آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

دریافت اقامت اروپا در کوتاهترین زمان


دریافت اقامت اروپا در کوتاهترین زمان

دریافت اقامت اروپا در کوتاهترین زمان

دریافت اقامت دائم کشورهای اروپایی فرآیندی سخت و پیچیده است. این شرایط به ویژه برای متقاضیان کشورهای مسلمان سخت‌تر است و شهروندان این کشورها کمتر موفق به اخذ اقامت دائم کشورهای اروپایی می‌شوند.

اما بعد از وقوع بحران اقتصادی در اروپا شرایط اقامت در این کشورها تغییر پیدا کرد. نیاز به جذب سرمایه خارجی باعث این شد که تعدادی از کشورهای اروپایی شرایط اخذ اقامت را ساده‌تر از گذشته کنند. در ادامه قصد داریم با بررسی این موضوع، آسان ترین راه گرفتن اقامت اروپا را معرفی کنیم.

دریافت اقامت اروپا در کوتاهترین زمان

سرمایه‌گذاری؛ آسان ترین راه دریافت اقامت اروپا در کوتاهترین زمان

برخی کشورهای اروپایی طی چند سال اخیر اقدام به ارائه یک برنامه جدید در زمینه اعطای اقامت به شهروندان کشورهای خارجی کرده‌اند که عموما تحت عنوان ویزای طلایی اروپا European Golden Visa شناخته می‌شود.

در این برنامه شما این امکان را خواهید داشت تا با سرمایه‌گذاری در کشورهای اروپایی اقامت این کشورها را گرفته و از مزایای اقامت در این کشورها بهره‌مند شوید. البته دقت داشته باشید که شرایط ویزای طلایی در کشورهای اروپایی مختلف دارای تفاوت‌هایی است. در ادامه شرایط برخی از این کشورها و گزینه‌های مختلف را بررسی خواهیم کرد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اعطای ویزای طلایی در کشور اسپانیا از سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز شده است. بر این اساس، شهروندان کشورهای خارجی باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو در بخش املاک کشور اسپانیا سرمایه‌گذاری کنند تا بتوانند اقامت این کشور را بگیرند. این مبلغ بیشترین میزان در بین تمامی کشورهای حوزه شینگن به حساب می‌آید.

ضمن این که در ابتدا به فرد متقاضی اقامت موقت داده خواهد شد و بعد از گذشت ۵ سال امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.همچنین بعد از گذشت ده سال امکان درخواست برای شهروندی اسپانیا وجود خواهد داشت.البته دقت داشته باشید که برای گرفتن اقامت دائم و شهروندی اسپانیا نیاز دارید که در کشور اسپانیا حضور داشته و در آن زندگی کنید.

آسان ترین راه دریافت اقامت اروپا در کوتاهترین زمان از طریق خرید ملک در یونان

کشور باستانی یونان از دیگر کشورهای حوزه شینگن است که شرایط مناسبی را برای اخذ اقامت در نظر گرفته است. برنامه ویزای طلایی یونان از جولای سال ۲۰۱۳ میلادی آغاز شده و اقامت ۵ ساله را در ازای خرید ملک در این کشور ارائه می‌کند.

برای اخذ اقامت دائم کشور یونان باید حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار یورو در بخش املاک و مستغلات این کشور سرمایه‌گذاری نمایید. این مبلغ جزو پایین‌ترین مبالغ ویزای طلایی در کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.

مهم‌ترین مزایای گرفتن ویزای طلایی یونان شامل موارد زیر می‌شود:

 • نیازی به زندگی در یونان برای گرفتن اقامت این کشور ندارید
 • امکان همراهی همسر و فرزندان شما در صورتی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشند وجود دارد
 • بعد از ۷ سال امکان درخواست برای شهروندی یونان وجود خواهد داشت
 • می‌توانید در تمامی کشورهای حوزه شینگن تردد داشته باشید
 • امکان اجاره دادن ملک خود را خواهید داشت

برنامه ویزای طلایی یونان برای آن دسته از افرادی که قصد ندارند فورا در این کشور سکونت داشته باشند بسیار مناسب است. در واقع این افراد می‌توانند بعد از گذشت ۷ سال بدون حضور دائمی در یونان نسبت به گرفتن شهروندی این کشور اقدام کنند.

بنابراین این یک گزینه عالی برای زندگی آینده این افراد و فرزندان آن‌ها خواهد بود. یکی دیگر از نکات مثبت در ارتباط با سیستم ویزای طلایی یونان سریع و هوشمند بودن آن است. به طور معمول روند صدور کارت اقامت شخص متقاضی بیشتر از ۴۰ روز طول نمی‌کشد. با توجه به این مزایا و مقایسه با شرایط کشوری مانند اسپانیا می‌توان خرید ملک در یونان را در لیست آسان ترین راه گرفتن اقامت اروپا قرار داد.

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

روش آسان دیگری که برای اخذ اقامت یونان در زمان کوتاه وجود دارد اثبات تمکن مالی است. برای انجام این کار باید یک حساب بانکی با موجودی حداقل ۲۰ هزار یورو در بانک‌های کشور یونان باز کنید.وجود این مقدار پول در حساب بانکی شما بیانگر این موضوع است که توان مالی لازم برای دو سال زندگی در کشور یونان را دارید.

ضمن این که بعد از سپری شدن سه سال این امکان را دارید که برای شهروندی کشور یونان و گرفتن پاسپورت این کشور اقدام نمایید. البته به این نکته دقت کنید که مبلغ ۲۰ هزار یورو برای یک نفر است و در صورتی که یک خانواده دو یا سه نفره باشید باید حداقل موجودی شما در بانک‌های یونان ۲۵ هزار یورو باشد.

در صورتی که میزان موجودی شما در بانک بیشتر از مبالغ مذکور باشد شرایط بهتری برای اخذ اقامت یونان پیدا خواهید کرد. گرفتن اقامت یونان به روش تمکن مالی دارای یک روال مشخص است که آن را بررسی خواهیم کرد. در ابتدا باید یک سفر چند روزه به کشور یونان داشته باشید تا برخی امور اداری را انجام دهید.

برای این سفر لازم است که ویزای توریستی شینگن را داشته باشید. بعد از ورود به یونان باید اقدام به به افتتاح حساب در بانک‌های این کشور کنید. همان‌طور که گفته شد حداقل مبلغ موجودی بانکی شما باید ۲۰ هزار یورو باشد تا بتوانید اقامت یونان را بگیرید.

بعد از انجام این امور باید به ایران بازگشته و ادامه کار را دنبال نمایید.از زمان درخواست شما برای اخذ اقامت یونان حدودا دو ماه زمان لازم خواهد بود تا کارت اقامت شما صادر گردد.

اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

نوع دیگری از روش‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت یونان ثبت یک شرکت در این کشور است. در صورتی که قصد ایجاد کسب و کار در یک کشور اروپایی حوزه شینگن را داشته باشید ثبت شرکت در یونان می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد. برای انجام چنین کاری باید دست کم ۲۵۰ هزار یورو سرمایه داشته باشید. دقت داشته باشید که قبل از اقدام به ثبت شرکت حتما در رابطه با بازار کار یونان و هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور اطلاعاتی را به دست آورید. با توجه به مسائل مختلف از جمله هزینه‌های ثبت شرکت، مسائل قانونی، مالیات، حقوق و دستمزد نیروی کار و… این روش نسبت به دو روش قبلی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اگرچه کشور ترکیه جزو کشورهای حوزه شینگن محسوب نمی‌شود اما اخذ اقامت آن به عنوان یک کشور اروپایی دارای مزایای زیادی است. سرمایه گذاری در ترکیه با خرید ملک امکان اقامت دائم و گرفتن حق شهروندی این کشور را به شما خواهد داد. برای گرفتن حق شهروندی ترکیه باید ملکی را در این کشور خریداری کنید که حداقل ارزش آن ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد.

