آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰


جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰

جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰

مجموعه‌ای از جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰، که به منظور تنظیم مراحل درخواست، پردازش و صدور ویزای اقامت کوتاه مدت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و توسط کمیسیون اروپا (EC) وضع شده‌اند. کمیسیون اروپا (EC) شاخه اجرایی اتحادیه اروپا و مسئول پیشنهاد و اجرای قوانین و حفظ معاهدات اتحادیه اروپا است.

جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰

کد ویزای شینگن، با مشخصه‌ی EC) No 810/2009)، که از سال ۲۰۱۰ به اجرا درآمد، توسط همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا رعایت می‌شود. در اردیبهشت سال ۱۳۹۷، کمیسیون اروپا طرح بازنگری قوانین ویزای شینگن EC) No 810/2009) را تصویب کرد؛ که به موجب آن، علاوه‌بر تسهیل فرآیند اخذ ویزا برای مسافرانی که به صورت مکرر به کشورهای حوزه شنگن سفر می‌کنند، فرآیند پذیرش مجدد مهاجران غیرقانونی را ساده‌تر نماید.

قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰.7

پس از تصویب طرح توسط کمیسیون اروپا، پارلمان اروپا نیز در فروردین ماه سال ۹۹ از آن حمایت کرده و سرانجام شورای امنیت اتحادیه اروپا نیز در خردادماه سال جاری به این طرح چراغ سبز نشان داد تا آخرین گام در تصویب اجرای آن نیز برداشته شود.

جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰ از چه تاریخی اجرایی خواهد شد؟

از آنجا که مقررات EU) 2019/1155) توسط پارلمان اروپا و شورای اروپا به تصویب رسیده، الزام‌آور است در تمامیت عرضی حوزه شینگن قابل اجرا خواهد بود. درنتیجه تمامی متقاضیان ویزای شینگن که از تاریخ ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۸، فایل درخواست ویزای شینگن خود را بارگزاری کنند، مشمول بررسی تحت قوانین و مقررات کد جدید ویزای شینگن خواهند بود.

قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰.5

چه تغییراتی در قوانین ویزای شینگن به‌وجود آمده‌است؟

قوانین جدید ویزای شینگن یا همان کد ویزای شینگن، چندین تغییر در فرآیند درخواست ویزا به وجود آورده‌ و بهبود قوانین ویزای شینگن، به بهبود فرآیند درخواست ویزا منجر خواهد شد.

ازجمله مهم‌ترین تغییرات به‌روزرسانی شده در کد جدید ویزای شینگن به شرح زیر می‌باشند:

 • افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن
 • افزایش فرصت زمانی درخواست ویزای شینگن
 • درخواست ویزای شینگن به صورت آنلاین برای کشورهای عضو
 • افزایش اعتبار ویزای مسافرین با سابقه سفرمناسب به حوزه شینگن
 • انجام کلیه امور مربوط به گرفتن ویزای یک کشور عضو شینگن، در کشورهای ثالث

جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰

افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن

متقاضیان بزرگسالی که تا کنون ۶۰ یورو برای هر درخواست می‌پرداختند، بعد از این تاریخ باید ۸۰ یورو پرداخت کنند. همچنین برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، که نرخ‌ها پایین‌تر است و تاکنون ۳۵ یورو پرداخت می‌کردند، هزینه‌ درخواست ویزا به ۴۰ یورو افزایش خواهد یافت، کودکان زیر ۶ سال نیز به مانند گذشته از پرداخت هزینه ویزا معاف می‌باشند.

 • کد جدید ویزای شینگن همچنین مکانیسمی در مورد افزایش هزینه درخواست ویزای شینگن ارائه می‌دهد که به موجب آن، هزینه اخذ ویزا هر سه سال یک‌بار تغییر کرده و در این سه سال باید ثابت باشد.
 • کشورهایی که در زمینه پذیرش مجدد مهاجران غیرقانونی همکاری می‌کنند نیز از امتیازات ویژه‌ای سود خواهند برد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰

تایید و امضای فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین

در راستای تلاش برای تسهیل مراحل درخواست ویزا، فرم به‌روز شده‌ی کد ویزای شینگن، ساختاری را برای متقاضیان ویزای شینگن درنظر گرفته تا بتوانند تکمیل فرآیند پر کردن فرم درخواست و امضا و تایید آن را به صورت آنلاین انجام دهند. این شکل از فرآیند درخواست ویزا اکنون فقط در چند کشور حوزه شینگن به صورت آنلاین انجام می‌شود.
همچنین این امکان برای کشورهای عضو فراهم خواهدبود تا به درخواست‌کنندگان خود اجازه دهند، فرم درخواست ویزای شینگن خود را به صورت الکترونیکی امضا کنند. البته اصالت این امضا به وسیله مراجع ذیصلاح برسی خواهد شد.

افزایش بازه‌ی زمانی فرصت درخواست ویزا

از مزایای دیگری که کد جدید ویزای شینگن برای متقاضیان ویزای شینگن به ارمغان می آورد ، افزایش فرصت زمانی درخواست ویزا قبل از سفر است. این زمان تا کنون ۳ ماه بوده که از این به بعد به ۶ ماه افزایش خواهدیافت.

 • دریانوردانی که در ماموریات‌های دریایی طولانی مدت شرکت میکنند، قادر خواهند بود که درخواست خود را تا ۹ ماه قبل از سفر به کشور مقصد انجام ارائه دهند.
 • البته درخواست ویزا را میتوان تا ۱۵ روز کاری قبل از سفر برنامه ریزی شده نیز ارائه داد.

جدیدترین قوانین ویزای شینگن ۲۰۲۰

اهمیت بیمه مسافرتی شینگن

با وجود تلاش‌های بسیار برای اختیاری کردن بیمه‌ی مسافرتی برای متقاضیان ویزا شنگن، این مورد همچنان اجباری باقی مانده است که در واقع، دال بر اهمیت بالای بیمه مسافرتی شینگن در کد جدید ویزای شینگن است.
همچنین مسافرانی که درخواست ویزای چند بار ورود (multiple-entry visa) را دارند، باید ثابت کنند که بیمه مسافرتی شینگن معتبر و کافی متناسب با سفر پیش‌روی خود را دارند. به همین منظور در فرم‌های جدید اتحادیه اروپا، اظهار نامه‌ای وجود دارد با این مظمون که:“من از نیاز به یک بیمه خدمات درمانی سفر مناسب و کافی برای اولین سفر و نیز سفرهای بعدی خود به کشور عضو آگاه می‌باشم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

 • انتشار در: ۱ تیر ۱۳۹۹ ,
 • نویسنده: مارال عابدی
 • زمان مطالعه: 3 دقیقه
 • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=109841

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته