی، سواری بر چهارپایان و جنگنده فضایی لذت خواهند برد. در داخل پارک تفریحی سه سواری ادیسه فضایی، بشقاب پرنده و شبیه ساز کوهستان بزرگ وجود دارد. این آخری، شما را به گوشه های لبه ای تیز می برد و سپس به داخل یک دره عمیق، شیرجه وار می اندازد. طبعا کمی ترسناک تر از بقیه است. بسیاری از بازی های مهارتی متنوع و انواع بازی های ویدیوئی نیز در اینجا هستند که می توانند تا پاسی از شب سرگرم کننده باشند.

هیجان و سرگرمی های بی وقفه

جشنواره هیجان انگیز خشکی و آب و تفریحات رویایی مالزی

از بهترین های دودنیا در این جشنواره لذت ببرید. جدیدترن پارک هیجان انگیز در ناحیه شمالی این پارک در چینتاسایانگ در سونگای پتانی، کداه قرار گرفته شده است. این پارک آبی و خشکی که مساحتی حدود هفت هکتار دارد با بهترین بازی های هیجان انگیز و تفریحی مجهز شده است. صور کنید که با زاویه 60 درجه از یک دیوار 10 متری بالا می روید و در حال فریاد زدن، جیغ کشیدن به سمت پایین با سرعت بالا هستید، اگر این تفریح ایده آل شما برای سرگرمی است مطمئن باشید که شما قطار آبی را دوست خواهید داشت. همینطور رودخانه وحشی که از ارتفاع 15 متری آغاز می شود و سر خوردن از سرسره 140 متری به پایین و پرتاب شدن در داخل استخر پایین و بعد لذت بردن از موج سواری و شنا در خلیج کوچک را تجربه کنید. نفسی تازه کنید و در طول رودخانه 300 متری ماجراجویی شناور شوید، در کنار این رودخانه استراحت کرده و از طبیعت لذت ببرید. بعد از آن به نزدیکترین جزیره رفته و ساعت ها از بازی های جنگلی لذت ببرید. جزیره حباب، حفره شن، رستوران رودخانه وحشی، جزیره کوچک کودکان و استخر مخصوص کودکان با سرسره های مینیاتوری و محل های بازی برای کودکان آماده پذیرایی از شما است. برای بازی های ورزشی که به انرژی بالا نیاز دارد این جشنواره به شما پرتاب یا سقوط آزاد را پیشنهاد میکند، شما می توانید برای اولین بار از پرتاب آزاد با حرکات ایروبیک و نمایشی هیجان انگیز لذت ببرید و یا از پل وحشت که در ارتفاع چند متری از سطح پارک قرار گرفته عبور کنید بعد از ان به سمت پارک خانوادگی راه بروید تا از بازی های هیجان انگیز و غذاهای خوشمزه پارک همراه با دوستان خود لذت ببرید. از خیابان معروف پارک بگذرید، با دلقک ها و شعبده بازها آشنا شوید و با آنها بازی کنید، فراموش نکنید که بعد از برنده شدن بازی جایزه خود را از آنها دریافت کنید. بعد از این همه بازی و هیجان به باغ گرمسیری بروید. از جاذبه های طبیعی پارک که بطوری منحصر به فرد در نوع خود طراحی و تزئین شده است لذت ببرید و کمی آرامش بگیرید و در عین حال از میوه ها و شیرینی های محلی و خارجی میل کنید. قبل از اینکه فراموش کنیم، بستنی های کارنوال که بهترین در نوع خود هستند با رنگ ها و شکل های مختلف سرو می شود را حتما فراموش نکنید. قبل از اینکه روز خود را به پایان برسانید، در آبشار تفریحی مدتی توقف کنید و بعد برای عکس دسته جمعی آماده شوید. برای برنامه ریزی دیدار بعدی خود به گالری خوشبختی ها بروید و از آخرین تخفیف ها و برنامه های جدید ما با اطلاع شوید.

جشنواره هیجان انگیز

اقامتگاه ارتفاعات بیرجایا دهکده فرانسوی

آیا بدون ترک مالزی با یک سفر به یک دهکده سبک فرانسوی موافق هستید؟ پس پیش به سوی کولمار منطقه استوایی در اقامتگاه ارتفاعات بیرجایا. این یک مقصد تپه ای است که در پاهانگ قرار دارد و دارای تنوعی از جذابیتهای منحصر به فرد می باشد.که میتواند تفریحات رویایی مالزی را برای شما به نمایش درآورد.

در حالی که اتومبیل، جاده را به طرف بالای کوهستان می پیماید، شما می توانید در ارتفاع حدود 2600 پایی کولمار تراپیکال را در میان درختان سبز کاج همانند قلعه ای که در کتابهای داستان آمده است ببینید. کولمار تراپیکال را کاملا دقیق همچون یک دهکده قدیمی قرن شانزدهمی در منطقه آلزاس فرانسه ساخته اند. در هوای سرد کوهستان، گلهای رنگارنگ، و جذابیت حال و هوای اروپایی محیط می افزاید. دیدار کننده ها از طریق یک پل چوبی متحرک به ورودی کولمار تراپیکال می روند. این حرکت آنها درست شبیه رفتن به داخل یک قلعه در قرون گذشته است. به بالا نگاه کنید تا برج طراحی شده به سبک برج ریکوویه در آلزاس را ببینید. اینجا نیز ساعتی را خواهید دید که پرنده کوکو از آن سر بیرون می آورد و آواز سر می دهد. بچه ها عاشق دیدن این صحنه اند. پرنده هر 15 دقیقه یکبار و در رأس هر ساعت، وقت را با صدای خود اعلام می کند. در داخل کولمار تراپیکال یک خیابان سنگفرش به سبک جذاب بناهای کولمار می بینید. در درون این بنا یک هتل و چند غذا خوری وجود دارند. کمی بالاتر از خیابان دهکده، میدان کولمار با یک فواره دیده می شود. یک چاه آرزو و یک برج دیده بانی در آنجا هست. شما می توانید با پای خود به بالای برج بروید و چشم انداز خوش منظره ای را از تپه های اطراف ببینید. پس از آن بر روی یک نیمکت پارک استراحت کنید وسپس،از یک وعده غذای خوشمزه در رستوران هتل یا از یک غذای بسته بندی شده دکه ای لذت ببرید. حالا نوبت به گشت و گذار در مغازه های اطراف است که طیف متنوعی از کالاهای تولیدی را ارائه می دهند. در این مغازه ها، کادو، صنایع دستی، ظروف قلعی و مفرغی، نوشیدنی و پارچه های نقش دار باتیک وجود دارند. شما می توانید از نزدیک نمایش چگونگی ساختن شمع یا صابون را در لالواند ببینید، یا اصلا برای خودتان، در کارگاه، شمع و صابون بسازید. دیدار کنندگان می توانند از فعالیت های مختلفی از قبیل کارائوکی (آواز خوانی بر روی موسیقی)، تخته بازی، شنا، گنج یابی و تی وی گیم لذت ببرند.

فرانسوی

مکان جذاب دیگر، پارک خرگوش ها است. یک جای کاملا مناسب برای بچه هایی که عاشق در آغوش گرفتن خرگوش ها هستند. حتی بزرگترها نیز مجذوب آن خواهند شدکه چند دوجین خرگوش سفید، قهوه ای و خاکستری را ببینند که در این سو و آن سوی پارک جست و خیز می کنند. الاغ سواری و تیر و کمان بازی بچه ها نیز در اینجا مهیا است.

کمی بالاتر ارتفاعات برجایا با ارتفاع حدود 3500 پایی از سطح دریا وجود دارد. این یک چایخانه سنتی قومی ژاپنی است که از چوب ساخته شده است. این چایخانه، نخستین چایخانه ژاپنی است که در جنگل های بارانی استوایی ساخته شده است. مطلوب خواهد بود که گردشی آرام در باغ باصفا و خوش منظره ژاپنی داشته باشید. در انجا انواع ماهی های رنگارنگ در حوضچه ای شنا می کنند که در وسط گیاهان شاداب کوهستانی جای گرفته است. برای علاقه مندان به چای، مراسم چای ژاپنی قابل تدارک است. در اینجا کیمونو اجاره داده می شود. چشمه آب معدنی تاتامی، می تواند طیفی از درمان های آب معدنی ژاپنی را ارائه دهد. در همان نزدیکی باغ گیاه شناسی وجود دارد. در اینجا انواع گل های رنگارنگ و مطبوع و گیاهان عجیب و غریب منطقه گرمسیری به یقین نظر و علاقه بیشتر شما را جلب می کند. فعالیت های پر هیجان و قدم زنی های شبانه و جنگل پیمایی در باغ گیاه شناسی قابل برنامه ریزی است. در ارتفاعات بیرجایا شب هنگام، شما حتی با انفجار آتشفشان مواجه می شوید. این انفجار از یکشنبه ها تا پنج شنبه ها همه روزه در ساعت 9 بعد از ظهر و دو بار در روزهای جمعه و شنبه،شب های ایام تعطیل و روزهای تعطیل عمومی در ساعات 9 و 10:15 بعدازظهر صورت می گیرد. در کنار تماشای این صحنه های جذاب، تعدادی از ورزش های ملایم برای شاداب تر شدن وجود دارد که یکی از آنها اسب سواری در کنار اصطبل می باشد. باشگاه گلف و بازی های روستایی ارتفاعات بیرجایا، مسابقه گلف18 حفره ای با استاندارد های بین المللی ارائه می دهد. در این باشگاه همچنین انواع رانندگی ها، محل بازی بولینگ، تنیس، بدمینتون، اسکواش، اسنوکر، تنیس روی میز، بدنسازی، تیر اندازی با تیر و کمان، و بازی گرگم به هوا با توپ رنگی وجود دارد. ارتفاعات بیرجایا برای شادی و سرگرمی هر یک از اعضای خانواده، برنامه ای دارد. امکانات اقامتی در کولمار تراپیکال، باشگاه گلف و بازی های روستایی ارتفاعات بیرجایا، سویتهای مرنتی پارک، ساکورای مدل ژاپنی سطح بالا سویتهای اوم تاتامی در باغ ژاپنی وجود دارد. این مکان چشم انداز های حیرت آوری از ارتفاعات اطراف خود دارد.

اقامتگاه تفریحی افاموسا گشت و گذار در میان حیوانات، کابوی ها و پارک آبی

در کامیون های قفس دار بنشینید و محکم خود را نگه دارید. ماجراجویی های پارک تفریحی و سیاحتی در افاموسا در حال شروع شدن است. این پارک تنها پارک گردشگری در مالزی است که شما می توانید هنگام توقف کامیون قفس دارتان درست در نزدیکی حیوانات وحشی مانند: ببرها، شیرها و خرس های زرد به تماشای آنها در محیط آزادشان بنشینید. اما شما قبل از رفتن به دیدار شیرها، می بایست از منطقه ای جنگلی با زمینی سخت و ناهموار بگذرید و از رود تمساح عبور کنید. بله درست حدس زدید اینجا تمساح های واقعی را در رودخانه می بینید. در اینجا حیواناتی مانند ببرها، شیرها و خرس های زرد در منطقه خود به جولان می پردازند و برای جلوگیری از فرارشان از آنها با حفاظ های الکتریکی محافظت می شود. همچنین در پارک سفاری در منطقه «حیوانات گیاه خوار، قوچ های مغربی، گوزن ها، شترها، گورخرها و شترمرغ ها آزادانه و در فضای باز در قلمرو خود گشت و گذار می کنند و زرافه ها شادمانه به خوردن برگ های تر و تازه درختان مشغول اند. کامیون حامل شما دوباره نزدیک آن حیوانات توقف می کند تا شما آن ها را بهتر تماشا کنید. در دنیای حیوانات این محیط با بیش از 100 نوع حیوان در 150 جریب زمین، بزرگترین تفریح و هیجان به شما هدیه می شود. به علاوه این پارک سیاحتی، حیوانات شگفت انگیز و سرگرم کننده ای از قبیل فیل و پرندگان قابل مشاهده می باشند. برای افزودن بر این هیجان، شما می توانید بر فیل ها، شترها و اسب های کوچک پونی سوار شوید و یا در معابر این منطقه با فلامینگوهای تانزانیایی، قوهای سفید و سیاه، کانگوروهای گردن قرمز استرالیایی، راکون های آمریکای شمالی و خوک های سیاه و سفید مالزیایی روبرو گردید. همچنین مزرعه دامداری با گله ای از گاوها، طیور پردار، بچه گربه ها، توله سگ ها، اردک ها و جوجه ها وجود دارند. در جزیره میمون ها، میمون های پوزه دار قهوه ای، میمون های سنجابی، میمون های کاپوچین، میمون های دراز دست و سفید دست و تامارین های دست قرمز وجود دارد و بازدید کنندگان می توانند با قایق موتوری به این جزیره برسند. نمایش غرب وحشی، گاوچران های ستاره دار و آپاچی هایی که در یک شهر مرزی، سوار بر پشت اسب ها بسوی یکدیگر شلیک می کنند، مثل صحنه ای از یک فیلم است و سرگرمی جالب و مفرحی را برای همه خانواده فراهم می کند. شهر کابوی ها در هنگام غروب فعال و زنده می شود. چندین دکه غذا خوری، غذاهای محلی و غربی، کافه های عمومی و باغ نوشیدنی ها، گروه های موسیقی زنده، کارائوکی، سالن موسیقی و رقص، و پارک کودکان وجود دارند.

اقامتگاه تفریحی

در هنگام غروب آفتاب نمایش هایی در میدان عمومی توسط کابوی ها و آپاچی های سوار بر اسب اجرا می شود. تماشای نمایش سوار کاری که شجاعانه بدون هیچ گونه زین و یا وسیله نگهدارنده دیگری آن هم در پشت اسبی وحشی سواری می کند، جالب خواهد بود. بعد از این نمایش، بازدید کنندگان می توانند شانس خود را در تیراندازی امتحان کنند. دنیای آبی یکی دیگر از جاذبه های مشهور این مکان است. این پارک آبی در یک منطقه خوش منظر به مساحت 20 جریب احداث شده است. اینجا دارای استخر موج دار، یک جریان آبی رودخانه ای با حرکت کند ویژه قایق بادی سواری، کلک سواری باب طبع خانواده ها.