با گرفتن پاسپورت ترکیه می‌توانید به ۱۷۲ کشور دنیا سفر کنید و در ضمن احتمال موفقیت شما در اخذ ویزای کشورهایی مانند کانادا و کشورهای حوزه شینگن بالاتر خواهد رفت. علاوه بر این با توجه به همسایه بودن دو کشور و شباهت‌های فرهنگی می‌توان خرید ملک در ترکیه را گزینه‌ای بسیار مناسب برای ایرانیان دانست.

بنابراین سرمایه‌گذاری در ترکیه نیز در بین گزینه‌های آسان ترین راه گرفتن اقامت اروپا قرار خواهد گرفت.روال کار بدین صورت خواهد بود که ابتدا باید یک ملک را در کشور ترکیه پیدا کنید که شرایط مناسبی داشته و دارای حداقل ارزش ۲۵۰ هزار دلار نیز باشد. در انتخاب ملک مناسب باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید.

به عنوان مثال اگر ملک شما در شهرهای توریستی مانند آنتالیا باشد امکان اجاره دادن آن را به توریست‌ها خواهید داشت. همچنین اگر ملک شما در شهرهایی باشد که دانشجویان خارجی زیادی دارد می‌توانید درآمد خوبی با اجاره دادن ملک خود به دانشجویان به دست آورید. به همین منظور قبل از خرید ملک در رابطه با کلیه موارد این چنینی تحقیق کنید.

بعد از خرید ملک وارد مراحل اداری کار خواهید شد. از جمله امور اداری که باید نسبت به انجام آن اقدام کنید مراجعه به اداره املاک ترکیه و ارائه درخواست خود مبنی بر گرفتن حقوق شهروندی ترکیه است. بعد از انجام بررسی‌های لازم یک تاییدیه به شما داده خواهد شد که از طریق آن می‌توانید سایر امور را پیگیری نمایید.

به طور معمول فرآیند اخذ اقامت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک طی ۳۰ روز کاری انجام می‌شود. لازم به ذکر است که با اخذ اقامت ترکیه همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال شما نیز از حقوق شهروندی ترکیه برخوردار خواهند شد.ضمنا دقت داشته باشید که ملک خریداری شده توسط شما تا سه سال بعد از اخذ اقامت ترکیه قابل فروش نخواهد بود.

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

برنامه ویزای طلایی پرتغال در ابتدا تنها یک گزینه را در اختیار متقاضیان قرار می‌داد که بر اساس آن شهروندان سایر کشورها برای گرفتن اقامت کشور پرتغال باید حداقل ۵۰۰ هزار یورو در بخش املاک این کشور سرمایه‌گذاری می‌کردند. اما اخیرا گزینه جدیدی نیز به این برنامه اضافه شده که شرایط را بسیار بهتر از قبل کرده است.

بر این اساس شخص متقاضی می‌تواند با سرمایه‌گذاری ۳۵۰ هزار یورویی جهت نوسازی املاکی با بیش از ۳۰ سال قدمت اقامت کشور پرتغال را بگیرد. همچنین در صورتی که همین میزان سرمایه را در مناطق شهری که نیازمند نوسازی هستند صرف کنید نیز اقامت کشور پرتغال به شما داده خواهد شد.

علت این که ویزای طلایی کشور پرتغال را انتخاب کردیم انعطاف‌پذیری سیستم ویزای طلایی در این کشور است. ضمن این که زندگی در پرتغال دارای مزایایی است که از جمله آن‌ها باید به هزینه‌های پایین‌تر زندگی نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی اشاره داشت. مهم‌ترین مزایای گرفتن اقامت پرتغال با خرید ملک شامل موارد زیر می‌شود:

 • در طول سال فقط لازم است که ۷ روز را در پرتغال باشید
 • بعد از ۶ سال امکان درخواست برای شهروندی و پاسپورت پرتغال را خواهید داشت
 • طی ۵ سال اقامت خود می‌توانید به طور آزادانه در کشورهای حوزه شینگن رفت‌وآمد داشته باشید

با توجه به تمامی این مزایا می‌توان پرتغال را در بین گزینه‌های آسان ترین راه گرفتن اقامت اروپا قرار داد. بی‌جهت نیست که از سال ۲۰۱۲ میلادی تا کنون بالغ بر ۴٫۷ میلیارد یورو در این برنامه سرمایه‌گذاری شده و بیش از ۲۰ هزار مجوز اقامت برای افرادی از سراسر جهان صادر شده است.

تنها در هفت ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی مبلغی در حدود ۴۷۰ میلیون یورو در برنامه ویزای طلایی پرتغال سرمایه‌گذاری شده و ماه جولای ۲۰۱۹ با مبلغ حدودی ۹۸ میلیون یورو رکورد بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در این برنامه را شکست.

کشورهای برزیل، چین، آفریقای جنوبی، روسیه و ترکیه بیشترین تعداد سرمایه‌گذار را در این برنامه داشته‌اند. متاسفانه به دلیل تعطیل شدن سفارت پرتغال در ایران در حال حاضر روند اخذ اقامت این کشور برای ایرانی‌ها با مشکل مواجه شده است.

دریافت اقامت اروپا در کوتاهترین زمان از طریق خرید ملک در لتونی

شاید حضور لتونی در این لیست کمی عجیب باشد اما کشور لتونی جزو کشورهای حوزه شینگن بوده و در نتیجه اخذ اقامت این کشور کوچک مزایای زیادی را خواهد داشت. نکته مهم در مورد لتونی مبلغ پایین مورد نیاز برای خرید ملک در آن است.

در حال حاضر تنها با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار یورویی در بخش املاک این کشور می‌توانید اقامت اروپا را داشته باشید.ضمن این که تنها یک بار در طول سال لازم است که وارد خاک این کشور شوید و نیازی به حضور دائمی در آن نخواهید داشت.

زمانی که ۵ سال از زمان اخذ اقامت لتونی گذشته باشد این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا برای گرفتن تابعیت لتونی اقدام نمایید.در صورتی که بتوانید تابعیت لتونی را بگیرید تمامی حقوق شهروندی این کشور شامل حالتان خواهد بود و می‌توانید پاسپورت این کشور را نیز بگیرید و آزادانه به کار و زندگی در آن بپردازید.

بنابراین برای گرفتن اقامت اروپا می‌توانید لتونی را هم به عنوان یک گزینه مناسب در گوشه ذهن خود داشته باشید.به طور کلی اخذ اقامت اروپا مزایای زیادی از جمله تضمین آینده افراد و خانواده آن‌ها، امکان تحصیل در اروپا و امکان رفت‌و‌آمد در کشورهای اروپایی حوزه شینگن را شامل می‌گردد.

با توجه به استقبال کشورهای اروپایی از سرمایه‌گذاران خارجی می‌توان گفت که آسان ترین راه گرفتن اقامت اروپا شرکت در برنامه ویزای طلایی کشورهای اروپایی و خرید ملک در این کشورها است.با این وجود قبل از اقدام برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در کشورهای اروپایی حتما در رابطه با قوانین و مقررات و شرایط اخذ اقامت اروپا تحقیق کنید.

رزروبلیط ارزان استانبول- آنتالیا – ازمیر از اپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدنی های ترکیه
هتل های ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

 • انتشار در: ۳ تیر ۱۳۹۹ ,
 • نویسنده: مارال عابدی
 • زمان مطالعه: 7 دقیقه
 • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=109893

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته