آسمان پرستاره پرشیا

آسمان پرستاره پرشیا

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی

زیان مالی بی سابقه گردشگری


زیان مالی بی سابقه گردشگری

زیان مالی بی سابقه گردشگری

زیان مالی بی سابقه گردشگری – شیوع ویروس کرونا در ایران ضربه سنگینی به ایرلاین‌ها و آژانس‌های هواپیمایی و مسافرتی وارد کرد.با توجه به گسترش بیماری کرونا در ایران، تقاضا برای سفرهای هوایی به شدت کاهش پیدا کرد و همین امر منجر به وارد شدن زیان مالی بی سابقه‌ای به صنعت هوایی کشور و آژانس‌های هواپیمایی و مسافرتی شد. این اتفاق در حالی افتاد که صنعت گردشگری ایران خود را برای فروش آخر سال و نوروز آماده می‌کرد.

زیان مالی بی سابقه گردشگری

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران مقصود اسدی سامانی پیش از این به این نکته اشاره کرده بود که با توجه به اینکه ویروس کرونا باعث لغو بسیاری از پروازهای داخلی و خارجی شده و تمامی ناوگان ۳ ایرلاین نیز زمین گیر شده‌اند، ایرلاین‌های ایرانی تا ۳ اپریل زیانی ۳۰٫۰۰۰ میلیارد ریالی را متحمل خواهند شد.

همچنین او افزود: “در طول تعطیلات نوروز تعداد مسافران سفرهای هوایی ۷۶% و تعداد پروازها ۹۰% کاهش داشته است.”حمیدرضا سیدی یکی از مقامات شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: “به دنبال توقف بسیاری از پروازهای داخلی و خارجی، درآمد این شرکت به میزان ۸۰% کاهش داشته است.”

زیان مالی بی سابقه گردشگری

همچنین او افزود: “شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در انتهای سال مالی متحمل زیانی ۲٫۰۰۰ میلیارد دلاری شده است.”رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران، به نقل از مهرنیوز گفت: “ایرلاین‌ها و فرودگاه‌های ایران پس از شیوع کرونا و به منظور کاهش گسترش آن، به طور منظم ضدعفونی می‌شوند.

به نقل از اجلاس مالی حمل و نقل هوایی کاپا ایران، تا انتهای می ۲۰۲۰ بسیاری از ایرلاین‌ها در سراسر جهان ورشکسته خواهند شد. برای رهایی از این فاجعه، به همکاری مشترک دولت و این صنعت نیاز است.

الکس کروز مدیرعامل بریتیش ایرویز می‌گوید: بحران ویروس کرونا از هر بحران دیگری که پیش از این در صنعت هواپیمایی رخ داده، حائز اهمیت‌تر است.از آنجایی که تاثیرات ویروس کرونا و اقدامات دولت‌ها برای سفر، در تمام جهان گسترده است، احتمالا تا به حال بسیاری از ایرلاین‌ها از لحاظ فنی به ورطه ورشکستگی نزدیک شده‌اند.

زیان مالی بی سابقه گردشگری

با زمین گیر شدن ناوگان‌ها و کنسل شدن بیش از نیمی از پروازها، ذخایر مالی ایرلاین‌ها به سرعت به پایان خواهد رسید.به نقل از وب سایت خبری Aviation24، با کنسل شدن پروازها و تصمیمات جدیدی که دولت‌ها هر لحظه اتخاذ می‌کنند، تاریخ پروازها به جلو می‌افتد و باعث نا امیدی بسیاری از مسافران از پرواز می‌شود. همین امر باعث می‌شود تا ایرلاین‌ها کاهش تقاضای بی سابقه‌ای را تجربه کنند.

طبق پیش بینی‌های یاتا (انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی)، در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا، ایرلاین‌های سراسر جهان حدود ۱۱۳ میلیارد دلار از فروش خود را از دست خواهند داد.

در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا، کشورهای عراق، ترکیه، امارات، کویت و جمهوری آذربایجان پروازهای خود با ایران را کنسل کردند و این امر ضرر هنگفتی به صنعت گردشگری و هواپیمایی کشور وارد کرد.

رزرواسیون بلیط ارزان و آنلاین کیش از آپ آسمان پر ستاره پرشیا
دیدن  همه هتل های کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات

  • انتشار در: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ,
  • نویسنده: مارال عابدی
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
  • لینک کوتاه مطلب : https://www.apstour.com/?p=110245

شبکه های اجتماعی ما

تماس با آژانس

02122887100

پشتیبانی 24 ساعته