تفریحگاه شهر دریاچه ای بوکیت میراه جزیره اورانگ اوتان را کشف کنید

در اقامتگاه تفریحی شهر دریاچه ای بوکیت میراه، جزیره اورانگ اوتان دیدنی است. اینجا تنها مأوای حفاظت شده اورانگ اوتان در شبه جزیره مالزی است. در این مکان 11 اورانگ اوتان بورونئی در سنین مختلف زندگی می کنند. این اورانگ اوتان ها از راه های مختلف برای نگه داری به جنگل این جزیره آورده شده اند و در انجا به سر می برند. برای نگهداری از اینگونه حیوانی کمیاب، از آنها در اینجا محافظت می شود. در عبور ده دقیقه ای از دریاچه با قایق از اسکله تا این جزیره، بازدید کنندگان چشم انداز زیبا و محیطی آرام را می بینید. این دریاچه 7000 جریب وسعت دارد. برای خوش آمد گویی به مسافران قایق، یک اورانگ اوتان 7 ساله «آتان» همراه با مربی اش منتظر است. عکس های آتان و   دیگر اورانگ اوتان ها زینت بخش دیوارهای اسکله جزیره است. با کمی پیاده روی به قفس تونلی اورانگ اوتان ها در کنار یک جنگل استوایی می رسید. وارد این تونل قفسی بشوید تا شاهد جست و خیز و تاب بازی های این حیوانات باشید و نحوه خوردن میوه های تازه از زیستگاه طبیعی توسط آن ها را تماشا کنید. بدون شک دیدار آن ها تجربه ای سرگرم کننده و به یاد ماندنی خواهد بود. بازدید کنندگان از جزیره اورانگ اوتان ها با قایق به پارک ایکو می روند، جایی که سه محوطه اصلی برای زندگی پرندگان، خزندگان و پرایمت ها ــ گونه ای از پستانداران اولیه ــ وجود دارد. در محوطه و حصار پرندگان، طوطی های رنگارنگ آمریکای جنوبی از دستان شما دانه های آفتاب گردان می خورند و شما کاملا می توانید به این پرندگان آزاد نزدیک شوید. پرندگانی نظیر طوطی کوچک دم دراز، قناری های زرد و طوطی کاکلی سفید استرالیایی در این محوطه وجود دارند. در میان پستانداران، در حصار بعدی میمون دراز دست و بوزینه آسیایی را می بینید که از میان بوته ها شما را دید می زنند. از گوشه و کنار درختان، میمون های سنجابی بی آزار برای خوردن بادام زمینی که عاشقش هستند، ظاهر می شوند. محوطه بعدی سوسماران درختی بزرگ برای یافتن جای مناسب دراز کشیدن زیر نور آفتاب از جلوی شما می خزند و عبور می کنند. علاوه بر اینها خانه مارها نیز در این قسمت وجود دارد. نمایش حیوانات 4 مرتبه در روز اجرا می شود و شما شاهد هنرنمایی طوطی ها، پرندگان شکاری و پرنده نوک شاخی هورن بیل یا بوقیر خواهید بود. سواری بر دوچرخه هوایی را از دست ندهید. این وسیله که با چرخاندن پدال به وسیله دست بر روی یک ریل حرکت می کند، شما را تا ارتفاع چتر درختان و حتی تا بالای درختان بالا می برد. این ماشین های زرد رنگ شما را قادر به آن می سازد که مرغ ها، بزها و گوزن ها را از بالا تماشا کنید. این، راه جالبی برای تماشا و کشف این جنگل استوایی است. برای ورود به پارک آبی *چیر لفت راید *(تله سی یژ) بهترین وسیله حمل و نقل است. شما با سوار شدن به این وسیله می توانید از فراز پارک آبی، چشم انداز مهیج این اقامتگاه تفریحی را تماشا کنید. این تجربه ای است که تنها در مالزی می توان یافت. در انجا مشاهده خواهید کرد که هیجانات سواری بر انواع وسایل آبی در انتظار شماست. در پارک آبی *لیک تاون * 10 بازی آبی جذاب وجود دارد که جدیدترین آن ها V شکل می باشد و * بوم رنگ * نام گرفته است. این وسیله آبی تنها وسیله از نوع خود در مالزی و آسیای جنوب شرقی است که مسافران آن از ارتفاع 35 پایی به پایین سر می خورند. در اینجا حباب های آبی عظیم نیز یکی از مهیج ترین سرگرمی ها را به شما ارائه می دهد. همینطور سرسره لوله ای و تمام بدنی رودخانه وحشت و استخر موج را می توانید تجربه کنید. برای کودکان کوچک، سرگرمی و استخر مناسب با سنشان وجود دارد. این تفریح با مرکز خرید و بازی «آرکید» ( طاقدیس) می تواند ادامه پیدا کند. در این مرکز، رقابت کنندگان در بازی های کامپیوتری و ویدئویی برنده جایزه خواهند شد. می توانید سوغات های خود را از این مرکز خرید، تهیه کنید. همچنین می توانید با یک راهنمای با تجربه به گردش در جنگل در شب و روز بپردازید، ماهیگیری بروید و از ورزش های آبی و گردش در رودخانه لذت ببرید.

تفریحگاه شهر

پارک آبی دسا خوش باشید و خنک شوید

برای شهروندان کوالالامپور و بازدید کنندگان، پارک آبی فوق العاده دیگری جهت شدن و سرحال گشتن وجود دارد. پارک آبی دسا  (تامان داناوا دسا) مکان مناسبی است که در نزدیکی بزرگراه کوالالامپور  ــ سرمبان واقع شده است. با رانندگی کوتاهی از قلب کوالالامپو می توانید به قول خود به خانواده برای خنک کردن و تفریح وفا کنید و به اینجا بیایید. این پارک آبی بسیار مشهور، در محیطی از جنگل های استوایی قرار دارد و در کنار دریاچه ای به وسعت 50 جریب واقع است و بازی های آبی زیادی برای تفریح دارد.

برای افراد جسور و شجاع نیز مسابقات و بازی هایی وجود دارد که یکی از آنها به صاعقه شهرت دارد. این سرسره آبی یکی از طولانی ترین سراشیبی های آبی در آسیا است. سوار بر صاعقه شوید و تجربه مهیجی از سرخوردن و بالا و پایین رفتن از این وسیله را داشته باشید. وقتی سوار صاعقه می شوید و در این لوله مارپیچ سُر می خورید، گاهی مشاهده می کنید که در حین سرعت گرفتن، لوله در پیش روی شما بسته می شود و همین امر موجب می گردد تا فریادتان به آسمان برود.

برای هیجان و فریاد ناشی از لذت بیشتر می توانید به استخر دیگری بروید که آنجا مجبورید از طناب معلقی آویزان شوید و از یک طناب به طناب دیگر بپرید. مشاهده می کنید چند نفر نمی توانند تعادل خود را حفظ کنند و داخل آب می افتند. سپس سراغ موج شوک دهنده بروید، جایی که می توانید کنار ساحل بنشینید و منتظر باشید تا امواج به سمت شما بیایند و حتی از روی شما عبور کنند. شاید تعجب کنید ولی ارتفاع امواج بیش از 1 متر و 40 سانت خواهد رسید. بعد می توانید با فعالیت هایی بر روی رودخانه عملیات، هیجان بیشتری داشته باشید یا خیلی ساده به تجدید قوای خود بپردازید.

به آخرین مرحله از این دم و دستگاه آبی گام نهید. چرخ ها را حرکت دهید و دکمه را فشار دهید. نگاه کنید آب از دوش ها و با سرعت از همه طرف به بیرون پاشیده می شود. حال زمان آن رسیده است که به استخر حبابها بروید. جایی که آب به صورت حباب خارج می شود. شما همچنین می توانید برای شنا به خلیج کوچک مواج بروید.

برای خانواده هایی که می خواهند با هم به بازی بپردازند تکان موج ایده آل است. در اینجا یک سکوی چند طبقه وجود دارد که با لوله ها، دریچه ها، قرقره ها، سطل ها و سرسره های آبی درست شده است. بچه های کوچکتر می توانند با استفاده از وسایل بازی مخصوص به خود، موج کودک، سرسره صورتی و کارخانه آب، از این پارک آبی لذت ببرند و با اجرای برنامه دلقک در کنار شما توسط یک دلقک سرگرم شوند. می توانید منتظر باشید که اوقات پرهیجانی را در پارک آبی دسا می توانید بگذرانید.

پارک آبی دسا

دنیای آبی شاه عَلم بر گرما غلبه کنید

وقتی که خورشید برفراز آسمان است و یک استخر شنا برای تفریح کافی به نظر نمی آید، بهترین ایده این است که دنیای آبی شاه علم را امتحان کنید. دنیای آبی شاه علم در دره کلانگ، روبروی دریاچه خوش منظر شاه علم واقع شده است و یکی از مشهورترین مناطق تفریح و شادابی در ایالت سالانگور به شمار میرود.

رنگ های روشن این پارک آبی، مثل قرمز، آبی، صورتی و زرد هیجان و لذت بیشتری به وجود آورده است. بهترین بخش این پارک مونسون باستر (نیروی باد موسمی هند) نام دارد که هیجان بخش است و یکی از بلندترین راه های آبی شیب دار آسیا به شمار می رود. روی این وسیله بازی خود را در ارتفاع 200 متری معلق می بینید. این لذتی واقعی است که اگر یکبار آن را امتحان کنید بازهم خواهان آن خواهید شد. کودکان نیز همراه والدین خود می توانند از این وسیله استفاده کنند. برای بازی های گروهی، حتی بیش از 10 نفر می توانند از سرسره روباز غول پیکر استفاده کنند. این سرسره به میزان کافی عریض است. رقابت بیشتر و سرعت بیشتر در تونل آبی منتظر شماست. نیمی از سرسره مسدود است و نیمی از آن باز است و آب فراوانی به شما پاشیده می شود. در بخش چالش نپتون 10 میز یا تخته شناور انتظار شما را می کشند که شما باید با ـآنها از روی آب عبور کنید. ممکن است تعادل خود را از دست بدهید و داخل آب بیفتید، اما بدانید تمام این بازی های آبی، لذت بخش خواهند بود. بگذارید خیلی خیس شوید.

بچه ها منطقه مخصوص خود را دارند که در آن، سرسره صدفی شکل، سرسره زیر دریایی زرد و قرمز رنگ که برخی از آنها کودکان را با فشار آب داخل استخر یا رودخانه کندرو می اندازد، وجود دارد. تا هنگام بسته شدن پارک شما می توانید از آن استفاده کنید و به این نتیجه می رسید که پولتان ارزش آن را داشت که در پارک آبی خرج کنید.

دنیای آبی با چشمه های آبگرم پیداست 

آب بازی در آب چشمه از دیگر تفریحات رویایی مالزی

شهر کوچک پیداس درواقع نگری سمبیلان از زمان های خیلی دور به خاطر وجود چشمه های آب گرمش مشهور بوده است. بیش از 60 سال است که مردم برای لذت بردن از چشمه های آب گرم به این منطقه می آیند. این چشمه ها دارای آبهای معدنی است که گفته می شود خاصیت درمانی و شفا بخش دارند. حالا دلایل بیشتری برای بازدید از پیداس وجود دارد که می توانید با خانواده از آن لذت ببرید.

در میان جاذبه های دنیای آبی چشمه های آبگرم پیداس دو استخر رو باز وجود دارد که با آب گرم چشمه ها پر شده است. دمای حرارت آب این استخر حدود 35 تا 46 درجه سانتی گراد است و وقتی وارد آن می شوید متوجه خواهید شد که چقدر احساس آرامش و سبک بالی می کنید. برای افرادی که مایلند به طور خصوصی و تنها از آب استفاده کنند نیز وانهای آبی وجود دارد که می توانند جداگانه از آن استفاده کنند. اینجا پاشویه هایی نیز برای تمدد اعصاب موجود است که می توانید با قدم زدن بر مجرای آبی با بستر سنگ ریزه ای آرامش بخش از آنجا عبور کنید. چشمه های آب سرد نیز درون این پارک آبی وجود دارد که اطراف آن را مناظری از تپه ها احاطه کرده است و به خانواده ها ساعت ها تفریح و سرگرمی را ارزانی می دارد. اگر شک دارید که کدام وسیله را ابتدا امتحان کنید. چرا از رودخانه کندرو شروع نمی کنید که با پیچ و خم فراوان دور این پارک آبی واقع شده است. فقط روی وسیله شناور خود به پشت دراز بکشید و اجازه دهید تا جریان آرام آب شما را به دور پارک ببرد. سپس نتیجه بگیرید ک کدام نوع از آب سواری ها برایتان جذابتر است. کودکان کوچک نیز بودن در این رودخانه کند را دوست دارند و اگر شما قایق های آنها را کمی هل دهید لذت بیشتری می برند.

کمبار، سرسره دوقلوی روبازی است که هیجان زیادی را به شما می دهد  و سپس داخل یک استخر آب پرتابتان می کند. استخر مواج، مکان دیگری است که شما می توانید قدرت امواج پرتلاطم را احساس کنید. یا به سادگی در بخش کم عمق استخر با دوستان خود بازی کنید یا به تیم بازی های آبی خود بپیوندید.

علاوه بر این می توانید در کنار پارک آبی در قسمت مخصوص چادر زدن، چادر بزنید. پارک آبی برای تفریح بیشتر شما، می تواند موانعی خشک و آبی را برای مسابقات گروهی شما ترتیب دهد. برای چادر زنی و فعالیت های اضافی باید از پیش هماهنگی های لازم را به ععمل آورد.

دنیای آبی باتوپاهات و جاذبه آب های جوهور

دنیای آبی باتوپاهات، تنها پارک آبی موجود در ایالت جوهور، دنیای پر تنوعی است. که نزدیک دریاچه مشهور شهر (مرداکا لیک) ساخته شده است. این پارک آبی در یک فضای 44 جریبی از یک پارک خوش منظر گسترده شده است.

فریاد و خنده کودکان و بزرگسالان خوشامدگوی شما هنگام ورود به پارک است. هر فردی از بازی در آب لذت خواهد برد. استخر مواج یکی از بزرگترین جاذبه های این پارک به شمار می رود. به نظر می رسد پیر و جوان مشتاق این هستند که در ساحل استخر مواج خود را نگه دارند تا امواج به آنها برخورد کند و روی آن ها آب بپاشد. همچنین پرش به داخل حلقه های شناور قرمز و زرد داخل آب و موج سواری با آنها، می تواند لذت بخش باشد و این کاری است که خیلی از افراد انجام می دهند. برای تجربهچالش های بیشتر می توانید از سرسره روباز و سرسره عظیم استفاده کنید و بگذارید با چرخش و سرعت زیاد درون این لوله پر پیچ و خم به پیش رفته و در آب پرتاب شوید. مطمئن باشید اگر یکبار امتحان کنید، می خواهید باز هم از این وسیله بازی استفادخ کنید. این رود یا جریان پرتلاطم آب که در اطاف پارک آبی حلقه زده است، جایی است که برای مسابقه دهی گروهی و خانوادگی با سرگرمی توام با کمی خیس شدن بسیار مناسب است. برای کودکان نیز مطابق با نیازهایشان وسایل هیجان انگیزی در این پارک طراحی شده است. بچه های کوچکتر با همراهی والدین خود می توانند از استخر بی خطر و سرسره مخصوص کودکان استفاده کنند. مطمئن باشید چنانچه یک بار امتحان کنند دیگر به راحتی قادر نخواهید بود انها را از این محیط خارج کنید. پس از لذت بردن از هیجانات بازی های آبی، حال زمان استراحت و آرامش در حوضچه های جکوزی فرا رسیده است. افرادی که پاهای قوی و پر انرژی دارند می توانند از قایق های پدالی استفاده کنند و اطراف دریاچه را بگردند. اگر به ماهیگیری علاقه دارید چرا به افراد زیادی که این کار را میکنند نمی پیوندید تا شانس خود را در به خشکی آوردن یک ماهی امتحان کنید؟ علاوه بر این، در این پارک مکان مخصوصی برای نگهداری اردک ها، قوها و شترمرغها وجود دارد که بدون شک کودکان شما از دیدن آن ها لذت خواهند برد. هر نوع فعالیت و تفریحی مطابق با هر نوع سن و سلیقه ای در این پارک آبی برای شما وجود دارد. عجیب نیست که دنیای آبی باتوپاهات مقصد مطلوبی در ایالت جوهور می باشد.

دهکده فرهنگی مونسوپیاد فرهنگ شگفت کادازان

حدود 300 سال پیش در روستای در منطقه پنامپانگ، ایالت صباح یک جنگجوی کادازانی به نام مونسوپیاد زندگی می کرد. قدرت او به اندازه ای بود که هیچ دشمنی قادر به شکست او نبود. وی در طول دوره حیات و زندگی خویش در دفاع از دهکده خود 42 نفر را از بین برد.

امروزه هنوز ششمین و هفتمین نسل از نوادگان مونسوپیاد در منطقه آبا و اجدادی خود نزدیک رودخانه مویوگ زندگی می کنند. این ها برای یادبود جد خود روستای فرهنگی مونسوپیاد را بنا کرده اند که نموداری موثق از فرهنگ باستانی و غنی قوم کادازان در سال های دور را در معرض دید عموم قرار می دهد. کادازان بخشی از جامعه کادازاندوسان یکی از بزرگترین گروه های قومی در صباح است. روستای فرهنگی مونسوپیاد با وسایلی سنتی که از قرن ها پیش توسط مردم کادازاندوسان استفاده می شد، مثل کنده های درخت، برگ های نخل و نی خیزران (بامبو) ساخته شده است. هنگامی که وارد دهکده فرهنگی مونسوپیاد می شوید، کادازان ها با خوش آمد و احوال پرسی گرم و تاپایی نوشیدنی برنجی مخصوصشان از شما استقبال می کنند. شما می توانید فعالیت های متنوع روزانه کادازانها را در این دهکده ببینید. همه ساکنان این دهکده لباس آراسته سنتی سیاهرنگ کادازان را بر تن دارند.

یکی از جذابیت های بزرگ این دهکده، وجود خانه مونسوپیاد سلحشور است. این خانه همانند نمونه اصلی آن شبیه سازی شده و در جای حقیقی خودش بنا شده است. شما باید از پله ها که از کنده های درخت ساخته شده است، بالا بروید. سپس به زمین پوشیده از بامبو برسید و پس از این قسمت به فضای دلباز خانه وارد شوید. تماشای آرد کردن برنج زراعتی کادازانها خالی از لطف نیست. دو دختر جوان در یک هاونگ چوبی با ریتم خاصی برنج را آرد می کنند. دسته هاون از چوب سنگین و کنده کاری شده ساخته شده است. شما می توانید در صورت تمایل، خودتان به آرد کردن برنج بپردازید. آن ها آرد برنج را در یک ظرف بزرگ به نام تنگوب (یا بشکه برنج) ذخیره می کنند. روستاییان کادازان نوشیدنی برنج را دم می کنند و از آن به کمک درخت نخل ساگو، شیرینی ساگو درست می کنند. مردان با ساقه های خیزران، دامهای ماهیگیری، دسته های چاقو ئ داس و غیره، زنگ بزرگ و لوله های دمیدنی درست می کنند. زنان نیز وقت خود را با دوختن لباس، بافتن حصیر، درست کردن سیدانگ (کلاه مخروطی شکل) و تادانگ (کیف دستی) می گذرانند. کادازان ها به رقص سنتی خود شهره هستند. می توانید در حین اجرا به آن ها بپیوندید و از رقصیدن کنار آنها لذت ببرید. در خانه اسکلت ها شاهد جمجمه های 42 دشمنی خواهید بود که توسط منسوپیاد کشته شده اند. علاوه بر این اسکلت ها، اشیای دیگری نیز در اینجا نگهداری و به نمایش گذاشته شده اند که مورد کاربرد مذهبی توسط بابوهیزان ها هستند. بابوهیزان ها که جایگاه مذهبی دارن و از حرمت بالایی نزد کادازان ها برخوردارند. بنا بر سنن قدیمی ای قوم، بابوهیزان ها به مراقبت از این اسکلت ها ادامه می دهند.

توسط راهنمای کادازان داستان های واقعی در مورد منسوپیاد گفته می شود. به طوری که حتی شما حضور این جنگجو را در کنار خود حس می کنید. در انتهای دیدار به احترام جنگجوی کادازان با راهنمای خود از تپه بالا می روید و آرامگاه منسوپیاد بزرگ را از نزدیک می بینید.

از دیگر جاذبه های این روستا جشن عروسی کادازان ها است که شنبه های ماه دسامبر برگزار می شود. و دیگری عبور 40 دقیقه ای از رودخانه مویوگ می باشد. آنها شمارا با قایق «لیپا لیپا» به سمت اسکله سودومون می برند. آنجا شما می توانید در مزارع برنج، پرندگان و کوه اسرار آمیز کینابالو را نیز از نزدیک ببینید.

دهکده فرهنگی مونسوپیاد

دهکده فرهنگی ساراواک به خانه های دراز قدم نهید

پرتاب دارت همچون پنانی ها، به وسیله دمیدن در یک لوله، عبور از پل باریک بامبویی، با حیرت و دهان باز در یک خانه ایبان به تماشای جمجمه های حقیقی ایستادن، از تنه درخت بالا رفتن و به خانه دراز ملانو وارد شدن، بخشی از سرگرمی و فعالیت هایی است که می توانید در روستای فرهنگی ساراواک نزدیک کوچینگ داشته باشید.

ساراواک اسرارآمیز، سرزمین رودخانه های بی شمار به دلیل داشتن قوم و قبیله های متعددی مثل ایبان، بیدایوه، اورانگ اولو، ملانائو، پنانگ، مالایی، و چینی شهرت فراوانی دارد که تمامی این قبایل به طور سنتی در قسمت های مختلف این ایالت بزرگ زندگی می کنند. بازدید از محل های سنتی استقرار آنها شاید روزها طول بکشد. خوشبختانه روستای فرهنگی ساراواک در دامنه کوه افسانه ای سانتوبوگ، واقع شده است که شما با بازدید از آن می توانید تمامی این فرهنگ های جالب را در یک جا تجربه کنید.

اولین نقطه توقف، خانه دراز بیدایاه در باروک است که خانه های اصلی افراد بیدایوه در این محل واقع شده است.

زنگ های گرد سنتی، دهُل جنگ و آلات موسیقی ساخته شده است خیزران در این محل به نمایش گذاشته شده اند. در یکی از خانه های این مکان، کنده کار خبره ای به نام پاک سیجان کنار پنجره نشسته و مشغول کنده کاری طرحی پیچیده و مشکل روی یک نی بامبوی بسیار بلند است. گفته می شود وی این کار را از زمانی که خیلی جوان بوده آغاز کرده است.

بیرون از این خانه دو زن بیدایو در حالی که لباس سیاه سنتی بر تن کرده اند مشغول آرد کردن برنج و غربال کردن آن هستند. در حالی که عده دیگری مشغول بافتن سبدهای زیبا از باریکه های تهیه شده ازنی بامبو می باشند. اگر مایل باشید می توانید در ساختن سبدها ه آن ها کمک کنید و این کار را تجربه نمایید. برای قدری ماجراجویی عبور از روی پل باریک بامبویی را که عرض آن تنها به اندازه یک نفر است، فراموش نکنید. بر روی این پل احساس کنید که پل خم شده است و در زیر وزن شما سقوط می کند و فرو میریزد، آب خروشان و کف آلودی را که زیر پل های شکننده بامبو در جنگل های ساراواک جریان دارد را نیز در نظر بگیرید. جایگاه توقف بعدی، خانه دراز ایبانی است که بالاتر از سطح زمین ساخته شده و برای رسیدن به آن باید از روی یک کنده درخت که به عنوان پله استفاده می شود، عبور کنید. می توانید از آن آویزان شوید یا حتی مثل بچه های ایبان از روی آن بالا و پایین بدوید. چندین اتاق خانوادگی جداگانه وجود دارد که درهایشان بر روی یک راهرو مشترک در این خانه دراز ایبانی باز می شود. داخل یکی از آن ها شوید، به بالا بنگرید و جمجمه دشمنانی را ببینید که در یک تور از تیرچه سقف اتاق آویزان است و متعلق به دوران جنگ ها و شکار های زمان های خیلی قبل می باشد.

یک زن ایبانی مشغول بافتن پوای سنتی پشت دستگاه بافندگی است، دیگری مشغول درست کردن گردنبندی از مهره به شکل یقه می باشد و سومین نفر نیز مشغول پختن یک نوع غذای خوشمزه به نام کویجالا است. اغلب، از بازدید کنندگان دعوت می شود تا روی حصیر بنشینند و با بزرگان و سران خانه دراز، صحبت کنند.

کلبه و کاشانه پنان بسیار کوچک و ساده است. زیرا پنان ها مردمی بدوی و کوچنده بوده اند که از قدیم در جنگل های بکر انبوه بورنئوی مرکزی زیسته اند. پنان ها از لوله های بامبویی برای شکار استفاده می کنند. پنان های دلاور از اینکه به شما نشان دهند که چگونه با دستانشان لوله های بامبویی را درست می کنند، بسیار خوشحال می شوند. کایان، کنیاه، کلابیت، لون باوانگ و دیگر قبیله های کوچک ساراواک به اورانگ اولو شهرت دارند. آن ها مردمانی آرام، مهربان و دوست داشتنی هستند. این موضوع در آواز، موسیقی و رقصشان منعکس است. بر روی بالکن خانه بلند و عظیم اورانگ اولو که در دامنه تپه مستقر است و دارای تابلوی دیواری «درخت زندگی»با رنگ های مشکی، سفید، سبز و قرمز می باشد، یک گروه موسیقی اورانگ اولا با ساز زهی سیپ، موسیقی زیبایی را اجرا می کنند. زنان اورانگ اولا به بافتن و درست کردن زیور آلات با مهره شهرت دارند و در این خانه شما می توانید نحوه کار آن ها را از نزدیک ببینید. مردم ملانو از قدیم الایام در نزدیکی دریا جایی که دزدان دریایی وجو داشتند زندگی می کردند. این افرتد برای محافظت از خود در مقابل آن ها، خانه های خود را در ارتفاع 40 پایی از سطح زمین ساخته اند. برای وارد شدن به خانه چوبی بلند ملانو، در دهکده فرهنگی ساراواک، باید از یک نردبان بلند بالا بروید. هنگام ورود به این خانه، یک بار برای سرگرمی می توانید وانمود کنید که مشغول یک جنگ خیالی با دزدان دریایی پایین کلبه هستید.

بیرون از خانه، ستون توتم کنده کاری شده ملانو قرار دارد که معمولا زمانی استفاده می شوند که می خواهند رئیس روستا را که فوت کرده است دفن کنند. در یک خانه کوچک، یک زن ملانویی مشغول تهیه کلوچه های ترد ساگو از آرد ساقه ساگو می باشد. او محصول کار خود را برشته می کند. حال دیگر شما می دانید که چگونه سا ــ و در گولاملاکا، بیابان معروف مالزی استفاده می شود. امتحان کنید و با دست خود آرد کردن ساقه ساگو را تجربه کنید.

خانه های سنتی مالایایی از پست ترین تا بلندترین خانه، از چوب و مرتفع تر از زمین ساخته شده اند. مشاهده کنید که پنجره ها برای سهولت ورود نسیم و راحتی و آسایش افرادی که در اتاق می نشینند،  قدی هستند و تا کف اتاق امتداد دارند. این اتاق جلویی برای مردان، مناسبت های رسمی و مهمانان عزیز طراحی شده است. شما مهارت هنرمندانه سازندگان را در دکوراسیون پله ها و چهار چوب پنجره ها، گچبری و کنده کاری تخته های راهروها و محل تهویه بالا و کنار راهرو ها مشاهده میکنید.

می توانید در بسیاری از بازی های سنتی مالایایی ها مثل گاسینگ یا فرفره چرخان و کونگاک، یک بازی تخته ای سنتی مالایی شرکت کنید.

اولین ساکنان چینی در اوایا دهه 1900 وارد ساراواک شدند و بسیاری از آن ها در مزارع سبزی کاری مشغول به کار شدند. خانه روستایی پچینی ها یک خانه چوبی بسیار ساده است که بر روی زمین بدون ارتفاع و فقط در یک طبقه ساخته شده است. دارای دیواره های چوبی سفید کاری شده و سقف کاهگلی است. داخل خانه اسباب و اثاثیه محدودی وجود دارد و خانه دارای یک آشپزخانه اپن، اتاق نشیمن، غذاخوری، و یک قسمت انباری برای نگهداری اشیایی مثل دوچرخه و ماشین آلات کشاورزی است. بخشی از داخل خانه نیز به اتاق خواب ها اختصاص دارد.

در نقطه کانونی و مرکزی اتاق نشیمن یک جایگاه مقدس وجود دارد که معمولا وقتی از چهار چوب درب وارد می شوید با تکه های کوچک کاغذ قرمز رنگ پیغام های فرخنده در مورد شانس و سخنانی که معتقدند شانس می آورد و یا مواردی در مورد محافظت از خانواده نوشته شده است. بیرون از منزل، باغچه فلفل وجود دارد، شما نباید فراموش کنید که ساراواک به دلیل محصول مزلرع فلفل، بسیار مشهور است. وقتی بوته های فلفل رشد می کنند و بلند می شوند کارگران باید برای چیدن آن ها از نردبان استفاده کنند. بعد از بازدید از تمام این خانه های مختلف، حال زمان آن رسیده که از نمایش رقص های متنوع قبیله های ایبان، بیدایو، اورانگ اولا ، ملانو، مالایی و چینی ها در سالن های مجهز تئاتر، لذت ببرید. یکی از تماشایی ترین رقص های مربوط به رقص ایبان ان گاجات لزونگ است. جایی که یکی از جنگجویان ایبانی، استقامت و استحکام دندان های خود را با بالا بردن یک هاون 20 کیلوگرمی به نمایش می گذارد.

برای تکمیل کردن تجربه لذت بخش خود از فرهنگ ساراواک و تفریحات رویایی مالزی ، خوردن و مزه کردن برخی از غذاهای ساراواکی در رستوران و خرید سوغاتی از مغازه های صنایع دستی را فراموش نکنید.

رزروبلیط ارزان مالزی  از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 36 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=109281

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته